info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

بررسی مراحل اخذ ویزای کاری ترکیه

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

ویزای کار ترکیه شرایط خاص خود را دارد و تنها برخی افراد با مشاغل خاص می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. برای شروع یک کسب و کار در کشور ترکیه باید مراحل گرفتن ویزای کاری را به طور کامل طی کنید. البته نرخ بیکاری در ترکیه بالا رفته و شما با کارآفرینی می‌توانید در این کشور موفق شوید. شرکت‌های کاریابی برای افراد معمولی کار‌های ساده‌ای در نظر می­گیرند و آنجا بیکار نمی­ مانید. مالیات برای اتباع خارجی نسبت به کشور‌های دیگر در ترکیه کم‌تر است و به همین دلیل مکان مناسبی برای شروع یک کسب کار جدید و پیشرفت شغلی خواهد بود. 

چه کسانی به ویزای کار ترکیه نیاز دارند؟

در حالت کلی، افرادی به ویزای کاری ترکیه نیاز دارند که بخواهند در ترکیه به صورت حرفه‌ای و برای مدت طولانی کار کند. در زیر شرایط و معیار‌های عمومی برای اخذ ویزای کاری ترکیه را برایتان توضیح می‌دهیم:

۱. پیمانکاران خارجی: اگر شرکت یا سازمان خارجی با ترکیه قرارداد بسته باشد و نیروی کار برای پروژه‌ های خاص خود در ترکیه نیاز داشته باشد، می‌تواند ویزای کاری ترکیه درخواست کند.

۲. سرمایه‌گذاران خارجی: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در ترکیه را دارند و مبالغ معینی را در کسب و کار‌های خود در ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند اقدام به دریافت ویزای کاری ترکیه نمایند.

۳. متخصصان خارجی: اگر شما در یک حرفه خاص مهارت بالایی دارید و برای جذب شما توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها در ترکیه دعوتنامه فرستاده شده، می‌توانید برای دریافت ویزای کاری ترکیه اقدام کنید.

۴. مدیران و کارمندان شرکت‌های خارجی: اگر در یک شرکت چند ملیتی کار می‌کنید و این شرکت قصد دارد شما را برای کار در یکی از شعب ترکیه خود اعزام کند، می‌توانید درخواست ویزای کاری ترکیه را ارائه دهید.

۵. کارمندان شیرینگ (پروژه‌): افرادی که پروژه‌های خاصی را در ترکیه انجام می‌دهند و تنها برای مدت محدود به ترکیه سفر می­کنند، می­توانند از ویزای کاری ترکیه، به عنوان ویزای پروژه‌ای (شیرینگ) استفاده کنند.

این فقط چند نمونه از افرادی هستند که به ویزای کاری ترکیه نیاز دارند. شرایط و الزامات دقیق‌تر برای هر دسته ویزا مختلف است. بسته به نوع ویزا و سیاست‌های مهاجرت ترکیه، اطلاعات بیشتری می‌توانید از سفارت ترکیه یا وزارت امور خارجه ترکیه دریافت کنید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مزایا دریافت ویزا کاری ترکیه

دریافت ویزای کاری ترکیه نسبت به سایر انواع ویزا‌ها مزایا و تفاوت‌های خاصی دارد. در زیر به برخی از این مزایا و تفاوت‌ها می‌پردازیم:

۱. امکان کار در ترکیه: با ویزای کاری ترکیه، شما مجوز قانونی برای کار در ترکیه دریافت می‌کنید. مجوز به شما امکان می‌دهد به صورت قانونی و بی‌ دردسر در ترکیه به عنوان یک کارمند فعالیت کنید.

۲. انعطاف در سرمایه‌گذاری: ویزای کاری ترکیه به شما اجازه می‌دهد برای ایجادیک کسب و کار در ترکیه سرمایه‌گذاری کنید. می­توانید خودتان را به عنوان بنیانگذار یا خریدار یک شرکت در ترکیه معرفی کنید و به طور قانونی در آن کار کنید.

۳. امکان فراهم کردن حمایت خانواده: با ویزای کاری ترکیه، شما می‌توانید خانواده خود را به ترکیه بیاورید و آن‌ها از مزایا زندگی و کار در ترکیه بهره‌مند شوند. این قانون شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما است.

۴. سرعت پرداخت دستمزد: با ویزای کاری ترکیه، شما به عنوان یک کارمند، پایه حقوق خواهید داشت و منابع درآمدی قانونی در اختیار شما قرار داده می­شود. این موضوع تضمین می‌کند که دستمزد و سایر خدمات خود را به موقع دریافت کنید.

۵. امکان حصول شهروندی: با ادامه کار در ترکیه و اقامت موفق، امکان دریافت شهروندی ترکیه را نیز خواهید داشت.

توجه داشته باشید که هر ویزای کاری دارای الزامات و مدارک خاصی است و ممکن است سیاست‌ها و شرایط مهاجرت ترکیه در طول زمان تغییر کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه

برای اخذ ویزای کار ترکیه به اسناد و مدارک مختلفی نیاز دارید که باید در مدت زمان مشخص شده این مدارک را ارائه دهید. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در ترکیه عبارتند از:

 • پر کردن فرم اولیه درخواست ویزا برای کشور ترکیه
 • گرفتن پاسپورت معتبر و داشتن اعتبار کافی
 • دو عدد عکس از نوع بیومتریک که در یک سال گذشته گرفته شده
 • دریافت گواهی عدم سو پیشینه، کسانی که سابقه کیفری داشته باشند امکان درخواست ویزای کاری را از دست می‌دهند.
 • داشتن پیشنهاد یا جاب آفر از طرف کارفرمای ترکی مراحل را برای شما آسان‌تر می‌کند و در این مدرک تمام اطلاعات کاری از جمله حقوق و نوع کار باید قید شود.
 • ترجمه و معادل‌سازی مدارک تحصیلی مطابق با قوانین ترکیه
 • برای معادل‌سازی مدرک دیپلم باید از موسسات ترکیه گواهی دریافت شود.
 • باید خود را بیمه پزشکی کنید. این بیمه برای تمام افراد الزامی است و حداقل مبلغ سی هزار یورو را پوشش می‌دهد.
 • مشخص شدن مکان زندگی شما که شامل مدارک خرید یا اجاره خانه، خوابگاه و هتل است.
 • داشتن توان مالی خوب برای گذران زندگی و ارئه مدارک مالی که شما در طی روز‌های کاری خود در ترکیه حداقل ۵۰ یورو برای هر روز پس انداز دارید.
 • گواهی خرید بلیط هواپیما، باید نسبت به تهیه بلیط رفت و برگشت اقدام کرده و آن را جزء مدارک قرار بدهید.

هزینه و ضرورت اخذ مجوز کار در ترکیه

به طور معمول اقدام به دریافت ویزای ترکیه هزینه‌هایی را در بر دارد. بعد از تکمیل مراحل و تأیید این کشور برای دادن مجوز به شما، باید طی زمان مشخص شده به کشور ترکیه بروید. در طول مراحل دریافت تا سفر و حضور در این کشور‌ هزینه‌ های مختلفی باید پرداخت شود. در جدول زیر هزینه‌ های دریافت مجوز کاری در ترکیه به دلار آمده است.

نوع مجوز کار ترکیه قیمت دریافت مجوز
مجوز کار موقت یک ساله ۵۹۳ $
مجوز کار دائم یک و ۲ ساله ۱,۱۸۵ $
مجوز کار دائم ۲ یا ۳ ساله ۱,۷۷۷ $
مجوز کار نامحدود ۵۹,۲۶۴ $
مجوز کار مستقل یک ساله ۲,۲۰۴ $
کارمزد کاغذ هرکدام از مجوزهای کاری ترکیه ۷ $

مراحل دریافت ویزای کار ترکیه

نحوه اخذ ویزای کار در ترکیه با سایر ویزا‌ها مانند ویزای توریستی متفاوت است و شرایط خاص خود را دارد. گرفتن ویزای کاری به شرایط کاری و درخواست کارفرما و شخص متقاضی انجام می‌شود. بخشی از مراحل به عهده کارمند و فرد متقاضی است که مدارک را آماده کند. در طرف دیگر کارفرمایی که قصد استخدام این شخص را دارد باید مراحل قانونی را طی کند. فرد متقاضی باید در جابآفر عضو شود و منتظر درخواست کارفرما بماند. با دریافت پیشنهاد از کارفرمای ترکیه‌ ای می‌توان ثبت نام دریافت ویزا را به صورت اینترنتی انجام داد. در این مرحله به سایت سفارت ترکیه در کشور خود مراجعه کرده و درخواست زمان مصاحبه را ارائه دهید. باید در طول این زمان تمام مدارک موردنیاز را تهیه و در مصاحبه شرکت کنید.

کار‌هایی که کارفرما در کشور ترکیه انجام می‌دهد، هم روی روند گرفتن ویزا تأثیر مستقیم دارد. بعد از قبول شدن متقاضی در مصاحبه، کارفرما طی زمان مشخص شده باید به وزارت کار ترکیه مراجعه کرده و مدارک مربوط به کار و استخدام را ارائه دهد. مدارک تهیه شده توسط کارفرما شامل نامه درخواست اجازه کار، تکمیل فرم مورد نیاز، گزارش سهام و موجودی شرکت و ترازنامه سود وزیان شرکت است.

انواع ویزای کار ترکیه

ویزای کاری در ترکیه برای مشاغل مختلف استفاده می‌شود در اینجا شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کنیم. ویزای کاری استادان که برای استادان دانشگاه صادر می‌شود. این ویزا توسط وزارت آموزش و پرورش کشور ترکیه تأیید شده و به راحتی می‌توان اقامت کاری ترکیه گرفت. ویزای کاری برای هنرمندان شرایط خاص خود را دارد. اگر به عنوان یک هنرمند قصد فعالیت در ترکیه را دارید باید تأییدیه وزارت فرهنگ این کشور را دریافت کنید. ویزای خبرنگاری نیز در کشور ترکیه کاربرد دارد؛ اما مطبوعات برای اقامت موقت و کاری نیاز به دریافت ویزا ندارد. این نوع ویزا برای خبرنگارانی که قصد زندگی در ترکیه دارند، صادر می‌شود. ویزای ورزشکاران برای کسانی که قصد تمرین و شرکت  در مسابقات ورزشی را دارند، صادر خواهد شد.

سخن پایانی

در پایان باید به ‌این مورد اشاره کنیم که اخذ ویزای کار ترکیه نسبت به کشور‌های دیگر آسان‌تر است و مراحل سختی ندارد. شما با آماده کردن مدارک تحصیلی و عدم سوء سابقه می‌توانید برای دریافت نوبت مصاحبه اقدام کنید. گرفتن ویزای کاری زمان زیادی نمی‌برد؛ البته به عملکرد کارفرما در کشور ترکیه نیز بستگی دارد. با گرفتن این ویزا می‌توانید در مشاغل کشور ترکیه مشغول به کار شوید. راه‌های مختلفی برای گرفتن اقامت دائم این کشور وجود دارد و اگر عملکرد خوبی داشته باشید، امکان زندگی دائم در ترکیه برای شما فراهم می‌شود. برای مشاوره تخصصی در این زمینه و مهاجرت با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. تجربیات خود از سفر و اقامت کاری ترکیه را با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

 • آیا با گرفتن ویزا امکان اقامت فراهم می‌شود؟

خیر، باید بعد از گرفتن ویزا نسبت به دریافت مجوز اقامت اقدام کنید.

 • آیا امکان تمدید مجوز کار وجود دارد؟

این درخواست باید توسط کارفرما انجام شود.

 • حداقل سرمایه برای مهاجرت کاری به ترکیه چقدر است؟

حداقل مبلغ ده هزار لیر ترکیه نیاز است.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
13 نوامبر 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp