info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

University of Houston

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

تحصیل در دانشگاه‌ های معتبر و بین المللی آرزوی هر دانشجویی است. کشور آمریکا از کشورهای محبوبی محسوب می‌شود که در دانشگاه‌ های این کشور دانشجویان بسیاری پذیرش شده و مشغول به تحصیل هستند. در ادامه این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما مخاطبین عزیز را با دانشگاه هیوستون آشنا کنیم. جهت آشنایی با این دانشگاه و نحوه پذیرش و همچنین نحوه دریافت فاند یا بورسیه این دانشگاه تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

معرفی دانشگاه هیوستون

دانشگاه هیوستون از معتبرترین دانشگاه های تحقیقاتی است که در شهر ایالت تگزاس و شهر هیوستون قرار دارد. این دانشگاه دولتی بوده و از دانشگاه‌ های اصلی این کشور محسوب می‌شود که در سال ۱۹۲۷ تاسیس شد. این دانشگاه با بیش از ۴۶ هزار دانشجو جز سومین دانشگاه بزرگ ایالت تگزاس به شمار می‌رود. این دانشگاه از شهرت بالایی برخوردار بوده که دارای رتبه ۶۳ جهانی است؛ به همین دلیل در طی سال علاقمندان تحصیل در این کشور جهت اخذ پذیرش این دانشگاه اقدام می‌کنند. این دانشگاه دارای مساحت ۶۶۷ هکتار است که فضای بسیار مجهز و زیبایی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

پذیرش در دانشگاه هیوستون چگونه است؟

پذیرش در دانشگاه هیوستون چگونه است؟ یکی از سوالات بسیاری از علاقه‌مندان تحصیل در این دانشگاه است. برای پذیرش در این دانشگاه روش‌های مختلفی وجود دارد که افراد می‌توانند جهت ادامه تحصیل یا ورود به دانشگاه از این روش‌ها استفاده کنند. نحوه پذیرش در این دانشگاه به گونه‌ای است که در ابتدا باید مدارک لازم تکمیل شده و همچنین مدرک زبان را دریافت نمایید. سپس می‌توانید جهت دریافت ویزای تحصیلی دانشگاه هیوستون و دیگر موارد لازم جهت مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

علاوه بر مدرک زبان انگلیسی باید مدارک و رزومه تحصیلی، ریز نمرات تحصیلی، مقاله‌های علمی و … را نیز برای پذیرش به مسئولان دانشگاه ارائه دهید. پس از اینکه مدارک را آماده کردید، باید انگیزه نامه و توصیه نامه اساتید را نیز تحویل دهید، سپس می‌توانید مراحل اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه را شروع کنید. در صورتی که بخواهید جهت کالج یا مقاطع تحصیلی کارشناسی از این دانشگاه پذیرش بگیرید، نیازی به ارائه مقاله نیست. داشتن مدارک زبان و مقاله‌های معتبر شانس قبولی شما در پذیرش این دانشگاه را افزایش خواهد داد.

تمامی این مراحل جهت دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه لازم بوده که توسط آن می‌توانید ویزای تحصیلی و مجوز ورود به کشور آمریکا را دریافت نمایید. پس از اینکه تمامی مدارک را ارسال و پذیرش این دانشگاه را دریافت کردید، باید جهت دریافت وقت سفارت جهت انجام مصاحبه سفارت، رزرو خوابگاه و دیگر موارد اقدامات لازم را دریافت نمایید. پس از اینکه این مراحل را انجام دادید، باید پرداخت هزینه‌ های لازم همچون هزینه یک ترم دانشگاه را انجام دهید. به طور کلی مدارک لازم برای اخذ پذیرش در این دانشگاه عبارتند از:

 • ارائه مدرک بین المللی زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده
 • ارائه مقالات علمی مانند ISI و چاپ کتب مختلف (برای داشتن شانس و امتیاز بیشتر)
 • ارائه توصیه‌ نامه از اساتید معتبر دانشگاهی
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه رزومه

نحوه دریافت فاند دانشگاه هیوستون

پس از اینکه پذیرش دانشگاه هیوستون را دریافت کردید، می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی نیز اقدام کنید. باید مدارک مربوط به دریافت بورسیه تحصیلی را به این دانشگاه ارائه دهید. برای دریافت برخی از بورسیه‌های تحصیلی توسط این دانشگاه لازم است، در ابتدای ثبت نام کرده و مدارک مربوطه را ارائه دهید. به طور کلی دو نوع بورسیه تحصیلی برای علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه وجود دارد. نوع اول آن بورسیه برتر تحصیلی است.

بر اساس این نوع بورسیه در طی ۴ سال به دانشجویان حدود مبلغ ۶۰۰۰ دلار تعلق می‌گیرد. برای دریافت این بورسیه ارائه نمرات ۲۹ در آزمون ACT و ارائه نمره ۱۳۲۰ در آزمون SAT لازم است. البته در نظر داشته باشید که این ارقام ذکر شده هر سال متفاوت بوده و امکان تغییر آن وجود دارد.

نوع دوم بورسیه Tier One است. این نوع بورسیه تحصلیی این دانشگاه شهریه و هزینه کامل تحصیل تا ۴ سال و ۲ سال هزینه‌های خوابگاه و وعده‌های غذایی را شامل خواهد شد. افرادی که نمره ۱۴۰۰ در آزمون SAT و نمره ۳۰ در آزمون ACT دریافت کنند، این بورسیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

علاوه برا موارد فوق این دانشگاه بورسیه ای نیز مختص بانوان و دختران ایرانی نیز در نظر گرفته است که میتوان برای آن اقدام کرد.

دانشکده و رشته‌های تحصیلی دانشگاه هیوستون

دانشگاه هیوستون آمریکا در ۱۴ دانشکده چندین برنامه تحصیلی را به دانشجویان ارائه خواهد داد .پذیرش دانشجو در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است؛ همچنین ۵۱ مدرک دکترا در رشته‌های مختلف همچون علوم ارتباطات، دکتری، پرستاری و پزشکی و… سه مدرک دکترای حرفه‌ای در سه رشته حقوق، بینایی سنجی و داروسازی به دانشجویان ارائه خواهد داد. سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا بوده و هیئت علمی این دانشگاه تا به امروز توانسته‌اند سه بار برنده مدال ملی علوم و همچنین جایزه صلح نوبل شوند. ۱۴ دانشکده این دانشگاه عبارتند از:

 1. دانشکده معماری
 2. دانشکده مهندسی
 3. دانشکده تجارت و بازرگانی
 4. دانشکده مدیریت
 5. دانشکده حقوق
 6. دانشکده هنرهای ریبلار
 7. دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی
 8. دانشکده پرستاری
 9. دانشکده داروسازی
 10. دانشکده پزشکی
 11. دانشکده فناوری
 12. دانشکده بینای سنجی
 13. دانشکده افتخارات
 14. دانشکده مددکاری اجتماعی

هزینه‌های شهریه در دانشکده هیوستون

توجه به هزینه‌ های تحصیل برای دانشجویان علاقمند مهاجرت به آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی برای شهریه تحصیل در این دانشگاه حدود ۲۳ هزار دلار آمریکا در نظر بگیرید. علاوه بر هزینه تحصیل باید هزینه رزرو خوابگاه، هزینه خورد و خوراک، هزینه بیمه سلامت دانشجویی و … را نیز در نظر داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه هیوستون

برای تحصیل در این دانشگاه باید ابتدا رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و نمره قبولی آن را دریافت کنید. این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی خوابگاه در نظر گرفته است که دغدغه اقامت در کشور آمریکا را برای دانشجویان بین‌المللی از بین برده است. تحصیل در این دانشگاه بسیار مفید و متنوع خواهد بود. این دانشگاه از ۴۵ ایالات و ۱۳۰ کشور در دنیا دانشجو پذیرش کرده و با تمامی دانشجویان رفتار یکسانی دارد. توجه داشته باشید که جهت پذیرش نسبت به رشته انتخابی باید مدارک لازم را به دانشگاه ارائه دهید. برای کشورهایی همچون کشور ما که زبان مادری انگلیسی نیست، برای اخذ پذیرش این دانشگاه ارائه مدارک مدرک تافل 79 ، آیلتس 6.5 و  نمرات 1170/530 SAT یا 21/24 ACT لازم است.

رنگینک دانشگاه هیوستون آمریکا

شاید برای شما کاربران و علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه جالب باشد، بدانید که بنیاد کارنگی این دانشگاه را در بین دانشگاه رده اول پژوهش محور طبقه‌بندی کرده است. رنکینگ این دانشگاه در رتبه بندی یو اس نیوز دارای رتبه ۱۹۲ دانشگاه ملی و رتبه ۱۰۲ دانشگاه‌ های دولتی است.

مزایای پذیرش در دانشگاه هیوستون

در طی سال از سراسر دنیا علاقمندان بسیاری جهت تحصیل در دانشگاه هیوستون اقدامات لازم را انجام می‌دهند. تحصیل در این دانشگاه مزایای بسیاری را به همراه دارد که باعث شده است تا هر کسی از هر کشوری برای ادامه تحصیل در این شرایط جذب شود. از مزایای آن می‌توان به فرصت‌های شغلی بسیار، کسب تجربه‌های جدید، افزایش اعتماد به نفس و همچنین تحصیل در رشته مورد علاقه، دریافت اقامت پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه و… اشاره کرد. این موارد ذکر شده تنها بخشی از مزایای تحصیل در دانشگاه هیوستون آمریکا است.

سخن پایانی

در این مطلب دانشگاه هیوستون و نحوه پذیرش و مدارک لازم آن را بررسی کردیم. با توجه به سطح علمی بالای این دانشگاه در طی سال بسیاری از علاقمندان به تحصیل در کشور آمریکا جهت دریافت پذیرش این دانشگاه اقدام می‌کنند. گرفتن نوبت و مصاحبه با سفارت این کشور برای پذیرش دانشگاه هیوستون بسیار حساس و دارای اهمیت بالایی است. در صورتی که درخواست شما برای دریافت ویزای تحصیلی رد شود، باعث می‌شود تا تحصیل شما عقب افتاده و مجبورید هزینه ها را دوباره پرداخت کنید. برای اینکه این هزینه‌ها را متحمل نشوید، بهتر است که خدمات ویزا را به افراد مجرب بسپارید. همکاران ما در این مجموعه راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما علاقمندان به تحصیل و اقامت در آمریکا جهت مهاجرت قرار خواهند داد و به صورت تضمینی ویزا را دریافت کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
29 آگوست 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp