info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

راحت‌ ترین دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش

راحت‌ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش کدامند؟ معمولا دانشگاه‌هایی که از لحاظ نحوه پذیرش با دانشجویان همکاری بیشتری می‌کنند، متقاضیان بیشتری دارند. با این تفسیر دانشجویانی که با مهاجرت به کانادا قصد ادامه تحصیل دارند، این دانشگاه‌ها را در اولویت قرار می‌دهند تا روند و مراحل پذیرش و مهاجرت آن‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

اگر شما هم جزء این دسته هستید، باید آشنایی نسبی با دانشگاه‌های این کشور داشته باشید و با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند رشته مورد علاقه، مدارک لازم و… بهترین دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید. در ادامه هر آنچه باید بدانید را شرح خواهیم داد.

آیا پذیرش در دانشگاه‌های کانادا راحت است؟

راحت‌ترین دانشگاه کانادا از نظر سهولت اخذ پذیرش نسبت به سایر دانشگاه‌ها برتری دارد. البته باید بگوییم طی چند سال اخیر کشورهای در حال توسعه مانند ایران تقاضای بیشتری برای مهاجرت تحصیلی به کانادا داشته‌اند و این آمار همچنان روند صعودی دارد.

با اینکه کانادا عملکرد خوبی در رابطه با پذیرش مهاجران و پناهجویان داشته اما افزایش تقاضا برای مهاجرت و تحصیل در کانادا را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. در واقع سیر صعودی درخواست‌ها برای مهاجرت به کانادا، پذیرش در این کشور را کمی رقابتی کرده است.

ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در سال 2022

سایت اداره مهاجرت کانادا اعلام نموده که قصد دارد در سال 2022، 2023 و 2024 به‌ترتیب 431645، 447055 و 451000 را در این کشور پذیرش کند. البته کانادا ابتدا اعلام کرد که در سال 2022 حدود 411000 مهاجر را پذیرش می‌کند اما طبق آمار جدید 20000 نفر به این تعداد اضافه شده ‌است. این موضوع نشان می‌دهد که متقاضیان شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور دارند.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر
 • جامعه مهاجرپذیر
 • محیط امن و کیفیت بالای زندگی
 • اخذ اقامت دائم تحصیلات بعد از اتمام تحصیل
 • سیستم آموزشی منعطف
 • بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی

لیست راحت‌ترین دانشگاه‌های کانادا

مهاجرت تحصیلی تنها یکی از روش‌های اخذ پذیرش از کانادا است که برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و ارتقای سطح علمی خود هستند، مناسب خواهد بود. بعضی افراد ترجیح می‌دهند دانشگاه‌هایی که سخت‌گیری کمتری در پذیرش دانشجو دارند را در اولویت خود قرار دهند اما برخی دیگر تصور می‌کنند پذیرش آسان و نرخ پذیرش بالای یک دانشگاه به‌دلیل کیفیت پایین دانشگاه موردنظر است؛ در صورتی ‌که این طرز فکر درست نیست.

در واقع سیاست‌های انحصاری، تعداد پذیرش دانشجویان و شرایط پذیرش هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است و این‌ موضوع باعث می‌شود برخی دانشگاه‌ها نرخ پذیرش بالاتری داشته باشند و دانشجویان و متقاضیان را راحت‌تر پذیرش کند؛ بنابراین از این لحاظ جای نگرانی نخواهد بود. در ادامه لیست راحت‌ترین دانشگاه‌های کانادا به‌همراه اطلاعات مهم و ضروری آورده شده است.

دانشگاه لث بریج 

lethbridge university

این دانشگاه از سال 1967 فعالیت خود را آغاز کرده است. کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مقاطع تحصیلی لث بریج کانادا به شمار می‌آیند.  78.6% میانگین معدل پذیرش دبیرستان است. دانشگاه ارائه‌دهنده  ترم‌های بهار، پاییز و تابستان است. 7 دانشکده برای مقاطع تحصیلی این دانشگاه در نظر گرفته شده است. در حال حاضر هزینه تحصیل سالانه 20.000 دلار به صورت حدودی برآورد می‌شود که متناسب با رشته و مقطع هزینه تغییر می‌یابد. مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در این دانشگاه شامل:

 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات
 • روزمه
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • رسید پرداخت شهریه
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش

دانشگاه ویلفرد لوریر

Wilfrid Laurier University

دانشگاه دولتی ویلفرد لوریر کانادا در سال 1911 تأسیس و با هزینه خوابگاه 10,500 دلار (در حال حاضر) دانشجو می‌پذیرد. شرایط پذیرش این دانشگاه داشتن سوابق تحصیلی دوره متوسطه، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، ترجمه کلیه مدارک به زبان انگلیسی و مدرک زبان انگلیسی است. ویلفرد لوریر دارای  دانشکده برای ارائه برنامه‌های خود در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. هزینه تحصیل خود را حدوداً در سال 20 تا 40 هزار دلار می‌توانید براورد کنید که رشته تحصیلی شما این هزینه را مشخص می‌کند. ناگفته نماند که 5000 دلار کانادا به عنوان بورسیه در نظر گرفته می‌شود که به نمرات دانشجو مرتبط است.

دانشگاه لیک هد

Lakehead University

Lakehead University از سال 1995 مشغول به کار شده و دارای 2 پردیس است که در لیست راحت ترین دانشگاه های کانادا جای گرفته است. این دانشگاه شامل 9 دانشکده، 30 برنامه تحصیلات تکمیلی، 57 برنامه مقطع کارشناسی و امکانات آموزشی بالقوه‌ای است. هزینه تحصیل متناسب با رشته و مقطع تحصیلی محاسبه خواهد شد. مدارک درخواست ثبت نام در دانشگاه لیک هد کانادا شامل:

 • ریزنمرات دوره متوسطه
 • توصیه نامه (2عدد)
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت معتبر
 • سوابق کاری
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه مقالات
 • گواهی مدرک زبان

دانشگاه رایرسون

ryerson university

دانشگاه Ryerson یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا معرفی می‌شود که در انتاریوی تورنتو در سال 1948 تأسیس گردید. 6 دانشکده برای تحصیل دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است. ۳۰۰۰۰-۴۰۰۰۰ دلار کانادا شهریه تقریبی سالانه را برآورد می‌کند. این دانشگاه دولتی بیش از ۵۳ میلیون دلار را برای بورسیه در نظر گرفته است. ۱۰ تا ۲۰ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند.

دانشگاه نیوبرانزویک

new brunswick university

شما می‌توانید در 14 دانشکده دانشگاه نیوبرانزویک به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازید. فرم پذیرش دانشگاه را برای ثبت نام بعد از بررسی پردیس مقطع تحصیلی باید تکمیل کنید. انگیزه نامه، مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و پاسپورت معتبر از جمله مدارک مهم در شرایط پذیرش دانشگاه نیوبرانزویک محسوب می‌شوند که البته ریزنمرات دوره متوسطه و ترجمه کلیه مدارک به زبان انگلیسی را نیز نباید نادیده بگیرید.

دانشگاه گوئلف

University of Guelph در سال ۱۹۶۴ به عنوان یک دانشگاه عمومی و دولتی تأسیس شد.۳۰۰۰۰-۴۰۰۰۰  دلار کانادا شهریه به صورت متغیر در سال است. برای پذیرش در این دانشگاه شما به مدرک تافل یا آیلتس نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید رشته‌های متنوعی را در 9 دانشکده این دانشگاه برای تحصیل انتخاب کنید. مدارک هویتی، مدرک زبان، ریزنمرات دوره متوسطه، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و پاسپورت معتبر از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه هستند.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند از سال ۱۹۲۵ فعالیت خود را به عنوان یک دانشگاه دولتی/ عمومی در شهرسنت جونز آغاز کرده است. پذیرش تحصیلی این دانشگاه با مدارک تافل و آیلتس امکان‌پذیر است. مموریال نیوفاندلند بیش از ۳۵.۵ میلیون دلار را به بورسیه اختصاص داده است. برای ثبت نام شما باید مدارک هویتی، پاسپورت، پرداخت 100 دلار بابت تقاضای بررسی، ترجمه ریزنمرات و مدرک زبان انگلیسی را ارائه دهید. این دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده و ۱ موسسه است.

دانشگاه کنکوردیا

concordia university

این دانشگاه در شهر مونترال و استان کبک کانادا واقع شده و یک دانشگاه دولتی محسوب می‌شود. رشته‌های تجارت، هنر و علم، مهندسی و… جزء رشته‌های محبوبی هستند که در دانشگاه کنکوردیا ارائه می‌شوند. دقت داشته باشید که آموزش در این دانشگاه به زبان انگلیسی خواهد بود؛ همچنین دانشگاه کنکوردیا در میان دانشگاه‌های کانادا رتبه 21 را به خود اختصاص داده است.

نرخ پذیرش این دانشگاه 66 درصد برآورد شده است و برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان، اصل دیپلم مقطع متوسطه با متوسط معدل 14 ارائه شود. البته حداقل نمره مدرک زبان برای رشته‌های مختلف، ثابت نیست؛ اما به‌طور متوسط مدرک آیلتس باید با حداقل نمره 6.5 و مدرک تافل با حداقل نمره 75 تا 89 ارائه شود.

دانشگاه سایمون فریزر

این دانشگاه دولتی شامل سه پردیس در ونکوور و برنابی است. دانشگاه سایمون فریزر رتبه 232 جهانی و رتبه 10 را در کانادا دارد. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از 30000 نفر است که یکی از صد درس ارائه شده شامل حسابداری، مهندسی برق، زبان فرانسه، تجارت بین‌الملل، مهندسی کامپیوتر، فیزیک، بهداشت محیط و… را برای تحصیل انتخاب نموده‌اند.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه سایمون فریزر باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، ریز نمرات دوره متوسطه، ترجمه رسمی مدارک و مدرک زبان با نمرات قابل قبول را ارائه دهید. حداقل نمره برای مدرک زبان IELTS، TOEFL، CAEL یا PTE به‌ترتیب 6.5، 88، 70 و 65 است.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیز علاوه ‌بر مدرک زبان باید مدرک دوره چهار ساله کارشناسی با حداقل معدل 16 را نیز ارائه دهید.

دانشگاه ویکتوریا

victoria university

دانشگاه ویکتوریا در مقطع کارشناسی رشته‌های اقتصاد، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، تجارت، مهندسی برق، ریاضیات و در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته‌های روانشناسی، حقوق، پرستاری، جامعه‌شناسی، تئاتر، موسیقی، مهندسی مکانیک و… را ارائه می‌دهد.

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی این دانشگاه به مدارکی نظیر رزومه، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه (به‌دلخواه)، اسکن پاسپورت، مدرک زبان، اسکن ترجمه مدارک و ریز نمرات دو سال آخر دبیرستان نیاز خواهید داشت. معدل دیپلم دبیرستان متقاضی نیز باید حداقل 16 و در برخی رشته‌ها حداقل 17 باشد. برای مدرک آیلتس و تافل نیز باید حداقل نمره 6.5 یا 90 را اخذ کرده باشید.

کالج مدیریت تورنتو

toronto school of management

رشته‌هایی که در مدرسه مدیریت تورنتو ارائه می‌شوند شامل مدیریت، هتل‌داری، توریسم، حسابداری و فناوری اطلاعات هستند و معمولا دوره‌های یک تا دو ساله دارند. این کالج برای پذیرش شرایط سختی را در نظر نگرفته و حتی با مدرک زبان سطح متوسط نیز می‌توانید در این مدرسه پذیرش شوید. البته حداقل نمره مدرک زبان به رشته مد نظر متقاضی بستگی دارد و از 4.5 تا 5.5 متغیر است.

با این تفسیر کالج مدیریت تورنتو برای کسانی که دانش زبانی بالایی ندارند، بهترین مقصد خواهد بود.

دانشگاه مک مستر

mcmaster university

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه آلبرتا شامل ترجمه دیپلم، ترجمه ریز نمرات مقطع متوسطه، انگیزه‌نامه تحصیلی، نامه تمکن مالی، رزومه تحصیلی، ترجمه آخرین مدارک سه ساله دبیرستان، مدرک زبان معتبر، پروژه، تحقیقات و مقالات علمی مرتبط (در صورت وجود) و ترجمه مدارک هویتی می‌شود.

این مدارک باید به‌ همراه درخواست پذیرش تحصیلی و با فرمت PDF یا JPEG به‌صورت آنلاین و قبل از به پایان رسیدن ددلاین دانشگاه ارسال شوند. زمان ارسال مدارک برای متقاضیان دبیرستانی تا 1 آگوست و برای متقاضیان دانشگاهی تا 15 جون خواهد بود.

دانشگاه ساسکاچوان

اين دانشگاه شامل دانشکده‌های هنر و علوم، دندانپزشکی، حقوق، مهندسی، پرستاری، دامپزشکی، محیط زیست، پزشکی، حرکت‌شناسی، داروسازی و علوم تغذیه و… می‌شود.

از جمله مدارکی که باید برای پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان ارائه دهید نیز می‌توان به رزومه، توصیه‌نامه، مدرک زبان مدرک با نمره قابل قبول و دانشنامه‌های تحصیلی دوره‌های تحصیلی قبل اشاره کرد.

دانشگاه واترلو

waterloo university

دانشجویان می‌توانند بعد از اخذ پذیرش دانشگاه واترلو در رشته‌های حسابداری، مردم‌شناسی، ریاضیات کاربردی، معماری، امور بین‌الملل، بیوشیمی، زیست‌شناسی، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مطالعات زبان و… تحصیل کنند. 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش نیز شامل ضروری‌ترین مدارک از جمله مدرک زبان و حداقل معدل 15 مدرک دیپلم است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

British Columbia

متقاضیان با توجه به علاقه و پیشینه تحصیلی خود می‌توانند یکی از رشته‌های کشاورزی و جنگلداری، روزنامه‌نگاری، پزشکی و سلامت، هنر، طراحی، معماری، رسانه، علوم حقوقی و علوم کامپیوتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

زمان ارسال مدارک شامل مدرک زبان معتبر و مدارک مربوط به دوره‌های تحصیلی قبل، برای ترم زمستان دانشگاه بریتیش کلمبیا 1 دسامبر سال قبل است. البته دانشجویان خارجی تا 15 ژانویه همان سال برای ارسال مدارک مهلت دارند.

دانشگاه کارلتون

 

Carleton University

از جمله رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود می‌توان جامعه‌شناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مهندسی کامپیوتر، طراحی صنعتی، علوم اعصاب، تجارت مهندسان، حسابداری و… را نام برد.

مدارکی که متقاضی باید برای اخذ پذیرش در دانشگاه کارلتون ارائه دهد نیز مانند سایر دانشگاه‌ها شامل مدرک پیش دانشگاهی، مدرک دیپلم، ریز نمرات دبیرستان، مدرک زبان انگلیسی و ترجمه رسمی مدارک می‌شود.

دانشگاه یورک

 

دانشجویان و متقاضیان عزیز بعد از اخذ پذیرش این دانشگاه می‌توانند در رشته‌های حسابداری، ورزش درمانی، علوم بیوپزشکی، مهندسی برق، طراحی، مطالعات فرانسه، تاریخ، مدیریت منابع انسانی، مطالعات زنان و جنسیت، حقوق، بازاریابی، تئاتر، مهندسی عمران و… تحصیل کنند.

برای ارسال درخواست باید مدرک مقطع قبل با حداقل معدل14، 15 یا 16 ارائه شود که نمره دقیق آن بسته به مقطع (کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی) متغیر است. البته در کنار سایر مدارک که برای سایر دانشگاه‌ها اشاره شد، باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز داشته باشید.

مدارک فوق را می‌توانید برای ترم پاییز یا زمستان ارسال کنید. مهلت ارسال مدارک برای ترم پاییز اکثر رشته‌ها اواسط ماه ژانویه و فوریه است. البته برخی رشته‌ها در مقاطع ارشد و دکتری باید سوپروایزر یا استاد راهنما نیز پیدا کنند که به‌همین خاطر ددلاین این رشته‌ها ماه دسامبر است. تعداد محدودی از رشته‌ها مانند مکانیک نیز در ترم زمستان ارائه می‌شوند که ددلاین اپلای برای این ترم اواسط جون و جولای است.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp