info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

معرفی انواع ویزای نیوزلند

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
1 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
ویزای نیوزلند

نیوزلند کشوری در اقیانوس آرام و دارای منابع و مناظر طبیعی زیباست که در اقیانوسیه قرار دارد و آب‌ های اقیانوس آرام و جنوب شرق استرالیا این جزیره را احاطه کرده اند. سفارت و اداره مهاجرت این کشور با روش‌ های متعددی راه ورود مهاجران و گردشگران را به این کشور باز کرده است. سهولت در دادن انواع ویزای تحصیلی، کاری، گردشگری و توریستی از جمله این راه هاست که اگر چنانچه فردی واجد شرایط باشد می‌تواند با ارائه مدرک و درخواست ویزا وارد این کشور شده و از امکانات، طبیعت ناب، جزایر زیبا و شرایط شغلی و تحصیلی این کشور سرسبز، بهره‌مند شود.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

انواع ویزای نیوزلند

 • ویزای توریستی یا گردشگری، این ویزا به منظور بازدید و دیدار از مناطق زیبا، جذاب، طبیعت ناب و بکر این کشور داده می شود، که اگر چنانچه فرد متقاضی دارای یک دعوتنامه از سوی دوستان، آشنایان و اقوام باشد، می‌تواند اقدام به دریافت این ویزا نماید. از طرفی داشتن تمکن مالی مناسب و گردش حساب کافی در دریافت این نوع ویزا بسیار موثر و ضروری است.
 • ویزای تحصیلی، نوع دیگری از ویزا است که فرد متقاضی باید یک مرکز معتبر تحصیلی و دانشگاهی پذیرش داشته باشد تا بتواند ویزای تحصیلی دریافت نماید. داشتن توان مالی مناسب برای تامین هزینه‌ های اقامت، درمان، هزینه‌ های اجباری، اختیاری و پرداخت شهریه هم از مهم ترین شرایط دریافت این نوع ویزا می‌باشد که از طریق بررسی گردش مالی حساب فرد مشخص می‌گردد. ارائه برگه عدم سوء پیشینه و نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری و پرونده در مراجع قضایی از دیگر شرایط دریافت ویزای تحصیلی می‌باشد.
 • ویزای کار، اگر فردی دارای مهارت و یا تخصص در یک شغل باشد، باید بتواند از سوی یک شرکت، فرد و یا کارخانه مرتبط با شغل و تخصص خودش دعوت نامه یا نامه پذیرش معتبر داشته باشد تا بتواند ویزای کار نیوزلند را دریافت نماید. نداشتن سابقه محکومیت و تحویل نامه عدم سوء پیشینه هم از دیگر شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا می‌باشد.
 • ویزای همراه نیوزلند نوع دیگری از ویزا است که اگر همسر فردی دارای ویزای دانشجویی باشد، آن شخص هم می‌تواند به این کشور سفر نماید و همراه همسرش تا پایان دوران تحصیل اقامت داشته باشد ولی اجازه کار کردن در این کشور را ندارد.
 • ویزای تجارت، برای افرادی صادر می‌گردد که علاقه‌ مند ایجاد شغل، کسب و کار و تجارت در این کشور باشند. این ویزا به طور مرتب و تا سه سال قبل از اقامت دائم برای فرد متقاضی صادر می‌گردد.

چگونه ویزای نیوزلند بگیریم؟

برای دریافت هر نوع ویزای این کشور زمان خاصی وجود دارد، یعنی برنامه سفر فرد باید مطابق با فصل و زمان مناسبی ترتیب داده شود تا بتواند به اهداف سفر خویش دست یابد. متقاضی باید ابتدا هدف مسافرت و مدت زمانی که در این کشور سپری می‌کند را مشخص کرده و سپس اقدام نماید. تمامی مدارک و مستندات خود را به صورت جامع و کامل جمع آوری کرده و مطمئن گردد که تمامی موارد خواسته شده و ضروری را دارا بوده و مهیا نموده است.

برای گرفتن انواع ویزای نیوزلند باید به صورت آنلاین اقدام گردد و یا فرم تقاضای ویزا، مدارک هویتی و شناسنامه ای و دیگر مستندات مرتبط با نوع ویزای درخواستی از طریق پست معتبر ارسال گردد. متقاضی سفر پس از ثبت آنلاین تقاضا و تکمیل پرونده باید منتظر جواب سفارت این کشور بماند که ممکن است مدتی طول بکشد، زمان کافی برای بررسی دقیق پرونده به نوع ویزای درخواستی و مدت زمان اقامت فرد در این کشور وابسته است.

اما گاهی ممکن است نقصی در مدارک موجود باشد که مجددا درخواست گردد. یک ویزای توریستی ممکن است حدود یک هفته تا 55 روز و ویزای تحصیلی حدود 70 روز به زمان نیاز داشته باشد تا پاسخی دریافت گردد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای نیوزلند

برای دریافت ویزای نیوزلند برخی از مدارک برای انواع ویزا مشترک بوده و تمامی متقاضیان باید آنها را تحویل دهند که به شرح زیر می‌باشد:

 • اصل شناسنامه که از سوی مراکز معتبر یا دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • تمامی گذرنامه‌ های گذشته و گذرنامه جدید که علاوه بر داشتن اعتبار کافی برگه‌ سفید برای مهر ورود و خروج هم داشته باشد.
 • نامه عدم سوء پیشینه که نشان دهنده سابقه شما بوده و برای دولت این کشور محرز می‌گردد که هیچ گونه خلاف منجر به تشکیل پرونده قضایی نداشته‌ اید.
 • دو قطعه عکس که زمینه‌ روشن داشته باشد و صورت فرد در آن واضح و مشخص باشد.
 • گردش مالی 6 ماهه که نشان دهنده توان مالی فرد بوده و دولت این کشور مطمئن گردد که شخص توان پرداخت هزینه‌ های خود را دارد.
 • مستندات مربوط به رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت که بیانگر این موضوع است که فرد پس از اتمام سفر به کشور خویش باز می‌گردد.
 • برای ویزای تحصیلی نیوزلند ارائه نامه معتبر از یک مرکز دانشگاهی شناخته شده به همراه سابقه تحصیلی قوی ضروری می‌باشد.
 • برای گرفتن ویزای کار هم متقاضی باید یک نامه معتبر از یک کارخانه، شرکت و یا کارفرما را هم همراه مدارک هویتی خویش تحویل دهد.

هزینه‌ های ویزای نیوزلند

شیوه دریافت هزینه‌ های ویزای نیوزلند به دو صورت دستی و آنلاین انجام می‌گردد. اگر فرد تمایل به پرداخت اینترنتی هزینه‌ هایش داشته باشد، می‌تواند برای هر فرد 264 دلار نیوزلند به همراه 136 یورو را به حسابی که مشخص شده واریز نماید و اگر به صورت حضوری و توسط افراد آشنا به امور مهاجرت و از طریق موسسه‌ های معتبر مهاجرت و ویزا انجام گردد، حدود 135 دلار به عنوان دستمزد به مبالغ یاد شده اضافه خواهد شد. این هزینه‌ ها فقط مخصوص ویزا بوده و فرد برای هزینه‌ های جانبی و یا اختیاری خود باید، مجددا اقدام به پرداخت نماید.

وقت سفارت برای ویزای نیوزلند

شهرهایی مانند تهران، استانبول، دبی، ابوطبی و آنکارا از جمله شهرهایی هستند که فرد متقاضی می‌تواند وقت سفارت را رزرو نماید. چنانچه فردی وارد سفارت شود، هیچ گونه انگشت نگاری انجام نخواهد شد و فرد فقط برای تحویل مدارک درخواست شده، مراجعه می‌نماید. اگر فردی بخواهد مدارک خود را در خارج از کشور تحویل دهد، می‌تواند از طریق پست اقدام نموده و نیازی به حضور فرد در سفارت نمی‌باشد.

چنانچه فرد تمایل داشته باشد که در تهران اقدام به تحویل مدارک نماید، حدود 45 روز پس از تقاضا این فرصت مهیا می‌شود تا بتواند به صورت حضوری مراجعه کرده و مدارک و مستندات خود را تحویل دهد. به هنگام تحویل مدارک دقت کافی داشته باشید که مدارک شما ناقص، خدشه‌دار یا دارای شک و تردید نباشد، ممکن است کمترین نقص منجر به ریجکت یا عدم پذیرش تقاضای شما گردد. از مراجعه زود هنگام و بی وقت به سفارت خودداری نمایید.

سخن پایانی

نیوزلند کشوری سرسبز و جزیره‌ ای است که تمامی افرادی که واجد شرایط هستند، می‌توانند وارد این کشور شوند. تعدد نوع ویزا، شرایط زیبای گردشگری، دانشگاه‌ های عالی، فرصت‌ های شغلی پر درآمد از جمله مواردی است که منجر به جذب افراد از سرتاسر جهان شده است. این کشور با توجه به پذیرش نیروی ماهر کار شرایط ویزای کار را هم برای تمامی متقاضیان مهیا کرده است. اما بهتر است قبل از دریافت هر نوع ویزایی با افرادی که در این حوزه فعالیت داشته‌ اند مشورت کرده و به صورت کاملا قانونی اقدام به دریافت ویزای خویش نمایید.

1 دیدگاه

 1. تارا تیموری گفت:

  سایت بسیار و پرباری دارید ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
17 مه 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp