info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

استرالیا برترین کشور در امنیت زنان

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
امینت در استرالیا

می‌توان گفت امنیت یک پدیده ادراکی و احساسی است که به عنوان یکی از مولفه‌های اساسی و اصلی رفاه و آسایش جامعه در هر کشوری محسوب می‌شود. از آن جا که جنسیت و ویژگی‌های آن موجب می‌شود در هر جامعه‌ای زنان بیشتر از مردان احساس ناامنی داشته باشند؛ از این رو در چند دهه اخیر در کشورهای اروپایی تغییرات مهم و اساسی ایجاد شد تا زنان بتوانند از موقعیت و امنیت بیشتری در جامعه برخوردار باشند. استرالیا از جمله کشورهایی است که توانسته تا کنون در این زمینه تا حدودی این شرایط را فراهم کند و جزو ۱۰ کشور برتر در زمینه ایجاد امنیت برای زنان باشد. در این مطلب سعی داریم به این موضوع بیشتر بپردازیم.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

امنیت زنان در کشور استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از کشورهای امن جهان شناخته شده است؛ با توجه به گزارشات موجود که توسط سازمان ثروت در جهان به دست آمده استرالیا امن‌ترین کشور برای زنان محسوب می‌شود. در واقع این سازمان که وظیفه اصلی آن بررسی آمار ثروتمند‌ترین افراد جهان و مهاجرت، املاک مسکونی و سرمایه را به عهده دارد سالانه با ارائه گزارشی امن‌ترین کشور جهان برای زنان را معرفی خواهد کرد.

بر اساس گزارشات این سازمان و با توجه به این که امنیت زنان یکی از راه‌های سنجیدن رشد ثروت در کشورهای جهانی استبنابراین رشد ثروت در هر کشوری به میزان امنیت زنان در آن بستگی خواهد داشت. بدین معنا که در یک کشور هر چه امنیت زنان بالاتر باشد رشد ثروت آن کشور نیز بالاتر خواهد بود.

معیارهای انتخاب امن‌ترین کشور

کشورهای مختلف برای این که بتوانند به عنوان امن‌ترین کشور شناخته شوند باید دارای برخی معیارها و شاخصه‌ها در زمینه‌های مختلف باشند. به طور کلی اگر بخواهیم امنیت یک کشور را بسنجیم باید قوانین و شرایط آن جامعه را از حیث‌های گوناگون برای زنان در نظر بگیریم.

چنانچه کشوری از قوانین و شرایط مربوطه نسبت به زنان آن جامعه برخوردار باشد می‌توان گفت آن کشور یکی از امن‌ترین کشورها برای زنان به شمار می‌رود. در این صورت می‌توان گفت ارزیابی و شاخص‌های سنجش یک کشور امن شامل حقوق بشر، پیشرفت و امنیت برای زنان، برابری جنسیت از حیث درآمد و … توسط سازمان معتبر خواهد بود. در ادامه به صورت مختصر برخی از معیارهای انتخاب امن‌ترین کشور را بیان خواهیم کرد.

برابری جنسیتی

برابری جنسیتی در واقع همان تساوی شرایط مختلف زن و مرد در جامعه است. این بدین معناست که حقوق و وظایف زن و مرد در جامعه باید یکسان باشد. کشورهای مختلفی در زمینه برابری جنسیتی جزو کشورهای برتر هستند. این برابری جنسیتی در واقع به عنوان یک عامل مهم در امنیت زنان در هر جامعه‌ای ایفای نقش می‌کند. کشور استرالیا در این زمینه توانسته رتبه ۸.۴ را به خود اختصاص دهد.

تحصیل آزادانه و بدون محدودیت

در گذشته به دلایل مختلف از جمله سبک زندگی و شرایط موجود در جامعه زنان فرصت‌های تحصیلی در رشته‌های گوناگون و کسب و رسیدن به جایگاه‌های شغلی مناسب را از دست می‌دادند. اما اکنون با تغییر سبک زندگی و پیشرفت‌های چشم‌گیری که حاصل شده در بسیاری از کشورهای اروپایی مخصوصا استرالیا زنان از شرایط مناسب‌تری از لحاظ تحصیل برخوردار شده‌اند؛ بنابراین در استرالیا امکان تحصیل آزادانه در رشته‌های مختلف و بدون هیچ محدودیتی برای زنان فراهم است. در حال حاضر نیز بخش چشم‌گیری از مدیران سیاسی در این کشور را زنان به عهده دارند.

قوانین کار و زایمان

در اغلب کشورهای اروپایی زنان با توجه به شرایط بیولوژیکی که دارند قوانین و شرایط کار برای آن‌ها انعطاف بیشتری برخوردار خواهند داشت. مرخصی زایمان با دریافت حقوق به صورت کامل، برخورداری از مراقبت‌های دوران بچه‌داری و کمک هزینه مالی، یا امکان داشتن مرخصی در ماه بدون هیچ دلیل خاصی یکی از نکات مهم است که در زمینه کار و مشاغل برای زنان در کشورهای مختلف از جمله استرالیا به خوبی اجرایی می‌شود و زنان این کشور به لحاظ شغلی از امنیت کاملی برخوردار هستند.

بهداشت و درمان رایگان برای زنان

یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب استرالیا در بین ۱۰ کشور به عنوان کشوری که از شرایط و امنیت قابل توجهی برای زنان برخوردار است، برخوردار شدن زنان از قوانین و خدمات رایگان بهداشتی و درمانی خواهد بود. در کشور استرالیا طبق قوانین و مقرراتی که وضع شده دوره‌های درمانی و خدمات بهداشتی برای زنان به صورت رایگان صورت می‌گیرد که در واقع از لحاظ درمان و بهداشت امنیت مالی خواهند داشت.

قوانین استرالیا برای تضمین امنیت زنان

کشور استرالیا قوانین خاصی را وضع کرده است که بر اساس آن تضمین امنیت زنان در این کشور اجرایی شود. در کشور استرالیا حقوق زن و مرد به صورت برابر است که این برابری شامل حقوقی می‌شود که در زمینه‌های مختلف جنسی، تحصیلات، خانواده و جامعه است و باید رعایت شود. البته در این کشور توسط دولت برنامه‌های مختلفی صورت گرفته که از برابری حقوق زنان نسبت به مردان اطمینان حاصل کنند.

یکی از موارد مهم در خصوص امنیت زن‌ها مربوط به شغل و درآمد آن‌ها در این کشور است. همان‌طور که می‌دانید در اغلب کشورها زنان در خصوص کار و درآمد از حقوق کمتری نسبت به مردان برخوردار هستند. اما در کشور استرالیا چنین نیست و زن‌ها نیز بابت کار با مردان نباید از حقوق کمتری برخوردار باشند.

یکی از قانون‌های مهمی که در استرالیا وضع شده و به صورت کاملا جدی و سختگیرانه پیگیری می‌شود جلوگیری از قاچاق زنان است. این موارد تنها بخشی از قوانین استرالیا برای تضمین امنیت زنان بود که به آن اشاره شد.

سخن پایانی

امن‌ترین کشور برای بانوان کجاست؟ این شاید سوالی باشد که اغلب زنان به دنبال پاسخی برای آن باشند. در واقع دلایل و معیارهای مختلفی وجود دارد که یک کشور به عنوان کشوری پیشرفته و توسعه یافته شناخته شود. یکی از این دلایل که در کشورهای اروپایی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد برقراری امنیت در جامعه برای زنان است. البته امنیت می‌تواند به معانی مختلف اجرا شود و شامل موارد متعددی باشد. استرالیا با توجه به شرایطی که توانسته برای زنان فراهم کند نام خود را بین ۱۰ کشور امن اروپایی قرار داده است.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
11 آوریل 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp