دانشگاه فنی استانبول (ITU) یکی از  دانشگاه های بین المللی واقع در شهر استانبول ترکیه است.

معرفی دانشگاه فنی استانبول

مشاوره

آشنایی با دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول (ITU) یکی از  دانشگاه های بین المللی واقع در شهر استانبول ترکیه است. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی فنی در جهان بشمار می رود. رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه‌ های ترکیه 3 و رنکینگ جهانی آن بر اساس رتبه‌بندی معتبر QS 424 است.

این دانشگاه دارای 5 پردیس است که هر کدام رشته های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. در ادامه می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این پردیس‌ها به دست آورید.

پردیس Ayazağa دانشگاه فنی استانبول

این پردیس دارای هشت دانشکده مهندسی کامپیوتر و انفورماتیک، دانشکده مهندسی الکترونیک، دانشکده علوم و ادبیات، دانشکده مهندسی اقیانوس، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی شیمی و متالورژی، دانشکده معدن، دانشکده هوانوردی و فضانوردی است.

 پردیس گوموش سویو (Gums Suyu) دانشگاه فنی استانبول

این پردیس دارای دو دانشکده مهندسی مکانیک و فناوری و طراحی پارچه است.

پردیس تاشکیشلا (Taskisla)

این پردیس منحصرا ارائه دهنده گرایش های رشته معماری است.

پردیس ماسلاک (Maslak) 

پردیس ماسلاک در واقع اصلی ترین پردیس این دانشگاه است. دانشکده های مدیریت و هنرستان موسیقی در این پردیس قرار دارند.

پردیس توزلا (Tuzla)

این پردیس به دانشکده علوم دریایی مربوط می باشد و دارای دو دپارتمان طراحی دریایی و مهندسی دریایی است.

بنابراین، این دانشگاه میتواند گزینه مناسبی برای اغلب متقاضیان رشته های فنی باشد. با توجه به اینکه برخی پروگرامهای این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه میشوند، این موضوع میتواند فرصتی برای متقاضیانی که به زبان ترکی مسلط نیستند باشد. همچنین با وجود فاندهایی که در این دانشگاه موجود می باشد، امکان پوشش دادن قسمتی از هزینه ها میتواند وجود داشته باشد. 

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در کشور ترکیه و دانشگاههای این کشور هستید، می توانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان و یا تماس با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 با توجه به شرایط خود، از بهترین گزینه برای تحصیل خود در ترکیه مطلع شوید.