مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مرسوم ترین راه مهاجرت به استرالیا ویزای تخصص و مهاجرت کاری به استرالیا می باشد. زیرا در بین دیگر مسیرها این مسیر از هر نظر آسان تر است و استرالیا به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری را اجرا نمایند.

اداره مهاجرت استرالیا هر سال لیستی از مشاغل لازم در استرالیا را ابلاغ می کند (لیست کشوری و ایالتی) تا در بازار کار تعادل برقرار نماید.

دولت استرالیا همواره اولویت بالایی به مهاجرت از طریق کار به استرالیا را در رشته های مختلف داده است. دلیل این امر درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا می باشد. برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر، اداره مهاجرت استرالیا آمار مهاجرین استرالیا را از طریق تخصص وکار افزایش و سرعت دریافت اقامت استرالیا از این طریق را به طرز محسوسی بالاتر برده است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تخصص استرالیا

1.سن بیشتر از 18 سال و کمتر از 45 سال

2.رشته  باید در لیست مهارت های لازم استرالیا موجود باشد

3.کسب امتیاز لازم در امتحان IELTS ( نمره 6 به بالا)

4.حداقل1 سال سابقه کار در رابطه با رشته از 24 ماه قبل از اقدام برای مهاجرت

اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید، باید حداقل ۶۰ امتیاز  بر مبنای سیستم امتیازبندی کسب نمایید تا واجد شرایط اخذ این ویزا باشید. (این امتیاز در شرایط مختلف و رشته های مختلف میتواند متغیر باشد)

انواع ویزاهای skilled worker استرالیا

ویزای 189

بهترین حالت ویزا برای کسانی است که اقامت دائم بگیرند زیرا شخص می تواند انتخاب کند کدام ایالت را برود و از ابتدا برای اقامت دائم اقدام میکند ، در واقع اگر امتیاز شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزا صورت گیرد خود میتواند نقطه مثبتی باشد زیرا این ویزا یکی از بهترین انواع ویزا برای کسانی است که میخواهند جهت استرالیا و مهاجرت کاری و اقامت آن اقدام نمایند . این ویزا نیز مانند اکثر ویزاهای کاری تحت سیستم امتیاز بندی اداره مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا بررسی می شود و متقاضی باید امتیاز کافی بدست بیاورد تا بتواند برای این ویزا اقدام نماید.این ویزا بهترین نوع ویزای کاری Skilled Worker برای استرالیا جهت اقامت دائم است، متقاضی برای این ویزا نیاز به اسپانسر از یک استان خاص، یک کارفرما و یا اعضای خانواده در استرالیا ندارند!  داشتن این ویزا به متقاضی اجازه زندگی و کار در استرالیا را بصورت اقامت دائم میدهد.

متقاضی حداقل باید 60 امتیاز داشته باشد تا واجد شرایط ویزای 189 باشد.

ویزای 190

در این نوع ویزا انتخاب ها به چند ایالت محدود می شود، وقتی ویزا را گرفتید باید به همان ایالتی بروید که اسپانسر ایالتی دارید البته در اینجا شما امکان انتخاب بین چند ایالت و نه همه ایالات را دارید .در ساب کلاس ویزای 190 از دو سال ویزایی که به شخص اعطا میشود اگر شخص یک سال کار کند ، به وی اقامت دائم اعطا میشود. بنابراین این ویزا مانند ویزای 189 از ابتدا ویزای اقامت محسوب نمی شود. در این حالت در دوسال اول باید در ایالتی که شما را اسپانسر کرده  اقامت کنید. البته در آن  ایالتی که اسپانسر شما شده ، هر جایی که بخواهید میتوانید اقامت کنید و از نظر محدوده هیچ محدودیتی نخواهید داشت.

ویزای 489

این ویزایی است که یک ایالت باید اسپانسر شما شود که ایالت شما انتخابی نیست و داخل این ایالت شما باید در منطقه ای خاص اقامت کنید . در ویزای 190 شما چند گزینه برای اسپانسر شدن دارید اما در این زیر گروه شما فقط یک ایالت را میتوانید انتخاب کنید و در ضمن بعضی موارد و برای امتیاز بیشتر حتی منطقه اقامت شما با انتخاب دولت است و شما نمیتوانید هر محدوده ای را انتخاب کنید. این ویزا ۴ ساله است و یک لیستی وجود دارد که شما در کدام منطقه باید کار کنید .در این نوع ویزا هم شما باید از چهار سال ۲ سال را کار کنید تا ویزای اقامت دائم شما تمدید شود.

مشاوره رایگان