دانشگاه بیلکنت

مشاوره

دانشگاه بیلکنت – اولین دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی در ترکیه است. پردیس دانشگاه در حدود 12 کیلومتری بزرگراه اصلی به اسکیچهر واقع شده است و مساحتی بیش از 300 هکتار را در بر می گیرد.

هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین الملل در سال تحصیلی 2019-2020 به طور میانگین 14500 دلار در سال بوده است.

رتبه جهانی این دانشگاه درسال 2020، با توجه به رده بندی سایت تایمز 600-501 می باشد که بنا به گزارش همین سایت رتبه 82 ام در میان سایر دانشگاه های آسیایی را دارد. این دانشگاه رشته‌های متفاوتی را در دانشکده‌های هنر، طراحی و معماری، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، مديريت و علوم اجتماعي، آموزش، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، حقوق، علوم پایه، موسیقی و هنر های تجسمی، فن آوری و مدیریت کاربردی به دانشجویان علاقمند ارائه می‌کند. همچنین سه دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی، آموزش، مهندسی و علوم در این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرند.

بورسیه های تحصیلی موجود برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی که متقاضی دریافت کمک هزینه های تحصیلی هستند طبق نمرات دبیرستان و نمرات آزمون ملی و بین المللی خود ارزیابی می شوند.

متقاضیان واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی، می توانند از تخفیف 50 تا 100 درصدی شهریه استفاده کنند.

بورس های اقامتی ممکن است برای تعداد محدودی از دانشجویان برتری که بورس شهریه کامل دریافت کرده‌اند، ارائه گردد.

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در کشور ترکیه و دانشگاههای این کشور از جمله Bilkent University هستید، می توانید با تماس با مشاوران کیمیای دانش آرتا  با توجه به شرایط خود، از بهترین گزینه برای تحصیل خود در ترکیه مطلع شوید.