info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

دعوتنامه استان بریتیش کلمبیا چه شرایطی دارد؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
استان بریتیش کلمبیا

امروزه بریتیش کلمبیا از جمله استان‌هایی در کانادا است که به دلایل مختلف شروع به فرستادن دعوتنامه به افراد خاص کرده است تا آن‌ها را به کشور خود جذب کرده و از این افراد در زمینه‌های مختلف استفاده کند‌. در این مقاله قصد داریم در مورد دعوتنامه‌های بریتیش کلمبیا توضیح دهیم‌، پس با ما همراه باشید‌.

استان بریتیش کلمبیا کجاست‌؟

استان بریتیش کلمبیا (British Columbia) یکی از قدیمی‌ترین ایالت‌های کانادا بوده، که در قسمت غربی کانادا واقع شده‌است. بیریتیش کلمبیا از یک سمت به آب و از سمت دیگر به رشته‌ کوه‌های راکی منتهی می‌شود.

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد بسیار محبوب بوده و از آب و هوای معتدلی برخوردار است‌. از این جهت توریست‌های زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند‌. بریتیش کلمبیا، سومین استان پرجمعیت کانادا است که در غرب این کشور واقع شده است و شهر ویکتوریا نیز به عنوان دهمین شهر بزرگ کانادا، مرکز این استان است. شهر ونکوور هم که حتما بارها نام آن را شنیده‌اید، پرجمعیت‌ترین شهر بریتیش کلمبیا به شمار می‌رود‌.

این شهر از نظر مکان‌های گردشگری نیز بسیار غنی بوده دارای رودخانه‌ها‌، پارک‌های ملی و کوه‌های مرتفع برای کوهنوردی‌ و گالری هنر و پارک استنلی در ونکوور نیز از دیگر مراکز  این استان به شمار می‌رود. استان بریتیش کلمبیا از جمله استان‌های است که در کانادا بیشترین پذیرش را در زمینه تخصص و تجارت دارد و از آن نیرو‌ها در بسیاری از رشته‌ها استفاده می‌کند و این کار تاثیر زیادی در اوضاع اقتصادی و علمی این کشور گذاشته است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

دعوتنامه چیست‌؟

دعوتنامه در واقع نامه‌ای است که از طرف آشنایان و بستگان در یک کشور خارجی برای دعوت شخصی یا اشخاصی از آشنایان برای سفر به آن کشور ارسال می شود، گاهی اوقات دعوتنامه‌ها از طرف ارگان‌ها، سازمان‌ها یا شرکت‌هایی جهت دعوت افراد خاص صورت می‌گیرد‌. مهم‌ترین دعوتنامه‌ها، دعوتنامه‌های توریستی، تجاری، کاری، پزشکی و نمایشگاهی می‌باشند که دعوتنامه بیریتیش کلمبیا نیز جزو دعوتنامه‌هایی می‌باشد که برای نیروی‌های خاص و کار‌امد فرستاده می‌شود‌.‌

همه چیز در مورد دعوتنامه بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا 27 آوریل برای 362 متقاضی مهاجرت به این استان دعوتنامه صادر کرد‌. دلایلی زیادی برای صدور این دعوتنامه‌ها وجود داشت که یکی دلایل مهم‌، جذب افراد متخصص برای این استان بود تا بتوانند از آن‌ها در زمینه‌هایی مختلف استفاده کنند‌.

برنامه مهاجرتی مذکور یک روش مهاجرت اقتصادی است که توسط استان بریتیش کلمبیا برای جذب نیر‌و‌های کار خارجی با تجربه و با تقاضای بالا طراحی شده است. البته متقاضیان برای پذیرفته شدن باید دارای شرایط خاصی نیز باشد این دعوتنامه در چند دوره متفاوت برگزار می‌شود.

متقاضیان برای واجد شرایط بودن در این برنامه، باید در یکی از برنامه های استانی موجود در بریتیش کلمبیا پروفایل تشکیل داده و در یکی از مشاغل مورد نیاز حداقل 12 ماه پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند. پس از اینکه متقاضیان وارد این دوره 12ماهه شدند‌، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و برای آن‌ها امتیازاتی در نظر گرفته می‌شود که هر کس بر اساس تخصص خود باید حداقل امتیاز را کسب نمایید‌. البته قبل از شروع کسانی که دارای تحصیلات بالا‌ و سابقه کار بیشتر‌ در مراکز معتبر هستند از امتیاز بیشتری برخوردار می‌شوند‌.

حداقل امتیاز برای صدور دعوتنامه بریتیش کلمبیا چقدر است‌؟

همانطور‌که در قسمت بالا گفته شد برای کسب این دعوتنامه باید حداقل امتیاز را کسب کرد‌، که این امتیاز‌ها برای نیروی متخصص و برای دانشجویان بین‌المللی 78 تا 95 بوده است‌. در یک انتخاب جداگانه برای مدیران تجارت خرده فروشی و عمده فروشی (NOC 0621) و مدیران رستوران و خدمات غذایی (NOC 0631) انجام شد که 14 دعوتنامه با امتیاز حداقل 113 برای متقاضیان صادر شد. البته این امتیا‌زها برای هر دوره متفاوت است و در هر دوره امتیاز‌های متفاوتی بیان می‌شود‌‌.

روش ثبت‌نام در دوره صدور دعوتنامه بریتیش کلمبیا

برای ثبت‌نام در این دوره‌ها ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید بعد از افتتاح حساب در برنامه و سیستم مهاجرت باید منتظر امتیاز‌دهی باشند‌. مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند از هر برنامه دعوت می‌شوند، تا در قر‌عه کشی‌های منظم بریتیش کلمبیا برای دریافت دعوتنامه مهاجرت استانی شرکت کنند‌.

بعد از دریافت دعوتنامه 30 روز از تاریخ دریافت فرصت دارید تا پرونده کامل مهاجرتی خود را از طریق سیستم آنلاین برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارسال کنید. بعد از ارسال پرونده کامل خود حدودا دو یا سه ماه بعد از نتیجه آن مطلع می‌شوید. اگر قبول شوید، می‌توانید از طریق برنامه مهاجرت استانی برای اقامت دائم به در اداره مهاجرت کانادا اقدام کنید‌.

چند راه برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا وجود دارد‌؟

افراد زیادی هستند که خواستار مهاجرت به این استان زیبا هستند‌، برخی از این افراد جز افراد واجد شرایط برای دعوتنامه نیستند پس باید راه‌های دیگر را انتخاب کنند‌. بریتیش کلمبیا از جمله مکان‌هایی است که راه‌های زیادی برای مهاجرت به آنجا وجود دارد‌، این راه‌ها قانونی بوده و بسیاری از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند‌.

استان بریتیش کلمبیا به جز صدور دعوتنامه برنامه‌های دیگری نیز دارد تا افراد بتوانند از راه‌های دیگر نیز اخذ اقامت داشته باشند این راه‌ها عبارتند از‌:

برنامه اسکیل ورکر بریتیش کلمبیا – مهاجرت از طریق مهارت و تخصص

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا – مهاجرت کارآفرینان

این دو راه نیز از جمله راه‌هایی است که شما می‌توانید با به کار گرفتن توانایی‌هایتان  به این کشور مهاجرت کنید‌. البته شما می‌توانید از راه‌های دیگری به جز این دو راه نیز به صورت قانونی به این کشور مهاجرت کنید‌.

سخن پایانی

بریتیش کلمبیا یکی از مراکز فناوری کانادا است که فرصت‌های زیادی را برای متخصصان فناوری ماهر و باتجربه، که به دنبال پیشرفت در زمینه شغلی مرتبط با تخصص خود هستند، فراهم کرده و از تمامی متخصصان فناوری اطلاعات دعوت به عمل می آورد.

در صورتی که دارای پیشنهاد کار برای حداقل یک سال و در یکی از 29 شغل واجد شرایط ذیل می‌باشید، و علاوه بر تمکین‌مالی، تحصیلات و مهارت در زبان، دارای حداقل دو سال سابقه کار مرتبط نیز هستید. قادر خواهید بود تا در یکی از قرعه کشی‌های هفتگی حوزه فناوری دعوتنامه اقدام (ITA) برای اقامت دائم خود را دریافت کنید. البته همانطور‌که در مقاله گفته شد شما از راه‌های دیگری نیز می‌توانید برای مهاجرت به این کشور استفاده نمایید‌.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
06 ژوئن 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp