info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

سیستم مهاجرتی انگلستان

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
سیستم مهاجرتی انگلستان

امروزه اکثر افراد برای مهاجرت و زندگی کشور انگلیس را انتخاب می‌کنند؛ به دلیل امکانات و رفاه و پیشرفت زندگی و دلایل بسیار دیگری اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید؛ چرا که قصد داریم به صفر تا صد مهاجرت به انگلستان بپردازیم.

آشنایی با انگلستان

قبل از مهاجرت به انگلستان بهتر است ابتدا کمی با این کشور سلطنتی آشنا شوید. انگلیس کشوری است که در قاره اروپا واقع شده و قسمت عظیمی از بریتانیا را به همراه کشور‌های ولز و اسکاتلند تشکیل داده است. بریتانیا کشوری بسیار پیشرفته و جزو شش کشور برتر اقتصاد دنیا، که علاوه بر وضعیت مناسب صنعتی و اقتصادی از فرهنگ غنی نیز برخوردار خواهد بود .

بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و رویدادهای تاریخی این کشور مربوط به پیشینه خانواده سلطنتی است. در طول زمان فرهنگ سلطنتی بر معماری ساختمان انگلیس نیز تاثیر گذاشته است؛ ناگفته نماند کشور انگلستان را با کاخ سلطنتی می‌شناسند.

این کشور یکی از اقتصادهای بزرگ جهان و میزبان شرکت‌های مطرح بین‌المللی است و همین امر باعث شده افراد زیادی به قصد مهاجرت به این کشور سفر کنند. مهاجرت به انگلستان از طریق‌ روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است؛ اما مهم‌ترین نکته آگاهی از سیستم مهاجرتی بریتانیا است.

مهاجرت به انگلستان

هر روز به تعداد افرادی که قصد مهاجرت جهت تحصیل، کار، زندگی و غیره را دارند افزوده می‌شود. در این بین کشور سلطنتی انگلستان از جمله کشورهایی است که به طور سالانه مهاجران زیادی را به دلیل موقعیت‌های شغلی و تحصیلی که در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد به خود اختصاص داده است؛ به طور کلی کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند در ادامه به صفر تا صد سیستم امتیاز بندی مهاجرت به انگلستان خواهیم پرداخت.

سیستم امتیازبندی مهاجرت به انگلستان

اتباع خارجی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارند و با هدف ارتقای شغلی و تحصیلی به سر می‌برند، در ابتدا می‌بایست جهت اخذ ویزا اقدام کنند. سیستم مهاجرتی بریتانیا برای قبول درخواست متقاضیان جهت مهاجرت به این کشور از یک سیستم تبعیت می‌کند که بر اساس آن افراد با توجه به نوع مهاجرت خود نیازمند کسب امتیاز معینی جهت اخذ ویزا هستند.

از آنجایی که انگلستان جزو اتحادیه اروپا است، این امتیازبندی تنها شامل افرادی می‌شود که از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا قصد مهاجرت به بریتانیا را داشته باشند. این سیستم مبتنی بر امتیازدهی مهاجرت به بریتانیا تنها راه اخذ ویزا مهاجرتی برای افراد غیر از منطقه اقتصادی اروپا است.

در این سیستم بر اساس یک سری مشخصات نظیر سن، مدرک تحصیلی، بودجه، درآمد و زبان امتیاز شما تعیین خواهد شد. به طور کلی پنج مؤلفه جهت صدور ویزای شما وجود دارد که در ادامه به صورت مختصر به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

سن

در این سیستم هر شخص با در نظر گرفتن سن خود می‌تواند از ۵ تا ۲۰ امتیاز را کسب کند. متقاضیان جوان امتیاز بیشتری را نسبت به افرادی که داری سن بیشتر هستند دریافت خواهند کرد. البته افراد بالای سی و یک سال از این امتیاز برخوردار نخواهند شد. در واقع می‌توان گفت برای هر رنج سنی‌ امتیازی در نظر گرفته شده است.

مدارک تحصیلی

میزان تحصیلات و مدرک تحصیلی از امتیازات مختلفی برخودار است؛ چرا که این موضوع بستگی به نوع ویزای شما و طرح دارد. در برخی طرح‌ها امتیاز در نظر گرفته شده برای مدارک تحصیلی ۳۰ تا ۵۰ است در صورتی که در برخی طرح‌ها تنها ۵ تا ۱۵ امتیاز برای مدارک تحصیلی در نظر گرفته شده است.

زبان انگلیسی

برای اثبات مهارت زبان شما بایستی ۱۰ امتیاز دریافت کنید. برای اتباع کشور‌هایی که زبان رسمی آن انگلیسی است به صورت خودکار این امتیاز برایشان ثبت خواهد شد. اما اتباع سایر کشورها برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود می‌بایست در آزمون شرکت کرده و این ۱۰ امتیاز را کسب کنند. ارائه مدرک آیلتس ۸ به بالا الزامی است.

درآمد/ تمکن مالی

شما باید مدرکی در رابطه با تمکن مالی خود ارائه دهید که نشان‌دهنده درآمد سالیانه شما باشد. این مورد نیز در طرح‌های مختلف از ۱۵ الی ۴۵ امتیاز و ۵ الی ۲۰ امتیاز برخوردار است.

گواهی اسپانسرشیپ

این گواهی در همه طرح‌ها الزامی نیست؛ اما برخوداری از این گواهی شامل ۳۰ تا ۵۰ امتیاز خواهد بود.

سابقه حضور در انگلستان

سابقه حضور در انگلستان بدین معنا است که اگر شما قبلا در انگلستان حضور داشته‌اید در برخی طرح‌ها باعث کسب ۵ امتیاز برای شما خواهد شد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

 

پنج برنامه بریتانیا برای اخذ ویزا و امتیاز دهی

دولت بریتانیا همواره پنج برنامه برای اخذ ویزا و سیستم امتیاز بندی دارد که این پنج برنامه شامل:

Tier 1

برنامه Tier 1  در واقع برای افرادی است که با هدف سرمایه‌گذاری و کار آفرینی قصد ورود به این کشور را دارند و اتباع خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند. اگر جزو افرادی بوده که تمایل به راه‌اندازی کسب و کار در انگلیس را دارند، یا از فارغ‌‌التحصیلانی باشید که دارای برند تجاری هستند یا این که از استعدادهای استثنایی برخوردارید می‌بایست از طریق این طرح برای اخذ ویزا اقدام کنید.

انواع ویزای Tier1

انواع ویزای Tier1 در انگلستان عبارتند از:

  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای کار آفرینی
  • ویزای استارت آپ
  • ویزای نو آوری
  • ویزای کار آفرینی فارغ‌ التحصیل
  • ویزای استعدادهای استثنایی

Tier2

این طرح برای افراد متخصص، ورزشکاران حرفه‌ای و روحانیون خارج از EEA بوده که در این کشور به آن‌ها پیشنهاد کاری ارائه شده است. افرادی که متقاضی این طرح باشند باید از کارفرمای خود گواهی اسپانسرشیپ را اخذ کنند تا گواهی دهد از طرف وی پیشنهاد کاری را به فرد داده است.

Tier 3

به صورت متداول این طرح را افرادی که مهارت خاصی ندارند و به صورت موقت می‌توانند کاری را انجام دهند، استفاده می‌کنند. البته لازم به ذکر است که این طرح بریتانیا حذف شده است و نمی‌توان روی آن حساب کرد.

Tier 4

این طرح برای دانشجویان و دانش آموزانی است که خارج منطقه اروپا هستند و قصد تحصیل در انگلستان را دارند. برای اخذ این ویزا متقاضیان باید از یک موسسه آموزشی بریتانیا که دارای مجوز اسپانسرشیپ معتبری است تاییدیه پذیرش دریافت کند. دانشجویانی که این ویزا را دریافت می‌کنند بایستی هر هفته ۱۵ ساعت آموزشی را بگذرانند و بدون کار کردن بتوانند از پس هزینه‌ها و مخارج خود برآیند.(البته که وام‌های کمک هزینه تحصیلی به برخی دانشجویان داده خواهد شد.)

ویزای تحصیلی انگلیس به دو صورت صادر می‌شود:

  1. ویزای دانش آموزی: این ویزا برای کودکان ۴ الی ۱۶ سال صادر می‌شود که قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارند.
  2. ویزای دانشجویی: این ویزا برای افراد ۱۶ سال به بالا جهت ادامه تحصیل صادر خواهد شد.

Tier 5

این ویزا به افرادی تعلق اختصاص پیدا خواهد کرد که قصد اشتغال موقت داشته و به افراد ساکن کشورهای موافق انگلستان ارائه خواهد شد.این ویزا دارای شش بخش مختلف نیز هست که با توجه به نوع مهاجرت شما تعیین می‌شود.

سخن پایانی

انگلیس جزو یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های دنیا است که برای پیشرفت کار و زندگی بسیار مناسب خواهد بود؛ به همین منظور یکی از کشورهایی است که مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. ما در این مطلب در مورد این کشور و همچنین سیستم مهاجرتی بریتانیا به طور کامل توضیحاتی را ارائه دادیم. در صورتی که در ارتباط با این موضوع سوالی دارید، می‌توانید با کارشناسان آرتا ارتباط برقرار کنید.

 

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
22 آگوست 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp