info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

دانشگاه وورتسبورگ

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه وورتسبورگ (University of Wurzburg) دانشگاهی است که در سال ۱۴۰۲ میلادی در شهر وورتسبورگ آلمان تأسیس شد. نام این دانشگاه قدیمی از روی اسم مؤسس آن ژولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ انتخاب شده است. دانشگاه وورتسبورگ از بنام‌ترین دانشگاه‌های آلمان است که بزرگانی همچون آرنیوس، بوخنر و نرنست در آن تحصیل کرده‌اند. افتخار آفرینی این دانشجویان و ۱۴ جایزه نوبلی که این دانشگاه موفق به کسب آن شده، نام و آوازه‌ای خوش برای دانشگاه وورتسبورگ به ارمغان آورده است. در حال حاضر حدود ۲۹ هزار دانشجو در این دانشگاه در رشته‌ها و مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

سالانه تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین‌المللی، موفق به کسب پذیرش از این دانشگاه می‌شوند. تدریس در این دانشگاه‌ها با کیفیت بسیار بالایی انجام می‌گیرد و مدرک صادر شده از این دانشگاه در سراسر جهان دارای اعتبار است. داوطلبانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید مدارک تحصیلی معتبری، جهت پذیرش به دانشگاه ارائه دهند.

 شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه

دانشجویان و داوطلبان در مقاطع مختلف می‌توانند جهت تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ را دارند، باید با توجه به مقطع تحصیلی‌شان مدارک را به دانشگاه ارائه کنند. در صورتی که داوطلب دارای مدارک مربوطه نباشد، مجاز به فرستادن درخواست برای تحصیل در این دانشگاه نمی‌شود.

 • متقاضیان در صورتی که یک سال تحصیلی را در یک دانشگاه معتبر گذرانده باشند، مجاز هستند که به صورت مستقیم وارد دانشگاه وورتسبورگ شوند.
 • متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی باید دارای دیپلم متوسطه باشند.
 • دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری را دارند باید مدرک دوره قبل خود را از دانشگاهی معتبر کسب کرده باشند.

متقاضیان باید به چه زبان ‌هایی مسلط باشند؟

در دانشگاه وورتسبورگ، دانشجویان به تناسب رشته تحصیلی‌شان نیازمند آشنایی با زبان‌های مختلف هستند. به طور مثال علاوه بر تسلط به زبان آلمانی که از مهم‌ترین شرایط تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ است متقاضیان برای تحصیل در برخی از رشته‌ها باید در زبان انگلیسی نیز مهارت داشته باشند؛ همچنین دانشجویان خارجی ملزم هستند که مدارک آیلتس و تافل زبان انگلیسی و مدرک زبان آلمانی را حداقل در سطح B2 داشته باشند. دانشجویانی که در زبان آلمانی و انگلیسی در سطوح نام برده شده، مهارت نداشته باشند نمی‌توانند برای تحصیل در دانشگاه درخواست بدهند. توانایی صحبت به زبان آلمانی علاوه بر اینکه از شروط پذیرش در دانشگاه است، از موارد الزامی برای مهاجرت به این کشور است.

مهلت اپلای در دانشگاه وورتسبورگ

ددلاین در دانشگاه وورتسبورگ، برای ترم زمستان ۱۵ ژوئن و برای ترم تابستان ۱۵ ژانویه است.

رنکینگ University of Wurzburg

دانشگاه وورتسبورگ درسال 2022 در رتبه‌بندی شانگ‌های، موفق به کسب رتبه 11 در آلمان شد؛ همچنین رتبه 228 در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان، متعلق به دانشگاه وورتسبورگ است.

دانشکده‌ های دانشگاه وورتسبورگ آلمان

 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده هنر (شامل مطالعات تاریخ، زبان مدرن، فرهنگ و جغرافیا)
 • دانشکده شیمی و داروسازیی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده بیولوژی
 • دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر
 • دانشکده فیزیک و اخترشناسی
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت تجاری

شرایط پذیرش در دانشگاه

متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه وورتسبورگ باید از قوانین مربوط به آن پیروی کنند. این دانشگاه هر سال در زمان خاصی رزومه‌های ارسالی را بررسی کرده و تعدادی از آن‌ها را تأیید می‌کنند. در مرحله بعد افراد تأیید شده مصاحبه‌ های آنلاین انجام می‌دهند و سپس از بین مصاحبه شوندگان تعدادی از آن‌ها موفق به کسب پذیرش از این دانشگاه می‌شوند. مراحل و مدارک اقدام برای پذیرش در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه (تعداد بستگی به گروه دارد)
 • رزومه تحصیلی و شغلی مرتبط
 • ترجمه رسمی مدرک و ریزنمرات دوره تحصیلی قبلی به یکی از زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و اسپانیایی

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهند.

 • اصل و کپی مدارک هویتی
 • رزومه تحصیلی
 • ۴ قطعه عکس پرسنلی پشت‌نویس شده
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه زیر نمرات

خوابگاه دانشگاهی

طبق روند کاری دانشگاه وورتسبورگ، دانشجویان باید در ابتدای ترم تابستانه اقدام به رزرو خوابگاه کنند. اقامت در این خوابگاه‌ ها برای مدت زمان کمتر از ۶ ماه امکان‌پذیر نیست. اتاق‌ های خوابگاه این دانشگاه دو نفره تا چهار نفره است و هزینه اجاره بین ساکنان آن تقسیم می‌شود. علاوه بر خوابگاه‌ های چند نفره، خوابگاه‌ های مستقلی هم وجود دارند که دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه بیشتر در آن ساکن شوند. از جمله امکانات خوابگاه‌ های دانشگاه وورتسبورگ می‌توان به منطقه باربیکیو، زمین والیبال، پایه دوچرخه قفل‌دار، پارکینگ، اتاق بیلیارد، خشک‌شویی، نزدیکی به خط اتوبوس، مترو و قطار، نزدیکی به مراکز خرید، ماشین لباسشویی، تنیس روی‌میز و اتاق تمرین موسیقی اشاره کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی

داوطلبان دوره کارشناسی برای ورود به دانشگاه وورتسبورگ باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشند. در دانشگاه وورتسبورگ آلمان، دانشجویان دوره کارشناسی در رشته‌های مختلفی تحصیل می‌کنند. بیشتر رشته‌های دوره کارشناسی این دانشگاه به زبان آلمانی است و تعدادی از آن‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه وورتسبورگ پس از گذراندن یک دوره ۲ ساله مجاز به دریافت مدرک کارشناسی ارشد می‌شوند. تدریس اساتید در دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه کیفیت بالایی دارد و سالانه متقاضیان زیادی را به این دانشگاه جذب می‌کند. مدرک دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه از اعتبار زیادی برخوردار است و فارغ التحصیلان می‌توانند با ارائه این مدرک در هر مرکزی مشغول به کار شوند.

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه وورتسبورگ متقاضیان بین‌المللی زیادی دارد؛ با این وجود تعداد متقاضیان پذیرفته شده توسط این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگر کمتر است. این دانشگاه به منظور انتخاب دانشجویان برتر در دوره دکتری، آزمون‌های آنلاینی را برگزار می‌کند؛ سپس از میان متقاضیان، افراد برتر، مجاز به تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ می‌شوند. دوره تحصیل دکتری به طور معمول بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. دانشجویان در پایان این دوره موظف به ارائه پایان‌نامه هستند؛ در نتیجه متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه، باید به زبان آلمانی مسلط باشند.

مزایای تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه وورتسبورگ آلمان برای دانشجویان خود مزایای زیادی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک صادر شده از دانشگاه وورتسبورگ آلمان اعتبار بالایی دارد. این مدرک در تمامی کشور‌ها مورد پذیرش است.
 • وجود اساتید کاردان و مجرب این دانشگاه، سطح کیفیت تدریس را به بالاترین درجات رسانده است.
 • خوابگاه‌های این دانشگاه از قیمت متناسبی برخوردار است و امنیت بالایی دارد.
 • وجود بورسیه‌های مختلف، تحصیل در این دانشگاه را برای طبقات مختلف امکان‌پذیر ساخته است.
 • وجود مراکز پژوهشی مجهز در این دانشگاه می‌تواند به ارتقاء سطح علمی دانشجویان کمک کند.

نتیجه‌ گیری

دانشگاه‌های اروپا به دلیل سطح بالای کیفیت تدریس و صدور مدارک معتبر، مقصد بسیاری از دانشجویان سراسر جهان شده است. کسب مدرک از دانشگاه‌های معتبر، آینده شغلی دانشجویان را تضمین می‌کند. همین امر، فکر تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان را به دغدغه‌ای جدی برای افراد تبدیل کرده است. دانشگاه وورتسبورگ آلمان یکی از معتبر‌ترین دانشگاه‌های اروپا است که دارای سوابق افتخار‌آمیز زیادی است. این دانشگاه، رشته‌های مختلفی دارد و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از سراسر جهان، دانشجو می‌پذیرد. سعی کردیم در این مقاله با ارائه اطلاعاتی درمورد لیست رشته‌ها و شرایط اخذ پذیرش دانشگاه وورتسبورگ آلمان شما را در انتخاب دانشگاه مورد نظرتان راهنمایی کنیم. اگر در خصوص پذیرش در این دانشگاه سوالی داشتید، با ما به اشتراک بگذارید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
27 آگوست 2022

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp