info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

کانادا رتبه اول در رفاه جهانی

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
کانادا رتبه اول در رفاه جهانی

کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را از نظر شاخص رفاه لگاتوم دارد، شاخص رفاه لگاتوم، کشور‌های جهان را از نظر 9 طیف مختلف مانند: وضعیت اقتصاد، آموزش، بهداشت، امنیت و همچنین آزادی‌های فردی را ارزیابی می‌کند.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات لازم را در مورد کشور کانادا و همچنین دلایل لازم برای اینکه کانادا رتبه اول آزاد‌ترین کشور جهان را دارد با شما به اشتراک بگذاریم، با ما همراه باشید.

چه چیزی کانادا را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل می کند؟

آیا در‌مورد کیفیت زندگی در کانادا و اینکه چه چیزی آن را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل کرده است، می‌دانید؟

کانادا کشوری بسیار بزرگ و متنوع با اقتصاد قوی و سیاست‌های اجتماعی جذاب برای خانواده‌ها و کار‌آفرینان است. در اینجا به بررسی برخی از مزایای زندگی در کانادا می‌پردازیم.

 • کیفیت زندگی در کانادا
 • مراقبت‌های بهداشتی رایگان
 • وجود مشاغل زیاد در کانادا
 • بازار املاک و اجاره مقرون‌به‌صرفه در کانادا
 • هزینه زندگی مناسب در کانادا
 • برنامه‌های درآمد بازنشستگی
 • حقوق بشر در کانادا
 • اقتصاد
 • تحصیل
 • فرهنگ
 • حقوق زنان در کانادا
 • حقوق کودکان
جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

کیفیت زندگی در کانادا به چه صورت است؟

کانادا یکی از بهترین کشور‌ها برای زندگی به شمار می رود. کیفیت زندگی در کانادا معمولاً به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن، دسترسی به آموزش و بهداشت، ثبات سیاسی، آزادی فردی و حفاظت از محیط زیست مورد ستایش قرار می گیرد.

شهروندان کانادایی از حقوق اجتماعی نسبتا قوی‌ای برخوردار هستند. در کانادا دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و آموزش، صد‌در‌صد تضمین می‌شود و همچنین تدابیری برای محافظت و کمک به افراد با نیاز‌‌های ویژه مانند: سالمندان یا افراد تازه واردی که به دنبال کار هستند، در نظر گرفته‌اند.

همچنین در کانادا میزان جرم‌ و‌جنایت نیز پایین است. می‌توان گفت که این کشور به ساکنانش فرصت‌های زیادی برای رشد و شکوفایی ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از دلایل قرار گرفتن کانادا در رتبه اول آزادی فردی در دنیا، چند فرهنگی و تنوع نژادی بودن این کشور است و به‌عنوان یک سیاست ملی این موضوع پذیرفته شده است. برای مثال، کانادا افرادی که دو تابعیتی هستند را می‌پذیرد و برای تازه‌وارد‌ها نیز خدماتی مانند: ترجمه و گروه‌های مهاجرتی ارائه می‌دهد.

آیا مراقبت‌های بهداشتی و تحصیل در کانادا رایگان است؟

یکی دیگر از دلایلی که کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را دارد، مراقبت‌های بهداشتی رایگان است. وقتی به عنوان یک شهروند کانادایی مالیات می پردازید، این پول از جمله برای تامین مالی سیستم مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌شود. این به این معنی است که وقتی نیاز به مراقبت دارید، نیازی به پرداخت از جیب خود در بیمارستان ندارید.

از دلایل دیگر این‌که کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را دارد، هزینه‌های رایگان تحصیل است. دولت کشور کانادا بیشترین هزینه را صرف آموزش شهروندانش می‌کند، به‌صورتی که تحصیل در مدارس خصوصی و متوسطه رایگان است.

دانشگاه‌های کانادا مانند: دانشگاه تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و واترلو جزو بهترین دانشگاه‌ها در جهان قرار گرفته‌اند.

آیا در کانادا  مشاغل زیادی وجود دارد؟

کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را دارد؛ زیرا نرخ بیکاری در کانادا نسبتا پایین است و در مقایسه با سایر کشور‌های صنعتی مطلوب است.

بسیاری از کار‌فرمایان در صنایعی مانند مراقبت‌های بهداشتی، توسعه بازی‌های ویدیویی، ساخت‌و‌ساز و تولید به دنبال کارگر هستند. اگر در کشور خود یک حرفه ای هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید اعتبار شما توسط سازمان‌های حرفه‌ای در کانادا به رسمیت شناخته شود. این فرآیند ممکن است زمان ببرد و حتی ممکن است شما را ملزم به بازگشت به مدرسه کند؛ اما برای کار در کانادا، باید مراحل اداری را دنبال کنید تا از وضعیت خوبی برخوردار شوید.

یکی دیگر از دلایل اینکه کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را دارد، اقتصاد آن است که به‌سرعت در حال رشد است و به‌عنوان یکی از ثروتمند‌ترین کشور‌ جهان شناخته می‌شود.

کشور کانادا بالا‌ترین استاندارد زندگی را برای شهروندانش ارائه می‌دهد؛ به همین دلیل دولت کشور کانادا سعی می‌کند مالیات را تا حد امکان کاهش دهد و اقتصاد کشور را با نرخ تورم ۲٪ بهبود دهد. میانگین درآمد شهروندان کانادا در هر سال چیزی حدود ۴۰۰۰۰ دلار کانادا است. نرخ بیکاری در این کشور به  ۷٪ رسیده است و هر سال تلاش می‌کنند تا شغل‌های زیادی به وجود بیاورند.

آیا  املاک و اجاره در کانادا مقرون‌به‌صرفه است؟

شهر‌های کانادا دارای مکان‌های هیجان‌انگیز برای زندگی هستند که به تازه واردان خدمات فراوانی ارائه می دهد. در واقع، شهرداری‌ها اغلب برنامه‌هایی برای کمک به مردم دارند تا صاحب خانه شوند؛ همچنین با دور شدن از مراکز شهری، قیمت املاک و اجاره کاهش می‌یابد.

بخش مهمی از کیفیت زندگی در کانادا، قدرت خرید شماست. در حالی که هزینه زندگی در کانادا معقول در نظر گرفته می شود، البته به سطح درآمد و انتخاب مصرف کننده بستگی دارد.

برنامه‌های درآمد بازنشستگی در کانادا به چه صورت است؟

هنگامی که در کانادا کار می‌کنید، از حقوق شما کسر می‌شود که برخی از آن‌ها برای اطمینان از داشتن حداقل درآمد در هنگام بازنشستگی استفاده می‌شود.

آیا در کانادا به حقوق زنان و کودکان  توجه می شود؟

یکی دیگر از دلایل اینکه کانادا در رتبه اول آزادی فردی در دنیا قرار دارد، بالا بودن امتیاز آن در جهان حقوق بشر است. چارتر که منشور حقوق و آزادی‌های کشور کانادا است که شامل اصول اساسی است که مردم این کشور طبق آن زندگی می‌کنند.

حقوق بشر در کشور کانادا برای تضمین برابری فرصت‌ها وهمچنین ممنوعیت تبعیض براساس نژاد و جنس در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از دلایل این‌که کانادا رتبه اول آزاد‌ترین کشور جهان را به دست آورد، توجه به حقوق زنان است. در کشور کانادا به‌طور قانونی هر دو جنسیت، برابر هستند و دولت و بخش خصوصی کسب‌و‌کار‌ها و قوانین ایالتی نیز از این قانون حمایت می‌کنند.

در کانادا قانون‌های فدرال در‌مورد ازدواج، طلاق و خدمت نظامی برای هر دو جنسیت نیز یکسان است. طبق برنامه بیمه استخدام فدرال این کشور، یک زن بعد از تولد فرزند تا ۱۲ ماه حق دارد، مرخصی بگیرد و از فرزند خود مراقبت کند.

تقریبا از هر هزار کودک در کشور کانادا پنج نفر قبل از تولد می‌میرند. اگر‌چه این تعداد در مقایسه جهانی بسیار پایین است اما در مقایسه با استاندارد‌های کشور‌های توسعه یافته مقدار بسیار بالایی به‌شمار می‌رود.

به همین دلیل، کشور کانادا بیمارستان‌های بیشتری برای مراقبت از مادران در دوران بارداری ساخته‌اند تا نرخ تولد نوزادانی که قبل از تولد می‌میرند، کاهش یابد.

کار کردن کودکان از نظر فنی در کشور کانادا قانونی است اما این قانون در معرض قوانین پیچیده تعیین می‌شود که توسط دولت‌های ایالتی قرار دارند. طبق این قوانین، کودکان در ساعات درسی نمی‌توانند، کار کنند و برای این‌که اجازه دهند یک کودک کار کند باید مجوز هر دو والدین را داشته باشد و  اغلب این کودکان می‌توانند در خرده فروشی کار کنند.

تمام این دلایل باعث شده است که کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را کسب کند، ما در این مقاله تلاش کردیم، تمام اطلاعات لازم را در مورد کشور کانادا و دلایل اصلی که باعث شده این کشور به‌عنوان یک کشور با کیفیت زندگی ایده‌آل شناخته شود را با شما به اشتراک بگذاریم، امیدواریم سودمند بوده باشد.

سوالات متداول

چه دلایلی باعث شده است که کانادا رتبه اول در رفاه جهانی را کسب کند؟

کشور کانادا به دلیل وضعیت مناسب اقتصاد و آموزش، بهداشت، امنیت و داشتن آزادی‌های فردی، توانسته است رتبه اول در رفاه جهانی را کسب کرده است.

آیا کیفیت زندگی در کانادا خوب است؟

بله. کشور کانادا یکی از بهترین کشور‌ها برای زندگی به شمار می رود و به دلیل دسترسی به آموزش و بهداشت رایگان، ثبات سیاسی، آزادی فردی و حفاظت از محیط زیست مورد ستایش قرار می گیرد.

آیا مراقبت‌های بهداشتی در کانادا رایگان است؟

می‌توان گفت تا حدوی بله، وقتی به عنوان یک شهروند کانادایی مالیات می پردازید، این پول از جمله برای تامین مالی سیستم مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌شود؛ همچنین کلینیک‌های خصوصی مراقبت های بهداشتی رایگان نیستند و برای افرادی که می‌خواهند خدماتی مانند: آزمایش‌ها را سریع‌تری انجام دهند، استفاده می‌کنند.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
04 جولای 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp