info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

نحوه دریافت ویزای کاری فنلاند

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
ویزای کار فنلاند

یکی از راه‌های اقامت در کشور فنلاند، اخذ ویزای کاری آن است. شما به واسطه ویزای کاری فنلاند می‌توانید در این کشور برای زمان مشخصی کار کرده و زندگی کنید. لازمه دریافت این ویزا، داشتن یک جاب آفر از کارفرمای معتبر فنلاندی است. شرایط و مدارک لازم برای دریافت این ویزا با توجه به نوع کار و دوره اقامت شما متفاوت است. در این مقاله به طور مفصل و کامل درباره انواع ویزای کاری فنلاند و شرایط اخذ آن پرداخته شده است.

انواع ویزای کاری در فنلاند کدامند؟

از راه‌های مهاجرت کاری به فنلاند، دریافت ویزای کاری معتبری است که فرد با دریافت آن، اجازه اشتغال و اقامت در این کشور را دارد. متقاضیانی که از کشورهایی خارج از اتحادیه اروپا قصد اقامت و کار در فنلاند را دارند، باید مجوز ورود و کار دریافت کنند‌. اکثر شرکت‌های فنلاندی برای کارمندان خارجی خود سه‌ نوع ویزا که در ادامه بیان شده است را معتبر می‌دانند:

۱-ویزای تجاری

ویزای تجاری یک ویزای کوتاه مدت با اعتبار حداکثر ۹۰ روز است که اغلب کارمندان برای شرکت در سمینارها یا کنفرانس‌ها به آن نیاز دارند.

۲-ویزای اقامت برای کارآفرینی

این ویزا غالبا برای کارآفرینان شخصی، شرکا و کارکنان یک شرکت صادر می‌شود. لازمه دریافت این مجوز، این است که تجارت یا کسب‌وکارتان باید در دفتر ملی ثبت اختراعات درج شود.

۳-ویزای اقامت برای شاغلین

افرای که برای اولین بار می‌خواهند در فنلاند مشغول به کار شوند باید این ویزا را بگیرند. ویزای کاری شاغلین بر اساس نوع کار و شرکتی که قصد توسعه کاری در فنلاند را دارد به سه نوع تقسیم می‌شود:

 1. اقامت پیوسته
 2. اقامت دائم
 3. اقامت موقت

انواع دیگر ویزای کاری فنلاند هستند که درخواست برای آن‌ها کمتر از موارد فوق است. این ویزاهای بر اساس زمان و اعتبار یا شغل متقاضی تفاوت‌هایی باهم دارند.

ویزای جستجوی کار فنلاند

اگر شما موفق شده‌اید تحصیلاتتان را در فنلاند به اتمام برسانید، می‌توانید با این ویزا، یک سال دیگر اقامتتان را در فنلاند تمدید کنید و به دنبال شغلی معتبر باشید. همچنین اگر به عنوان یک کارمند، قرارداد شغلی‌تان روبه پایان است، می‌توانید برای پیدا کردن یک شغل دیگر این ویزا را دریافت کنید.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز کار در فنلاند است که اعتبار دو ساله دارد و می‌توان آن را دو سال دو سال تمدید کرد. برای دریافت این کارت، شما علاوه بر داشتن شرایط عمومی، باید از تخصص و مهارت بالا در کنار مدرک تحصیلی معتبری برخوردار باشید. همچنین درآمد فرد متقاضی این ویزا در فنلاند باید از متوسط درآمد عمومی در این کشور که حدودا ۵۰۰۰ یورو است، بیشتر باشد.

آشنایی با دیگر ویزاهای کار در فنلاند

حقیقتا در فنلاند تنوع ویزای کاری بسیار زیاد است و شما می‌توانید در هر مسیری که فعالیت دارید یکی از این ویزاها را انتخاب و بر اساس آن به سراغ مهاجرت بروید. در ادامه برخی دیگر از این ویزاها را به شما معرفی می‌کنیم:

ویزای کارآفرینی فنلاند

ویزای کارآفرینی فنلاند تحت شرایط زیر به افراد داده می‌شود:

 • کارآفرین به صورت شخصی کار کند.
 • در یک شرکت شریک باشد.
 • در یک شرکت تضامنی شریک عام باشد.
 • یک کارآفرین در یک شرکت با وظایف مشخص باشد.

در صورتی‌که می‌خواهید مانند یک فریلنسر و کارآفرین خرد کار کنید، این ویزا برای شما مناسب است. اگر کارمند غیر استخدامی چندین کارفرما هستید و به عبارتی شغل شما آزاد باشد، با یک کارآفرین و فردی که خوداشتغالی دارد متفاوت خواهید بود. برای دریافت این ویزا، لازم است نهادهای مختلف در فنلاند بررسی کنند که کسب‌وکار شما تا چه حد سودآور بوده و به اقتصاد فنلاند ضربه وارد نکند. در نهایت باید کسب‌وکارتان را در اداره ثبت اختراع در فنلاند به ثبت برسانید.

ویزای کارآفرینی نوپا فنلاند

در صورتی که می‌خواهید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، باید برای دریافت ویزای کارآفرینی نوپا در فنلاند اقدام کنید. اما بدانید که قبل از هرگونه درخواستی، باید یک تایید از Business Finland داشته باشید که شما را واجد شرایط دریافت ویزا معرفی کند.

ویزای تخصصی فنلاند

اگر جزء افرادی هستید که به واسطه مهارت و تخصص بالایتان می‌خواهید در یک موقعیت شغلی در فنلاند فعالیت کنید، باید برای این ویزا درخواست دهید. این ویزا درصورتی به شما تعلق می‌گیرد که درآمدتان ماهانه از ۳۰۰۰ یورو کمتر نباشد.

ویزای کار مذهبی فنلاند

ویزای کار مذهبی فنلاند به افرادی داده می‌شود که از طرف یک انجمن مذهبی بخواهند در یک شرکت یا تیم معتبر و ثبت شده‌ای در فنلاند کار کنند. لازمه دریافت این ویزا یک قرارداد کاری مورد تایید و معتبر است.

ویزای Au Pair فنلاند

ویزای Au Pair فنلاند به جوانان ۱۷ تا ۳۰ ساله‌ای تعلق می‌گیرد که برای آشنایی با کشور فنلاند و فرهنگ و زبان آن می‌خواهند از طریق خانوادشان در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای کار فصلی فنلاند

ویزای کار فصلی فنلاند یک ویزای کوتاه مدت با اعتبار ۳ ماه است که برای متقاضیانی که قصد اقامت و کار در یک فصل خاص در این کشور را دارند گزینه مناسبی است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

 

شرایط و مراحل دریافت ویزا کاری فنلاند کدامند؟

شرایط و مراحل دریافت ویزا کاری فنلاند به شرح زیر است:

۱- داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما یا شرکت معتبر در فنلاند

در اولین اقدام برای دریافت ویزا کاری، شما باید بتوانید یک کارفرمای فنلاندی را متقاعد کنید که برای ان یک دعوت‌نامه شغلی ارسال کند تا به کمک آن بتوانید ویزای این کشور را بگیرید.

۲-داشتن سوابق شغلی و مهارت‌های لازم

مسلما برای موقعیت شغلی که انتخاب شده‌اید، باید مهارت و تخصص بالایی داشته باشید و بتوانید آن را با مدارک لازم به سفارت یا کنسولگری ثابت کنید.

۳-داشتن مدرک تحصیلی معتبر

مدرک تحصیلی شما باید معتبر و قابل ترجمه در فنلاند بوده و با سمت شغلی شما در این کشور مرتبط باشد.

۴-تسلط به زبان انگلیسی یا زبان فنلاندی

تسلط به زبان انگلیسی و فنلاندی قطعا می‌تواند در موفقیت و پیشرفت شما در فنلاند کمک کننده باشد.

۵-اثبات توانایی مالی برای زندگی در فنلاند

در این مرحله شما باید حساب بانکی و منابع مالی خود را برای ثابت کردن امنیت مالیتان در فنلاند شفاف سازی کنید.

۶-داشتن اقامت فنلاند

لازمه داشتن ویزای کاری فنلاند این است که شما مجوز زندگی و اقامت قانونی در این کشور را به مدت حداقل ۱۲ ماه داشته باشید.

۷-پرداخت هزینه‌های دریافت ویزا

پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت ویزای کاری فنلاند، از اقداماتی است که باید انجام دهید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری فنلاند

از مراحل مهاجرت کاری به فنلاند، ارسال مدارک و اسنادی است که هویت شخصی متقاضی را نشان می‌دهد. مدارکی که در زیر آمده است باید به صورت الحاق با فرم درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری تحویل داده ‌شوند:

 • قرارداد کاری معتبر با جزئیات حقوقی و شرح شغلی
 • گذرنامه
 • نامه‌ای که نشان دهد شما ممنوعیتی برای ورود به فنلاند ندارید
 • تعهد به رعایت نظم و قوانین فنلاند
 • گواهی‌های پزشکی لازم
 • گواهی تولد در صورت وجود
 • گواهی ازدواج در صورت وجود
 • دعوت‌نامه معتبر از کارفرمای فنلاندی
 • گواهی امنیت و تمکن مالی

نحوه دریافت ویزای کاری فنلاند به چه صورت است؟

نحوه مهاجرت کاری به فنلاند و دریافت ویزای کاری این کشور باید براساس مراحل و پروسه خاصی انجام شود که در ادامه ذکر شده‌است:

۱-پیدا کردن یک شغل در فنلاند

اگر متقاضی اخذ ویزای کاری فنلاند هستید، باید قبل از هرچیزی یک شغل معتبر پیدا کنید. بعد از آن به واسطه پیشنهاد شغلی یا دعوت‌نامه کارفرمایان به همراه سایر مدارک لازم درخواستتان را برای ویزای کاری تحویل دهید‌. اگر در پیدا کردن شغل ناتوان باشید، هرگز نمی‌توانید این ویزا را دریافت کنید.

۲-اقدام برای دریافت ویزای کاری

برای ثبت درخواستتان می‌توانید به صورت آنلاین با سیستم  Enter Finland یا به صورت حضوری و کتبی درخواستتان را ثبت کنید. البته بدانید که استفاده از خدمات الکترونیک و آنلاین بسیار راحت‌تر است.

۳-مراجعه به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری فنلاند

در این مرحله مدارکی که در مطالب قبلی ذکر شد را باید به سفارت یا کنسولگری تحویل دهید. این مدارک باید به زبان فنلاندی و ترجمه شده و قانونی باشند. همچنین برای احراز هویتتان باید اثر انگشتتان را در سفارت به ثبت برسانید.

۴-منتظر جواب باشید

روند بررسی درخواست شما در دو مرحله انجام می‌شود. اول اینکه اداره اشتغال و توسعه اقتصادی تمامی مدارک مربوطه و شرایط شغلی شما را بررسی کرده و تصمیم‌گیری اولیه را اعلام می‌کند. سپس از جانب خدمات مهاجرت فنلاند رسیدگی‌های نهایی برای درخواست شما انجام شده و نتیجه پایانی اخذ می‌شود. اگر شما از کشوری غیر از فنلاند درخواست ویزای کاری فنلاند را ثبت کرده باشید، تا اعلام نتیجه نهایی، اجازه ورود به فنلاند را ندارید، اما اگر ساکن فنلاند هستید، می‌توانید تا پایان مدت رسیدگی در این کشور بمانید. برای اطلاع از نتیجه درخواستتان اگر به صورت آنلاین اقدام کرده باشيد، نتیجه از طریق خدمات الکترونیکی و در غیر این صورت، نتیجه به سفارت فنلاند در کشورتان ارسال می‌شود.

۵-سفر به فنلاند

در صورت تایید درخواست و صدور ویزای کاری، به طور اتوماتیک اطلاعات شخصی شما در سیستم این کشور ثبت شده و می‌توانید بعد از مهاجرت به فنلاند کار خود را شروع کنید.

اعتبار و هزینه ویزای کاری فنلاند به چه صورت است؟

همان طور که گفته شد، ویزای کاری فنلاند انواع مختلفی دارد که اعتبارشان از ۹۰ روز تا ۲ سال متغیر است. معمولا ویزای B، ۱۲ ماه اعتبار دارد و ویزای A تا پایان فعالیت شما در فنلاند قابل تمدید است.

چنانچه با خدمات الکترونیکی و آنلاین درخواست ویزای کار فنلاند را ثبت کرده‌اید، هزینه پرداختی شما حدودا ۴۹۰ یورو است، اما اگر درخواست ویزا را کتبا به سفارت داده و از طریق سفارت اقدام کرده باشید، هزینه ویزای کار فنلاند کمی گران‌تر  بوده و تقریبا ۶۹۰ یورو تخمین زده می‌شود.

سخن آخر

با ویزای کاری فنلاند می‌توانید به صورت قانونی در این کشور کار کرده و در زمینه کاری و تحصیلی‌تان به پیشرفت‌های قابل توجهی برسید. در این مقاله راه‌های مهاجرت کاری به فنلاند نحوه شرایط و مدارک لازم جهت دریافت ویزا آورده شده است تا علاقه‌مندان اطلاعات کامل‌تری در این باره کسب کنند. شاید روند دریافت ویزا فنلاند کمی طولانی باشد، اما اگر بدانید که از چه مسیری اقدام کنید و از افراد کاردان در این عرصه کمک بگیرید، قطعا در زمان صرفه‌جویی کرده و به نتیجه دلخواهتان می‌رسید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
24 ژانویه 2024

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp