تحصیل و زندگی در نیوزلند

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
موضوع این نوشته را وارد کنید
تحصیل در نیوزلند

سیستم آموزشی در نیوزیلند از سطح بالایی برخوردار است و از سوی مدارس و دانشگاه‌ها امکانات بین المللی زیادی در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرد. امنیت و آرامش حاکم بر این کشور به شما امکان ماجراجویی در دل طبیعت را خواهد داد.

اگر تحصیل در نیوزلند فکر شما را مشغول کرده است و میخواهید اطلاعاتی در مورد این کشور، دانشگاه های آن، هزینه زندگی در آنجا و…. بدانید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و اگر سوالی در مورد مهاجرت تحصیلی به نیوزلند داشتید در کامنت ها از ما بپرسید تا در سریعترین زمان به شما پاسخ دهیم.

معرفی کشور نیوزلند

نیوزلند کشوری واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام است که مساحت کلی آن 21 کیلومتر مربع میباشد . این کشور از دیگر خشکی های کره زمین فاصله بسیاری دارد و یکی از نزدیک ترین همسایه این کشور استرالیا است . این همسایه نزدیک دو هزار کیلومتر با نیوزلند فاصله دارد. این کشور از ششصد جزیره‌ی کوچک و دو جزیره بزرگ تشکیل شده است. دریای تاسمان نیز در بین کشور نیوزلند قرار دارد.

از همسایه های شمالی نیوزلند می توان به جزیره توگا، جزیره فیجی و جزیره نیوکالدونیا اشاره کرد. زبان رسمی این کشور مائوری و انگلیسی است . اما زبان رایج نیوزلند انگلیسی می باشد.

پایتخت کشور نیوزلند ولینگتون است و بزرگترین شهر این کشور آوکلند می باشد. واحد پولی این کشور دلار زلاندنو است و همچنین از جمعیت 4.5 میلیون نفر برخوردار است. این کشور به شکل مشروطه حکومت می شود و به 16 منطقه تقسیم شده است.

از آنجایی که نیوزیلند در میان 10 کشور برتر دنیا قرار دارد، استانداردهای زندگی در این کشور در بالاترین سطح خود می‌باشند. این کشور رتبه هشتمین مردم شاد دنیا را دارد. متوسط ​​حقوق سالانه در نیوزیلند 49,000 دلار است. وجود آب و هوای معتدل سبب شده است تا نیوزیلند در رتبه بندی سایت EPI ، در بین 20 کشور پاک دنیا با محیط زیستی بکر و جذاب قرار بگیرد. به علت پایین بودن فساد در اقتصاد نیوزیلند و وجود نداشتن مالیات بر سود سرمایه، بهترین ویزای تجاری دنیا را دارد.

 

سیستم آموزشی و مدارس نیوزیلند

سیستم آموزشی نیوزیلند رتبه‌ی سوم جهان را به خود اختصاص داده است. این رتبه نشان دهنده‌ی انعطاف پذیری بالای سیستم آموزشی این کشور در برابر توانایی‌ها، اعتقادات مذهبی، قومیت‌ها، سطح درآمد و ایده‌های نوین آموزش است. سیستم تحصیل در نیوزیلند مشابه بریتانیا می‌باشد و یادآور روزگاریست که این کشور تحت استعماره‌ی بریتانیا بوده است. به همین علت با اخذ مدارک تحصیلی نیوزیلند، می‌توانید به راحتی  مدارک خود را به بریتانیا و استرالیا منتقل کنید.

تحصیل در مدارس نیوزیلند از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است. حتی کودکانی وجود دارند که تحصیلات خود را از 5 سالگی آغاز می‌کنند. مدارس ابتدایی شامل کلاس‌های اول تا ششم می‌باشد. پس از آن دوره‌ی راهنمایی است که برای مقاطع هفتم و هشتم در نظر گرفته شده است. پس از اتمام این دوره‌ها، دانش‌آموزان، دوره‌ی متوسطه را از سال نهم آغاز کرده و تا دوره 13 ادامه می‌دهند. مدارس متوسطه اغلب کالج یا دبیرستان نامیده می‌شوند. تحصیل در مدارس دولتی، مختص شهروندان این کشور است. اما تحصیل در مدارس بین المللی نیوزیلند و یا در مدارس خصوصی این کشور، مختص دانش‌آموزان بین المللی می‌باشد.

برای تحصیل در دبیرستان‌های نیوزیلند می‌بایست مدرک آیلتس با نمره‌ی 5.5 ارائه دهید. البته شرط زبان برای مقاطع پایین‌تر وجود ندارد. اگر قصد تحصیل در مدارس نیوزیلند را دارید، به این نکته توجه نمایید که امکان دریافت ویزای همراه برای والدین دانش‌آموزان بین المللی وجود ندارد. والدین برای دیدار با فرزند خود، تنها می‌توانند از طریق ویزای توریستی این کشور اقدام نمایند. پس از اتمام دبیرستان، گواهینامه ملی پیشرفت تحصیلی (NCEA) به شما اعطا می‌شود. سپس می‌توانید با تحصیلات بیشتر، حرفه‌ای را آموزش ببینید و وارد بازار کار شوید. همچنین می‌توانید با کمک این مدرک برای دانشگاه‌های نیوزیلند اقدام نمایید.

تحصیل در نیوزلند به دلیل در اختیار داشتن تمامی گرایش ها، برنامه های آموزشی و مدارک تحصیلی معتبر که در سراسر جهان شناخته شده اند و همچنین داشتن یکی از برترین سیستم های آموزش عالی مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی واقع شده است.

تحصیل رایگان در نیوزلند فقط برای شهروندان این کشور فراهم است و دانشجویان بین المللی میبایست هزینه اندک شهریه تحصیلی را پرداخت کنند. رشته های تحصیلی نیوزلند از تنوع بالایی برخوردار هستند و دانشجویان می توانند در مقاطع مختلفی  تحصیل نمایند.

هزینه‌های تحصیل در مدارس نیوزیلند

هزینه تحصیل و زندگی در هر کشور، مختص همان کشور است و نمی‌توان کشورهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد. همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره کردیم،  برای تحصیل در مدارس دولتی نیوزیلند شما باید سالانه حداقل مبلغ 11,000 دلار نیوزیلند، برای مدارس ابتدایی و 13,000 دلار برای مدارس متوسطه پرداخت نمایید.

برای تحصیل در مدارس خصوصی، این هزینه‌ها بسیار بیشتر است، به طوری که این هزینه‌ها از حدود 25,000 دلار شروع می‌شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که براساس قوانین نیوزیلند، بورسیه‌های تحصیلی تنها به افراد بالای 18 سال تعلق می‌گیرد. از این رو در مقاطع قبل از دانشگاه، هیچگونه بورسیه تحصیلی به دانش‌آموزان تعلق نمی‌گیرد.

مدارک مورد اخذ ویزا جهت تحصیل در مدارس

ابتدا برای دریافت پذیرش از مدرسه‌ی مورد نظر، به سایت رسمی مدرسه مراجعه نمایید و مدارک مورد نیاز آنها را تهیه  کنید. پس از دریافت نامه‌ی پذیرش از سمت مدرسه‌ی مورد نظر،  برای دریافت ویزای تحصیل در نیوزیلند اقدام نمایید. شما می‌بایست حداقل 2 تا 3 ماه قبل از شروع سال تحصیلی،برای دریافت ویزای خود اقدام کنید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند عبارتند از:

 1. گذرنامه معتبر.
 2. رسیدِ پرداخت شهریه‌ی مدرسه.
 3. نامه پذیرش.
 4. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی.
 5. اثبات تمکن مالی.
 6. بیمه نامه و گواهی پزشکی سلامت.

تقسیم‌بندی موسسات آموزش عالی در نیوزیلند

 1. دانشگاه‌ها: دانشگاه‌های نیوزیلند به شدت پژوهش محور و تحت مالکیت ایالت‌ها هستند. از مدارک دانشگاهی گرفته، تا برخی از گواهی نامه‌ها، در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود.
 2. انستیتوهای تکنولوژی و پلی‌تکنیک: این موسسات تحت مالکیت ایالت‌ها هستند و مدرکی معادل مدرک دانشگاهی ارائه می‌دهند. این موسسات مانند دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای ایران نسبت به دانشگاه‌ها رویکرد عملی‌تری در آموزش دارند.
 3. کالج‌های آموزشی: برای آموزش معلمان در نظر گرفته شده‌اند و به نزدیک‌ترین دانشگاه وابسته‌اند.
 4. موسسات آموزشی خصوصی: رشته‌های خاصی مانند آشپزی، مدیریت گردشگری، مدیریت هتلداری یا بیزینس در این موسسات ارائه می‌شود. افراد را پس از فارغ التحصیلی، بلافاصله وارد بازار کار می‌کنند.

برترین دانشگاه‌های نیوزیلند و هزینه‌ی تحصیل در این دانشگاه‌ها

این قسمت جذاب به شما عزیزان کمک خواهد کرد تا با آگاهی بیشتری، دانشگاه خود را انتخاب کنید. هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه‌ها بسته به رشته‌ و مقطع تحصیلی، از 6,500 تا 54,000 دلار نیوزیلند متغیر است.شهریه دانشگاه ها نیز بسته به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.  شهریه ها به صورت سالیانه به شرح ذیل است:

 • هزینه در مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی 10000 دلار
 • هزینه تحصیل در رشته های کارشناسی و پایین تر از آن سالانه 18000تا 25000 دلار
 • هزینه تحصیل در رشته های بالاتر از مقاطع کارشناسی حداکثر 40000 دلار
 • هزینه های تحصیل در مقاطع دکتری و بالاتر از آن بین 4000 تا 8000 دلار

برترین دانشگاه‌های نیوزیلند به ترتیب عبارتند از:

 1. دانشگاه اوکلند: دارای رتبه‌ی 81 جهانی و دانشکده‌های آموزش و مددکاری اجتماعی، هنر، بازرگانی، فنی و مهندسی، علوم، هنرها و صنایع خلاق و علوم پزشکی و بهداشت می‌باشد.
 2. دانشگاه اوتاگو: دارای رتبه‌ی جهانی 184 و رشته‌های داروسازی، علوم پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، حقوق، بازرگانی، موسیقی و … تا مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
 3. دانشگاه ویکتوریا: با رتبه‌ی جهانی 215 دارای دانشکده‌های معماری و طراحی، تجارت، فنی و مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی، آموزش و پرورش، علوم، حقوق و تحقیقات تحصیلات تکمیلی می‌باشد.
 4. دانشگاه کانتربری: دارای یک مرکز زبان انگلیسی و یک دوره‌ی مقدماتی با سه intakes یک ساله برای رسیدن دانش‌آموزان به استانداردهای بین المللی است.
 5. دانشگاه مسی: دارای رتبه‌ی 272 جهانی می‌باشد. تنها دانشگاهیست که مدارک هوایی، حل اختلاف، دامپزشکی و علوم نانو در آن توسط انجمن دامپزشکی آمریکا برگزار می‌شود. فناوری غذا، فناوری مهندسی، علوم اطلاعات، بازاریابی، کشاورزی و حسابداری از دیگر رشته‌های این دانشگاه است.
 6. دانشگاه وایکاتو: دارای یک پردیس ماهواره‌ای و دانشکده‌های محیط زیست، تحقیقات تجاری، پژوهشکده یادگیری حرفه‌ای، امنیت و جرم و جنایت علوم پایه و همچنین موسسات تحقیقاتی Te Kotahi ، تحقیقات آموزشی ویلف مالکوم و جمعیت شناسی و تجزیه و تحلیل اقتصادی است.
 7. دانشگاه لینکلن: دارای رتبه‌ی QS، 387 و دانشکده‌های کشاورزی، محیط زیست و تجارت و بازرگانی است.
 8. دانشگاه تکنولوژی اوکلند: با رتبه‌ی QS، 437 دارای دانشکده‌های علوم فرهنگی و اجتماعی، علوم بازرگانی و حقوق، علوم مهندسی، علوم محیط زیست و بهداشت و دانشکده مطالعه و توسعه نژادهای بومیست.

شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نیوزیلند

برای تحصیل در نیوزیلند و اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور می‌بایست شرایط مورد نظر دانشگاه را برآورده سازید. شما باید تمامی مدارک خواسته شده را به دانشگاه مورد نظر تحویل دهید. این مدارک و شرایط مورد قبول، در هر دانشگاه و در رشته‌های مختلف، متفاوت است. از این رو با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه، از جزئیات این مدارک آگاه شوید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها، حداقل نمره‌ی مورد قبولِ مدرک IELTS ، سطح 6 یا 6.5 است.

لطفا برای دانشگاه‌های مختلف نیوزیلند، انگیزه نامه‌ی تکراری ارسال نکنید. زیرا که این کار سبب پایین آوردن وجهه‌ی علمی شما می‌شود. توصیه نامه‌ای که استاد شما برایتان نگارش می‌کند، می‌بایست به صورت دقیق به دانشگاه ارسال شود. اگر نتوانید تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال کنید، احتمال ریجکت شدن پرونده‌ی شما بالا خواهد رفت. پس از اینکه از دانشگاه مورد نظر، پذیرش تحصیلی گرفتید،  برای دریافت ویزای تحصیل در نیوزیلند اقدام نمایید.

انواع ویزای تحصیلی

 • ویزای تحصیلی با پرداخت هزینه: یکی از مهم‌ترین ویزای تحصیلی نیوزلند است که در این پاراگراف در مورد آن توضیح دادیم. این ویزای را باید برای تحصیل بیش از سه ماه در نیوزلند دریافت کرد. شما با این ویزا میتوانید حداکثر به مدت چهار سال در یک رشته تایید شده تحصیل کنید.
 • ویزای تحصیلی فرزند وابسته: افرادی که انواع خاصی از ویزاهای کار و ویزای تحصیلی داشته باشند، فرزندان وابسته آنها (زیر 19 سال) می توانند برای ویزای تحصیلی درخواست دهند تا به آنها اجازه داده شود در حالی که والدینشان در نیوزلند کار می کنند یا تحصیل می کنند، به مدرسه بروند. با این فرزندان مانند دانش آموزان بومی نیوزلند رفتار می شود. این بدان معناست که برای رفتن به مدرسه ابتدایی یا متوسطه دیگر مجبور به پرداخت شهریه نیستند.

شرایط ویزای تحصیلی نیوزلند :

 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • تضمن محل اقامت در نیوزلند (افراد زیر 18 سال)
 • گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه
 • داشتن تمکن مالی

 از جمله مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند عبارتند از:

 1. پاسپورت معتبر.
 2. مدارک هویتی به همراه ترجمه.
 3. مدارک تحصیلی دوره‌های پیشین به همراه ریز نمرات و ترجمه‌ی آنها.
 4. انگیزه نامه.
 5. توصیه نامه.
 6. مدرک زبان مناسب.
 7. گواهی عدم سو پیشینه.
 8. نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر.
 9. تکمیل فرم‌های درخواست ویزا.
 10. سند ازواج(در صورت تاهل).
 11. مدارک هویتی همسر و فرزندان(در صورت تاهل و وجود فرزند).

بررسی مدارک شما توسط NZQA انجام می‌شود. هزینه‌ی این ارزیابی تقریبا 450 دلار نیوزیلند است و تقریبا 8 هفته طول می‌کشد. لازم به ذکر است که معدل دیپلم شما می‌بایست 15 به بالا باشد.

برای مقطع ارشد و دکتری در برخی از رشته‌ها، سابقه‌ی کاری نیز مورد نیاز است. پس از دریافت ویزا می‌توانید برای هماهنگی محل سکونت با دانشگاه مکاتبه نمایید.

تحصیل در نیوزیلند در  مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در نیوزیلند تقریبا 3 تا 4 سال طول می‌کشد. براساس قوانین نیوزیلند، دانشجویان این مقطع تحصیلی اجازه‌ی 10 ساعت کار پاره وقت در طول هفته، و به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات را دارند. در این مقطع شما بیشتر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام خواهید داد. میانگین شهریه‌ی سالانه دانشگاه‌های نیوزیلند در مقطع کارشناسی، مبلغی در حدود 30,000 دلار نیوزیلند است.  

هزینه‌های زندگی شما تا حدود زیادی به شهری که در آن زندگی‌ می‌کنید و همچین سبک زندگی شما بستگی دارد. اما به طور کلی با  600 تا 800 دلار در ماه می‌توانید هزینه‌های بیمه، مسکن، غذا، رفت و آمد و… را بپردازید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک مالی
 • انگیزه نامه
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات
 • رزومه
 • مدرک زبان
 ویزای تحصیلی نیوزلند در مقطع کارشناسی

دانشگاه‌های نیوزلند دوره‌های کارشناسی بسیاری را ارائه می‌دهند که پذیرش در این دوره‌ها دشوار نیست. حداقل نمره زبان موردنیاز برای کارشناسی 6 بوده و معدل دیپلم شما باید 60 از 100 باشد. پس الزامات ورود به این دوره سخت نیست و با داشتن مدارک لازم و کافی، می‌توان ویزای دانشجویی نیوزلند در مقطع کارشناسی کسب کرد. طول این دوره در نیوزلند معمولاً 3 سال است.

تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد

طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزیلند بسته به رشته‌ی تحصیلی شما متفاوت است.  تحصیل در این مقطع تقریبا 14,000 تا 18,000 دلار در سال می‌شود. نکته‌ی بسیار مثبت تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد ، برگزاری دوره‌های کسب مهارت حرفه‌ای برای ورود به بازار کار است. طول این دوره‌ها تقریبا 2 سال است. برای تحصیل در این مقطع می‌بایست مقاله‌های ISI و مدرک آیلتس حداقل 6.5 و یا تافل معادل آن را داشته باشید.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس اجازه‌ی 20 ساعت کار پاره وقت در طول هفته و کار تمام وقت در روزهای تعطیل را دارند. به همین علت می‌توانید از این طریق، بسیاری از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین کنید. کارشناسی ارشد در نیوزیلند به صورت زیر برگزار می‌شود:

 1. کارشناسی ارشد حرفه‌ای: اگر می‌خواهید در رشته‌ای غیر تخصصی و غیر مرتبط با رشته‌ی خود تحصیل کنید، می‌بایست در این دوره‌ها شرکت نمایید.
 2. کارشناسی ارشد سنتی: این دوره‌های 2 ساله، مختص دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل و تحقیق در رابطه با موضوعی خاص و مرتبط با رشته‌ی خود را دارند.
 3. گواهینامه تحصیلات تکمیلی: این مقطع یک ساله، برای دانشجویانی که قصد اخذ مدرک حرفه‌ای و ورود به بازار کار را دارند، مناسب است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع:

 • پاسپورت معتبر
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • مدارک مالی
 • مدرک زبان(آیلتس 6.5)
 • مدرک کارشناسی و ریز نمرات

تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکترا

مقطع دکتری در نیوزیلند معمولا 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد. دانشگاه‌های نیوزیلند به دانشجویان این مقطع اجازه‌ی کار تمام وقت را می‌دهند. در پایان این مقطع، شما می‌بایست از پایان نامه‌ی خود به صورت شفاهی یا کتبی دفاع کنید.

برای اخذ پذیرش در  مقطع دکتری، معدل آخرین مدرک تحصیلی شما می‌بایست بالای 17 باشد. همچنین انتظار می‌رود که  مقاله‌های ISI و کارهای تحقیقاتی فراوانی نیز انجام داده باشید. حداقل نمره‌ی آیلتس شما می‌بایست 7 با بالا و یا تافل هم‌تراز آن باشد.

پیش از اپلای برای مقطع دکتری باید با استاد یا سوپروایزری که در زمینه‌ی فعالیت شماست، ارتباط برقرار کرده و با ارائه‌ی پروپوزال و سایر مدارک مربوطه، موافقت وی را جلب نمایید. در این حالت پس از دریافت پذیرش تحصیلی، می‌توانید برای شروع تحصیل در نیوزیلند از بورسیه‌های تحصیلی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تحصیل در این مقطع نیز مانند سایر مقاطع رایگان نیست.

شما می‌توانید به کمک بورسیه‌های تحصیلی و کار دانشجویی، هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهید. تفاوت‌های دیگر این مقطع با سایر دوره‌های تحصیلی این است که برای دریافت پذیرش، به دو توصیه نامه از اساتید دوره‌های پیشین نیاز دارید. همچنین مقاله‌ها، پروپوزال و سابقه‌ی کاری شما نیز در روند پذیرش تاثیرگذار خواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع:

 • پاسپورت معتبر
 • رزومه
 • توصیه نامه
 • مقاله چاپ شده
 • مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • پروپوزال
 • معرفی سوپروایزر
هزینه تحصیل در هر مقطع:
 • مقطع کارشناسی:22 هزار تا 32 هزار دلار نیوزیلند
 • مقطع کارشناسی ارشد: 26 هزار تا 37 هزار دلار نیوزیلند
 • مقطع دکترا:6500 تا 9000 دلار نیوزیلند

تحصیل پزشکی در نیوزیلند

برای تحصیل پزشکی در نیوزیلند ابتدا باید دوره پیش پزشکی را بگذرانید. سپس با توجه به معدل شما در این دوره(نمره‌ی GPA ) صلاحیت یا عدم صلاحیت شما برای ورود به دوره‌های پزشکی تعیین خواهد شد. دوره پزشکی در نیوزیلند 6 سال طول می‌کشد. اگر خواهان تحصیل پزشکی در این کشور هستید باید توجه داشته باشید که تنها با قبولی در آزمون مشخصی که در ماه جولای برگزار می‌شود و با نام   Undergraduate Medicine and Health Science Admission Test – UMAT  شهرت دارد، این اجازه را بدست خواهید آورد.

هزینه‌ی تحصیل در این رشته‌ها از 7,000 دلار نیوزیلند تا 27,000 دلار متغیر است. حداقل نمره‌ زبان برای تحصیل پزشکی، آیلتس 7.5 و یا برابر آن می‌باشد. در سال سوم تحصیل می‌توانید به طور مستقیم با بیماران در بیمارستان در ارتباط باشید. دوره‌ی انترنی در سال چهارم آغاز می‌شود. در انتهای سال پنجم نیز در صورت قبولی در امتحانات، امکان ورود به سال ششم را خواهید داشت. دانشجویان اینترن سالانه حقوقی برابر با 27,000 دلار نیوزیلند دریافت می‌کنند. مدارک مورد نیاز جهت پذیرش پزشکی در نیوزیلند عبارتند از:

 1. تکمیل فرم‌های درخواست پذیرش.
 2. ترجمه مدارک تحصیلی.
 3. ارائه مدرک تحصیلی دوران 3 ساله دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی و ترجمه‌ی آنها.
 4. NCEA  در سطح 3.
 5. ارائه‌ی نامه Educational Credential Evaluators Report – ECE.
 6. مدارک هویتی به همراه ترجمه‌ی آنها.

تحصیل در نیوزیلند بدون داشتن مدرک زبان

ممکن است برخی از شما عزیزان به علت نداشتن مدرک زبان، امید خود را برای تحصیل در نیوزیلند از دست بدهید. اما جای هیچ نگرانی نیست. شما می‌توانید بدون مدرک زبان نیز برای تمامی مقاطع تحصیلی درخواست بدهید. پذیرشی که مدارس یا دانشگاه‌ها در این حالت به شما خواهند کرد، پذیرش مشروط می‌باشد. زیرا که شما پس از ورود به نیوزیلند و گذراندن دوره‌های زبان و قبولی در آزمون‌های زبان، می‌توانید وارد موسسات آموزشی این کشور شده و ادامه تحصیل دهید. برخی از این دانشگاه‌‌ها عبارتند از University of Auckland، University of Otago، University of Canterbury، Lincoln University و Unitec Institute of Technology.

بورسیه‌های تحصیلی

کشور نیوزیلند به منظور رفاه دانشجویان خود، بورسیه‌های تحصیلی فراوانی را در نظر گرفته‌ است. شما می‌توانید به کمک رزومه‌ی علمی و معدل خود، بورسیه‌های متفاوتی دریافت کنید. هرچه رزومه‌ی علمی شما پربارتر باشد، مبلغ بورسیه‌ای که به شما تعلق می‌گیرد نیز بیشتر خواهد بود. البته توجه داشته باشید که هر یک از این بورسیه‌ها مختص رشته، مقطع و دانشگاه خاصی می‌باشد! و شما با توجه به این فاکتورها حق انتخاب خواهید داشت. از جمله بورسیه‌های تحصیلی که دولت نیوزیلند به دانشجویان خود اعطا می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بورسیه سال اولی دانشگاه کانتربری مختص دانشجویان بین‌المللی.
 2. بورسیه تحصیلی تونگاوا دانشگاه ویکتوریا ولینگتون.
 3. بورسیه‌ تحقیقات بین‌المللی دکترای نیوزیلند.
 4. بورسیه عالی دانشجویان بین‌المللی اوکلند.
 5. بورسیه‌ عالی بین‌المللی دانشگاه ویکتوریا.
 6. بورسیه‌ کارشناسی ارشد تحقیقات بین‌المللی دانشگاه اوتاگو.

کار پس از تحصیل

یکی از موضوعات بسیار مهمی که دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به یک کشور مد نظر قرار می دهند، امکان کار بعد از تحصیل در آن کشور می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در نیوزلند و انجام کار پس از تحصیل در این کشور را دارند،باید پس از فارغ التحصیلی برای تمدید اقامت خود در کشور نیوزلند با پیدا کردن کار مناسب در این کشور اقدام به تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری کشور نیوزلند نمایند. پس از پایان دوره تحصیلات  دانشجویان بین المللی میتوانند به مدت یک سال پس از پایان تحصیلات خود، در کشور نیوزلند به دنبال کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و از این طریق ویزای کاری کشور نیوزلند را به دست آورند. متقاضیانی که بتوانند با اخذ ویزای کار این کشور به مدت 5 سال مشغول به کار در این کشور شوند می توانند برای دریافت اقامت دائم نیوزلنداقدام نمایند.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره ی 28421819-021 تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

اگر دارای مهارت های تخصصی باشید یا زمینه شغلی‌تان مربوط با نیازها وکمبودهای شغلی موجود در نیوزلند باشد و کیفیت سابقه‌تان مورد قبول کارفرمایان نیوزلندی قرار بگیرد، می‌توانید با اطمینان بالایی اقدام به مهاجرت کاری به نیوزلند نمایید. انواع گسترده‌ای از ویزاهای کاری، جهت مهاجرت به نیوزلند وجود دارد که هرکدام معیارها و فرآیند درخواست مخصوص به خود را دارند.

ویزای کار نیوزلند برای افرادی صادر می‌شود که دارای مهارت و تخصص در زمینه خاصی باشند. همانطور که می‌دانید نیروی انسانی متخصص و ماهر برای هر کشوری و با هر اقتصادی، بسیار مهم میباشد. اما این نیروی متخصص با هزینه کم و به آسانی به دست نمی‌آید. از این رو بیشتردولت‌ها با فراهم آوردن محیطی مناسب و آرام برای زندگی و سطح بالایی از رفاه اجتماعی در تلاش اند تا نیروهای متخصص را از کشورهای دیگر به کشور خودشان جذب کنند. کشور نیوزلند نیز به این صورت است. نیوزلند توانسته است علی ‌رغم داشتن جمعیتی پایین، اقتصادی با رونق و با ثبات را به دست آورد. به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند که از طریق ویزای کار نیوزیلند به این کشور، مهاجرت کنند. برای دریافت ویزای کار کشور نیوزلند، داشتن مدرک زبان معتبر از الزامات است. خوشبختانه برای مهاجرت به نیوزلند نیز می‌توان با کسب مدرک PTE امتیازهای مورد قبولی را کسب کرد.

هزینه زندگی در نیوزلند2022

هزینه های زندگی در نیوزلند مشابه استرالیا می باشد اما به مراتب پایین تر است. در مقایسه با کشورهای اروپایی نسبتا منطقی و به صرفه تراست. این سطح از هزینه ها در کشور نیوزلند در سال 2022 برای هر نفر بطور میانگین حدود 3200$ (دلار نیوزلند) می باشد که شامل انواع آیتم های زندگی از خورد و خوراک گرفته تا هزینه اجاره خانه را شامل می شود.

اما با توجه به بررسی کلی ماهانه مصرف افراد مختلف در نیوزیلند، به میانگینی از این هزینه‌ها دست پیدا کرده‌ایم که شامل:

 1. مسکن، 800-1000 دلار نیوزیلند.
 2. غذا، 200 دلار.
 3. حمل و نقل عمومی، 120 دلار.
 4. تلفن و اینترنت، 50 دلار.
 5. نیازهای روزمره، 50 دلار.
 6. هزینه‌های درمان، 500-100 دلار.
 7. هزینه‌های متفرقه، 100 دلار.

مزایای دریافت ویزای تخصصی نیوزلند

اخذ ویزای کار نیوزلند مزایای زیادی برای متقضی و خانواده اش به همراه خواهد داشت. مجوز کار و زندگی در این کشور مشروط به داشتن این ویزا است. متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کار نیوزلند شوند میتوانند با استفاده از این ویزا طبق قانون در این کشور کار کنند. مزایای این ویزا عبارت اند از :

 • امکان بهره مهندی از در آمد بالا
 • بهره مندی از مزایای شغلی
 • بهره مندی از رفاه اجتماعی
 • بهره مندی از جایگاه اجتماعی مطلوب
 • اجازه کار به میزان معین

شرایط دریافت ویزای کار نیوزلند

 • برای یک هدف یا رویداد مرتبط با کار خاص آمده باشید
 • یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی در نیوزلند داشته باشید
 • یک شریک در نیوزیلند دارید و می خواهید به آن بپیوندید و کار کنید
 • از کشورهایی هستید که طرح کار خاصی دارند و یا در نیوزیلند تحصیل کرده اید و می خواهید کار کنید
 • بعضی از ویزاهای کاری نیوزلند نیز می توانند به اقامت منجر شوند. یعنی حق زندگی، تحصیل و کار در اینجا به طور نامحدود که برای درخواست آن شما نیاز به مهارت، تجربه و مدارک لازم خواهید داشت

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار نیوزلند

 1. عکس پرسنلی
 2. پاسپورت معتبر
 3. فرم درخواست ویزای کاری
 4. گواهی سلامت پزشکی
 5. اراعه مدارک تمکن مالی
 6. گواهی عدم سوء پیشینه

امتیاز سن برای دریافت ویزای کار نیوزلند

 • برای افراد ۲۰ تا ۳۹ سال تمام ۳۰ امتیاز
 • برای افراد ۴۵ تا ۴۹ سال تمام ۱۰ امتیاز
 • برای افراد ۴۰ تا ۴۴ سال تمام ۲۰ امتیاز
 • برای افراد ۵۰ تا ۵۵ سال تمام ۵ امتیاز
قرارداد کاری در نیوزلند

طبق قانون کار نیوزلند، شما و کارفرمای شما دارای وظایف  وحقوق خاصی هستید. به عنوان مثال کارفرما موظف است که حقوق توافقی شما را پرداخت و محل کار ایمنی برای شما فراهم کند. اصلی ترین وظیفه شما به عنوان کارمند این است که فعالیت خود را با دقت و مهارت انجام دهید.در کتابچه راهنمای حقوقی که توسط حقوق اجتماعی (Community Law) گردآوری شده، فهرستی از حقوق و تعهدات شما تهیه شده است. یکی از وظایف شما به عنوان کارمند، پای بندی به شرایط ویزاست. ممکن است ویزای کار، کارفرما را به منطقه یا شهری خاص مرتبط کرده باشد. در این شرایط اگر قصد تغییر شغل داشته باشید، ابتدا باید برای تغییر شرایط درخواست دهید.

لیست مشاغل مورد نیاز سال 2022 نیوزلند

 • کسب و کار
 • سلامت و جامعه
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • آموزش و علوم اجتماعی مهندسی
 • هنر و رسانه
 • میهمان نوازی، گردشگری و تفریح
 • کشاورزی، ماهیگیری، جنگلداری و معدن
 • ساخت و ساز و زیرساخت
 • حمل و نقل و تدارکات
 • علوم پایه
 • مراقبت و نگهداری از حیوانات
 • ساخت
 • امور مالی و دارایی    

ارتباط با مشاوران

جهت دریافت مشاوره مهاجرتی میتوانید از طریق رزرو وقت و تکمیل فرم ارزیابی بصورت آنلاین اقدام نمایید تا همکاران ما حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از ثبت رزرو وقت مشاوره با شما تماس بگیرند .همچنین در روز های تعطیل میتوانید با شماره واتساپ در ارتباط باشید 

call-center-service-
Admin
31 ژانویه 2017

صفحات اجتماعی آرتا دانش

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

مطالب مرتبط

زندگی در مجارستان
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

تحصیل و زندگی در مجارستان

دیدگاه‌ها برای تحصیل و زندگی در مجارستان بسته هستند
24 فوریه 2017
نروژ
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

زندگی و تحصیل در نروژ

دیدگاه‌ها برای زندگی و تحصیل در نروژ بسته هستند
29 مه 2017
مهاجرت به دانمارک
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

زندگی و تحصیل در دانمارک

دیدگاه‌ها برای زندگی و تحصیل در دانمارک بسته هستند
31 مه 2017
تحصیل در بلژیک
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

تحصیل و زندگی در بلژیک

دیدگاه‌ها برای تحصیل و زندگی در بلژیک بسته هستند
24 فوریه 2017

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819