مهاجرت کبک

مهاجرت

مهاجرت به کبک(نیروی متخصص)

مهاجرت به کبک

 معرفی استان کبک

استان کبک که با نام ” la belle province ” ( ایالت زیبا ) توسط محلی هایش شناخته می شود، بزرگترین استان کانادا با جمعیتی بالغ بر 7,600,000 نفر می باشد. کبک استانی پرطراوت و چند فرهنگی است و اغلب با عنوان ” اروپای آمریکای شمالی ” شناخته می شود. همچنین کبک به خاطر جنگل های وسیع، تپه های گرد و مسیرهای آبی بی شمارش مشهور است.
کبک تنها استانی است که زبان رسمی آن فرانسوی است. مرکز آن شهر کبک سیتی است. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا، نیز در استان کبک قرار گرفته است.

شرایط مهاجرت به کبک کانادا

چه شرایطی برای اخذ اقامت SWQ مورد نیاز است؟

سیستم اعطای اقامت و مهاجرت به کبک بر پایه امتیازهایی است که متقاضی بابت سن، میزان تحصیلات ، سوابق کاری و میزان تسلط وی بر زبان های انگلیسی یا فرانسه دریافت می کند. موارد ذکر شده برای متقاضی اصلی و همسر هر دو مورد بررسی و امتیازات تعلق می گیرد.

🔹سن

سن 18 تا 35 سال از بالاترین (16 امتیاز) برخوردار است. هر چه سن بیشتر باشد، امتیاز آن کمتر خواهد بود.

🔹تحصیلات

امتیازها از دیپلم عمومی(2 امتیاز) تا دکترا (14امتیاز) متغیر است.

🔹سوابق کاری

 کمتر از 6 ماه سابقه هیچ امتیازی دریافت نمی کند از 6 تا 11 ماه (4 امتیاز) کمترین حالت و برای سابقه با 48 ماه بالاتر بیشترین امتیاز  (8 امتیاز) را دریافت می کند.

🔹پیشنهاد کاری مرتبط

داشتن پیشنهاد کاری معتبر حداقل 6 و حداکثر 10 امتیاز را به همراه دارد.

🔹دانش زبان

 زبان فرانسوی: داشتن نمره زبان فرانسه ضروری است.مدرک B2 به بالا امتیازآور است (بالاترین امتیاز 16)

 زبان انگلیسی: داشتن نمره زبان انگلیسی ضروری نیست اما داشتن آن امتیازآور است در این حالت IELTS زیر 5 امتیازی ندارد و بالاترین امتیاز در نظر گرفته شده برای این قسمت 6 امتیاز است.

مهاجرت به کبک

امتیازی که برای موارد فوق به همسر متقاضی تعلق می گیرد کمتر از امتیازاتی است که خود متقاضی دریافت می کند.

حداقل امتیاز لازم برای قبولی

به طور کلی بر پایه امتیاز بندی SWQ فرد متاهل به امتیاز بالاتری جهت دریافت مجوز برای اقدام نیاز دارد،بنابراین فاکتورهای همسو متقاضی تاثیر بسزایی در میزان امتیازات نهایی دارد.

براین اساس فرد مجرد به حداقل 50 و فرد متاهل به حداقل 59 امتیاز برای شروع پروسه SWQ نیاز دارد.

موارد اضافی امتیازآور شامل داشتن اقامت قبلی در کبک کانادا به منظور کار یا تحصیل و یا داشتن خانواده درجه یک در کبک است.

مراحل کاری SWQ

پس از باز شدن وب سایت رسمی اداره مهاجرت کبک تا مدت مشخصی فرصت هست اطلاعات متقاضی به صورت آنلاین وارد شود،اخیرا امکان به روز رسانی اطلاعات متقاضی (مانند آنچه که در سیستم Express Entry وجود دارد) فراهم شده است.کسانی که علاقمند به مهاجرت به کبک هستند باید این نکته را بدانند با از دست دادن زمان ممکن مجبور هستند تا سال بعد جهت اقدام صبر کنند.

پس از وارد شدن اطلاعات متقاضی باید منتظر دریافت CSQ بود،دریافت CSQ به منزله دعوت جهت اپلای برای اقامت دائم می باشد.در این مرحله متقاضی باید تمام Document های مورد نیاز را ارائه دهد.چنانچه مدارک ناقص باشد یا تناقضی در مدارک مشاهده شود درخواست اقامت دائم متقاضی Reject می شود.

در صورت مثبت شدن نتیجه اپلای متقاضی باید مدارک لازم جهت ارائه به سفارت را آماده و پس از اخذ ویزا می تواند به همراه PR خود به همراه خانواده مهاجرت کند.

جهت دریافت اطلاعات تکمیل درباره شرایط مهاجرت به کبک با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل نمایید.

رزرو وقت مشاوره تخصصی