info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در خارج از کشور به تحصیل بپردازند، قطعاً موضوع بسیار مهمی است. مراحل اخذ پذیرش برای هر مقطع متفاوت است که ما در ادامه به صورت مختصر و مفید به بررسی این مراحل خواهیم پرداخت تا شما بتوانید بدون دغدغه نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید.

تقویت زبان

اولین مرحله برای اینکه بدانیم چگونه پذیرش تحصیلی بگیریم تقویت زبان و شرکت در آزمون‌های بین‌المللی کاملاً معتبر است. البته برخی از دانشگاه‌ها اجباری برای ارائه مدرک آزمون زبان ندارند؛ اما به هر حال شما بهتر است برای اینکه برگ برنده بیشتری داشته باشید زبان خود را تقویت کنید. عمدتاً دانشگاه‌ها از دانشجویان بین‌المللی خود درخواست می‌کند تا در آزمون‌های بین‌المللی شرکت کنند. حال مدرک زبان شما باید متناسب با کشور مقصد باشد. در نظر بگیرید که دانشگاه مورد نظر چه نوع مدرک زبانی را پذیرش می‌کند و شما باید به افزایش مهارت آزمون زبان خود توجه بیشتری در این شرایط داشته باشید؛ چرا که متفاوت با رشته‌ای که انتخاب می‌کنید شاید لازم باشد تا مدارک زبان متنوع‌تری را دنبال کنید. به همین خاطر، تنها به یادگیری زبان اکتفا نکنید.

انتخاب دانشگاه و کشور

دومین مرحله انتخاب کشور و دانشگاه است؛ چرا که شما برای تحصیل در خارج از کشور در ابتدا باید کشور مورد نظر را انتخاب کنید که انتخاب باید متناسب با روحیه و شرایط شما باشد؛ همچنین در انتخاب کشور و دانشگاه شما باید هزینه‌های تحصیلی را هم مورد بررسی قرار دهید؛ چرا که برخی از کشورها هزینه تحصیل بسیار کمتری را محاسبه می‌کنند.

به عنوان مثال برای افراد غیر آلمانی تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان است و به همین دلیل، بسیاری از مهاجران مهاجرت تحصیلی خود را با آلمان بسیار اقتصادی معرفی می‌کنند. این نکته را نیز در نظر بگیرید که از همین ابتدای کار باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید بعد از پایان تحصیلات به کشور برگردید یا به دنبال اقامت و زندگی در کشور مورد نظر خواهید بود.

به همین خاطر، باید شرایط سیاسی کشور را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید شانس خود را برای دریافت ویزا و اقامت افزایش دهد. سپس به ثبت‌نام آنلاین در دانشگاه مورد نظر بپردازید و هزینه مشخص شده را نیز پرداخت کنید. با توجه به فرمی که باید تکمیل کنید، مدارک شما نیز باید آپلود گردد تا دانشگاه به بررسی مدارک بپردازد. اگر پذیرش شما از سوی دانشگاه تأیید گردد، صد درصد مطالعه مراحل بعدی برای شما ضروری خواهد بود.

بررسی اطلاعات دانشگاه

مرحله سوم به جستجوی اطلاعات در وب‌سایت دانشگاه مرتبط است؛ چرا که شما باید نحوه اپلای کردن را بررسی کنید و همچنین به ارزیابی ترم‌هایی که پذیرش تحصیلی دارند هم بپردازید. همچنین اپلای کردن شرایطی را می‌طلبد که شما این شرایط را نیز باید با فردی مشاور و ماهر در میان بگذارید. لیست اساتید را نیز بررسی کنید؛ چون‌که جزء اطلاعات بسیار مهم به شمار می‌آید. اطلاعاتی که باید به دست آورید، معمولاً در سایت دانشکده و در قسمت تحصیلات تکمیلی وجود دارد که البته مقطع مشخص شده را باید در نظر بگیرید. ما به عنوان نمونه تحصیلات تکمیلی را در اینجا بیان کرده‌ایم.

توصیه‌نامه

مرحله چهارم نوشتن توصیه‌نامه است، شک نکنید که یک توصیه‌نامه عالی از یک استاد کاربلد می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. مخصوصاً برای مقاطع ارشد و دکترا به بهترین شکل ممکن به کار می‌آید. معمولاً توصیه‌نامه را در ۱۵۰۰ کلمه و در دو صفحه می‌توان خلاصه کرد. شما باید دلیل اینکه چرا دانشگاه موردنظر را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید را بیان کنید؛ همچنین اگر ایده‌ای را برای ادامه تحصیل در نظر دارید باید به بهترین شکل ممکن توضیح دهید؛ چرا که اساتید با تجربه بسیاری از دانشگاه‌های معتبر به جذب دانشجویان باهوش و با استعداد بسیار تمایل نشان می‌دهند.

رزومه

مرحله پنجم به نوشتن رزومه اختصاص دارد. معمولاً یکی از راه‌های اخذ پذیرش تحصیلی ارائه رزومه کامل خصوصاً برای دریافت بورسیه است. پیشنهاد ما این است که رزومه افراد موفق را مطالعه کنید و سپس به نوشتن رزومه خود با مشورت فردی با تجربه و متخصص در این حوزه بپردازید.

در رزومه شما باید سوابق تحصیلی خود، پروژه‌ها، اختراع، مقاله‌ها، نمره زبان تحقیقات و تجربیات خود را به صورت شفاف بیان کنید؛ همچنین رزومه شما نباید طولانی نوشته شود که یکی از نکات اصلی به شمار می‌آید. به یاد داشته باشید که اگر در کنفرانس‌‌های بین‌المللی شرکت کنید، صد درصد رزومه پربارتری را می‌توانید ارائه دهید. برای افزایش تجربه نیز شرکت در انواع کارگاه و همایش می‌تواند تأثیرگذارتر باشد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

 

·        ارائه پروپوزال تحقیقاتی

دانشجویان دکتری در نظر داشته باشند که ارائه پروپوزال تحقیقاتی برای پذیرش تحصیلی بسیار مؤثر است. به این دلیل که شانس بیشتری برای پذیرش دانشجویان در این مقطع وجود دارد. همچنین با امتیاز بالاتری می‌توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. بسیاری از اساتید مجرب نیز از طریق پروپوزال تحقیقاتی به زمینه مورد علاقه دانشجو پی می‌برند و قصد همکاری با او را دارند. لطفاً ما بین راه‌های اخذ پذیرش تحصیلی به این موضوع هم توجه و دقت بیشتری داشته باشید.

تهیه SOP

مرحله ششم به تهیه SOP مرتبط است. SOP متنی شبیه به انشا است که بسیاری از دانشگاه‌ها در زمان اپلای از فرد متقاضی درخواست می‌کند. شما باید به سؤالات مختلفی در اینمتن پاسخ دهید که به چند نمونه از این سؤالات اشاره خواهیم کرد.

از جمله سؤالاتی که مطرح می‌شوداین است که هدف شما از ورود به این دانشگاه چیست؟

شما چرا این کشور و این دانشگاه را انتخاب کرده‌اید؟

دلیل شما از ادامه تحصیل و انتخاب این رشته چه می‌تواند باشد؟

توصیه ما این است که علاقه خود را در زمینه‌های گوناگون تحقیقاتی نیز اعلام کنید. در مورد افتخارات خود هم صحبت کنید که صددرصد در راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

تکمیل فرم اپلای

مرحله هشتم به پر کردن فرم اپلای اشاره می‌کند که شما این فرم را باید به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنید. معمولاً ارسال فرم برای شما هزینه‌ای معادل ۷۵ الی ۱۳۰ دلار برای شما برآورد می‌شود که باید از کارت‌های اعتباری مانند مسترکارت و ویزا کارت استفاده کنید. برخی از فرم‌ها هم آنلاین بوده و می‌توان از سایت دانشگاه به‌راحتی پرینت بگیرید. شما در فرم‌های مربوطه باید مشخصات خود را درج کنید. نمره زبان را بررسی و زمینه‌هایی که مورد علاقه شما هستند را مشخص کنید.

نام اساتید، معدل، سابق تحصیلی و رزومه در این فرم‌ها مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند. بسیاری از دانشگاه‌ها در دو نوبت پاییز و بهار پذیرش تحصیلی خود را اعلام می‌کنند. شما باید فرم‌ها را بدون مشکل پرکنید و همچنین در نوشتن آدرس ایمیل خود نهایت دقت را به کار بگیرید. هرگونه اطلاعات غلط می‌تواند برای شما مشکل آفرین باشد.

ارسال مدارک

مرحله نهم مرحله‌ای است که شما باید نسبت به ارسال مدارک خود اقدام کنید؛ چرا که دانشگاه قبل از تأیید پذیرش شما باید مدارک را بررسی کند که مدارکی همانند ریزنمرات، آخرین مدرک مقطع تحصیلی، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی، توصیه‌نامه را می‌توان جزء مدارک اصلی نام برد. شما به وب‌سایت دانشگاه مراجعه و به تکمیل فرم پذیرش تحصیلی می‌پردازید. معمولاً این مرحله هزینه‌ای بیشتر از 100 دلار برای شما برآورد نمی‌کند. توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید قبلاً در دفاتر رسمی ترجمه شده باشند. بعد از تأیید دانشگاه نامه پذیرش تحصیلی ارسال خواهد شد تا بتوانید به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. از جمله مدارک ثابت برای هر نوع دانشگاه و رشته شامل:

  1. مدرک زبان انگلیسی
  2. ترجمه آخرید مدرک تحصیلی
  3. رزومه
  4. مقالات علمی مانند ISI و کتاب (اختیاری جهت کسب امتیاز)
  5. ترجمه ریز نمرات
  6. توصیه‌نامه
  7. انگیزه نامه

پیگیری تقاضا

دهمین مرحله که مرحله بسیار مهمی است به پیگیری شما مرتبط می‌شود که بعد از ارسال مدارک می‌توانید در صورت هرگونه ابهام و سؤال به ادمیشن دانشگاه ایمیل بزنید و سؤال خود را مطرح کنید. البته برخی از دانشگاه‌ها به متقاضی اطلاع می‌دهند که خبری از طرف دانشگاه اعلام نخواهد شد که در این شرایط، شما نمی‌توانید به ارسال ایمیل بپردازید. به هر حال با توجه به این که متوجه شده‌ایم که چگونه پذیرش تحصیلی بگیریم می‌توان به بررسی محل اقامت پرداخت؛ چرا که خوابگاه دانشجویی نیز هزینه‌های متفاوتی را می‌طلبد. همچنین اگر با یک گروه معتبر و با تجربه در این زمینه مشورت کنید می‌توانید ازبا استفاده از راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی، از  بورسیه تحصیلی هم استفاده کنید.

سخن پایانی

شما کاربران عزیز را با راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی به صورت واضح آشنا کرده‌ایم. مهاجرت تحصیلی می‌تواند یکی از روش‌های معقولانه برای مهاجرت باشد که در سراسر دنیا از دانشجویان با استعداد به بهترین شکل ممکن استقبال می‌شود؛ ولی در این بین، شرایطی برای پذیرش دانشگاه وجود دارد که باید به بررسی آن پرداخت. شما می‌توانید با توجه به مطالب گفته شده چنانچه باز هم سؤال و ابهام خاصی وجود دارد، با مشاورین و کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید. مشاورین ما با صبر و حوصله به صورت کاملاً شفاف کلیه موارد را بررسی می‌کنند تا شما بتوانید انتخابی آگاهانه و هوشمندانه را تجربه کنید. به هر حال بررسی نوع کشور، نوع دانشگاه و بسیاری از موارد دیگر نیازمند مشورت با افراد متخصص و کاربلد است که بتوان برای آینده بعد از اتمام تحصیلات هم برنامه‌ریزی درستی داشت. متأسفانه برخی بدون مشورت نسبت به انتخاب دانشگاه‌های گوناگون اقدام می‌کنند و با نتایج نادرستی رو‌برو می‌شوند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
03 اکتبر 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp