ویزای 491

ویزای 482 استرالیا

مهاجرت

ویزای 482 – ویزای کمبود نیروی کار ماهرویزای 482

ویزای موقت کمبود نیروی کار ماهر (زیر گروه 482)

ویزای 482 که به ویزای TSS معروف می باشد، کارفرمایان را قادر می سازد تا با کمترین هزینه به کارگران ماهر پیشنهاد کار دهند. این در صورتی است که آنها نمی توانند یک استرالیایی متخصص و ماهر را پیدا کنند.

ویزای 482 به نوعی استفاده هدفمند از کارگران خارجی جهت رفع مشکل کمبود نیروی کار ماهر را تسهیل می کند. ضمن اینکه کارگران استرالیایی اولویت پیدا می یابند. دارندگان ویزای TSS می توانند در استرالیا در شغل معین شده برای حامی کسب و کار خود در یکی از سه جریان زیر کار کنند:

 • اقامت کوتاه مدت
 • جریان دوره متوسط
 • جریان توافق نامه کار

مدت اقامت :

یک تا پنج سال، بسته به شغل تعیین شده و جریان ویزا معین شده

هزینه ها برای اخذ این نوع ویزا عبارتند از :

🔸متقاضیان دوره متوسط و بلند مدت از 2400 دلار استرالیا

🔸متقاضیان اقامت کوتاه مدت از 1150 دلار استرالیا

شرایط دریافت ویزای 482 :

◾️عنوان شغلی باید در یکی از لیست های short-term یا medium-term باشد.

◾️کارفرما مجوز اسپانسرشیبی را داشته باشد و نیرو را تمام وقت بخواهد.

◾️حقوق نیرو کار سالیانه کمتر از 52000 دلار استرالیا نباشد.

◾️گردش مالی اسپانسر باید مشخص باشد.

◾️باید دارای دو سال سابقه کاری تمام وقت قابل اثبات باشد (با بیمه و یا ارائه پرینیت حساب بانکی)

◾️باید کارفرما بتواند آفیسر را توجیه کند که چرا داخل استرالیا نیرو پیدا نمی کند (آگهی استخدام برای 3 ماه باید در وب سایت ها توسط کارفرما گذاشته شود.)

◾️کارفرما باید به ازای هر سالی که میخواهد شخصی را اسپانسر کند 1200 دلار به حساب استرالیایی که برای بودجه آموزشی در نظر گرفته شده واریز کند.

📌اقامت کوتاه مدت :

این اقامت در صورتی پذیرفته می شود که کارفرما به طور موقت از شما به عنوان یک نیروی کار ماهر خارجی حمایت کند. تنها مشاغل موجود در فهرست مشاغل اقامت کوتاه مدت (STSOL) برای این متقاضیان اعمال خواهد شد.

اقامت کوتاه مدت اجازه می دهد شخص حداقل تا 1 سال و حداکثر تا 2 سال ، اگر از طریق International Trade Obligation  درخواست دهد ، در استرالیا بماند.

📌جریان دوره متوسط :

این اقامت در صورتی پذیرفته می شود که کارفرما نهایتا تا 4 سال از شما به عنوان یک نیروی کار ماهر خارجی حمایت کند. تنها مشاغل موجود در فهرست مهارت های استراتژیک دوره متوسط و بلند مدت (MLTSSL) و یا لیست مشاغل منطقه ای (ROL) اعمال خواهد شد.

📌توافق نامه مشارکت کار :

این جریان در صورتی پذیرفته می شود که کارفرما از شما به عنوان یک کارگر خارجی به مدت 5 سال حمایت کند و در توافقنامه مشارکت کار با آن دپارتمان درآمده باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان با شماره های 66520991-021 و 66520994-021 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تخصصی

3 thoughts on “ویزای 482 استرالیا

 1. با سلام و احترام
  مصطفی محمدی هستم کارشناسی ارشد فیزیوتراپی فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران با معدل 17. من متولد 1990 یا همون 28 سال سن دارم. 5 سال سابقه کاری دارم که فقط 2 سالش بیمه رد کردم. نمره زبان آیلتس 5 و نیم دارم. میخواستم ببینم من با این ویزا 482 استرالیا میتونم وارد مشاغلی بشم مثل دستیار فیزیوتراپی یا مشاغلی شبیه این که نخواد مدرکما رجیستریشن کنم و نمره زبان آیلتس بالا داشته باشم

  1. با سلام خدمت شما دوست گرامی

   ویزای 482 مخصوص افرادی است که پیشنهاد کار تمام وقت از کارفرمای استرالیایی دارند. برای این ویزا ارزیابی تحصیلی و کاری انجام نمیشه و کافیست حداقل دو سال سابقه کار قابل اثبات داشته باشید.
   موفق باشید

 2. با سلام واحترام.ببخشید بعد از 5 سال چی میشه منظورم اقامت دایم هست.وحید هستم.ممنون

Comments are closed.