اطلاعات جامع آیلتس

آزمون های آزمایشی IELTS آرتا

با توجه به اینکه شرکت در آزمون آیلتس نیازمند صرف زمان، هزینه و وقت زیادی است و البته بسیاری نمی توانند تا زمان برگزاری آزمون در تمام مدت خود را در سطح مورد نظر خود نگه دارند گروه دانش آرتا با در نظر گرفتن این مشکلات اجتناب ناپذیر راهکار جالبی را برگزیده است تا افرادی که نیاز به دریافت مدرک آیلتس دارند بتوانند پیش بینی نسبتا دقیقی از نمره آیلتس خود داشته باشند. راهکار ما برگزاری آزمون های آزمایشی آیلتس به صورت آنلاین است تا نه تنها پایتخت نشینان بلکه شهرستانی های عزیز نیز بتوانند از خدمات این آزمون های آزمایشی بهرمند شوند.

زمان برگزاری کاملا مشابه با آزمون های کلاسیک آیلتس می باشد. و سوالات مجموعه ای از آزمون های پیشین و طراحی کارشناسان آرتا می باشد. بدیهی است که نتیجه این آزمون ها تاثیری در امتحان اصلی آیلتس شما ندارد اما به شما کمک می کند که در طول زمان سیاست های مناسبی را برای آماده سازی خود در نظر بگیرید. این آزمون ها در سه قسمت Listening، Reading و Writing برگزار می شود. نمرات بخش Listening و Writing به صورت بلافاصله توسط سیستم ما محاسبه می شود و بخش Writing توسط کارشناسان مجرب آرتا مورد بررسی قرار گرفته و نمره دهی می شود و نمرات سه قسمت اول برای شرکت کننده ارسال خواهد شد.

قسمت Speaking

از آنجایی که قسمت Speaking در آیلتس با حضور یک کارشناس انجام می گیرد برنامه ما برای متقاضیان در این قسمت متفاوت است. به زودی امکانی در سایت قرار خواهد گرفت تا دوستان بتوانند نوبت هفتگی دریافت کرده و به مدت 15 دقیقه (همانند آزمون آیلتس) با کارشناسان ما از طریق Skype مصاحبه زنده داشته باشند و نمره بخش Speaking خود را دریافت کنند. توجه شود که در صورت شرکت در امتحان آنلاین بخش چهارم و مصاحبه اجباری نخواهد بود و عزیزان همچنان نمره سه بخش اول را دریافت خواهند کرد.
✠✠✠✠✠✠

آیلتس چیست؟

آیلتس معتبرترین آزمون اعتبار سنجی توان زبان انگلیسی در جهان می باشد که تقریبا هر کس قصد مهاجرت یا تحصیل یا کار در یکی از کشور های انگلیسی زبان دنیا (و همچنین بسیاری از غیر انگلیسی زبان ها) را دارد باید آنرا بگذراند. این آزمون 4 مهارت زبان انگلیسی را به چالش می کشد آیلتس در دو سطح Academic و General و در چهار قسمت Listening, Reading, Writing, Speaking برگزار می گردد. Listening و Speaking در هر دو سطح یکسان می باشد و تفاوت در دو قسمت Reading و Writing است

دقت کنید که چهار قسمت آزمون به صورت متوالی و در یک روز برگزار می شود و حدود 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد. پس به هنگام تمرین کردن سعی کنید شرایط را به همان شکل شبیه سازی کنید.

قسمت Listening آزمون آیلتس

قسمت Listening آیلتس 30 دقیقه طول می کشد (به اضافه 10 دقیقه برای انتقال جواب ها به برگه جواب) و شامل 4 متن شنیداری می شود.Listening برای هر دو سطح آکادمیک و جنرال یکسان و مشترک است و عموما شامل 40 سوال می شود. شکل برگه جواب.

چهار بخش در قسمت Listening وجود دارد:
بخش اول مکالمه ساده بین دو نفر در شرایط زندگی روزانه است (مثلا در یک بنگاه املاک)
بخش دوم یک متن تک سخن گویی اول شخص (monologue) در زندگی اجتماعی است (مثلا توضیحاتی درباره زندگی معمولی خانوادگی)
بخش سوم مکالمه ای بین چند نفر (معمولا تا چهار نفر) در زمینه آموزشی یا تحصیلی است. (مثلا صحبت های بین مدرس و دانش آموزان)
بخش چهارم متن تک سخن گویی دیگری در ارتباط با موضوعات آکادمیک (مثلا کنفرانس یا سخنرانی دانشگاهی) است.

مدل سوالات

مدل سوالات کاملا متنوع است و می تواند به شکل های چند جوابی، تشخیص اطلاعات، ارتباط برقرار کردن بین اطلاعات، تکمیل جملات (جای خالی)، تکمیل جدول، تکمیل چارت و دیاگرام، تخصیص لیبل نمودار و غیره باشد.

نمره دهی

تعداد 40 سوال وجود دارد و هر سوال دارای یک نمره است و در نهایت با گرفتن ضریب و گرد کردن تا 0.5، نمره Listening آیلتس از 9 حساب می شود.

قسمت Reading آزمون آکادمیک آیلتس

قسمت Reading آزمون آکادمیک 60 دقیقه طول می کشد و شامل سه بخش می شود و در کل چیزی بین 2150 تا 2750 کلمه است.

هر یک از این سه بخش شامل یک متن طولانی است. متن ها معتبر و برگرفته از کتاب، ژورنال، مجله و یا روزنامه خواهد بود و غیر تخصصی و انتخاب آنها با در نظر گرفتن جنبه آکادمیک موضوع آنهاست. همچنین طوری گزینش شده اند که مناسب و قابل درک برای دانشجویان مقطع لیسانس، فوق لیسانس و بالاتر باشند. موضوعات آنها از واقعی و توضیحی تا استدلالی متغیر است و ممکن است شامل تصاویر و نمودار باشند. اگر بعضی از لغات بیش از حد تخصصی تشخیص داده شود توضیح مختصری برای آنها آورده می شود.

مدل سوالات

مدل سوالات کاملا متنوع است و می تواند به شکل های چند جوابی، تشخیص اطلاعات، تشخیص نظر نویسنده، ارتباط برقرار کردن بین اطلاعات، تکمیل جملات (جای خالی)، تشخیص سرتیتر، جمع بندی اطلاعات متن، تکمیل متن، تکمیل جدول، تکمیل چارت و دیاگرام، تخصیص لیبل نمودار و جواب دادن به سوالات کوتاه باشد.

نمره دهی

تعداد 40 سوال وجود دارد و هر سوال دارای یک نمره است و در نهایت با گرفتن ضریب و گرد کردن تا 0.5، نمره Reading آیلتس از 9 حساب می شود.

قسمت Reading آزمون جنرال آیلتس

قسمت Reading آزمون جنرال آیلتس 60دقیقه است و شامل سه بخش می شود.

بخش اول شامل دو یا سه متن کوتاه واقعی می شود و هر متن ممکن است چند پاراگراف مرتبط باشد (مثلا تبلیغ یک هتل). موضوعات در ارتباط با زندگی روزانه در کشور های انگلیسی زبان است.
بخش دوم شامل دو متن کوتاه واقعی می شود که بیتر در ارتباط با مشاغل (مانند درخواست های شغلی، اساسنامه شرکتی، و یا حقوق و شرایط کار) می شود.
بخش سوم شامل یک متن طولانی و پیچیده تر در ارتباط با موضوعات عمومی است و از منابع واقعی مثل اعلان ها، تبلیغات، دستورالعمل های شرکتی، کتاب ها، مجلات یا روزنامه ها برداشت می شود.

مدل سوالات

مدل سوالات کاملا متنوع است و می تواند به شکل های چند جوابی، تشخیص اطلاعات، تشخیص نظر نویسنده، ارتباط برقرار کردن بین اطلاعات، تکمیل جملات (جای خالی)، تشخیص سرتیتر، جمع بندی اطلاعات متن، تکمیل متن، تکمیل جدول، تکمیل چارت و دیاگرام، تخصیص لیبل نمودار و جواب دادن به سوالات کوتاه باشد.

نمره دهی

تعداد 40 سوال وجود دارد و هر سوال دارای یک نمره است و در نهایت با گرفتن ضریب و گرد کردن تا 0.5، نمره Reading آیلتس از 9 حساب می شود.

قسمت Writing آزمون آکادمیک آیلتس

قسمت Writing آزمون آکادمیک آیلتس60 دقیقه خواهد بود و شامل دو تکلیف می شود. در تکلیف اول حداقل 150 کلمه و در تکلیف دوم حداقل 250کلمه خواسته خواهد شد. متن هر دو تکلیف باید به شیوه رسمی نگارش شوند.

در تکلیف اول اطلاعات تصویری مانند گراف، جدول، نمودار یا دیاگرام ارائه خواهد شد و آزمون دهنده باید توضیحاتی درباره آن ها ارائه دهد. مثل توضیحاتی درباره مراحل یک پروسه عملیاتی، یا نحوه کار چیزی یا توضیح یک شیء یا رویداد. حداقل باید 150کلمه طی 20 دقیقه نوشته شود.
در تکلیف دوم با جنبه خاصی از یک مسئله یا بحث آشنا می شوید و باید حداقل 250 کلمه طی 40 دقیقه بنویسید.

قسمت Writing آزمون جنرال آیلتس

قسمت Writing آزمون جنرال آیلتس 60 دقیقه خواهد بود و شامل دو تکلیف می شود. در تکلیف اول حداقل 150 کلمه و در تکلیف دوم حداقل 250 کلمه خواسته خواهد شد. در تکلیف اول شما باید پاسخگوی یک وضعیت باشید مثلا با نگارش یک نامه برای درخواست اطلاعات یا توضیح یک شرایط.

در تکلیف دوم شما باید یک مقاله درباره جنبه خاصی از یک مسئله یا مباحثه بنویسید و متن شما همانطور که گفته شد حداقل باید 250کلمه باشد.
دقت کنید تفاوت Writing جنرال و آکادمیک در موضوعات و ماژول ها یه به زبان خودمانی تر سختی آنهاست.

قسمت Speaking آزمون آیلتس

در قسمت Speaking آزمون آیلتس شما با یک کارشناس مصاحبه کوتاهی انجام خواهید داد. مصاحبه خشک نخواهد بود و مکالمه کاملا بینا بین و درباره موضوعات زندگی روزمره و در سه بخش و بین 11 تا 14 دقیقه است.

در بخش اول شما باید به سوالاتی درباره خودتان، خانواده تان، کار یا علاقه مندی هایتان صحبت کنید.
در بخش دوم درباره یک موضوع گفتگو خواهید کرد. به شما کارتی داده خواهد شد که بر روی آن موضوعی نوشته شده و شما باید در گفتار خود درباره آن توضیح دهید. در ابتدا یک دقیقه زمان خواهید داشت تا درباره آنچه می خواهید بگویید فکر کنید و سپس برای یک تا دو دقیقه صحبت خود را بیان کنید.
در بخش سوم مصاحبه کننده سوالاتی درباره موضوع مطرح شده در بخش دوم خواهد پرسید و شما باید به آنها جواب دهید.

هزینه آیلتس در حال حاضر (ابتدای 96) حدود 800 هزار تومان می باشد.
آزمون آیلتس آنلاین

شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

Admin
20 مارس 2017

صفحات اجتماعی آرتا دانش

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

مطالب مرتبط

Admin

ielts holder 2

دیدگاه‌ها برای ielts holder 2 بسته هستند
05 ژوئن 2017
خدمات دانشجویی
Admin

خدمات دانشجویی

دیدگاه‌ها برای خدمات دانشجویی بسته هستند
20 فوریه 2019
موضوع این نوشته را وارد کنید
Admin

applyabroadforum

دیدگاه‌ها برای applyabroadforum بسته هستند
24 نوامبر 2019
Admin

تحصیل در امریکا – مقطع لیسانس

دیدگاه‌ها برای تحصیل در امریکا – مقطع لیسانس بسته هستند
04 ژانویه 2017

درخواست مشاوره رایگان

کارشناسان دانش آرتا در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

از صبوری شما سپاسگزاریم.

شماره تماس : 02128421819