info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

قوانین و شرایط جدید تحصیل در کانادا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
1 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا آرزوی هر جوان ایرانی است. کانادا کشوری پیشرفته است که هرسال تعدادی زیادی از نخبگان جهان، به ویژه ایران را جذب می‌کند. با تحصیل در کانادا بسیاری از فرصت‌های شغلی نصیب افراد شده و آینده درخشانی در انتظارشان است. گرفتن ویزای تحصیلی یکی از بهترین راه‌های ورود به این کشور زیبا و جذاب است. پذیرش در دانشگاه های این کشور تابع قوانین و ضوابط خاصی است. این کشور در ردیف هشت کشور برتر قرار دارد که هزینه‌های بسیار بالایی دارد. در ادامه به شرایط و ضوابط ادامه تحصیل در کانادا پرداخته می‌شود.

شرایط جدید پذیرش تحصیل در کانادا

افرادی که تمایل به پذیرش در دانشگاه‌های کانادا را دارند باید دارای شرایط خاصی باشد که گاهی همگان نمی‌توانند کسب کنند. اما در دوره‌ای از زندگی این شرایط مهیا می‌شود.‌

سن

افراد در هر دوره از زندگی امکان ورود به کانادا را ندارند. در یک دوره ممکن است شانس ورود و پذیرش برای افراد بیشتر باشد.

 • بهترین سن برای کالج از ۱۸ تا ۲۵ سال است.
 • عالی‌ترین زمان برای ورود به مقطع کارشناسی ۱۸ تا ۲۷ سال است.
 • بهترین زمان برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۲ تا ۳۲ سال است.
 • مهم‌ترین سن برای مقطع دکترا ۲۵ تا ۴۰ سال است.

زبان

تسلط به زبان انگلیسی برای گرفتن ویزای تحصیلی بسیار مهم و ضروری است. کسانی که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می‌‌کنند، باید نمره قابل قبولی از آزمون آیلتس را کسب کنند. اگر متقاضی فاقد مدرک زبان است، باید قبل از ورود به دانشگاه دو ترم زبان را سپری کند. با توجه به بالابودن هزینه‌ها در کانادا توصیه می‌شود تا قبل از مهاجرت به یادگیری و دریافت مدرک آن اقدام شود. نمره لازم برای مقاطع مختلف شامل:

 • کارشناسی: حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس
 • کارشناسی ارشد: حداقل نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس
 • دکترا: حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس

سطح هر دانشگاه متفاوت است و ممکن است نمرات در هر دانشگاه متغیر باشد.

اثبات تمکن مالی

هر دانش‌آموز یا دانشجو باید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را، جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه کند. حساب مالی و میزان گردش آن نشان دهنده توانایی مالی فرد است.‌ هر فرد در سال حدود ده هزار دلار پول نیاز دارد که باید بتواند تامین کند.‌ اگر به همراه  خانواده خود اقدام به گرفتن ویزا کرده‌اید، ۴ هزار دلار برای اولین نفر، و از نفر دوم به بعد، به ۳ هزار دلار، لازم و ضروری است.

در کنار تمکن مالی برای گرفتن ویزای تحصیلی شرایط عمومی هم مد نظر است که سلامت جسمی و روانی، عدم داشتن سابقه کیفری را هم باید در نظر گرفته شود. داشتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر و تراز  اول کانادا، کمک زیادی به موفقیت شما در کسب اقامت تحصیلی خواهد کرد و هر چه سوابق تحصیلی عالی‌تری کسب کرده باشید شانس شما در پذیرش از دانشگاه‌های ردیف اول  این کشور افزایش می‌یابد.‌ گرفتن پذیرش در مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری راحت‌تر از سایر مقاطع تحصیلی در این کشور است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مزایای تحصیل در کانادا

کشور کانادا در سال‌های اخیر اقدام به پذیرش دانشجو از سراسر جهان نموده ‌است. دانشجویان با ورود به این کشور علاوه بر ادامه تحصیل فرصت‌های شغلی بسیار خوبی خواهند داشت.

کیفیت بسیار بالای آموزش

کانادا کشوری است که از مقطع پیش‌دبستانی تا دکترا از استانداردهای عالی تحصیلی برخوردار است. این کشور از جهت آموزش در ردیف برترین کشور‌های جهان قرار دارد. کیفیت آموزش برتر، مقرون به صرفه بودن این کشور را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلات عالی تبدیل کرده ‌است.‌ دانشگاه‌های کانادا دوره‌های مختلفی مانند: مهندسی، میکروبیولوژی، مخابرات، علوم محیطی، کشاورزی و…. برای متقاضیان برگزار می‌کنند. مدرک صادر شده در این کشور مدرن برابر آمریکا و دیگر کشورهای پیشرفته است.

کیفیت زندگی عالی

کانادا کشوری است که استانداردهای زندگی خوبی برای متقاضیان ارائه می‌دهد. این کشور برای دانشجویان بین‌المللی ارزش گذاشته و شرایط یک زندگی عالی و جذاب را برایشان فراهم می‌کند. ادامه تحصیل در‌ کانادا به دانشجویان فرصت می‌دهد تا یک زندگی شاد و مطابق میل خود را تجربه کنند.‌ این کشور در میان کشورهای انگلیسی زبان کمترین هزینه را برای متقاضی به همراه دارد.‌ افرادی که بودجه کم کمتری هم دارند، فرصت یادگیری پیدا می‌کنند.

افرادی که به دنبال زندگی سطح بالا هستند، اگر کسی به دنبال زندگی مدرن و جذاب است، این شرایط برای فرد مهیا خواهد شد.‌ اغلب دانشجویان از سطح بالای زندگی برخوردار هستند. کانادا از نظر کیفیت زندگی در رتبه اول جهان قرار دارد. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی نیز 4 شهر از 100 شهر کانادا، بهترین شهر دانشجویی محسوب می‌شود.

فرصت‌های جالب و زیاد شغلی

دانشجویان  در کانادا فرصت‌های زیادی برای کار تمام وقت پس از فارغ التحصیلی دارند. تعداد زیادی از شرکت‌های تجاری اداری مشاغل بسیار زیادی را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند. این شرکت‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا بهترین شرایط زندگی را داشته باشند. بر اساس قوانین دولتی دانشجویان بین المللی، می‌توانند در حین تحصیل به کار مشغول شوند. ویزای تحصیلی کانادا هم به دانشجویان بین‌المللی فرصت می‌دهد در زمان تحصیل کار کنند. این افراد می‌توانند در هفته ۲۰ ساعت کار کنند.‌

شرایط بورسیه‌ تحصیلی در کانادا

با توجه به اینکه کمک هزینه‌های تحصیلی در این کشور زیاد است، اما به دلیل زیاد بودن دانشجو و متقاضی، گرفتن بورسیه کمی سخت به نظر می‌رسد. آب و هوای عالی، طبیعت جذاب، کیفیت زندگی بالا، بهترین سیستم آموزشی، امکان کار حین تحصیل، بازار کار عالی، از جمله مواردی است که هر ساله هزاران دانشجو را به خود جذب کرده است. اما کانادا بورسیه‌های تحصیلی خود را به کسانی اعطا می کند که دارای استعداد و پتانسیل زیاد برای تحصیل در کانادا هستند.

انواع بورسیه

کانادا گزینه‌های مالی زیادی برای بورسیه کردن دانشجویان غیر بومی و بین‌المللی دارد. بورسیه‌های دانشگاه‌های کانادا شامل:

بورسیه‌های شایسته محوری

این بورسیه بر اساس شایستگی تحصیلی دانشجو بوده و توسط منابع دولتی، شرکت‌های خصوصی یا دانشگاه‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. برای گرفتن این بورسیه صلاحیت‌های علمی، معدل بالا و مقاله لازم است.

بورسیه دستیار تدریس

افرادی که به عنوان دستیار تدریس یا آموزش یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای دریافت کمک هزینه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است. این دانشجویان به اساتید کمک کرده و در قبال آن هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند. شرایط برای دریافت این بورسیه داشتن نمره بالا در درس زبان خارجی است.

بورسیه دستیار تحقیق

دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکترا می‌توانند در پروژه‌های تحقیقاتی شرکت کنند.‌‌ این برنامه‌ها حدود ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته است که به دانشجو فرصت می‌دهد تا از این بورسیه تحصیلی استفاده کند. این انتخاب از سوی دانشگاه اتفاق می‌افتد.

مدارک لازم برای تحصیل در  مدارس کانادا

افرادی که قصد دارند فرزند خود را برای ادامه تحصیل در مدارس به کانادا بفرستند،باید به طور کامل با مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کانادا آشنا باشید. همچنین میتواید به صورت کلی لیست مدارک زیر را بررسی کنید:

 • اسکن پاسپورت معتبر و مدت‌دار
 • ترجمه‌ کارنامه سه سال به صورت پی دی اف
 • عکس5/4.5 با فرمت pdf یا jpg
 • تکمیل فرم تقاضا
 • رضایت نامه اولیا که معتبر باشد.

مدارک برای تحصیل در کالج کانادا

ادامه تحصیل در کالج‌های کانادا از جمله خواسته‌های ایرانیان است. پس از پایان دوره متوسطه می‌توانند با مدارک زیر اقدام به دریافت پذیرش کنند:

 • اسکن پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک هر مقطع به همراه ریز نمرات با فرمت pdf
 • ترجمه کارنامه سه ساله
 • ترجمه شناسنامه
 • آدرس دقیق و‌ شماره تماس
 • تکمیل فرم‌های ضروری

مدارک ضروری برای گرفتن پذیرش از دانشگاه کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات در هر دوره با فرمت pdf
 • عکس5/4.5 با فرمت pdf یا jpg
 • پرداخت قبض و ارائه فیش
 • توصیه نامه
 • تهیه رزومه به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره قبولی

ارائه مدارک عمومی و هویتی برای همگان ضروری بوده و هر مقطع باید مدرک مورد نیاز را داشته باشد.‌

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

افرادی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا می‌شوند، باید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کنند به همین خاطر شما باید با انواع ویزا کانادا و نحوه دریافت آن  آشنا باشید که شامل:

 1. پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و ارائه پاسپورت‌های مهرخورده قدیمی
 2. عکس5/4.5 با فرمت pdf یا jpg
  1. اسکن از تمامی صفحات شناسنامه
 3. نامه پذیرش از دانشگاه
 4. رسید پرداخت هزینه‌های دانشگاه
 5. داشتن یک برنامه تحصیلی روشن و‌ دقیق که نشان دهنده هدف از تحصیل فرد باشد. در این رزومه فرد باید بتواند اهداف تحصیلی خود را روشن کرده و برنامه تحصیلی مشخصی، همراه داشته باشد.
 6. گواهی عدم سوء پیشینه
 7. ارائه دلبستگی به کشورتان. شناسنامه مادر، همسر و فرزند
 8. سند ازدواج
 9. برگه فیلم‌نامه برای کودکان زیر ۱۸ سال
 10. پرداخت هزینه‌های ویزا و انگشت نگاری

سخن پایانی

کانادا کشوری امن، آرام و‌ فوق‌العاده برای زندگی است. اغلب جوانان تمایل به زندگی و ادامه تحصیل در این کشور را دارند. دانشگاه‌های این کشور در ردیف بهترین مراکز آموزشی جهان قرار دارند. از طرفی کیفیت زندگی بالا، فرصت‌های شغلی جذاب، بورسیه‌های تحصیلی، طبیعت بکر و  زندگی امن و راحت همگان را به این کشور می‌کشاند. دانشگاه‌های برتر کانادا برای دانشجویانی که نخبه هستند و پتانسیل لازم را دارند، کمک هزینه‌های جالبی در نظر گرفته است. این فرصت‌های عالی موجب کشش همه دانشجویان به این کشور می‌شود.‌ گرفتن پذیرش در کانادا منوط به سن، زبان و توانایی های دیگر است. پس از گرفتن پذیرش متقاضیان اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی می‌کنند تا در کانادا ادامه تحصیل دهند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

1 دیدگاه

 1. شایان مرادی گفت:

  توضیحات عالی بود

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
11 ژانویه 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp