info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

فرانسه یکی از زیبا‌ترین کشورهای اروپایی است که علاقه‌مندان زیادی دارد چرا که کشوری مدرن، متمدن، زیبا، پیشرفته و … است. با توجه به این که مهاجرت تحصیلی مفید‌تر و راحت‌تر است معمولا اکثر افراد از این طریق به کشور فرانسه مهاجرت می‌کنند. اگر شما نیز جزو آن دسته افراد هستید که قصد مهاجرت به فرانسه و اخذ و دریافت اقامت دائم از طریق تحصیل را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

اقامت دائم فرانسه از راه تحصیل

فرانسه یک کشور پیشرفته است که می‌تواند آینده‌ای درخشان را برای شما به همراه داشته باشد؛ مخصوصا برای کسانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند. فرانسه می‌تواند بستر پیشرفت و اشتغال را برای این افراد به راحتی فراهم کند. همین امر موجب شده افراد زیادی به دنبال اخذ اقامت دائم فرانسه باشند.

لازم به ذکر است با اخذ کارت اقامت یا ویزای فرانسه در واقع شما می‌توانید بیشتر از سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشید. البته این مدت زمان با توجه به انواع اقامت‌ها و … متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در فرانسه روش‌های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. شما می‌توانید با توجه به شرایط خود از طریق یکی از آن روش‌ها اقدام به اخد اقامت دائم نمایید.

لازم به ذکر است که اقامت دائم فرانسه مدت زمان ۱۰ ساله خواهد بود که این مدت قابل تمدید است؛ یعنی پس از گذشت ۱۰ سال شما می‌توانید ۱۰ سال دیگر اقامت خود را تمدید کنید. به‌طور کلی برای اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل به دو روش ویزای APS و بلو کارت EU صورت می‌گیرد. نکته مهم این است که اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل سهولت بیشتری نسبت به سایر نوع اقامت‌های دیگر دارد.

اقامت فرانسه با ویزای APS

APS یا Autorisation provisoire de séjour ویزایی است که از آن می‌توانید برای اقامت تحصیلی خود استفاده کنید. این ویزا مخصوص دانشجویان دانشگاه‌های عمومی است و به شما اجازه می‌دهد که یک سال پس از اتمام تحصیل در فرانسه اقامت داشته باشید.

اقامت فرانسه با بلو کارت

بلو کارت یک نوع کارت اقامت اروپایی مانند گرین کارت آمریکا است که با دارا بودن آن شما می‌توانید اقامت تحصیلی داشته باشید و این کارت به مدت چهار سال اعتبار خواهد داشت. شما می‌توانید مجددا آن را تمدید نمایید. برای داشتن اقامت دائم پس از تحصیل باید در یک موسسه فرانسوی با یک قراداد حداقل یک ساله مشغول به کار شوید‌.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

 

مدارک و شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم پس از تحصیل فرانسه

دانشجویانی که از دانشگاه‌های فرانسه فارغ‌التحصیل شده‌اند پس از گذشت ۲ سال می‌توانند اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند برای این کار شما نیازمند یک سری شرایط لازم و ارائه مدارک خواهید بود. بنابراین شرایط اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل در  2024به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی مورد نیاز که باید به سفارت فرانسه ارائه داده شود.
 • ارائه مدارک مبتی بر تمکن مالی داشتن که ثابت کنید، می‌توانید بدون کار کردن از پس هزینه‌های خود بر آیید.
 • داشتن پاسپورت معتبر که باید مورد تایید کشور فرانسه باشد.
 • مدرکی که نشان‌ دهد شما چه مدت در فرانسه اقامت داشتید.
 • آدرس معتبر محل زندگی خود را ارائه دهید.
 • گواهی سلامت داشته باشید.
 • مدرک زبان فرانسوی A2 که معتبر باشد.
 • ویزای فعلی و مجوز اقامت داشته باشید.
 • در یک دانشگاه معتبر فرانسوی تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده باشید.
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی الزامی است.
 • گردش‌های حساب که ثابت کند شما سالیانه درآمدی حداقل به مبلغ ۲۳۰۹ یورو دارید.
 • سابقه کار در یک موسسه یا یک سازمان فرانسوی را داشته باشید
 • نداشتن سوپیشینه و سابقه کیفری و بهم نزدن امنیت ساکنین این کشور
 • مدارک مربوط به محل تولد و شهروندی کشورتان را باید ارائه دهید.
 • مدارکی مبنی بر اثبات این که تابع قوانین این کشور هستید و به آداب و رسوم و قوانین این کشور پایبند خواهید بود.
 • قرارداد کاری معتبر یک ساله با یک شرکت معتبر فرانسوی داشته باشید که حقوق ثابت را به شما بدهند.

طریقه اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل

اگر قصد دارید اقامت تحصیلی موقت خود را به اقامت دائم یا همان اقامت ۱۰ ساله فرانسه تبدیل کنید باید یک سری مراحل را طی نمایید تا با این درخواست شما موافقت شود. مراحل دریافت اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل بدین صورت است:

اگر هنوز مهاجرت نکرده‌اید قدم اول برای شما این است که برای اخذ پذیرش در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی فرانسوی اقدام کنید. حال پس از این که از طرف دانشگاه مدنظر پذیرش شدید، باید برای اخذ ویزای دانشجویی خود اقدام فرمایید‌. ویزاهای تحصیلی فرانسه به شرح زیر هستند که شما با توجه به مدت زمانی که مدنظر دارید می‌توانید برای دریافت آن اقدام نمایید:

 1. ویزای کوتاه مدت دانشجویی فرانسه visa de court séjour pour etudes این ویزا مدت سه الی شش ماهه دارد و برای افرادی که قصد دارند، چند ماه در خارج از کشور تحصیل کنند و بیشتر برای دوره آزمونی تحصیل است که کاربرد دارد.
 2. ویزای بلند مدت دانشجویی فرانسه visa de long séjour etudes این ویزا طول دوره آن بستگی به مدت زمان تحصیل شما دارد؛ یعنی اگر شما شش سال مشغول به تحصیل باشید این ویزا تا همان شش سال برای شما اعتبار خواهد داشت.
 3. ویزای VLS که یکی از طولانی مدت‌ترین نوع ویزای فرانسه است.
 4. ویزای VLS-TS (این ویزا صرفا به شما اجازه کارآموزی در یک رشته خاص را می‌دهد و مدت آن سه ماهه است.)

پس از اخذ ویزا باید به فرانسه بروید و با اداره مهاجرت فرانسه OFII هماهنگ شوید و فرم صادر شده رسمی که توسط کنسولگری دریافت‌ کرده‌اید را برای این اداره ارسال کنید.در ادامه باید توسط این اداره معاینات پزشکی خود را نیز انجام دهید.

حال با گرفتن اقامت موقت می‌توانید در این کشور به دنبال کار باشید و به راحتی کار کنید، یا حتی شغل خود را راه‌اندازی وبعد از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به کاری اقدام کنید. پس از کار کردن و اقامت به مدت پنج سال در این کشور می‌توانید برای اقامت دائم فرانسه درخواست دهید.

مزایای اقامت دائم فرانسه از طریق تحصیل

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا همه به دنبال اقامت دائم تحصیلی فرانسه هستند؛ این به دلیل مزایای زیادی است که با اقامت دائم از این طریق خواهند داشت. معمولا این کشور علاوه بر زیبایی‌هایی که دارد، می‌تواند شرایط اقتصادی و تحصیلی در آن جا را به عنوان مزایای مهم آن برشمرد. برخی از مزایایی که می‌تواند اقامت دائم از طریق تحصیل در این کشور برای شما فراهم شود به شرح زیر است:

 • از لحاظ اقتصادی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است.
 • بهترین دانشگاه‌ها و معتبرترین دانشگاه‌ها در فرانسه قرار دارند.
 • دارای موقعیت‌های شغلی عالی و پردرآمد برای همه خواهد بود.
 • در یک کشور زیبا با معماری مدرن و جذاب ادامه حیات خواهید داد.
 • از مزایای شهروندی مناسبی برخوردار خواهید بود.

عواملی که باعث رد شدن درخواست اقامت دائم تحصیلی می‌شوند چیست؟

عوامل زیادی وجود دارند که ممکن باعث ایجاد مشکل در گرفتن ویزایتان شود و با درخواست شما موافقت نکنند. در ادامه به شما این دلایل را خواهیم گفت تا با تصحیح آن از بروز این مشکل برایتان جلوگیری شود.

 • اشتباه پاسخ دادن سوالات: یکی از دلایل شایع رد شدن درخواست متقاضیان ویزا اشتباه پاسخ دادن فرم سوالات است. این امر به دلیل اشتباه برداشت کردن برخی سوالات ممکن است اتفاق بیفتد.
 • رزومه ضعیف: باید رزومه تحصیلی خود را کامل و جامع شرح دهید؛ چرا که نداشتن رزومه تحصیلی قوی یک ضعف و مشکل بزرگ در قبول کردن درخواست شما خواهد بود.
 • مدارک ناقص: شما باید تمامی مدارک اصلی و مدارک احتمالی مورد نیار را ارائه دهید؛ زیرا ناقص بودن مدارک باعث ریجکت شدن ویزای تحصیلی شما خواهد شد.
 • بد رفتاری: بد رفتاری و گستاخی هنگام مصاحبه با کنسولگری فرانسه نیز می‌تواند دلیلی باشد برای این که با درخواست شما موافقت نشود.

مدت زمان مشخص شدن نتیجه درخواست اقامت دائم تحصیلی فرانسه

به‌طور کلی سفارت فرانسه ویزاهای دانشجویی را طی مدت زمان ۲ الی ۳ هفته‌‌ای بررسی خواهد کرد که گاها ممکن است این زمان به دلیل وجود درخواست‌های زیاد بیشتر طول بکشد و به چهل و پنج روز نیز برسد. چنانچه بعد از این مدت نیز پاسخگوی درخواست شما نشدند باید به آن‌ جا مراجعه کنید؛ چرا که گاها ممکن است پرونده شما جا بماند یا لابه لای پرونده‌های دیگر گم شود یا با پرونده‌های بایگانی قاطی شود که باید به آن‌ها یادآوری کنید تا پرونده شما سریعا بررسی شود.

سخن پایانی

فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی از هر نظر برای مهاجرت است و به همین خاطر همه به دنبال اقامت دائم گرفتن پس از تحصیل در این کشور هستند. ما در این مطلب در مورد چگونگی مهاجرت تحصیلی و راه‌های دریافت اقامت دائم کشور فرانسه از طریق تحصیل و شرایط آن صحبت کردیم. برای کسب اطلاعت بیشتر در این زمینه نیز می‌توانید به کارشناسان ما در آرتا مراجعه فرمایید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
13 فوریه 2024

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp