info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان چقدراست ؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
ویزای تحصیلی آلمان

تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان یکی از الزاماتی است که برای مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان موردنیاز خواهد بود. آلمان یکی از مقاصد مهاجرتی بسیار پرطرفدار است و یکی از روش­های مهاجرت به این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی است. دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور به ‌منظور اخذ ویزای تحصیلی می­بایست گواهی تمکن مالی را به ‌همراه سایر مدارک موردنیاز به سفارت ارائه دهند؛ چراکه هر فرد که تمایل دارد ویزای تحصیلی در کشور آلمان را دریافت کند، می­بایست به سفارت آن کشور نشان دهند که توان پرداخت هزینه­های زندگی خود را به مدت یک سال در دسترس دارد. اگر شما هم متقاضی تحصیل در این کشور هستید و اطلاعات کافی درباره گواهی تمکن مالی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.

گواهی تمکن مالی چست؟

گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان به عنوان گواهی یا یک سند معتبر و رسمی است که توسط بانک صادر می­شود و موجودی انواع حساب‌‌‌های فرد متقاضی و نرخ برابری آن به ارز درخواستی متقاضی در آن درج می­شود. این گواهی برای اخذ ویزا یا اجازه اقامت در کشور آلمان کاملا الزامی است و درصورت عدم اثبات تمکن مالی کافی، درخواست ویزای متقاضی رد خواهد شد. این گواهی نشان­دهنده این است که فرد متقاضی چه مقدار پول در حسابی مشخص دارد و در دوره‌ای مشخص تراکنش مالی‌ وی چقدر است.

در واقع دانشجویان متقاضی با ارائه این گواهی اثبات می­کنند که در طول تحصیل می‌توانند بدون مشکل هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنند و از نظر تأمین هزینه‌ها با مشکلی مواجه نخواهند شد. چراکه ممکن است متقاضیان در ماه‌های اول اقامتشان قادر به پیدا کردن شغلی با درآمد مطلوب نباشند در این صورت دولت برای اطمینان کامل از شرایط مالی متقاضی گواهی تمکن مالی را درخواست می­کند.

هزینه­ های تحصیلی در آلمان

سیستم آموزشی کشور آلمان به گونه­ای است که امکان تحصیل رایگان را به متقاضیان می­دهد. این امر بدان معناست که دانشجویان متقاضی ملزم به پرداخت شهریه نیستند و تنها می­بایست مبلغی حدوداً بین 310 تا 420 یورو بابت امور اداری و خدمات دانشگاه و… بپردازند؛ اما در نظر داشته باشید که تأمین تمامی هزینه‌های اقامت بر عهده خود متقاضی بوده که این هزینه شامل تهیه مسکن، خوراک و حمل‌ونقل و… است. البته سفارت آلمان هزینه معین یک‌ساله برای اقامت در این کشور را به عنوان تمکن مالی به منظور اخذ ویزای تحصیلی تعیین و جزو شرایط الزامی در نظر می‌گیرد. این مبلغ در حساب شخص قرار داده می‌شود و ماهیانه مبلغ معینی هم در دسترس دانشجو قرار می‌گیرد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

زمان اقدام برای اثبات تمکن مالی تحصیلی آلمان

زمانی که برای اثبات تمکن مالی تحصیلی آلمان اقدام خواهید کرد بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که مهاجرت امری پیچیده است، لذا می­بایست حتما با فردی آگاه یا یک موسسه مهاجرتی مانند موسسه مهاجرتی آرتا مشورت کنید تا دچار سردرگمی و خطا نشوید. زمانی که با یک موسسه مهاجرتی خوب در ارتباط باشید، خود موسسه به صورت گام به گام در این امر شما را یاری می­کند. در رابطه با زمان اقدام برای اثبات تمکن مالی نیز این موسسه به شما می­گوید که چه زمانی و چه مبلغی از پول خود را به بانک ببرید و در یکی از بانک­های شناخته شده آلمان افتتاح حساب کنید‌.

مدارک موردنیاز برای دریافت گواهی تمکن مالی

مادامی که شخصی تمایل دارد تا در کشور آلمان تحصیل کند علاوه بر دریافت نامه پذیرش تحصیلی خود از دانشگاههای معتبر آلمان، می بایست نامه تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان را به سفارت آلمان ارائه دهد. برای دریافت گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان باید مدارک زیر را به بانک ارائه دهید:

  • ارائه کارت ملی فرد متقاضی
  • ارائه اصل و کپی پاسپورت فرد متقاضی
  • ارائه فرم تکمیل‌ شده درخواست صدور گواهی تمکن مالی

راه­های مختلف اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

به هر اندازه که متقاضیان تمکن مالی کافی را به سفارت کشور آلمان ارائه کنند، به همان نیز می­توانند شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور افزایش بدهند. راه­های مختلف دیگری برای اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد که عبارتند از:

  • دعوت‌نامه رسمی

بر اساس مواد ۶۶ تا ۶۸ قانون اقامت در صورتی که شرکت یا سازمان، یا یکی از اقوام یا دوستانی که مقیم دائم آلمان هستند تعهد کند که هزینه‌های مربوط به تحصیل فرد متقاضی را تقبل می­کند، متقاضی باید دعوت‌نامه رسمی آن را به سفارت این کشور ارائه دهد.

  • حساب بلوکه شده

در این راه فرد متقاضی می‌بایست به طور مستقیم مبلغ موردنیاز خود را در یک حساب بانکی در کشور آلمان واریز کند و رسید آن را به سفارت این کشور ارائه دهد. با انتخاب این راه فرد می­تواند در هر ماه از اقامت خود در آلمان مبلغ معینی را برای تأمین هزینه‌های زندگی ماهانه خود در این کشور برداشت کند. میزان پولی که می‌بایست در حساب بلوکه ‌شده موجود باشد، هر ساله بر اساس نرخ استاندارد توسط دولت این کشور به متقاضیان ویزای تحصیلی آلمان اعلام می‌شود. این مبلغ، با توجه به هزینه‌های ماهانه زندگی معمولی که توسط دولت این کشور برآورد می‌شود، به متقاضیان تعیین می‌شود.

  • ارائه مدارک والدین فرد متقاضی به منظور اثبات درآمد سالانه و دارایی‌های مالی

فرد متقاضی با انتخاب این راه می‌تواند با ارائه اسناد درآمد والدین به دولت آلمان نشان دهد که از تمکن مالی کافی برخوردار است. در این صورت معمولاً سفارتخانه‌ها و دفاتر خارجی به قرارداد کار فعلی یکی از والدین یا هر دو آن­ها یا صورت‌حساب جاری‌شان نیاز دارند. البته این راه را بهتر است در صورتی انتخاب کنید که درآمد و دارایی والدین زیاد باشد تا نگرانی وجود نداشته باشد.

  • ضمانت‌نامه بانکی

ضمانت­نامه بانکی نیز یکی دیگر از راه­های اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی کشور آلمان است. وام­های بانکی خاصی وجود دارند که توسط مقامات و به ‌عنوان اثبات تمکن مالی کافی افراد پذیرفته می‌شوند. در صورت انتخاب این راه­حل باید اطمینان حاصل کرد که بانک با ارائه سند ضمانت‌نامه بانکی تمام هزینه‌های زندگی فرد در آلمان را بر عهده می‌گیرد.

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آلمان

اعطای بورسیه تحصیلی از یک موسسه معتبر در صورت درخواست برای ویزای تحصیلی این کشور نیز می‌تواند به ‌عنوان اثبات تمکن مالی فرد متقاضی به کارگزاری ویزامتریک آلمان و سفارت آلمان ارائه شود. برخی از این بورسیه­ها شامل بورسیه ماکس پلانک، بورسیه فردریش ایبرت، بورسیه هاینریش بل، بورسیه هانس بوکلر، بورسیه کنراد آدناور، بورسیه بنیاد ملی آکادمیک آلمان و… هستند.

در بین روش‌های ذکر شده ساده‌ترین و رایج‌ترین روش برای اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان، افتتاح حساب مسدود ‌شده یا بلوکه شده است. اما هر فرد بنا بر شرایط خود می‌تواند یکی از روش‌های ذکر شده را انتخاب کرده و مدارک موردنیاز را آماده کند.

 

حرف آخر

تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های آلمان سبب شده تا افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند و آلمان را برای توسعه مهارت‌های خود انتخاب کنند. این کشور هم هرساله از دانشجویان بسیاری که دارنده مدارک و اسناد کافی هستند، به خوبی استقبال می‌کند؛ از این رو ویزای تحصیلی این کشور یکی از پرمتقاضی­ترین و پرطرفدارترین ویزاها است و یکی از مدارک بسیار مهم و حائز اهمیت برای دریافت آن، گواهی تمکن مالی به شمار می­رود. ما نیز در این نوشتار به طور کامل اطلاعاتی پیرامون گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان خدمت شما عزیزان ارائه شد. شما می­توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان شرکت مهاجرتی آرتا در تماس باشید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
30 جولای 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp