info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

پردرآمد ترین مشاغل کانادا کدامند؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
مشاغل کانادا در سال ۲۰۲۲

پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا همیشه مورد توجه افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. کانادا یک کشور زیبا و پهناور در آمریکای‌شمالی است که سالانه ده‌ها هزار مهاجر را پذیرش می‌نماید. مهاجرت‌کاری به کانادا امروزه متقاضیان زیادی دارد؛ چرا که کانادا با دارا بودن وضعیت اقتصادی مطلوب، بهترین شرایط کار را برای نیروهای خارجی فراهم نموده است‌؛ در نتیجه بسیاری از متخصصین هرساله جهت کار در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا ، اقدام به مهاجرت می‌نمایند. برای کار در این کشور پر از جاذبه، می‌بايست افراد در رشته‌های خاصی دارای مهارت بوده و به زبان انگلیسی کاملا مسلط باشند. در ادامه این مطلب به معرفی مشاغل پردرآمد در کانادا، و بررسی مزایا و معایب کار در این کشور پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

معرفی پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال ۲۰۲۲

کانادا یکی از زیباترین کشورهای قاره آمریکای شمالی می‌باشد. این کشور پهناور از سمت شمال در مجاورت قطب شمال، از سمت شرق در همسایگی اقیانوس اطلس و از بخش‌های غربی نیز در کنار اقیانوس آرام قرار دارد. کانادا به علت دارا بودن جاذبه‌های دیدنی و آثار تاریخی شگفت‌انگیز، هرساله گردشگران زیادی را جذب می‌نماید. کانادا یکی از کشورهای محبوب برای کار و فعالیت شغلی می‌باشد.

شرایط کار در این کشور آسان‌تر بوده و کانادا هرساله هزاران نیروی کار خارجی را پذیرش می‌نماید. در کشور کانادا تنوع شغلی زیادی وجود دارد، و هر فرد با هر تخصصی به راحتی می‌تواند شغل مورد علاقه خود را پیدا نماید. اما برخی از مشاغل در کانادا، به دلایل گوناگون درآمد بسیار بالایی نسبت به سایر شغل‌ها دارند؛ به همین دلیل از آن‌ها به عنوان پولسازترین فعالیت‌های شغلی در کانادا یاد شده، و معمولا متقاضیان زیادی دارند‌. در ادامه جهت آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان، به معرفی پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا در سال ۲۰۲۲پرداخته‌ایم:

خلبانی خطوط هواپیمایی

یکی از پولساز‌ترین مشاغل در کشور کانادا، خلبانی خطوط هواپیمایی می‌باشد. اگر مدرک خلبانی دارید، به راحتی می‌توانید در کشور کانادا مشغول به کار شده و بیش از ۲۰۰هزار دلار درآمد کسب نمایید. این شغل گرچه برای برخی افراد استرس‌آور است، اما چون در آن می‌توانید سفر‌هایبین‌المللی داشته باشید، قطعا برایتان شغلی هیجان‌انگیز خواهد بود.

دندانپزشکی

یکی دیگر از پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا دندانپزشکی هست. یک دندانپزشک ماهر در کانادا نیز می‌تواند تا ۲۵۰ هزار دلار در سال درآمد داشته باشد. اگر در این زمینه دارای تحصیلات دانشگاهی می‌باشید، می‌توانید به راحتی در کلینیک‌ها و موسسه‌های خصوصی کانادا مشغول به کار شوید.

مهمترین مزایای کار در کشور کانادا

در بالا فهرست مشاغل پردرآمد در کانادا در سال ۲۰۲۲ را نام بردیم. حال کار در کشور کانادا می‌تواند مزایای فراوانی برای مهاجرین خارجی، به همراه داشته باشد؛ به همین دلیل کار در این کشور، بیشترین متقاضی را دارد. در ادامه مهمترین مزایا و فاکتورهای مثبت کار در کشور کانادا را، ذکر نموده‌ایم:

حقوق بالا

در بالا پردرآمد ترین مشاغل کانادا را معرفی نمودیم که هر یک درآمد متفاوتی دارند. کانادا از جمله کشورهایی است، که بیشترین حقوق را برای نیروهای خارجی در نظر می‌گیرد. در این کشور حقوق نیروی کار، نسبت به هزینه‌های زندگی بسیار بالا بوده و هر فرد با چند روز کار در هفته به راحتی می‌تواند مخارج خود را تامین نماید.

پرداخت منظم حقوق

در کشور کانادا بر خلاف سایر کشورهای اروپایی، دوبار در ماه به نیروی کار حقوق پرداخت می‌شود. به همین دلیل افراد می‌توانند در این کشور هر دو هفته یک مرتبه حقوق خود را دریافت نمایند‌.

اخذ آسان ویزا

برای شروع کار در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا قطعا نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت. اما چون کانادا یک کشور مهاجر‌پذیر است، دریافت ویزای کاری آن، مخصوصا برای افراد متخصص کار دشواری نخواهد بود؛ به همین دلیل بدون هیچ پیچیدگی خاصی، می‌توانید ویزای خود را اخذ نمایید.

امنیت شغلی بالا

قطعا امنیت شغلی یکی از مهمترین فاکتورها برای نیروی کار متخصص، به شمار می‌رود. افراد در کانادا از امنیت شغلی بسیار بالایی برخوردار بوده و این مورد نیز از مهمترین مزایای کار در این کشور پهناور محسوب می‌شود.

تنوع مشاغل

دیگر مزیت فعالیت در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا ، تنوع شغلی می‌باشد. در این‌ کشور ده‌ها رشته شغلی مختلف وجود داشته و شما با هر تخصصی می‌توانید به راحتی کار مناسب خود را پیدا نمایید.‌ تنوع زیاد مشاغل در این کشور موجب شده که فرایند یافتن شغل مناسب برای افراد خارجی، بسیار ساده و آسان باشد.

معایب کار در کشور کانادا چیست؟

کار در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا علی‌رغم تمام مزایایی که دارد، می‌تواند برخی جنبه‌های منفی را نیز به همراه داشته باشد؛ به همین دلیل بسیاری مهاجرین، ممکن است برای کار در کشور کانادا با برخی چالش‌ها روبرو شوند. دانستن معایب کار در این کشور برای مهاجرین، قطعا در تصمیم‌گیری بسیار کمک‌‌کننده خواهد بود. در ادامه مهمترین فاکتورهای منفی کار در کشور کانادا را، نام برده‌ایم:

ساعت کاری طولانی

نیروی کار در کشور کانادا معمولا ساعت کار نسبتا طولانی خواهند داشت. ساعت کاری کاملا بستگی به رشته شغلی شما دارد.‌ اما در اکثر موارد نیروی کار این کشور، بیش از ۹ ساعت در طول روز کار می‌کنند.

مالیات بالا

دیگر فاکتور منفی مشغول به کار شدن در پردرآمد ترین مشاغل کانادا، پرداخت مالیات بالا می‌باشد. نیروی کار در این کشور، می‌بايست ماهانه بخشی از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند.

قوانین کاری نسبتا پیچیده

برای داشتن پردرآمدترین شغل در کانادا ۲۰۲۲ ممکن است با برخی قوانین کاری نسبتا پیچیده روبرو باشید. به عنوان مثال در برخی مشاغل حتما باید از لباس فرم خاصی استفاده کنید، یا بر فرض مانند زمان ناهار شما فوق‌العاده کوتاه است. رعایت اینگونه قوانین در روزهای اول ممکن است کمی دشوار باشد، اما بعدها کم کم با آن‌ها آشنا خواهید شد.

روزهای تعطیل نسبتا کم

دیگر فاکتور منفی کار در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا، روز‌های تعطیل نسبتا کم در طول ماه می‌باشد. معمولا در این کشور تنها روزهای جمعه و همچنین مناسبت‌های خاص تعطیل خواهند بود، که در این‌ روزها نیز به نیروی کار حقوق پرداخت می‌شود. اما معمولا کارفرمایان بیشتر تاکید دارند که کارکنان، تمام روزهای هفته را مشغول به کار باشند.

دارا بودن یک‌ تخصص خاص

کانادا معمولا افرادی را برای کار پذیرش می‌کند که در یک رشته و تخصص خاص، دارای مهارت باشند‌؛ در نتیجه شما در این زمینه با محدودیت روبرو بوده و‌ اگر تخصصی نداشته باشید، ممکن است روند مهاجرت کاری برایتان دشوار شود.

اصلی‌ترین شرایط کار در کشور کانادا

برای فعالیت در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا می‌بايست افراد دارای برخی شرایط باشند. این کشور در چندین سال اخیر، توانسته با جذب نیروی کار متخصص از سراسر جهان، رشد اقتصادی فوق‌العاده‌ای داشته باشد‌‌. اما کار در این کشور آمریکایی‌ نیز ضوابط و شرایطی داشته، که زیر به شرح آن‌ها پرداخته‌ایم:

  • برای ورد به بازار کار این کشور می‌بايست حتما تحصیل کرده باشید؛ چرا که کارفرمایان کانادایی، بیشتر افراد تحصیل کرده را به کار می‌گیرند.
  • زبان مردم کشور کانادا انگیسی و فرانسوی است؛ به همین دلیل برای کار در این کشور، باید به یکی از این دو زبان، تسلط بالایی داشته باشید.
  • برای فعالیت در پردرآمد‌ترین مشاغل کانادا می‌بايست حتما ویزای کاری دریافت نمایید که روند قانونی خاصی خواهد داشت.
  • در اکثر روز‌های هفته باید یونیفرم کار مورد نظر را بر تن داشته باشد. اما در روزهای جمعه در صورت کار نمودن، نیاز به پوشش لباس فرم نخواهد بود‌.
  • اگر در بنیاد‌های خیریه فعالیت داشته باشید، ممکن است بتوانید بدون داشتن مدرک تحصیلی خاص نیز، برای مهاجرت کاری اقدام کنید.
  • برای کار در کانادا حتما باید مجوز کار خود را از سازمان‌های مربوطه این کشور اخذ نمایید.
  • در بسیاری از مواقع برای کار در پردرآمدترین مشاغل کانادا می‌بايست از طرف یک کارفرمای کانادایی دعوت‌نامه داشته باشید. اما در برخی مواقع نیز ممکن است نیاز به دعوت‌نامه کاری نباشد.
  • برای اخذ ویزا می‌بايست تمامی سوابق کاری و رزومه خود را، به کنسولگری یا سفارت این کشور ارائه نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی شرایط کار در کشور مهاجرپذیر کانادا پرداختیم. اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور آمریکایی‌ را دارید، توصیه می‌کنیم از ماه ها قبل برای ارتقا سطح زبان خود اقدام نمایید؛ چرا که بدون تسلط به زبان در این کشور، نمی‌توان انتظار موفقیت بالایی در زمینه شغلی داشت.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
18 آوریل 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp