تحصیل در کانادا و کرونا

مشاوره
آیا محدودیت های سفر به کانادا لغو می شود؟

جدیدترین اخبار به دست آمده نشان دهنده امکان برداشته شدن محدودیت های سفر برای دانشجویان خارجی در پاییز امسال را نشان می دهد. از 18 مارس 2020 دانشجویان خارجی امکان ورود به کانادا را ندارند مگر اینکه دارای ویزای تحصیلی باشند که در آن تاریخ معتبر بوده است. چند روز پیش دانشجویان آمریکایی به لیست معافیت از محدودیت های سفر به کانادا افزوده شدند اما با این حال دانشجویان آمریکایی هم برای ورود به کانادا باید واجد شرایط و معیارهایی باشند.
شایان ذکر است این نامه بدون تاریخ به امضای وزیر مهاجرت و وزیر سلامت کانادا رسیده است، اما در این نامه از دریافت کنندگان خواسته شده که تا جمعه 24 جولای 2020 به آن پاسخ بدهند. هدف از این نامه این است که دو وزیر مزبور با دولت های استانی و فدرال و موسسات آموزشی تعیین شده وارد گفتگو شوند تا راهی برای ورود امن دانشجویان خارجی در ماه های آینده پیدا کنند.
محدودیت های سفر که برای جلوگیری از نفوذ و شیوع کرونا به داخل کانادا اندیشیده شده اند توانایی استان ها و مناطق کانادا را در پذیرش دانشجویان خارجی دچار مشکل کرده است. اما دو وزیر مهاجرت و وزیر سلامت کانادا در نامه خود اهمیت به سزای دانشجویان خارجی برای جامعه، اقتصاد و محیط کانادا را خاطر نشان کرده اند. بدین ترتیب آنها می خواهند بین اختیار و قدرت ده استان و مناطق 3 گانه به جز Nunavut که خود مختار است در پذیرش دانشجویان خارجی و احترام گذاشتن به سیاست های خاص دولت فدرال برای مهار کرونا عدالت برقرار کنند.
در عین حال این دو وزیر بیان کرده اند که دولت های فدرال و استانی باید با کمک همدیگر رویکرد منسجم، شفاف و هماهنگی را در راستای حمایت از سلامت و امنیت دانشجویان و جامعه کانادا اتخاذ کنند.” بدین منظور دولت فدرال رهنمودهایی را برای تبیین نحوه استقبال از دانشجویان خارجی منتشر خواهد کرد. در این بیانیه انتظارات دانشجویان و دولت های استانی در دستیابی به این هدف مشخص خواهد شد. برای نمونه دانشجویان به محض ورودشان همچنان موظف به قرنطینه اجباری 14 روزه خود هستند.

مشاوره تخصصی

ارتباط با مشاوران

جهت دریافت مشاوره مهاجرتی میتوانید از طریق رزرو وقت و تکمیل فرم ارزیابی بصورت آنلاین اقدام نمایید تا همکاران ما حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از ثبت رزرو وقت مشاوره با شما تماس بگیرند .همچنین در روز های تعطیل میتوانید با شماره واتساپ در ارتباط باشید 

call-center-service-