سوئد

تحصیل و زندگی در سوئد

مهاجرت

تحصیل در سوئدتحصیل در سوئد

انتخاب کشور مناسب برای ادامه تحصیل اولین و مهم ترین گام برای دانشجو می باشد. سوئد برای ادامه تحصیل و مهاجرت یکی از کشورهای پرطرفدار می باشد. دانشگاه های سوئد دارای پیشرفته ترین برنامه های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی است.

مقطع لیسانس

سوئد یکی از کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس کورس های بسیار زیادی را به زبان انگلیسی ارائه مینماید .

هزینه های تحصیل در سوئد بین 10 تا 12 هزار یورو متغیر است و دانشجویان در این مقطع می توانند به میزان 10 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول باشند.طول دوره تحصیلات در مقطع لیسانس بین 3 تا 4 سال می باشد.

شرایط تحصیل در سوئد

مقطع فوق لیسانس

طول دوره تحصیلات در مقطع فوق لیسانس در اکثر رشته ها بین 1 تا 2 سال می باشد .هزینه های تحصیل به صورت سالیانه بین 10 تا 12 هزار یورو می باشد . دانشجویانی که از شرایط ویژه ای نظیر داشتن مقاله بین المللی ، معدل بالا و رشته دانشگاهی مناسب برخوردار باشند ، شانس اخذ بورسیه های تحصیلی را نیز دارا میباشند .

به بیشتر دانشجویان مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد مجوز 20 ساعت کار دانشجویی اعطا می شود.

 مقطع دکترا

تحصیل در سوئد، در دوره دکترا به 2 صورت است یکی از طریق بورسیه تحصیلی و دیگری تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصی پرداخت میکند صورت میگیرد.طول دوره تحصیل در این مقطع بین 2 تا 4 سال است.بسیاری از رشته های مهندسی در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود.

هزینه زندگی در سوئد با توجه به شیوه زندگی شخصی و محل سکونت هر فرد متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی هزینه های ماهانه یک فرد با توجه به مواردی از قبیل(غذا، اقامت، رفت و آمد، تفریح و سایر موارد) حدود 815 یورو می باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی