info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

مهاجرت به آلمان از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

مهاجرت به آلمان آرزوی هر ایرانی است. در نگاه اول شاید این مهاجرت پرهزینه و غیر ممکن باشد. اگر شما هدف خود را از مهاجرت به این کشور بدانید، با هزینه کمتری می‌توانید اقدام نمایید. از روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور می‌توان استفاده کرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی مهاجرت به آلمان از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آوسبیلدونگ آلمان

در بین روش‌های مهاجرت به کشور آلمان مهاجرت به آلمان از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان از روش‌های بسیار راحت محسوب می‌شود. آوسبیلدونگ آلمان یک روش آموزشی فنی و حرفه‌ای بوده که در طی دوره تحصیلی می‌توانید حتی درآمد نیز کسب کنید. این روش نیازی به تحصیلات دانشگاهی و همچنین سابقه کار نداشته و با کمترین هزینه می‌توانید برای کار کردن در کشور آلمان آماده باشید. سالانه حدود ۵۰۰ هزار قرارداد جدید کارآموزی توسط شرکت‌های مختلف در آلمان منعقد خواهد شد. اگر شما تحصیلات بالا ندارید، از طریق این دوره‌ها به راحتی می‌توانید مهاجرت کنید. به طور کلی می‌توان ذکر کرد که آوسبیلدونگ دوره آموزشی بوده که مهارت‌های لازم را برای کاری در یک شغل خاص کسب می‌کنید. این دوره‌ها ۲ الی ۳ سال طول کشیده و آموزش‌های تئوری و عملی را شامل می‌شود. در طی این دوره آموزشی بین ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه حقوق دریافت می‌کنید. پس از اینکه دوره را به پایان رساندید، می‌توانید در کشور آلمان در شغل مورد نظر مشغول به کار شوید.

معرفی لیست جامع آوسبیلدونگ‌های آلمان

در حال حاضر بیش از ۳۰۰ شغل در آلمان نیاز به آموزش رسمی و نیروی کارآموز دارد. شما کاربران عزیز برای مهاجرت می‌توانید یکی از این مهارت‌ها را آموزش دیده و به آسانی مهاجرت نمایید. برخی از برترین اووسبیلدونگ آلمان به شرح ذیل هستند:

 • آوسبیلدونگ تکنسین اتاق عمل
 • آوسبیلدونگ پرستار
 • آوسبیلدونگ برنامه‌نویسی و شبکه
 • آوسبیلدونگ متخصص IT
 • آوسبیلدونگ داروسازی
 • آوسبیلدونگ تکنسین تاسیسات
 • آوسبیلدونگ آشپز
 • آوسبیلدونگ آرایشگری
 • آوسبیلدونگ طراحی صنعتی
 • آوسبیلدونگ صنایع غذایی
 • آوسبیلدونگ شیمی و فیزیک
 • آوسبیلدونگ دستیارپزشک
 • آوسبیلدونگ مسئول کارهای دفتری
 • آوسبیلدونگ کشاورزی و صنایع چوب
 • آوسبیلدونگ فروشندگی
 • آوسبیلدونگ عمران و نقشه‌برداری
 • آوسبیلدونگ مکانیک
 • آوسبیلدونگ هتلداری
 • آوسبیلدونگ بازاریابی
 • آوسبیلدونگ معماری داخلی
جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

کارآموزی اوسبیلدونگ آلمان

کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان دارای شرایط خاصی است. کسانی که می‌خواهند در این کارآموزی شرکت کنند، باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشند و قرارداد شرکت آموزشی یا تاییدیه کتبی نیز داشته باشند. از دیگر شرایط کارآموزی بیمه درمانی معتبر است. باید حتماً حداقل برای سال اول یا قبل شروع آموزش حرفه‌ای بیمه درمانی معتبری داشته باشید. همچنین این کارآموزی شرایط سنی نیز دارد. افرادی که برای این دوره‌های آموزشی اقدام می‌کنند، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. برای این افراد حداکثر سن بیان نشده است، اما افراد زیر ۳۲ سال احتمال دریافت ویزا بسیار دارند.

انواع اوسبیلدونگ آلمان

به طور کلی سه نوع آوسبیلدونگ آلمان وجود دارد که می‌توان به آوسبیلدونگ دوگانه، آوسبیلدونگ مدرسه محور و آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه اشاره کرد. بیشتر ایرانیان به دنبال آوسبیلدونگ دوگانه هستند؛ چرا که این افراد همراه با آموزش می‌توانند حقوق نیز داشته باشند. هر یک از این دوره‌ها به شرح زیر هستند.

آوسبیلدونگ دوگانه

این نوع آموزش از آموزش حین کار و آموزش کلاسی ترکیب شده است. افراد علاقه‌مند به شرکت در این دوره زمان مشخصی را در هفته باید صرف کار در یک شرکت و آموزش مهارت‌های عملی کنند. باقی زمان‌ را نیز باید در مدرسه حرفه‌ای از جنبه‌های نظری رشته انتخابی به یادگیری بپردازند. در طی این دوره به خاطر داشتن کارفرما به صورت ماهیانه حقوق دریافت می‌کنید که حدود ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو متغیر است. این نوع آموزش در صنایعی مثل ساخت و ساز، تولید و مشاغل ماهر بسیار رواج دارد. کارآموزان در زمان آموزش حقوق دریافت کرده و پس از پایان دوره مدرک معتبر مثل دیپلم حرفه‌ای یا گواهینامه کارآموز دریافت خواهند کرد. صنعت و تجارت، مهارتی، کشاورزی، خدمات عمومی، مشاغل لیبرال از حوزه‌ها و رشته‌های پرطرفدار در این دوره محسوب می‌شوند.

آوسبیلدونگ مدرسه محور

آموزش مبتنی بر مدرسه در یک مدرسه فنی و حرفه‌ای با آموزش‌های عملی در طی دوره برگزار خواهد شد. ساعات کار عملی در این نوع آموزش کمتر بوده و دوره تئوری بیشتر خواهد بود. این آموزش بین ۱ تا ۳ سال زمان نیاز دارد. در طی سال یک ماه فرد جهت کارآموزی به کارخانه شرکت یا بیمارستان مراجعه می‌کنند. پرستاری، بانکداری، طراحی و خیاطی، آشپزی و … از رشته‌های مهم این دوره محسوب می‌شوند. پس از به پایان رسیدن کلاس‌ها و اتمام دوره مدرک معتبری مثل دیپلم حرفه‌ای یا گواهینامه کاردانی به شما داده می‌شود.

آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه

آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه از جدیدترین روش آموزش حرفه‌ای است. در این روش شرکت کنندگان به دانشگاه مراجعه کرده و مدرک لیسانس دریافت می‌کنند. این روش آموزش از روش‌های کارآموزی کلاسیک نیست اما به خاطر ارتباط عملی و حقوق بالا در طول دوره در لیست دارد. برای حضور در این دوره‌ها نیاز به مدرک زبان آلمانی C1 دارید.

سخن پایانی

در این مطلب مهاجرت به آلمان از طریق دوره‌های آوسبیلدونگ را بررسی کردیم. افرادی که تحصیلات بالا مثل لیسانس و فوق لیسانس ندارند، به دنبال روشی مناسب و راحت برای مهاجرت بوده که این روش گزینه بسیار مناسبی برای آن‌ها است. در این روش در حین یادگیری و فراگیری مهارت‌های لازم برای یک شغل خاص می‌توانید حقوق و دستمزد نیز دریافت کنید. پس از اتمام دوره آموزشی می‌توانید در کشور آلمان در شغل خاص مد نظر خود مشغول به کار شوید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
05 نوامبر 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp