info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

ویزای Tier 2 انگلستان چیست؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
ویزای Tier 2 انگلستان

انگلستان یکی از پرطرفدارترین کشور‌هایی است که از طریق راه‌های مختلف زیادی می‌توان برای مهاجرت به آن اقدام کرد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند باید قبل از هر چیزی ویزای این کشور را دریافت کنند و کسانی که قصد دارند از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند باید برای دریافت ویزای کاری انگلستان که به نام ویزای Tier 2 انگلستان شناخته می‌شود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که ویزای Tier 2 انگلستان جهت اهداف مختلف زیادی برای کار در این کشور صادر می‌شود. در صورت اقدام به دریافت این نوع ویزا لازم است هر فرد به میزان۹۴۵ پوند تمکن مالی ارائه دهد. در این مطلب ما به معرفی ویزای Tier 2 انگلستان و همچنین شرایط لازم برای اخذ آن خواهیم پرداخت. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

معرفی ویزای Tier 2 انگلستان

ویزای Tier 2 انگلستان یا همان ویزای مهارت کارگران به افراد متخصص و واجد شرایط این شانس را می‌دهد تا جهت انجام یک کار مشخص به همراه یک کارفرمای معتبر و تأیید شده به این کشور سفر کنید و برای مدتی معین آنجا ساکن شوید. افرادی که شغل‌شان در لیست آن دسته از مشاغلی قرار دارد که از کمبود نیروی کار برخوردارند می‌توانند برای خود از سوی کارفرما انگلیسی دعوتنامه کاری دریافت کنند.

توجه داشته باشید که برای شروع کار خود در کشور انگلستان لازم است از ۳ ماه قبل جهت دریافت ویزایtier ۲ این کشور اقدام کنید. این ویزای کاری تا ۵ سال اعتبار دارد اما پس از گذشت ۵ سال در صورت تمایل می‌توانید جهت دریافت اقامت دائمی اقدام کنید. کارفرما‌هایی که قصد استخدام نیرو مورد نیاز خارجی از طریق ویزاtier ۲ انگلستان را دارند باید قبل از هر اقدام دیگری از دولت کشور خود مجوزات لازم را دریافت کنند.

کارفرما‌های انگلیسی معمولاً قبل از اینکه بخواهند شغل مدنظر خود را به خارجیان پیشنهاد کنند ابتدا باید آن را برای کسانی که مقیم منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا هستند و همچنین شهروندان خود آگهی کنند. به عبارت دیگر در نظر گرفتن چنین شغلی برای افراد خارجی و خارج از اتحادیه به صورت مستقیم امکان‌پذیر نیست. این کار تنها در صورتی امکان دارد که شغل مورد نظر در لیست مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان قرار گرفته باشد. در این حالت دیگر لزومی ندارد که کارفرما شغل مورد نظر را آگهی نماید.

زیر شاخه‌های ویزای Tier 2 انگلستان

ویزای Tier 2 انگلستان نیز همچون دیگر برنامه‌های مهاجرتی Tier از چند زیر شاخه بسیار مهم برخوردار است که افراد متقاضی در آن‌ها به صورت منظم طبقه‌بندی می‌شوند. زیر شاخه‌ها عبارتند از:

 • ویزای عمومیTier ۲ انگلیس
 • ویزای بین شرکتیTier ۲ انگلیس
 • ویزای مذهبی در دسته Tier ۲ انگلیس
 • ویزای ورزشکاران Tier ۲ انگلیس

ویزای عمومی Tier 2 انگلستان

ویزای Tier 2 انگلستان مخصوص افرادی است که در مهارت و تخصص‌شان از پیشنهاد کاری معتبر از سوی کارفرمای انگلیسی برخوردار هستند. توجه داشته باشید که شغل مورد نظر باید در لیست مشاغل مجاز افراد اسکیلد ورکر قرار گرفته باشد و همچنین کارفرمایی که پیشنهاد کاری را ارسال می‌کند باید از مجوز اسپانسرشیپTier ۲ انگلیس برخوردار باشد. لازم به ذکر است که شغل‌های این زیرشاخه حتماً باید ابتدا در منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا آگهی شوند مگر اینکه در لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان قرار گرفته باشند. برای این زیر شاخه سالیانه ۲۰۷۰۰ جایگاه در نظر گرفته می‌شود تا توسط خارجیان تکمیل شود.

ویزای بین شرکتی Tier 2 انگلستان

این زیرشاخه، ویژه کارمندانی است که در شرکت‌های بسیار بزرگ و چند ملیتی مشغول به کار هستند و حالا قصد دارند به شعبه شرکت خود در کشور انگلستان انتقال یابند. افراد متقاضی برای اخذ اقامت کشور انگلیس باید یک گواهی اسپانسرشیپ با اعتبار، از طرف کارفرمای خود برای افراد متخصص در این زیرشاخه در دست داشته باشند. برای این زیر شاخه هم دو زیر مجموعه وجود دارد:

 • کارمندان بلند مدت
 • کارآموزان فارغ التحصیل شده

ویزای مذهبی در دسته Tier 2 انگلستان

ویزای مذهبی در دسته ویزای Tier 2 انگلستان یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت انگلیس برای افراد متخصص است. این ویزا برای کارکنان متخصص و ماهری است که به آن‌ها در مراکز و مجامع مذهبی کشور انگلستان پیشنهاد کاری شده است.

ویزای ورزشکاران Tier 2 انگلستان

این نوع ویزا مخصوص ورزشکاران معروف و مربیان ورزشی شناخته شده و معتبر است. متقاضیان این نوع ویزا لازم است از سوی نهاد ورزشی متبوع خود به رسمیت شناخته شده باشند. توجه داشته باشید که ورزشکاران و مربیان از طریق این ویزا می‌توانند به راحتی اقامت کاری کشور انگلیس را دریافت کنند.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای Tier 2 انگلستان

انگلستانیکی از کشور‌هایی است که افراد می‌توانند از طریق راه‌های مختلف زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. اگر قصد اخذ ویزاtier ۲ انگلستان را دارید باید شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته باشید. این شرایط و مدارک عبارتند از:

 • شغل مد نظر باید از سوی یک کارفرمای انگلیسی معتبر و تأیید شده توسط وزارت امور داخله کشور انگلستان مجوزات لازم را دریافت کرده باشد.
 • داشتن یک گواهی حمایت مالی از سوی کارفرمای خود که حاوی اطلاعات شغلی شما است الزامی است.
 • شغل فرد باید در لیست درخواست مشاغل انگلستان وجود داشته باشد.
 • باید حقوق و درآمدی که از آن شغل به دست می‌آورید با حداقل حقوق مشخص شده برای آن شغل برابر باشد.
 • فرد باید صلاحیت کافی در شغل مورد نظر را داشته باشد.
 • داشتن پیشنهاد کاری تأیید شده قبل از درخواست ویزا مورد نظر.
 • فرد متقاضی حتماً باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و بتواند به این زبان صحبت کند، بخواند، بنویسد و به صورت کامل همه چیز را درک کند. توجه داشته باشید که هنگام ثبت نام باید دانش خود را در زبان انگلیسی اثبات کنید.

افراد متقاضی ویزای Tier 2 انگلستان باید دارای چه ویژگی‌ها و امتیازاتی باشند؟

به افرادی که متقاضی اخذ ویزای Tier 2 انگلستان هستند و می‌خواهند هرچه سریع‌تر و آسان‌تر این ویزا را دریافت کنند توصیه می‌کنیم با توجه به معیار‌های ذکر شده در قسمت زیر سعی کنند امتیازات لازم را برای واجد شرایط شدن کسب کند.

 • دارا بودن مهارت‌های لازم برای کار با ویژگی‌های موقعیت شغلی
 • داشتن مهارت درک زبان انگلیسی
 • داشتن بالای ۱۶ سال سن
 • در صورت شرکتی بودن کار، باید حداقل فرد از ۱۰ درصد سهم شرکت برخوردار باشد؛ مگر اینکه حقوق سالانه او حداقل ۱۵۹۶۰۰ پوند باشد.
 • فرد نباید از طرف دولت هیچ گونه کمک هزینه‌ای دریافت کرده باشد.
 • فرد متقاضی به هیچ عنوان نباید در کاری غیر از شغلی که از طریق آن ویزای Tier 2 انگلستان دریافت می‌کند، فعالیت کند.
 • فرد باید در صورت فارغ‌التحصیلی از کشور انگلستان واجد شرایط دریافت گواهی ATAS باشد.

سخن پایانی

امروزه یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌های بسیاری از متخصصین و کارگران کاربلد و حرفه‌ای اخذ اقامت کاری کشور انگلستان است. انگلستان به دلیل کمبود نیرو کار متخصص پذیرای افراد جویای کار از نقاط مختلف دنیا است. افراد مختلفی می‌توانند از طریق راه‌های متفاوت زیادی برای مهاجرت به کشور انگلستان اقدام کنند. ورزشکاران حرفه‌ای و شناخته شده از جمله این افراد خاص هستند. در این مطلب ما به معرفی کامل ویزایtier۲ انگلستان یا همان ویزای مهارت کارگران و تمام شرایط و مدارک لازم مورد نیاز برای اقدام به اخذ ویزا پرداخته‌ایم. ‌امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
08 آوریل 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp