info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

قوانین و شرایط جدید تحصیل در فنلاند

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند به عنوان کشوری زیبا و رویایی، با پوشش وسیعی از بافت جنگلی شاید آرزوی خیلی از افراد علاقمند به تحصیلات تکمیلی باشد، سالیانه تعداد زیادی از افراد به جهت برخورداری از امکانات دانشگاهی با سطحی نسبتا بالا خواستار ادامه تحصیل در فنلاند میشوند.

فنلاند یکی از مقاصد خیلی خوب جهت ادامه تحصیل در یک کشور پیشرفته اروپایی می باشد.زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. البته حدود 90 درصد جمعیت فنلاند به زبان فنلاندی صحبت می کنند. آیین اکثر مردم فنلاند مسیحیت می باشد. فنلاند در رتبه بندی جهانی رفاه اجتماعی، همواره جز کشورهای برتر بوده است. این شرایط سبب می شود که فنلاند به مقصدی بسیار مناسب جهت ادامه تحصیل تبدیل شود. روش های مهاجرت به فنلاند و هر کشوری دیگری در 6 روش کلی خلاصه می شوند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

تحصیل در فنلاند

تحصیل تا سال 2017 در فنلاند رایگان بوده است اما در حال حاضر تحصیل در این کشور نیازمند پرداخت هزینه میباشد ولی هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند به نسبت سایر کشورها بسیار به صرفه و مناسب میباشد. همچنین در صورت داشتن دانش ریاضی در سطح دبیرستان از طریق آزمون آنلاین شرایط پذیرش بدون مدرک زبان نیز برای فرد فراهم خواهد بود. همچنین با تحصیل در کشور فنلاند یادگیری رایگان زبان فنلاندی به صورت همزمان نیز امکان پذیر می باشد و هر چه بیشتر سطح زبان فنلاندی خود را بالاتر ببرید در سال های تحصیلی بعدی شهریه کمتری پرداخت خواهید کرد.

در کشور فنلاند سال تحصیلی به دو ترم پاییز و ترم بهار تقسیم می شود. سال تحصیلی شامل چهار دوره آموزشی است و در پایان هر دوره آموزشی یک هفته را برای امتحانات در نظر میگیرند. توجه کنید که برای اطلاع دقیق از تاریخ های شروع سال تحصیلی، باید تقویم دانشگاهی دانشگاه مورد نظر را بررسی نمایید. زیرا برای برخی از رشته های تحصیلی سال تحصیلی جدید از پاییز و برای برخی دیگر از بهار شروع می شود. اما به طور کلی ماه سپتامبر را برای شروع سال تحصیلی در نظر گرفته اند همچنین لازم است بدانید که برای اعزام شدن به فنلاند باید قبل از شروع سال تحصیلی و در زمانی که خود دانشگاه اعلام می کند برای برنامه تحصیلی دلخواه خود درخواست دهید تا با شروع ترم تحصیلی جدید بتوانید در کلاس ها حضور یابید. دوره درخواست مشترک برای برنامه های تحصیلی که از پاییز (سپتامبر) شروع می شود، هر ساله در ژانویه ترتیب داده می شود. با این حال، برخی از دانشگاه های دیگر ممکن است برنامه ای متفاوت داشته باشند همچنین، تعداد کمی از برنامه های تحصیلی فردی نیز ممکن است گزینه شروع تحصیل در ژانویه را ارائه دهند. که برای این دوره معمولاً در سپتامبر باید درخواست دهند.

مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فنلاند به زبان فنلاندی، سوئدی و همچنین در بعضی از دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل به زبان فنلاندی رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به پرداخت هزینه می باشد. هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی سالیانه 8,000 الی 10,000 یورو می باشد. جهت اخذ پذیرش مدرک با نمره آیلتس 6 مورد نیاز است. دو نوع دانشگاه در فنلاند وجود دارند. دانشگاه هایی که تمرکزشان بر آموزش های علمی و تئوری می باشد و تعداد آنها در فنلاند 13 دانشگاه می باشد. هدف این مراکز آموزشی، پرورش پژوهشگران و توسعه تحقیق های علمی می باشد. همچنین دانشگاه هایی که بر آموزش های عملی و دانش فنی افراد تمرکز می کنند و تعداد آنها 23 دانشگاه می باشد.
این نوع دانشگاه ها افراد را جهت ورود به صنعت و زمینه های حرفه ای آماده می کنند.

طول مدت تحصیل در این مقطع سه تا چهار سال است و به صورت تمام وقت ارائه می شود و دانشجو باید پژوهش علمی را همراه پایان نامه ارائه دهد.  دانشجویان مقطع کارشناسی کشور فنلاند مجوز کار در محدوده ای 10 ساعت به صورت هفتگی را دارا می باشند

مقطع فوق لیسانس

تحصیل در این مقطع نیز همانند دوره لیسانس، به زبان های رسمی کشور فنلاند، یعنی فنلاندی و سوئدی ارائه می شود. تحصیل به این زبان ها در فنلاند رایگان می باشد. البته دانشجویان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه های فنلاند تحصیل کنند. جهت دریافت پذیرش در این مراکز آموزشی ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 الزامی می باشد. این دوره تحصیلی 1.5 الی 2 سال به طول می انجامد. جهت دریافت پذیرش در این مقطع شخص باید رزومه علمی قوی، مدرک زبان معتبر را ارائه دهید. در این مقطع دانشجویان می توانند حدودا هفته ای 20 ساعت کار دانشجویی داشته باشند.

مقطع دکترا

در این مقطع کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجو موظف به ارائه مدرک زبان (آیلتس 6.5 تا 7 ) می باشد. طول دوره دکترا 3 تا 5 سال است.

 حداقل هزینه های تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی بین 10.000 تا 16.000 هزار یورو در سال می باشد.

مانند اکثر دانشگاه ها و کشورهای پیشرفته، دریافت پذیرش جهت تحصیل در دوره دکتری در فنلاند نیازمند داشتن شرایط اولیه زیر می باشد:

 • مدرک تحصیلی معتبر در مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • ارائه رزومه علمی و مقالات علمی بین المللی
 • ارائه انگیزه نامه قوی جهت تحصیل در این مقطع

شروع سال تحصیلی در دو ترم پاییز و بهار می باشد ،دانشگاه های فنلاند در بیشتر رشته های تحصیلی در ترم پاییز دانشجو می پذیرند و فقط تعداد کمی از رشته ها هستند که به خاطر شرایط خاص به طور جداگانه در ترم بهار هم دانشجو می پذیرند. دانشجو هنگام تحصیل در فنلاند از بیمه تحصیلی دانشجویی برخوردار می باشد .

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

تحصیل  رشته پزشکی در فنلاند

رشته پزشکی در فنلاند یکی از معتبرترین و پر طرفدارترین رشته های دانشگاهی در فنلاند می باشد. بعد از فارغ التحصیل شدن، دانشجویان به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان به کار مشغول شوند. برای تحصیل در فنلاند در رشته پزشکی دانشجویان باید در آزمون ورودی زبان سوئدی یا فنلاندی قبول شوند.
هر چند تحصیل در فنلاند با این زبان دشوار می باشد،اما مدرک تحصیلی این رشته در دانشگاه های فنلاند بسیار معتبر میباشد.

هزینه تحصیل در فنلاند

دولت فنلاند قانون شهریه دار شدن دانشگاه ها در این کشور را برای متقضیان خارجی و غیر فنلاندی تصویب نموده است، که به موجب آن دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های فنلاندی باید شهریه پرداخت نمایند. بعد از پاییز سال 2017 طبق قانونی پرداخت شهریه برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا ضروری شد و بین 4 هزار تا 18 هزار یورو به صورت سالانه تعیین شد.
تحصیل برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمی کاربردی (UAS) نسبت به دانشگاه های اصلی در فنلاند با شهریه کمتری امکان پذیر می باشد. دانشگاه های فنلاند به دانشجویان مستعد و ممتاز خارج از اتحادیه اروپا، بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته و مقطع موردنظر اعطا می کنند.

آزمون ورودی دانشگاه های فنلاند

اگر از ایران یا یک کشور خارجی دیگر قصد اخذ پذیرش فنلاند و گذراندن تحصیلات خود را در این کشور دارید، ممکن است متوجه شوید که ارزیابی در دانشگاه های فنلاند با تجربه یادگیری قبلی شما بسیار متفاوت می باشد. در حالی که برخی از دانش آموزان می توانند به خوبی با موقعیت های جدید سازگار شوند، برخی دیگر در طول تحصیل به راهنمایی بیشتری نیاز پیدا میکنند. دوره های تحصیلی کمتری در دانشگاه های فنلاند وجود دارند که از آزمون ها به عنوان ارزیابی اولیه دانشجو استفاده می کنند. که بسته به رشته تحصیلی انتخابی متقاضی دارد. دانشگاه ها ممکن است نیاز به شرکت در آزمون ورودی یا نوع دیگری از آزمون تشخیص استعداد داشته باشند.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی از فنلاند

یکی از مهم ترین مراحل تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های فنلاند است. جهت دریافت این پذیرش مدارک زیر مورد نیاز می باشند:

 • عکس مطابق پاسپورت
 • گواهی عدم سو سابقه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس در صورت نیاز
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • مدارک تحصیلی قبلی

کار حین تحصیل

دانشجویان در حین تحصیل در فنلاند اجازه  20 ساعت کار و در تعطیلات 40 ساعت کار در هفته را دارند و بدین صورت امکان پوشش هزینه های تحصیل و زندگی را تا حد بسیاری خواهند داشت. پس از به پایان رساندن تحصیلات در فنلاند، دانشجویان می توانند ویزای خود را به مدت 1 سال تمدید کرده و در این مدت به جستجوی کار بپردازند و در صورت موفقیت می توانند ویزای خود را برای مدت طولانی تری تمدید نمایند.

دوره های زبان فنلاندی

گرچه اکثر مردم فنلاند انگلیسی صحبت می کنند، اما یادگیری زبان فنلاندی به شما کمک می کند تا راحت تر ارتباط بر قرار کنید. یادگیری این زبان، اقامت شما در فنلاند را آسانتر می کند زیرا می توانید راحت تر با دانشجویان و مردم فنلاند مکالمه کنید. مهارت زبان فنلاندی برای اکثر مشاغل در فنلاند مورد نیاز می باشد. راه های زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد. شما می توانید در دوره های زبان فنلاندی که توسط مراکز آموزش بزرگسالان و مراکز چند فرهنگی ارائه می شود شرکت کنید. علاوه بر آن، دوره های آنلاین مختلف زبان فنلاندی نیز در دسترس هستند که می توانید در آن ها شرکت نمایید

مزایای تحصیل در کشور فنلاند

 • امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • امکان تردد 90 روزه در حوزه کشورهای عضو شنگن
 • امکان تحصیل برای یک ترم در خارج از فنلاند به عنوان دانشجوی مهمان
 • امکان پیدا کردن فرصت های شغلی متنوع در صورت تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی در کشوری با درصد بیکاری بسیار پایین
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشوری که اکثر مردم با زبان انگلیسی آشنا هستند
 • امکان تحصیل در دانشگاه های برتر جهانی

ویزای تحصیلی فنلاند

برای اخذ ویزا جهت تحصیل در این کشور در ابتدا به شما یک ویزای موقت می دهند که وارد کشور فنلاند شوید و بعد از انجام اقدامات مرتبط با دانشگاه از اداره مهاجرت کارت اقامت را دریافت کنید.
اقامت موقت شما در فنلاند 1 ساله می باشد و باید آن را هرسال تمدید نمایید. از سال 2012 به بعد کارت اقامت به شکل مستقیم در سفارت فنلاند در تهران صادر و به متقاضی داده می شود.

برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند مدارک زیر مورد نیاز می باشد، دقت نمایید که از اصل مدارک باید دو نسخه کپی به همراه داشته باشید:

 1. رزومه و CV متقاضی
 2. مدرک زبان
 3. گواهی تمکن مالی
 4. بیمه یک ساله
 5. دو قطعه عکس 6 در 4
 6. مدارک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات
 7. پذیرش دانشگاه مورد نظر
 8.  پاسپورت معتبر
 9. اصل شناسنامه

ویزای همراه فنلاند

در فنلاند همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا به همسر و فرزندان زیر 18 سال، همراه گفته می شود. فنلاند جز کشورهای پیشرو در موضوع اهمیت به بنیان خانواده و احترام به حقوق خانواده می باشد. دانشجویان در فنلاند در ابتدا با یک اجازه اقامت 90 روزه وارد می شوند. پس از اتمام این دوره، اقامت بلند مدت به آنها اعطا می شود. همراهان دانشجو می توانند همزمان ویزا دریافت کند و با هم وارد فنلاند شوند. اثبات تمکن مالی دانشجو به منظور پوشش هزینه های خانواده اش، جهت دریافت ویزای همراه بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
24 فوریه 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp