زندگی و تحصیل در دانمارک

مهاجرت

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک مورد تقاضای بسیاری از افرادی است که می خواهند در دانشگاه های معتبر و با هزینه مناسب و مطلوب در کشوری پیشرفته به ادامه تحصیل بپردازند.با تحصیل در دانشگاه های دانمارک هم از کیفیت آموزشی تحصیلی و هم از کیفیت زندگی در آینده برخوردار خواهید شد.

شرایط تحصیل در دانمارک

مقطع لیسانس

بیشتر رشته ها در این مقطع به زبان رسمی کشور دانمارک می باشد. تحصیل در این دوره 4 ساله است. دانشجویان در حین تحصیل در دانمارک اجازه 10 ساعت کار به طور هفتگی را خواهند داشت.

مقطع فوق لیسانس

اکثر رشته ها در این دوره به زبان انگلیسی ارائه می شود. متقاضیان جهت پذیرش در این دوره باید مدرک آیلتس با نمره 6 تا 6.5 را داشته باشد.

مقطع دکترا

مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش در این مقطع آیلتس 7 می باشد.طول دوره تحصیل در دوره دکتری 2 ساله است و بسیاری از رشته های مهندسی در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود.

♦شهریه سالیانه تحصیل در مقاطع مختلف بین 6.000 تا 12.000 یورو می باشد.

♦هزینه زندگی در دانمارک به طور میانگین ماهیانه بین 600 تا 900 یورو خواهد بود.

امکان کار همزمان و بعد از تحصیلات

برای دانشجویان در حین تحصیل امکان کار پاره وقت تا سقف 20 ساعت در هفته مجاز است. این کشور برای فارغ التحصیلان طیف گسترده ای از انتخاب ها را برای کار فراهم کرده است که به فرد این امکان را می دهد به شغل مورد نظر خود دست یابد.

هزینه زندگی در دانمارک را می توان بین 700 تا 900  یورو در ماه برآورد کرد.البته این رقم در شهرهای مختلف دانمارک متفاوت می باشد و در شهرهای بزرگ دانمارک حدود ۷ هزار کرون در ماه هزینه زندگی است که به ازای هر نفر ۳۵۰۰ کرون به هزینه های ماهانه اضافه می شود. اما هزینه زندگی در شهرهای کوچک دانمارک ماهیانه ۵ هزار کرون است و به ازای هر نفر ۲۵۰۰ کرون اضافه تر خواهد بو.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان