تحصیل و زندگی در فنلاند

مهاجرت

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند به عنوان کشوری زیبا و رویایی، با پوشش وسیعی از بافت جنگلی شاید آرزوی خیلی از افراد علاقمند به تحصیلات تکمیلی باشد، سالیانه تعداد زیادی از افراد به جهت برخورداری از امکانات دانشگاهی با سطحی نسبتا بالا خواستار ادامه تحصیل در فنلاند میشوند.

تحصیل در فنلاند

مقطع لیسانس

طول مدت تحصیل در این مقطع سه تا چهار سال است و به صورت تمام وقت ارائه می شود و دانشجو باید پژوهش علمی را همراه پایان نامه ارائه دهد. تحصیلات در مقطع لیسانس در بیشتر  رشته های ارائه شده در کشور فنلاند به زبان این کشور یعنی فنلاندی می باشد دانشجویان مقطع کارشناسی کشور فنلاند مجوز کار در محدوده ای 10 ساعت به صورت هفتگی را دارا می باشند.

مقطع فوق لیسانس

در مقطع فوق لیسانس متقاضی باید دارای مدرک لیسانس از دانشگاه با معدل 14 به بالا داشته باشد. در این مقطع کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجو موظف به ارائه مدرک زبان (آیلتس 6.5 ) می باشد.طول دوره تحصیلات در این مقطع دو سال می باشد.

مقطع دکترا

در این کشور کاملأ رقابتی است و متقاضیان باید از شرایط خوبی برخوردار باشند. در این مقطع کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجو موظف به ارائه مدرک زبان (آیلتس 6.5 تا 7 ) می باشد. طول دوره دکترا 3 تا 5 سال است و به مدرک زبان ( آیلتس 7 ) نیاز است.

  •  حداقل هزینه های تحصیل در فنلاند در رشته های متفاوت  به زبان انگلیسی  بین 10.000 تا 16.000 هزار یورو در سال می باشد.

شروع سال تحصیلی در دو ترم پاییز و بهار می باشد ،دانشگاه های فنلاند در بیشتر رشته های تحصیلی در ترم پاییز دانشجو می پذیرند و فقط تعداد کمی از رشته ها هستند که به خاطر شرایط خاص به طور جداگانه در ترم بهار هم دانشجو می پذیرند. دانشجو هنگام تحصیل در فنلاند از بیمه تحصیلی دانشجویی برخوردار می باشد .

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی