تحصیل و زندگی در آمریکا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
دیدگاه‌ها برای تحصیل و زندگی در آمریکا بسته هستند دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
زندگی در آمریکا

بدلیل رفاه و پیشرفت در مباحث علمی و فناوری،و شرایط مطلوب اقتصادی، آمریکا در سال پذیرای مهاجران بسیاری میباشد که هر یک از آنها اهداف مشخص و مختلفی دارند و معمولا برای کار،تحصیل،و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت میکنند. کشور آمریکا از نظر سطح آموزشی، در میان برترین رتبه های جهان قرار دارد و بورسیه های متنوعی را هرساله برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور ارائه میدهد. آمریکا دارای بهترین دانشگاه ها و کالج ها با بالاترین رتبه ها در رنکینگ جهانی است.

تحصیل در آمریکا و مهاجرت از طریق تحصیل یکی از راه های ورود به این کشور به شمار می رود. ایالات متحده آمریکا دارای بهترین و قوی ترین دانشگاه های دنیاست که باعث شده افراد بسیاری تمایل به تحصیل در آمریکا را داشته باشند. این کشور دارای بهترین سیستم آموزشی در دنیاست و همچنین بهترین کالج ها و دانشگاه ها را با بالاترین رتبه های جهانی در خود جای داده است. مدارکی که از سوی سیستم آموزشی آمریکا صادر می گردد، در تمام دنیا معتبر و شناخته شده هستند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مزایای تحصیل در آمریکا

 • سومین کشور دنیا از نظر وسعت و جمعیت
 • موقعیت های تحقیقاتی عالی برای دانشجویان
 • دارای برخی از با کیفیت ترین موسسات آموزشی
 • اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از ۸۰۰,۰۰۰ دانشجوی خارجی
 • بزرگترین اقتصاد جهان با پیشرفته ترین تکنولوژی

سیستم نمره دهی آمریکا به چه صورت است؟

سیستم نمره دهی آمریکایی به صورت ترکیبی از حروف و درصد است که به آن “جی. پی. ای.” (GPA)  گقته میشود

 • 100% – 90% = A
 • 89% – 80% = B
 • 79% – 70% = C
 • 69% – 65% = D
 • 64% – 0% = F

آیا تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

در صورتی که نمره زبان ندارید یا نمره زبان شما پایین تر از حد نصاب است، امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا یا کالج‌های آمریکا در مقطع لیسانس را دارید. شما می‌توانید با گرفتن پذیرش مشروط در رشته مورد نظر، همراه با کورس های اصلی، واحدهای زبان هم بگذرانید و سطح زبان خود را به حداقل مورد نیاز دانشگاه برسانید.

آزمون IELTS

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا را دارند توانایی آنها در مهارت های گوش دادن،خواندن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می شود تا بتوانند مدرک زبان آیلتس حدود 6 را ارائه نمایند.

آزمون GRE

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (تحصیلات تکمیلی) در رشته های مهندسی دارند، باید این آزمون را پاس کنند. این آزمون توسط موسسه ETS برگزاری میشود و برای سنجش استدلال کمی، مهارت های زبانی، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی دانشجویان تنظیم شده است.

آزمون GMAT

این آزمون، آزمون پذیرش رشته مدیریتی در مقطع کارشناسی ارشد است که یک آزمون استاندارد برای متقاضیان رشته MBA می باشد. این آزمون ابتدا برای استفاده موسسات و دانشگاه های آمریکا که رشته های مدیریت و تجارت را ارائه می دادند وضع شده بود اما اکنون این آزمون به عنوان معیار پذیرش دانشجویان در سطح جهانی توسط بیش از ۱۷۰۰ دانشگاه استفاده می شود.

آزمون LSAT

این آزمون مختص پذیرش دانشجویان حقوق است. این یک آزمون استاندارد است که برای اخذ پذیرش دانشکده های عضو LSAC الزامی می باشد. این آزمون ۴ بار در سال برگزار می شود.

آزمون MCAT

نام دیگر این آزمون، آزمون پذیرش کالج های پزشکی است. این آزمون توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا با همراهی دانشکده های پزشکی آمریکا برگزار می شود که بخشی از فرایند پذیرش دانشکده های پزشکی بوده است.

مقاطع تحصیلی در آمریکا

مقاطع تحصیلی در آمریکا، شامل ۱۲ سال تحصیل در مدارس آمریکا و سپس تحصیل در کالج‌ها و ورود به دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ ارشد و دکترا است

مقطع لیسانس

متقاضیان پس‌ از اتمام ۱۲ سال تحصیلات خود در مقطع دیپلم، می‌توانند برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در آمریکا اقدامات لازم را انجام دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی‌ در این کشور معمولا ۴ سال زمان میبرد. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی است و متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، باید حداقل نمره ۶ الی ۶٫۵ در آزمون آیلتس و حداقل نمره ۸۰ در آزمون تافل را داشته باشند. متقاضیانی که بین سنین ۲۰ تا ۲۲ هستند، شانس بیشتری در پذیرش دانشگاه‌های آمریکا در مقطع لیسانس را دارند.

شرایط مورد نیاز:

 • مدرک و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل 14
 • زبان مورد نیاز: تافل حداقل نمره 79 و آیلتس حداقل 6.5 مورد نیاز است.

مدارک  مورد نیاز:

 • نمره‌های مربوط به آزمون‌های زبان
 • سوابق تحصیلی و ریزنمرات
 • دیپلم ۱۲ ساله از دبیرستان
 • تمکن مالی (۱ سال شهریه به‌علاوه ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار)
 • هزینه درخواست پذیرش (۴۰ تا ۵۰ دلار)

دوستانی که در پی تحصیل در آمریکا و در مقطع لیسانس هستند باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشند و به عنوان دانشجوی تمام وقت در سیستم آموزشی آمریکا حداقل 12 واحد برای هر ترم انتخاب نمایند که همراه با آن مجاز به 20 ساعت کار در هفته خواهند بود.

مقطع فوق لیسانس

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی‌ ارشد بین ۲ تا ۳ سال زمان میبرد. دانشجویان این مقطع، به علاوه دروسی که ملزم به گذراندن ‌آن‌ها هستند، باید دوره‌های کارآموزی خود را نیز بگذرانند. دوره‌های کارآموزی، این فرصت را به دانشجویان می‌دهد تا اطلاعات و مهارت‌های لازم مخصوص رشته تحصیلی خود را بیاموزند. همچنین اگر خوش‌شانس باشند، می‌توانند جذب محل کارآموزی خود جهت کار شوند. سال تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا معمولا از اوایل سپتامبر آغاز و تا ماه می ادامه پیدا می‌کند. تعطیلات میان‌ترم نیز در همین بازه زمانی قرارگرفته است

شرایط مورد نیاز جهت متقاضیانی که قصد پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را دارند:

 • مدرک و ریز نمرات لیسانس با حداقل معدل 14
 • زبان مورد نیاز: نمره تافل حداقل 80 و یا آیتلس 6.5
 • GRE/GMAT : در بعضی از دانشگاه های این کشور بسته به رشته متقاضی نیاز می باشد.

دانشجویانی که به دنبال اخذ پذیرش در مقطع Master’s می باشند باید دارای حداقل یک لیسانس از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم باشند و در سیستم آموزشی آمریکا حداقل 9 واحد برای هر ترم انتخاب نمایند که همراه آن مجاز به 20 ساعت کار در هفته خواهند بود.

مقطع دکترا

دوره دکترا در دانشگاه های آمریکا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین دانشگاه های این کشور دارای امکانات فوق العاده ای از لحاظ علمی و پژوهشی برای تحصیل در این دوره ها هستند. به طور میانگین دانشجویان باید بین چهار تا شش سال برای کسب مدرک دکتری بعد از مدرک فوق لیسانس دوره بگذرانند. پذیرش سالیانه در مقطع دکتری در دانشگاه های آمریکا بسیار محدود است و بستگی به تعداد اساتید و همچنین بودجه ای که دانشگاه برای آن رشته ها در نظر می گیرد، دارد.

جهت اخذ پذیرش و تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری، دانشجویان با توجه به شرایط و رشته خود، باید در آزمون‌های تخصصی مانند: GRE ،GMAT ،DAT و LSAT شرکت کنند و نمره قبولی را به حد نصاب برسانند. البته این نمره قبولی از نظر دانشگاه‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. دانشگاه‌‌های با رتبه بالا، نمره‌های قبولی بالاتری را مد نظر دارند که این امر، رقابت بین دانشجویان را سخت‌تر می‌نماید.

تحصیل در آمریکا در دوره دکترا معمولا از سه تا چهار ترم تمام‌ وقت، شامل کلاس‌های پیشرفته تشکیل شده است. این کلاس‌ها، معمولا در سمینار‌های کوچک برگزار می‌شوند. دانشجویان باید امتحانات کتبی یا شفاهی قبل از شروع پایان‌نامه را بگذرانند. پایان‌نامه در دوره دکترا عموما یکسال یا بیشتر طول می‌کشد و به اندازه یک کتاب باید نگاشته شود. پس از اتمام پایان‌نامه و دفاعیه در حضور کمیته سه تا پنج نفری از اساتید، دانشجویان مدرک دکترا دریافت می‌کنند.

شرایط مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا:

 • نمره GRE حداقل ۳۰۰ تا ۳۱۰ ( پیش نیاز بعضی از دانشگاه‌ها یا رشته‌ها نیست)
 • نمره تافل ۸۰ و بالاتر و یا معادل آن
 • معدل 16 و بالاتر

مشخص شدن سوپروایز برای تز دکترا (برای بعضی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها در زمان اپلای الزامی نیست)

برای مثال، برای پذیرش در دانشگاه ایالتی فلوریدا در رشته شیمی لازم است معدل ۱۵.۵، نمره تافل ۸۰ یا آیلتس ۷ و نمره جی آر ای ۳۰۰ داشته باشید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

هزینه تحصیل در آمریکا

 • کالج : 15.000 – 40.000 دلار
 •  دوره لیسانس : 14.000 – 20.000 دلار
 •  دوره فوق لیسانس و دکترا : 15.000 – 22.000 دلار
 •  پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی : 35.000 – 50.000 دلار
 •  دامپزشکی :  25.000 – 50.000 دلار

هزینه زندگی در ایالات متحده

هزینه زندگی در آمریکا به میزان قابل توجهی بستگی به محل زندگی شما دارد. به طور معمول، شهرهای بزرگ مانند نیویورک و لس آنجلس از گران ترین شهرهای جهان برای زندگی است. در مقایسه، شهرهای کوچک تر و مناطق حومه ارزان تر می باشند. به طور میانگین،هر دانشجو بین 800 تا 900 دلار در ماه هزینه معمول زندگی خواهد داشت.

انواع ویزا های تحصیلی

ویزای F1 : معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا است و برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند.

ویزای F2 : متقاضیان خارجی برای همسر و فرزند زیر 21 سال خود می توانند درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزای تحصیل در آمریکا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از 6 ماه میباشد.

ویزای B1 : مربوط به دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی می باشد. متقاضیان برای دریافت این ویزای تحصیلی آمریکا باید پس از دریافت I-20 فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند.

ویزای M1 : شرایط ویزای M1 مانند ویزای F1 است؛ اما تنها تفاوتی که ویزای M1 دارد این است که فقط شامل برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای می باشد. دانشجویان متقاضی این ویزای تحصیلی در آمریکا می توانند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را با تقاضای ویزای M2 به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای این نوع ویزای تحصیلی آمریکا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.

ویزای J1 : این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی شناخته میشود، برای متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار ویزای J1 بر اساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است. اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا دوباره اقدام کند. فرد متقاضی جهت تحصیل در آمریکا می تواند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را با درخواست ویزای  J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا  باید فرم DS-160 پر شود. در تمامی این ویزا ها فرد باید تمکن مالی خود را نشان دهد و ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد.

مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص

کشور آمریکا برای بسیاری از افراد مقصد آرمانی برای مهاجرت میباشد و یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به این کشور دریافت ویزای کار است. انواع مختلفی از ویزای کار در آمریکا وجود دارد که شما با توجه به شرایط شخصی خود باید نوع ویزا را انتخاب کنید. این کشور نرخ بیکاری پایینی دارد و نیازمند نیروی کار خارجی نیز است؛ اما نکته مهم برای یافتن کار در آمریکا این است که تسلط کافی به زبان انگلیسی و مهارت کافی در حرفه خود داشته باشید. در واقع شما برای مشاغل کم مهارتی مانند فروشندگی و امثال آن نمی توانید درخواست ویزای کار آمریکا دهید و شما باید در مشاغلی که نیاز به نیروی کار ماهر دارند تحصیلات و تخصص داشته باشید.

ویزای کار آمریکا در انواع مختلفی ارائه می شود. با توجه به این که کشور آمریکا از کشورهای مهاجرپذیر می باشد، ویزاهای مختلفی از سوی دولت این کشور برای نیروی کاری خارجی در نظر گرفته شده. متقاضیانی که درخواست ورود به بازار کاری این کشور را دارند می توانند با توجه به شرایط مهاجرت کاری و تحصیلی خود و بازار کاری با توجه به مهارتشان درخواست ویزای های کاری در این کشور داشته باشند.

ویزای EB3

 • متقاضیانی بدون تحصیلات بالا
 • متقاضیانی بدون تخصص بالا و بدون مدرک تحصیلی

متقاضیانی بدون مدرک تحصیلی و بدون تخصص برای مشاغل سطح پایینی همچون باغبانی و تمیز کردن منزل. این متقاضیان فقط می بایست بتوانند به انگلیسی مکالمه کنند و فیزیک بدنی خوبی برای انجام کار داشته باشند. می توانند برای خود و خانواده گرین کارت اخذ نمایند.

ویزا های تخصص حرفه ای H-1B

شما می توانید با توجه به حرفه ای که دارید درخواست ورود به سیستم امنیتی و دفاعی در این کشور داشته باشید اما ورود به بازار کار با این ویزا نیاز به مدرک تحصیلی مرتبط نیز دارد. این ویزا برای پروژه های دولتی و تولیدی مشترک توسط وزارت دفاع ارائه می شود.

موافقت نامه تجاری ویزای H-1B1

این نوع ویزای برای افراد که تابعیت کشور های مثل شیلی و سنگاپور را دارند طراحی شده است. این ویزا حداقل هایی دارد شما باید حداقل مدرک لیسانس و حداقل 4 سال سابقه کار بعد از دریافت مدرک تحصیلی رو داشته باشید.

کارآموز یا بازدید کننده ویژه ویزای H-3

این ویزای برای متقاضیانی صادر می شود که درخواست دریافت اطلاعات آموزشی در این کشور را دارند. اما باید نشان دهند شرایط کار آموزی در کشور خود برایشان وجود ندارد. این دوره ها برای فارغ التحصیلان پزشکی صادر نمیشود.

ویزای فردی با توانایی ویژه نوع ویزای O

افرادی که دارای شرایط خاصی میباشند و توانایی های فوق العاده ای دارند می توانند این ویزای کاری را درخواست نمایند. این ویزا برای افرادی که در زمینه های علمی، هنری، آموزشی، ورزشی و یا دستاورد های فوق العاده تخصص دارند به طور خاص و محدود صادر می شود.

ویزای ورزشکاری و یا عضویت در تیم ویزای P-1   

این ویزا ها برای افرادی که برای مناسبت های ورزشی به این کشور وارد میشوند صادر می شود و یا افرادی که به این کشور برای عضویت در تیم خاصی نیاز به ورود به آمریکا را دارند صادر می شود. این افراد باید در سطح بین المللی فعالیت داشته باشند و یا برای تیم های برتر آمریکا درخواست نمایند.

ویزای هنرمندان نوع ویزای P-2

این ویزای برای افرادی میباشد که بین 2 سازمان آمریکایی و خارجی فعالیت می کنند و برای پشتیبانی از فعالیت های مورد نیاز احتیاج به ویزای کار آمریکا دارند تا به راحتی بتوانند رفت و آمد داشته باشند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

بررسی ویزای کار و ویزای همراه آمریکا

افرادی که با ویزای کاری آمریکا وارد این کشور میشوند می توانند با ورود به بازار کاری این کشور درخواست ورود همراهان خود را داشته باشند. طبق قوانین مهاجرتی کشور آمریکا تنها همسر و فرزند زیر 18 سال شما به عنوان همراه شما محسوب می شوند و افرادی چون خواهر، برادر و والدین شما نمی توانند به عنوان همراه شما وارد این کشور شوند. درخواست ویزای همراه نیاز به دریافت کارت اقامتی فرد اصلی دارد، به این صورت که شما اصولاً بعد 1 الی 2 ماه از ورود به کشور آمریکا توانایی درخواست ویزای همراه به این کشور را دارید. متقاضیان دقت داشته باشید زمانی که فرزند و همسر شما وارد این کشور می شوند می توانند از مواردی همچون اجازه کار و تحصیل رایگان استفاده نمایند و همانند یک شهروند از خدمات دولتی در این کشور استفاده نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
 • ارائه مدارک هویتی معتبر
 • ارائه رزومه cv کاری و تحصیلی
 • ارائه دعوت نامه از کارفرمای آمریکایی
 • اثبات واجد شرایط بودن مدارک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز با توجه به نوع ویزای کار
 • ارائه پاسپورت معتبر
Admin
29 آوریل 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

مطالب مرتبط

تحصیل در روسیه
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

زندگی و تحصیل در روسیه

دیدگاه‌ها برای زندگی و تحصیل در روسیه بسته هستند
29 مه 2017
تحصیل در جمهوری چک
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

تحصیل و زندگی در جمهوری چک

دیدگاه‌ها برای تحصیل و زندگی در جمهوری چک بسته هستند
24 فوریه 2017
زندگی در اوکراین
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

شرایط تحصیل و زندگی در اوکراین

دیدگاه‌ها برای شرایط تحصیل و زندگی در اوکراین بسته هستند
24 فوریه 2017
زندگی در اتریش
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

تحصیل و زندگی در اتریش

دیدگاه‌ها برای تحصیل و زندگی در اتریش بسته هستند
24 فوریه 2017

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp