زندگی و تحصیل در کانادا

مهاجرت

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به علت کیفیت بالای سیستم آموزشی و آموزش مقرون به صرفه مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند. کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود.

مقاطع تحصیلی در کانادا

مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد. جهت پذیرش در این مقطع متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشند.

  • مدرک زبان مورد نیاز : داشتن آیلتس 6 جهت پذیرش در این مقطع الزامی است.

مقطع کارشناسی ارشد

دوره فوق لیسانس در کانادا معمولا 1تا 2 سال بوده و به صورت ریسرچ یا کورس ارائه میشود. در دوره های course-based دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحد های درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت میکند. در دوره های فوق لیسانس research-based دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کرده و پایان نامه ارائه بدهد. برخی از دوره های مستر نیز ترکیبی بوده و شامل کورس و ریسرچ میشوند.

  • مدرک زبان مورد نیاز : داشتن آیلتس 6.5 جهت پذیرش در این مقطع الزامی است.

مقطع دکترا

تحصیل در کانادا، دوره دکتری  3 تا 5 سال طول میکشد. در این دوره جهت تحصیل در کانادا دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه ها توسط شرکت های بزرگ اسپانسر شده هستند و به همین دلیل بیشتر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان فاند یا کمک تحصیلی اعطا میکنند.

  • مدرک زبان مورد نیاز : داشتن آیلتس 6.5 جهت پذیرش در این مقطع الزامی است.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به طور میانگین برای هر سال بین 12000 تا 15000 دلار هزینه دارد. همچنین متوسط هزینه زندگی در کانادا برای یک نفر ماهیانه بین 700 تا 1000 دلار و برای یک خانواده 4 نفره از 2500 تا 3000 دلار به بالا خواهد بود.

مشاوره رایگان

مهاجرت کاری

جدید ترین برنامه اخذ اقامت کانادا در سال 2015 با نام “ورود سریع” “Express Entry” از 1 ژانویه 2015 برابر 11 دی ماه 1393 آغاز شده است و در سال 2017 نیز ادامه دارددر این برنامه تغییرات کلی در روش جذب مهاجر صورت گرفته تا نیاز های بازار کار و تامین مشاغل مورد نظر خود را در راستای بهبود شرایط اقتصادی تامین کند.

✔️جهت اطلاع از شرایط اقامت از طریق کار  به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی درباره شرایط تحصیل در کانادا با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل نمایید.

مشاوره تخصصی