info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

رتبه‌ بندی کشورهای جهان براساس نظام آموزشی

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
رتبه بندی کشورها در نظام آموزشی

رتبه بندی کشورهای جهان براساس نظام آموزشی همواره جایگاه ویژه و شناخته شده‌ای دارد؛ زیرا با کمک این نظام است که می‌توان مردمی با علم و دانش داشت. هر کشور بر اساس قوانین خود آموزش‌های لازم را انجام می‌دهد به همین دلیل است که تمام کشور‌ها آمده‌اند و براساس نظام آموزشی رتبه‌بندی‌هایی انجام داده‌اند، در رتبه‌بندی‌ها همواره برترین کشورها از نظر نظام آموزشی دارای جایگاه‌های ابتدایی هستند؛ زیرا برترین و بهترین نظام آموزشی را دارند و با کمک آنها افراد را تعلیم داده و آماده ورود به جامعه می‌کنند. بدانید که در زمان رتبه بندی نظام آموزشی کشور‌ها آنها را براساس دوره‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهند مثلا آنها را براساس آموزش‌ها در دوره‌هایابتدایی، متوسطه و دانشگاهی با سایر کشور‌ها مقایسه می‌کنند.

بررسی‌ها ثابت کرده که کشورهایی از جمله؛ کره‌جنوبی، ژاپن، سنگاپور، هنگ‌کنگ، فنلاند، بریتانیا، کانادا، هلند، جمهوری‌ایرلند و لهستان دارای برترین نظام آموزشی هستند که همواره در دنیا شناخته شده و معروف می‌باشند و بسیاری از افراد هم آرزو دارند تا در این کشورها به علم و دانش دست پیدا کنند. لازم است بگوییم که رتبه‌بندی کردن کشور‌ها از نظر نظام آموزشی هم به آنها کمک می‌کند تا جایگاه خود را بدانند و هم به افراد کمک می‌کند تا بدانند که کدام کشور بهترین نظام آموزشی را دارد. اگر می‌خواهید به رتبه دیگر کشورها دسترسی پیدا کنید و حتی بدانید که کشور شما در چه رتبه‌ای قرار دارد می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید تا به اطلاعات آموزشی تمام کشورها دست پیدا کرده و در صورت لزوم بهترین کشور را برای دوره درسی به‌خصوص دانشگاه انتخاب کنید. در زمان رتبه‌بندی‌ها اصولا نحوه‌ آموزش، مدت آموزش، دروس و زبان‌های آموزش داده شده و بسیاری موارد دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند تا بهترین رتبه برای آن کشور در نظر گرفته شود.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

رتبه‌بندی کشورهای پیشرو در نظام آموزشی

برخی کشور‌ها در نظام آموزشی پیشرو هستند؛ یعنی این کشورها بهترین سیستم‌های آموزشی را دارند و توانسته‌اند با ارائه بهترین خدمات به دانش‌آموزان و دانشجویان اعتبار زیادی را به دست بیاورند و جایگاه خود را به رتبه‌های بالاتر برسانند. قابل ذکر است که رتبه‌بندی کشورهای پیشرو در نظام آموزشی باعث شده تا کشورهای زیر در رتبه‌های برتر قرار بگیرند، این کشورها عبارتند از:

کره جنوبی

 این کشور چون آموزش‌های خود را همراه با مشاهده و تجربه و در هفت روز هفته انجام می‌دهد و همچنین زبان کشورهای دیگر مثلا زبان انگلیسی را با همین زبان تدریس می‌نماید از این رو مردم این کشور تسلط زیادی به این زبان دارند، بودجه آموزشی در این کشور بسیار بالا می‌باشد تا افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن آموزش ببینند.

ژاپن

 در این کشور آموزش با فناوری و تجربه انجام می‌شود از این رو افراد ذهن خلاقی دارند، البته ناگفته نماند که سیستم آموزشی این کشور بسیار دقیق است. مثلا اگر فرزند نتواند به کلاس درس برود باید مادر او در کلاس حاضر شود. این کشور استراحت بیشتری برای دانش‌آموزان و دانشجویان نسبت به کره جنوبی در نظر می‌گیرد.

سنگاپور

 این کشور بر پایه هوشمند‌سازی سیستم آموزشی فعالیت می کند؛ از این رو دارای رتبه ۳ نظام آموزشی می‌باشد.

هنگ‌کنگ

 در این کشور پیشرفت در تحصیل باعث می‌شود تا افراد بتوانند جایگاه بهتری را در جامعه برای کار به دست بیاورند. این کشور تجاری همواره در نظام آموزشی خود زبان‌های چینی، ژاپنی و انگلیسی را آموزش می‌دهد.

فنلاند

 در این کشور آموزش برای همه رایگان می‌باشد، البته بدانید که در این کشور آموزش‌ها در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شوند اما بیشترین بازدید را دارند زیرا در محیطی آرام و همراه با تجربه و تفریح و غیره انجام می‌شوند از این رو افراد بهتر آموزش‌ها را یاد می‌گیرند.

بریتانیا

 در این کشور نظام آموزشی مزیت‌های خاص خود را دارد.

کانادا

 در این کشور یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی اجباری می‌باشد و همواره به دلیل آموزش‌های مفید و صحیح به افراد بالاترین رتبه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را به خود اختصاص داده است.

هلند

این کشور هم جایگاه خاص خود را در نظام آموزشی دارد.

جمهوری‌ایرلند

 در این کشور آموزش‌ها از دوره ابتدایی تا دانشگاه برای تمام افراد این کشور رایگان می‌باشد.

لهستان

 در این کشور به آموزش دوره‌های ابتدایی و متوسطه اهمیت بسزایی می‌دهد؛ به همین دلیل توانسته جایگاه خوبی به دست بیاورد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

برترین سیستم‌های آموزشی در جهان

کشورهایی که در بالا نام بردیم همه دارای برترین نظام‌های آموزشی هستند، به گونه‌ای که از دوره ابتدایی که افراد وارد محل آموزش می‌شوند تا دوره دانشگاه تمام آموزش‌ها به صورت دقیق و کامل در اختیار افراد قرار بگیرد. لازم به ذکر است که برترین سیستم‌های آموزشی متعلق به این ۱۰ کشور می‌باشند؛ زیرا در آنها از سیستم‌های درجه یک استفاده می‌شود تا آنها بتوانند برای مقابله با جامعه و یافتن حرفه و شغل مناسب اطلاعات کامل و خوبی را در اختیار داشته باشند. در بالا ما برترین سیستم‌های آموزشی را در جهان به شما معرفی کردیم تا بدانید کدام کشور‌ها رتبه‌های برتر را به خود اختصاص داده‌اند و توانسته‌اند دانش‌آموزان و دانشجویانی باتجربه و ماهر را تعلیم داده و به جامعه وارد کنند.

در کشور‌های برتر نام برده همواره اصل آموزش بر پایه دوره‌های ابتدایی می‌باشد؛ زیرا در این دوره است که کودکان باید اطلاعات ابتدایی و مهمی را به دست بیاورند که برای ادامه تحصیل به آنها کمک شایانی خواهد کرد. کشورهایی نظیر دانمارک، آلمان، روسیه، آمریکا، استرالیا، نیوزلند، اسرائیل، بلژیک، جمهوری‌چک و سوئیس از دیگر کشورهایی هستند که توانسته‌اند رتبه‌های بین ۱۱ تا ۲۰ را به خود اختصاص بدهند. زمانی که افراد می‌خواهند از رتبه و سطح آموزش سایر کشور‌های جهان پی ببرند، بهتر است که به نحوه آموزش و مدت زمان تدریس و سایر مشخصات آنها توجه کنند. اگر بخواهیم از نظر سطح دانشگاهی نظام‌های آموزشی کشور‌ها را مورد بررسی قرار بدهیم، باید بگوییم که همواره روسیه اولین رتبه در جهان را به خود اختصاص داده است؛ زیرا در این کشور نرخ سواد ۱۰۰ درصد است و اصولا ۵۴ درصد کارگران این کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

جایگاه ایران در سیستم نظام آموزشی دنیا

کشورمان ایران از جمله کشورهایی می‌باشد که توانسته در نظام آموزشی جهان به نوبه خود جایگاهی را به دست بیاورد. باید بگوییم که این کشور براساس نظام آموزشی خود یعنی نحوه و مدت زمان آموزش و زبان‌های آموزشی و بسیاری موارد دیگر توانسته در رتبه ۵۱ نظام آموزشی قرار بگیرد. در کل ۷۶ کشور هستند که توانسته‌اند در نظام آموزشی رتبه به دست بیاورند. یعنی این کشور‌ها هر کدام بهترین نظام آموزشی را دارند و شرایط تحصیل را برای مردم خود فراهم کرده‌اند تا بتوانند برای داشتن شغل مناسب و فعالیت در جامعه تحصیلات مناسبی هم داشته باشند و پیشرفت کنند.

در کشورمان ایران اصولا زبان انگلیسی هم تدریس می‌شود تا افراد بتوانند در صورت لزوم با داشتن رتبه‌های برتر در کنکور با کمک این زبان به راحتی به کشور‌های دیگر مراجعه کنند. کشور‌های رتبه برتر بیشترین میزان بودجه و هزینه را برای نظام آموزشی خود قرار می‌دهند تا بتوانند بهترین و پیشرفته‌ترین نظام را در اختیار داشته باشند و افرادی دانا و آموزش دیده را وارد جامعه خود کنند که همه به نوبه خود برای پیشرفت جامعه مناسب هستند.

سخن پایانی

در پایان این مطلب لازم است بگوییم که تمام کشور‌ها در تلاش هستند تا یک نظام آموزشی واحد و پیشرفته و مدرن را در اختیار داشته باشند. به این وسیله خواهند توانست با در اختیار داشتن یک نظام آموزشی خوب شهرت و اعتبار خود را در دنیا افزایش بدهند و به راحتی افراد را از سایر کشور‌ها به سمت خود جذب کرده تا در نظام آن آموزش ببینند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
13 آگوست 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp