info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

قوانین جدید انگشت نگاری کانادا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
قوانین جدید انگشت نگاری کانادا

هر ساله افراد بسیاری به‎دلایل مختلفی مانند کار، زندگی، تحصیل و سایر موارد به کشور کانادا مهاجرت  می‌کنند. اقدام به‌موقع، همراه با مدارک کامل این امکان را به شما می‎دهد کهمراحل اخذ ویزای کشور کانادا با سرعت بیشتری انجام گیرد. دریافت ویزای کانادا شامل مراحل مختلفی است یکی از این مراحل انگشت‌نگاری یا بیومتریک است که باید در دفترهایی که با سفارت کانادا مرتبط هستند، انجام ‌شود. طبق قانون کانادا، انگشت‌نگاری برای افرادی که متقاضی صدور ویزای کانادا هستند، امری ضروری است؛ زیرا قبل از انجام انگشت‌نگاری، درخواست صدور ویزای کانادا صورت نمی‌گیرد. انگشت نگاری برای بالابردن امنیت، وارد نشدن افراد با پاسپورت غیرقانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان به این کشور انجام می‌گیرد. اگر می‌خواهید درباره قوانین جدید انگشت نگاری کانادا اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

 

مراحل انگشت‌نگاری کانادا به چه صورت انجام می‌گیرد؟

همانطور که می‎دانید انگشت‌نگاری یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای کانادا است. که متقاضی باید در مراکز مربوط، پس از عکس‌برداری و اسکن از اثر انگشتان، اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کند. این فرآیند در کمتر از 5دقیقه صورت می‌گیرد. اما باید به این نکته توجه کنید که در چند سال اخیر به‎دلیل شیوع ویروس کرونا این قوانین تغییر پیدا کرده است و افراد برای دریافت ویزا نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر ندارند و تمام مراحل به‌صورت آنلاین انجام خواهد گرفت.

جدیدترین قوانین بیومتریک کانادا در کرونا

از تاریخ30 نوامبر سال 2020، کشور کانادا برای ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری خود از سرویسی استفاده می‌کند، که افراد باید از این سرویس به‌صورت آنلاین وقت بگیرند. در واقع این کشور تمام اقدامات بهداشتی و ایمنی جدیدی، برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در نظر گرفته است.این سیستم این قابلیت را دارد که متقاضیان این امکان را داشته باشند تا مراحل انگشت‌نگاری را به صورت آنلاین انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که متقاضیان باید نوبت خود را از نزدیک‌ترین دفاتر خدمات کانادا رزرو کنند؛ زیرا خدمات بدون نوبت قبلی در دسترس نیست. در کشور ما سفارت کانادا وجود ندارد، به‏همین دلیل متقاضیان باید برای انجام این کار به کشورهای همسایه مراجعه کنند. برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا شما باید به یکی از مراکز معتبر انگشت‎نگاری در کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، امارات متحده عربی، عراق و گرجستان مراجعه کنید.

متقاضیان اقامت دائم کانادا که در مدت 10سال گذشته اطلاعات انگشت‌نگاری خود را ارسال نکرده‌اند، برای درخواست مهاجرت خود باید یک وقت برای انجام این کار در نظر بگیرند؛ همچنین باید به این نکته توجه کنید که IRCC  اعلام کرده است که معافیت از ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری برای متقاضیان اقامت موقت در کانادا و متقاضیان اقامت دائمی که در 10 سال گذشته اطلاعات خود را ثبت کردند، همچنان وجود دارد. این جدیدترین قوانین بیومتریک کانادا در کرونا است، که به‎دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن برای مراجعه به دفاتر خدمات کانادا گرفته شده است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

نوبت دهی آنلاین برای انگشت‌ نگاری

برای گرفتن وقت انگشت‌ نگاری از سفارت کانادا باید به سایت vfsglobal مراجعه کنید و به سفارت کانادا درخواست دهید تا وقت انگشت‎نگاری سفارت کانادا برای شما ارسال شود. معمولا 24 ساعت بعد از درخواست ویزا، نامه دستورالعمل انگشت‎نگاری برای متقاضیان ارسال خواهد شد. شما برای دریافت نوبت آنلاین انگشت‎‌نگاری کانادا، باید پروفایلی با نام و اطلاعات خود در اداره مهاجرت و شهروندی کانادا داشته باشید. بعد از انجام اینکار می‌توانید برای اخذ نوبت آنلاین اقدام کنید؛ همچنین متقاضیان باید در روز مشخص شده در محل حضور داشته باشند تا بتوانند انگشت‌نگاری را انجام دهند.

مدارک لازم برای انگشت‌ نگاری برای ویزای کانادا

به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، برای ثبت‎نام آنلاین برای درخواست انگشت‌ نگاری ویزای کانادا متقاضی باید مدارکی مانند پاسپورت و رسید درخواست ویزا خود را به یکی از دفاتر مراکز درخواست ویزای کانادا یا VAC تحویل دهد؛ همچنین اگر شما هزینه انگشت‌نگاری را به‎صورت آنلاین پرداخت کرده باشید، نیازی نیست که هزینه دیگری را پرداخت کنید.

 

چه نکاتی را متقاضیان باید برای بیومتریک کانادا رعایت کنند؟

بسیاری از افراد هنگام درخواست ویزای تحصیلی، کاری یا اقامت دائم کانادا باید مشخصات مربوط به انگشت‌نگاری را ارائه دهند؛ زیرا انگشت‎نگاری باعث می‌شود جعل، سرقت و استفاده از هویت شما را برای دیگران دشوارتر کند و اگر نام، تاریخ تولد و یا سایر اطلاعات شما با فرد دیگری شبیه باشد، از مشکلاتی که ممکن است در این حالت رخ دهد، جلوگیری می‌کند؛ بنابراین برخی از نکاتی که متقاضیان باید برای انگشت‌نگاری رعایت کنند به‌ شرح زیر است:

 • برای انگشت ‎نگاری ویزاهای کانادا یا بیومتریک همه متقاضیان پرونده اعم از پدر، مادر، فرزندان و سایر افراد خانواده که قصد دارند با هم مهاجرت کنند، باید به طور هم‌زمان حضور یابند.
 • در صورتی که شما بر روی صورت و دست خود خالکوبی دارید قبل از اقدام به انگشت‌نگاری باید آن‎ها را پاک کنید.
 • قبل از شیوع ویروس کرونا برخی از مراکز برای انگشت‌نگاری نیازی به رزرو وقت قبلی نداشتند. اما با شیوع ویروس کرونا دریافت وقت قبلی برای متقاضیان ضروری است.
 • باید به این نکته توجه داشته باشید که انگشتان دست راست، چپ و شست خود را برای انگشت‌نگاری به‌صورت هموار روی اسکنر قرار دهید.
 • برای انگشت‎نگاری نیازی به مدارک و پرونده شما نیست.
 • در صورتی که انگشت‎نگاری شما باکیفیت بالا انجام نشود، ممکن است دوباره از شما خواسته شود تا انگشت‎نگاری انجام دهید.
 • برای انگشت نگاری ویزاهای کانادا اگر دست شما جراحت، بریدگی یا ترک دارد، بهتر است اجازه دهید به‌صورت کامل دست شما بهبود یابد.

 

چه افرادی از انگشت نگاری ویزای کانادا معاف هستند؟

IRCC  اعلام کرده است که برخی از افراد از ارائه اطلاعات بیومتریک معاف هستند، این افراد عبارتند از:

 • کودکانی که سن آن‎ها کمتر از 14 سال است.
 • متقاضیانی که سن آن‎ها بالاى 79 سال است.
 • اعضای خانواده سلطنتی
 • شهروندان کانادایی، متقاضیان تابعیت یا ساکنان دائمی کشور کانادا
 • دارندگان ویزاى آمریکا که قصد دارند از کشور کانادا عبور کنند.
 • توریست یا گردشگرانی که دارای مجوز مسافرت الکترونیکی هستند.
 • شهروندان آمریکا و یا افرادی که گرین کارت آمریکا را دارند.
 • وزرای کابینه کشورهای دیگر و سازمان ملل متحد، که براى کارهاى رسمی و ادارى به این کشور سفر می‎کنند.
 • متقاضیان اقامت موقت که اطلاعات انگشت‌نگاری خود را برای اقامت دائم در این کشور ارائه داده‎اند و پرونده آن‎ها در حال بررسى است.
 • متقاضیان که قبلا اطلاعات انگشت‌نگاری خود را ارائه داده‎اند و برای تحصیل یا کار درخواست داده‌اند.

 

نتیجه گیری

کانادا باتوجه به امکانات متعدد و دانشگاه‌های برتری که دارد، سالانه مهاجران و دانشجویان زیادی از کشور ایران به این کشور مهاجرت می‌کنند. ایران یکی از کشورهایی است که مراکز درخواست ویزای کانادا یا VAC که اطلاعات مربوط به انگشت‎نگاری متقاضیان را جمع‌آوری می‌کند، در آن وجود ندارد؛ زیراکانادا در سال 2012 سفارت خود را در تهران بست و روابط خود را با ایران قطع کرد. به‌همین دلیل متقاضیان ایرانی برای امور مربوط به انگشت‌نگاری باید به مراکز درخواست ویزا در کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر ‌کنند. طبق آمار بیشترین ثبت‌نام انگشت‌نگاری برای ساکنان ایرانی در مراکز درخواست ویزا در کشور ترکیه صورت گرفته است؛ همچنین در زمان شیوع ویروس کرونا قوانین جدید انگشت نگاری کانادا وضع شد تا افراد بدون نگرانی و به‌صورت آنلاین بتوانند مراحل دریافت ویزای خود را به‌راحتی و بدون مراجعه حضوری انجام دهند.

 

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
13 اکتبر 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp