دانشگاه دوکوز ایلول

مشاوره

 

دانشگاه دوکوز ایلول در رده دانشگاه های متوسط به بالای ترکیه قرار و در فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در سال 2020 قرار دارد. این دانشگاه در یکی از شهرهای بزرگ ترکیه، ازمیر، واقع شده است.

این دانشگاه در رتبه بندی QS رتبه بالای 1000 را از آن خود کرده است. مقاطع تحصیلی ارئه شده در این دانشگاه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که برنامه های بسیار متنوعی را در 17 دانشکدة آموزش، دریانوردی، علوم، علوم انسانی، هنرهای زیبا، پرستاری، حقوق، اقتصاد، الهیات، بازرگانی، معماری، مهندسی، گردشگری، علوم بهداشتی، علوم ورزشی، پزشکی و دامپزشکی ارائه می‌دهد. بنابراین این دانشگاه اغلب رشته های تحصیلی را ارائه می دهد و به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

هزینه تحصیل در این دانشگاه دوکوز ایلول با توجه به مقطع و رشته تحصیلی حدود 7000 دلار در سال است. هزینه زندگی در شهر ازمیر تقریباً 400 دلار در ماه و بدون احتساب اجاره خانه تخمین زده می شود. دانشکاه Dokuz Eylul University به منظور کمک به تأمین مخارج دانشجویان بورسیه های متنوعی را ارائه می دهد که تخصیص آنها بر دو منوال است. تعدای از آنها به دانشجویانی تعلق میگیرد که نیاز مالی دارند و تعدادی بر اساس نمرات و شایستگی بین دانشجویان تقسیم می شود. همچنین برخی از پروگرامهای دانشگاه به زبان انگلیسی میشوند که میتواند فرصتی برای افرادی که به زبان ترکی تسلط کافی ندارند باشد. برای ورود به این دانشگاه به طور کلی شرایط و آزمون هایی مانند YOS وجود دارد که در هر رشته تحصیلی این موارد میتواند متفاوت باشد.

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در کشور ترکیه و دانشگاههای این کشور از جمله Dokuz Eylul University هستید، می توانید با تماس با مشاوران کیمیای دانش آرتا  با توجه به شرایط خود، از بهترین گزینه برای تحصیل خود در ترکیه مطلع شوید.