info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

بهترین شهرهای کانادا در یک نگاه

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
بهترین شهرهای کانادا

پیدا کردن بهترین شهر کانادا برای زندگی و مهاجرت افراد به این کشور، انتخاب راحتی نیست. کشور کانادا از نظر بزرگی، دو پنجم قاره آمریکای شمالی را تشکیل داده است، ولی جمعیت زیادی در آن زندگی نمی‌کنند. این کشور، در طی سال‌های اخیر، بسیار مورد توجه افرادی قرار گرفته که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند و این نیز در مورد مردم ایران، صدق می‌کند. زندگی با کیفیت، برخورداری از دانشگاه‌های رتبه برتر جهان، پایین بودن میزان بیکاری، درآمد بالا، قیمت مناسب در خدمات درمانی و برخورداری از امنیت مناسب از جمله عواملی هست که موجب محبوبیت کشور کانادا در بین مهاجرین شده است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان در سال 2023 ، براساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره آمار کانادا، به ترتیب سه شهر تورنتو، ونکوور و ادمونتون است. بسیاری از ایرانیان با هدف اشتغال، ادامه تحصیل، سرمایه‌گذاری و سایر مسائل، یکی از شهرهای کانادا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. اگر بخواهیم بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان در سال 2023 را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این شهرها در زمینه‌های کار، زندگی، تحصیل و آب و هوا با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

شهر تورنتو

کشور کانادا دارای استان‌های مختلفی هست و تورنتو وسیع‌ترین شهر استان انتاریو است. در این شهر جاهای دیدنی زیادی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به برج CN، باغ‌وحش تورنتو، خانه لوما، جزیره تورنتو، موزه رویال اونتاریو، گالری هنر اونتاریو و غیره اشاره کرد.

آب و هوا

از آنجا که دمای هوای شهر تورنتو، در فصل تابستان حداکثر به 30 درجه می‌رسد و زمستان‌های آن نیز، 30- درجه را تجربه می‌کند، از این لحاظ می‌توان گفت برای ایرانیان آب‌وهوای مناسبی است؛ همچنین این شهر دارای زمستان‌هایی پر برف است.

تحصیل

اگر بخواهیم بهترین شهرهای کانادا را برای تحصیل به شما معرفی کنیم باید بگوییم همین شهر تورنتو است که دارای 5 دانشگاه دولتی هست. معروف‌ترین دانشگاه این شهر، دانشگاه تورنتو است. علاوه بر این، 4 کالج‌ معروف در تورنتو وجود دارد و افراد زیادی تمایل دارند تا شروع تحصیل خود را در این کالج‌ها، باشند.

زندگی

هزینه‌ای که افراد برای زندگی در شهر تورنتو پرداخت می‌کنند نسبت به دیگر شهرهای کانادا، بیشتر است. ولی از آنجا که میزان درآمد در این شهر زیاد است، این میزان هزینه‌ها به چشم نمی‌آید.

کار

زمینه‌های شغلی موجود در شهر تورنتو شامل مالی، فیلم و سینما، بیوتکنولوژی، کسب و کار، رسانه، آی تی و مهندسی است.

شهر ونکوور

ونکوور، جزو شهرهای فرهنگی کانادا به شمار می‌آید. با اینکه قریب به 50 درصد از مردم این شهر، زبانی غیر انگلیسی دارند، ولی رابطه‌ای صمیمانه در بین مردمان آن، موج می‌زند.

آب و هوا

شهر ونکوور، رتبه اول آب و هوای مطبوع و دلپذیر را در بین دیگر شهرهای کانادا دارد. از این رو، مورد توجه بسیاری از مهاجران ایرانی قرار گرفته است.

تحصیل

با توجه به وجود دانشگاه‌ های معتبر در شهر ونکوور، افراد زیادی تمایل دارند در این شهر به تحصیل خود ادامه دهند. مدارکی که افراد در پایان فارغ‌ التحصیلی دریافت می‌کنند نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

زندگی

یکی از علل انتخاب شهر ونکوور برای زندگی، وجود طبیعت ناب و برخورداری از فرهنگی بالا در این شهر است. وجود انواع کوه‌های زیبا در کنار اقیانوس آرام، تفریحات مختلفی همچون اسکی، اسنوبورد، موج‌سواری و غیره را به وجود آورده است.

کار

اقتصاد در این شهر، حرف اول را می‌زند؛ در نتیجه موقعیت‌های شغلی مناسبی در زمینه‌های خدمات شخصی، سینما، مالی، فناوری و ارتباطات، جنگل‌داری، معدن، ساخت و ساز، گردشگری و صید ماهی برای افرادجویای کار وجود دارد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

شهر ادمونتون

شهر ادمونتون، به‌عنوان یکی از تمیزترین شهرها در کانادا، شناخته می‌شود. اکثر جمعیت این شهر را افراد با سن کم تشکیل داده است. هر ساله، تعداد بیش از 50 فستیوال در مورد هنر، درام، غذا، موسیقی و غیره در شهر ادمونتون، انجام می‌شود.

آب و هوا

فصل تابستان در شهر ادمونتون، گرمای خاص خود را دارد و این گرما با درجه بالایی از رطوبت همراه است. زمستان‌های آن نیز، از سرمای زیادی برخوردار است.

تحصیل

وجود مؤسسات آموزشی با رتبه برتر در شهر ادمونتون، موجب شده است که این شهر، مقصدی برای تحصیل بسیاری از افراد باشد.

زندگی

شهر ادمونتون، محل مناسبی برای زندگی به شمار می‌آید. چرا که در بین مردمان آن روابط دوستانه‌ای وجود دارد و همین امر سبب شده است خانواده‌های زیادی در این شهر، تشکیل شود.

کار

فرصت‌های شغلی موجود در شهر ادمونتون، برای افراد درآمدهای بالایی به ارمغان می‌آورد. زمینه‌های کاری مانند داروسازی، مراقبت‌های بهداشتی و غیره درآمدهای مناسبی را به همراه دارد.

رتبه بندی کلی شهرهای کانادا در زمینه‌ های مختلف

آب و هوا

از آن جا که کانادا، کشور بسیار بزرگی است، تنوع آب‌وهوا در شهرهای آن، زیاد است. به علاوه این کشور، آب‌وهوای متنوعی را در فصل‌های مختلف سال، تجربه می‌کند. معمولاً، آب و هوای بهاری، مطبوع‌ترین نوع هوا در نظر مردم است. افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند، حتماً می‌دانند که هوای سرد، در این کشور بسیار غالب است. پس افرادی که به دنبال شهری با آب و هوای مناسب‌تر هستند، باید بدانند که تعداد این شهرها زیاد نیست. ولی می‌توان شهرهای کانادا را بر اساس شرایط آب و هوایی مناسب‌تر به صورت زیر دسته‌بندی کرد.

 • ونکوور
 • ویکتوریا
 • ویندزور
 • تورنتو
 • اوشاوا
 • همیلتون

شهرهای نام برده شده به ترتیب در زمره شهرهای گرم کانادا هستند، به طوری که زمستان‌های آن‌ها بسیار سرد سپری می‌شود.

زندگی

زندگی در هر یک از شهرهای کانادا، با توجه به اهدافی انتخاب می‌شود. حال این اهداف می‌تواند شامل میزان دستمزد کاری، میزان هزینه برای مسکن، پایین بودن میزان بیکاری در شهرها و وجود امنیت بالا در نظر گرفته می‌شود. در زیر لیستی از شهرها آورده شده است که به ترتیب این اهداف در آن‌ها وجود دارد.

 • کبک سیتی (Quebec City)
 • همیلتون (Hamilton)
 • اوتاوا (Ottawa)
 • شارلوت تاون (Charlottetown)
 • رجینا (Regina)

تحصیل

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که انتخاب شهر تحصیلی در کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است، باید بگوییم که شماری از دانشگاه‌های برتر دنیا در این کشور، واقع شده است. این دانشگاه‌ها، از نظر کیفیت در آموزش، هزینه‌هایی که برای تحصیل و سکونت پرداخت می‌شود، هم‌ جواری آن‌ها با پارک‌های ملی و میزان کم جرایم در آن‌ها، با یکدیگر متفاوت هستند. ترتیب اسامی شهرهایی که در زیر آمده است بر این اساس همین تفاوت‌ها محاسبه شده است.

 • مونترال (Montreal) – استان کبک
 • روین-نوراندا (Rouyn-Noranda) – استان کبک
 • تروا ریویر (Trois-Rivières) – استان کبک
 • شارلوت تاون (Charlottetown) – استان پرنس ادوارد
 • کبک (Québec) – استان کبک

کار

یکی از علل مهاجرت افراد و شاید بتوان گفت از مهم‌ترین علل مهاجرت، نبودن شغل مناسب در هر کشوری است، از این رو افرادی که کشور کانادا را به قصد پیدا کردن شغل مناسب انتخاب می‌کنند، می‌بایست شهرهای آن را از نظر صدور میزان مجوز کار برای افراد مهاجر، میزان رشد کاری در شهرها، پایین بودن رتبه بیکاری و انواع فرصت‌های موجود برای کار را، در نظر بگیرند. ترتیب شهرهای ذکر شده، میزان این عوامل را مورد بررسی قرار داده است.

 • شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا (Vancouver, British Columbia)
 • شهر همیلتون در استان اونتاریو (Hamilton, Ontario)
 • شهر ادمونتون در استان آلبرتا (Edmonton, Alberta)
 • شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا (Victoria, British Columbia)
 • شهر کلگری در استان آلبرتا  (Calgary, Alberta)

سخن آخر

انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان، بستگی به عوامل زیادی دارد که افراد بعد از بررسی این موارد، انتخاب مناسبی را انجام می‌دهند. از آن جا که کانادا، طبیعتی چشم‌نواز دارد و کیفیت زندگی در آن بالا است، از این رو مقصد زندگی بسیاری از افراد در سراسر جهان شده است. در صورتی که در خصوص مهاجرت به کانادا سوالی داشتید، می‌توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
30 ژوئن 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp