info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

راه های اخذ اقامت دائم و موقت استرالیا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
اقامت دائم و موقت استرالیا

از گذشته تا به امروز استرالیا جزو کشور‌های مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت بوده است. استرالیا با داشتن امنیت بالا، موقعیت‌های شغلی زیاد و مناسب، دانشگاهای عالی و تنوع آب و هوایی توانسته در ابتدای جدول بهترین کشورها برای مهاجرت قرار بگیرد. برای مهاجرت به استرالیا روش‌های متعددی است که متقاضیان می‌توانند با هر کدام از روش‌های مهاجرت، اقامت کشور استرالیا را بگیرند. در این مطلب سعی داریم صفر تا صد اخذ اقامت استرالیا در ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار دهیم.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

انواع اقامت استرالیا

اقامت استرالیا در سال ۲۰۲۲ به دو نوع اقامت دائم و اقامت موقت تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص خود را دارند. لازم به ذکر است که گاهی ویزا موقت این امکان را به فرد می‌دهد تا در طول اقامت موقت برای اقامت دائم کار‌های لازم را انجام دهد و برای اخذ آن اقدام کند.

روش های اخذ اقامت دائم استرالیا

برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری، والدین، فرزندان، ازدواج، کار اقدام نمود. در زیر به شرح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت:

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری یکی از روش‌هایی است که بیشتر افراد از طریق آن اقامت دائم استرالیا را گرفته‌اند؛ همچنین با ثبت شرکت در استرالیا توسط یکی از سابکلاس‌های ۸۸۸، ۸۹۲، ۸۹۰ و ۱۳۲ می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد.

 • دارندگان ویزا سرمایه‌‌گذاری موقت ۵ ساله، می‌توانند بعد از مهاجرت به استرالیا اقامت دائم را توسط ویزا ۸۸۸ استرالیا اخذ کنند.
 • متقاضیانی که تمکن مالی بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند می‌توانند از طریق سابکلاس ۱۳۲ برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.
 • دارندگان سابکلاس‌های ۱۶۰ تا ۱۶۵ که به طور موقت در استرالیا هستند می‌توانند با سرمایه‌گذاری به صورت اسپانسر ایالتی (سابکلاس ۸۹۲) و سرمایه‌گذاری به صورت مستقل (سابکلاس ۸۹۰) اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند.

برای دریافت اقامت دائم این کشور توسط سابکلاس‌هایی که بیان شد شرایطی از جمله: سن، سرمایه، رتبه در سیستم و داشتن امتیاز، گردش مالی و درصد مالکیت متقاضیان از کسب و کار لازم است.

اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

افرادی که همسر آن‌ها مقیم دائم استرالیا هستند، می‌توانند از طریق ازدواج و نامزدی نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. متقاضی می‌تواند از طریق ویزا موقت وارد خاک این کشور شود و درخواست اقامت دائم کند.

اخذ اقامت دائم از طریق کار

موقعیت‌های شغلی که در کشور استرالیا است سالانه داوطلبان زیادی را برای دریافت اقامت دائم به خود جلب می‌کند. اگر متقاضیان در یکی از مشاغل مورد‌ نیاز استرالیا مهارت داشته باشد می‌توانند توسط یکی از سابکلاس‌هایی که در زیر آورده می‌شود، اقامت دائم استرالیا را اخذ کنند:

 • ویزا مهارتی با اسپانسر ایالتی (سابکللس ۱۹۰)
 • ویزا مهارتی به صورت مستقل (سابکلاس ۱۸۹)
 • اقامت دائم با حمایت کارفرما در منطقه‌های کم جمعیت (سابکلاس ۱۸۷)
 • اقامت دائم با اسپانسر شغلی (سابکلاس ۱۸۶)
 • اقامت دائم برای نخبگان و افراد متخصص (سابکلاس ۸۵۸)

 اخذ اقامت دائم از طریق والدین

افرادی که مقیم دائم استرالیا هستند می‌توانند اقامت دائم فرزندان خود را توسط دو سابکلاس ۱۰۱ که برای فرزندان واقعی و سابکلاس ۱۰۲ که برای فرزندخوانده‌ها است، دریافت کنند.

اخذ اقامت موقت از طریق فرزند

داوطلبانی که فرزندان آن‌ها اقامت دائم کشور استرالیا را دارند، می‌توانند با دریافت ویزا والدین، به مدت ۲ سال در استرالیا سکونت داشته باشند و پس از مدتی برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

شرایط دریافت اقامت استرالیا

شرایط اقامت استرالیا چیست؟ به طور کلی شرایط اقامت در استرالیا شامل اقامت دائم و موقت می‌شود که فرد با داشتن اقامت دائم استرالیا می‌تواند در این کشور به زندگی و تحصیل بپردازد. نا گفته نماند که با ۳ سال سکونت در استرالیا در طول بازه ۴ ساله شهروندی را نیز دریافت می‌کند. اقامت موقت استرالیا خود به دو بخش زیر تقسیم می‌شود:

 1. اقامت موقت استرالیا بدون هیچ شرط و شروطی

در این نوع اقامت فرد باید بعد از پایان مدت ویزا طبق تعهدی که داده است، به کشور خود بازگردد. ناگفته نماند که شخص می‌تواند از طریق اقداماتی قانونی در استرالیا بماند.

 1. اقامت موقت استرالیا از نوع provisional

در این نوع اقامت اگر فرد به تعهداتی که داده به درستی عمل کند می‌تواند آن را تبدیل به اقامت دائم کند. به عنوان مثال ویزا ۴۹۱ سرمایه‌گذاری در این نوع از اقامت موقت قرار دارد. تغییرات قوانین در این نوع ویزاها شامل حال فرد متقاضی نمی‌شود؛ یعنی اگر فردی ویزا استرالیا را داشته باشد و قرار بوده که ۲۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کند، بعدا در صورت تغییر در قوانین، فرد همان ۲۰۰ دلار را پرداخت می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

مدارکی که برای مهاجرت به استرالیا نیاز است با توجه به شیوه مهاجرتی هر شخص متغیر خواهد بود؛ اما مدارکی عمومی هستند که جدا از روش مهاجرت، باید تهیه شوند. مدارکی از جمله:

 • پاسپورت
 • مدارک هویتی شما
 • اصل و کپی از حساب مالی
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک سوابق شغلی فرد
 • مدارک دعوت‌نامه، اسپانسری و پیشنهاد شغلی
 • تکمیل فرم مربوط به اخذ ویزا
 • ترجمه و اصل مدارک تحصیلی
 • ترجمه و اصل نمرات مقاطع تحصیلی
 • مدرک زبان IELTS, TOEFL, CAE, PTE, OET

مزایای دریافت اقامت دائم استرالیا

کشور استرالیا یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای مهاجرت بوده و مزایای زیادی را برای شهروندان مقیم دائم کشور خود فراهم کرده است. برخی از این مزایا شامل موارد زیر هستند:

زندگی نامحدود و دائمی در استرالیا

کسانی که اقامت دائم این کشور را داشته باشند، می‌توانند به صورت نامحدود در استرالیا زندگی کنند و از مزایای آن بهره ببرند.

حمایت از اعضای نزدیک و درجه یک خانواده

کسانی که اقامت دائم کشور استرالیا را دارند، می‌توانند برای کمک به خانواده خود در فرآیند دریافت ویزا، اسپانسر آن‌ها شوند.

داشتن خدمات بیمه درمانی

بعد از ارسال درخواست ویزا، متقاضیانی که شرایط داشته باشند می‌توانند از خدمات درمانی این کشور استفاده کنند.

سنترلینک استرالیا

اشخاصی که مقیم دائم استرالیا هستند و به مدت ۲ سال در این کشور حضور داشته‌اند، این امکان را دارند که به سیستم رفاه اجتماعی و خدمات مالی سنترلینک دسترسی داشته باشند.

خرید خانه

افرادی که ساکن دائم استرالیا هستند برای خرید اولین خانه در استرالیا از کمک هزینه ۱۰ هزار دلاری دولت این کشور برخوردار می‌شوند.

سخن پایانی

کشور استرالیا با دارا بودن شرایط عالی یکی از بهترین کشورها برای زندگی محسوب می‌شود. افرادی که دارای مهارت خاصی هستند و بر زبان انگلیسی تسلط کافی دارند، می‌توانند به راحتی در استرالیا شغل مناسبی پیدا کرده و زندگی کنند. برای اخذ اقامت دائم و موقت کشور استرالیا می‌توان از راه‌های مختلفی همچون اقامت دائم از طریق فرزندان، اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری و … بهره برد. اگر قصد ماندن به طور دائم در کشور استرالیا را ندارید می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. در این مطلب اقامت استرالیا و شرایط اقامت دائم و موقت ۲۰۲۲ مورد بررسی قرار گرفت.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
26 دسامبر 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp