پذیرش

مراحل دریافت پذیرش

خدمات

راهنمای اخذ پذیرش در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

امروزه مهاجرت به عنوان یکی از دغدغه های فکری بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. بسیاری از دانشگاه های جهان به ویژه در مقاطع ارشد و دکترا، شرایط خوبی از لحاظ محتوای درسی و امکانات برای ادامه تحصیل ایجاد کرده اند که باعث شده بسیاری از افراد به دنبال ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند. در این مطلب سعی شده است یک راهنمای کلی جهت آشنایی با  راه و روش اپلای کردن توسط مجموعه دانش آرتا برای پذیرش در دانشگاه های مطرح جهان ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

 • مدرک بین المللی زبان انگلیسی:TOFEL یا IELTS با حداقل نمره های اعلام شده توسط دانشگاه
 • آزمون:GRE General تقریبا برای تمام رشته ها در تمام دانشگاه های امریکا و همچنین برخی از دانشگاه های کانادا و سایر کشورها (ارائه آن برای افراد با معدل پایین نیز توصیه میشود)
 • آزمون :GRE Subjectبرای برخی رشته ها مثل فیزیک، زیست و…
 • آزمون :GMATبرای رشته مدیریت (در برخی شرایط GRE هم به جای این آزمون پذیرفته است)
 • مدارک تحصیلی (دانشنامه و ریز نمرات): دیپلم و پی دانشگاهی برای مقطع کارشناسی، کارشناسی برای اپلای مقطع ارشد یا دکترای پیوسته و ارائه ارشد برای مقطع دکترا به همراه ریزنمرات رسمی تا آخرین نمره ترم جاری
 • رزومه : ارائه سوابق تحصیلی و پژوهشی و سوابق کاری مرتبط
 • مقالات علمی و کتاب
 • توصیه نامه اساتید(Letter of Recommendation)
 • انگیزه نامه : برای تمامی مقاطع SOP موثر می باشد زیرا به طور کامل توسط تیم تصمیم گیرنده مطالعه میشود.

مراحل کار توسط مجموعه دانش آرتا

آماده شدن برای اپلای

 1. مشاوره اولیه : مشاوره به دو صورت حضوری و آنلاین توسط مشاورین مجرب ما به طور کاملا رایگان انجام می شود. در جلسه مشاوره تمامی راهنمایی های لازم جهت انتخاب بهترین مسیر ارائه می شود.
 2. ارسال لیست مدارک لازم از طریق ایمیل
 3. دریافت و پردازش مدارک ابتدایی از متقاضی
 4. ارسال لیست دانشگاه ها تهیه شده توسط کارشناس: کارشناس با توجه به رشته هر فرد و شرایط پرونده اقدام به تهیه لیست جدید و به روز از دانشگاه های مختلف در کشور انتخابی متقاضی می نماید. قبل از شروع فرآیند واژه های کلیدی از متقاضی دریافت میگردد. لیست تهیه شده حاوی اطلاعاتی نظیر لینک رشته ، نمره زبان درخواستی، مدارک لازم برای اپلای، Deadline دانشگاه ، هزینه تحصیل سالانه و هزینه ثبت نام آن دانشگاه و همچنینن اطلاعات بیشتر به درخواست متقاضی میباشد. (برای متقاضیان دکترا این لیست در ابتدا تنها حاوی لینک هیأت علمی ها جهت انتخاب اساتید برای مکاتبه میباشد)
 5. بررسی مدارک دریافتی و انجام ویرایش های لازم : کارشناس با توجه به استانداردهای مجموعه فایل های ارسالی متقاضی را مانند (CV,SOP,RI)، بررسی و آنها را ویرایش و برای اپلای دانشگاه ها نهایی می کند.
 6. دریافت لیست دانشگاه ها و یا اساتید انتخابی از سوی متقاضی: متقاضی لیست انتخابی خود را با توجه به شرایط خود به کارشناس برای شروع امور اپلای اعلام می کند.
 7. انجام بررسی های فنی بر روی انتخاب ها و انجام مکاتبات در صورت نیاز: پس از دریافت انتخاب های متقاضی کارشناس به همراه سوپروایزر بخش تحصیلی، به بررسی و تحلیل انتخاب ها می پردازند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

آغاز پروسه اپلای دانشگاه ها

 1. پر کردن اپلیکیشن فرم : کارشناس اپلیکیشن فرم هر دانشگاه را تکمیل و بعد از چک نهایی توسط سوپروایز مربوطه Submit میکند.
 2. پیگیری اپلیکیشن دانشگاه : پس از submit فرم اپلیکیشن کارشناس موظف است تا به صورت روزانه اپلیکیشن را تا مرحله تکمیل شدن و همچنین در حین بررسی تیم دانشگاه مربوطه چک کند تا اگر مدارکی خواسته شده آنها را به موقع اطلاع دهد.
 3. پیگیری و ارتباط با ADMISSION TEAM دانشگاه برای دریافت نتیجه نهایی
 4. دریافت نامه پذیرش از دانشگاه
 5. پیگیری جهت ارائه شروط پذیرش توسط متقاضی
 6. اقدام برای دریافت کمک هزینه
 7. انجام امور مربوط به رزرو خوابگاه و در صورت نیاز انتخاب واحد های درسی
 8. انجام تمام امور مربوط به اخذ ویزای دانشجویی کشور مقصد

در نهایت با توجه به تمام توضیحات فوق و تصمیم متقاضی درباره زمان مهاجرت از طریق تحصیل و انجام تمام مراحل لازم توسط مجموعه دانش آرتا تا دریافت نامه پذیرش و در صورت امکان کمک هزینه تحصیلی، چنانچه تصمیم به مهاجرت و ادامه تحصیل گرفته اید، لازم است پروسه را حداقل از یک سال قبل آغاز کنید تا فرصت کافی برای بررسی تمام گزینه ها و دریافت بهترین نتیجه و انجام امور ویزا در زمان مقرر وجود داشته باشد. گروه دانش آرتا با کادری مجرب از مشاورین و کارشناسان همراه با پرونده های موفق بسیار در تمام طول این مسیر همراه شما خواهند بود و با ارائه زمان بندی مناسب و راه کارهای تخصصی رسیدن به بهترین نتیجه را ممکن می کنند.دریافت مشاوره در دانش آرتا هیچ گونه هزینه ای ندارد، با آرتا تفاوت را حس می کنید.