info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

ویزای 476 استرالیا چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
ویزا 476

در این مطلب راه‌های دریافت ویزای 476 استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ چراکه این ویزا برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی در نظر گرفته شده است. ناگفته نماند که تنها فارغ التحصیلان دانشگاه‎هایی می‌توانند از این ویزا استفاده کنند که اداره مهاجرت استرالیا آن دانشگاه‌ها را تأیید کرده باشد. خبر خوش این است که در بین 36 دانشگاه اعلام شده از سوی اداره مهاجرت استرالیا، 2 دانشگاه نیز در ایران تأیید شده‌اند که این 2 دانشگاه، دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران هستند. ما در ادامه بیشتر به بررسی شرایط دریافت این ویزا خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید.

استرالیا کجاست؟

قبل از اینکه به دنبال پاسخ به این سؤال باشیم که چگونه ویزای 476 استرالیا  را دریافت کنیم؟ باید کشور استرالیا را بشناسید. این کشور ما بین اقیانوس‌های هند و آرام و دقیقاً در قسمت نیم کره‌جنوبی زمین جای گرفته است. از نظر وسعت یکی از کشورهای پهناور معرفی می‌شود که به خاطر چند فرهنگی بودن، یک کشور مهاجرپذیر است. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که یک چهارم جمعیت استرالیا را مهاجران به خود اختصاص داده‌اند.

آب و هوای این کشور همچون ایران 4 فصل است و شما زیبایی‌های هر فصل را می‌توانید به خوبی مشاهده و احساس کنید. کانبرا پایتخت این کشور است که در کنار آن می‌توان استرالیا را شامل 6 ایالت و 2 سرزمین در نظر گرفت و شاید جالب باشد اگر بدانید که به استرالیا القابی را نیز نسبت داده‌اند. القابی همچون مرز آخر، پیرترین قاره و آخرین سرزمین‌ها.

گلدکوست، نیوکاسل، سان شاین کوست و کنز همگی جزء بزرگ‌ترین شهرهای این کشور به شمار می‌آیند. بدون شک، اقتصاد قدرتمند این کشور یکی از دلایل اصلی مهاجران است. این کشور با مساحت 7,617,930 کیلومتر در قاره اقیانوسیه قرار گرفته است. هزینه درمان افرادی که اقامت دائم و شهروندی استرالیا دارند نیز رایگان البته با پرداخت مالیات است.

مزایای ویزای 476 استرالیا

از مزایای دریافت ویزای 476 استرالیا در ابتدا این نکته خودنمایی می‌کند که همسر و فرزندان فرد متقاضی نیز می‌توانند در کشور استرالیا بدون شرط به تحصیل و کار بپردازند. متقاضیان این ویزا می توانند در دوره‌های حرفه‌ای و در مناطق کم جمعیت به تحصیل بپردازند. حتی سابقه کار در این کشور خود نیز جزء امتیازها به شمار می‌آید. مدت 18 ماه این ویزا قطعاً بستر مناسبی را برای کسب تجربه کاری، زندگی و تحصیلی فراهم می‌کند. فرد مورد نظر می‌تواند برای پدر و مادر خود نیز ویزای توریستی ارسال کند. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و می‌توان وضعیت اقتصادی بسیار مطلوبی را برآورد کرد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

شرایط ویزای 476 استرالیا

سؤال بسیاری از متقاضیان این است که چگونه ویزای 476 استرالیا  را دریافت کنیم؟

توجه داشته باشید که ویزای 476 استرالیا یک نوع ویزای مهارتی است و دقیقاً از روزی که شما فارغ‌التحصیل می‌شوید تا روزی که پرونده ثبت می‌شود نباید بیشتر از 2 سال گذشته باشد؛ در غیر این صورت باید مشکلات ریز و درشتی را در نظر بگیرید.

موضوع مهم دیگر این است که شما باید تنها فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های امیرکبیر یا تهران باشید. به این دلیل که تنها این 2 دانشگاه جزء دانشگاه مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا در ایران هستند. همچنین در زمان ثبت پرونده سن شما به عنوان متقاضی نباید زیر 31  سال باشد.

مدرک تحصیلی نیز در بین شرایط حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترای مهندسی از دانشگاه‌های گفته شده را به هیچ وجه نباید فراموش کنید. در مورد نمره زبان نیز شرط‌هایی وجود دارد.

حداقل نمره کل آیلتس 6 است که مهارت‌های لیسینینگ، رایتینگ، ریدینگ و اسپیکینگ هرکدام نمره 5 را به صورت حداقلی می‌طلبند. حداقل نمره کل تافل IBT 64، حداقل نمره کلی PTE 50 و برای هر 4 مهارتOET حداقل امتیاز B لازم است. برای آزمون C1 Advanced کمبریج نیز حداقل نمره کل 169 در نظر گرفته شده است. رشته‌های مورد تأیید این ویزا شامل:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی سازه
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی محیط‌زیست
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی تولید
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی معدن
 • مهندسی مواد

حال که در مورد شرایط ویزای 476 استرالیا صحبت می‌کنیم، بهتر است بدانید که سلامت عمومی متقاضی جزء مهم‌ترین موضوعاتی است که جامعه استرالیا برای ارائه این ویزا به آن توجه می‌کند. آزمایش و معاینه‌های مدنظر قرار می‌گیرد که متقاضیان این ویزا باید به انجام هرچه سریع‌تر آن اقدام کنند.

زمانی که نتیجه معاینه‌ها توسط پزشک بررسی گردد، به دست بخش سلامت اداره مهاجرت استرالیا برای بررسی بیشتر خواهد رسید. این‌گونه جامعه استرالیا می‌تواند ارزیابی درستی بابت محاسبه هزینه‌های خدمات پزشکی و تأمین اجتماعی داشته باشد.

مدارک لازم ویزای 476 استرالیا

برای دریافت ویزای 476 استرالیا باید مدارک لازم آن را هرچه سریع‌تر تهیه و ارائه دهید. مهم‌ترین مدارک شامل مدارک هویتی می‌شود که شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت و عکس جدید متقاضی را در بر می‌گیرد. ریز نمرات تحصیلی، گزارش حساب بانکی و نامه تمکن مالی همگی باید اصل، ترجمه و کپی آن‌ها ارائه گردد. چنانچه متقاضی ازدواج کرده باشد، طبیعتاً مدارک مربوطه باید وجود داشته باشد. رزومه و سوابق شغلی نیز از جمله مدارک  مهم دیگر در این شرایط به شمار می‌آید. گواهی لازم معاینه‌ها و آزمایش‌ها نیز جزء مدارک مهم به شمار می‌آید. اداره مهاجرت باید مدارک مهندسی متقاضی را کاملاً تأیید کند و در پایان نیز باید پاسپورت متقاضی به صورت معتبر در بین مدارک مورد نیاز مورد بررسی قرار بگیرد.

ویزای کنسل شده

حال که در مورد راه های دریافت ویزای 476 استرالیا صحبت کرده‌ایم، بهتر است بدانید که متقاضیان عزیز به هیچ عنوان نباید اگر در این کشور سکونت داشته‌اند، ویزا یا حتی درخواست کنسل شده‌ای داشته باشند. این خود می‌تواند مسئله بسیار دردسرسازی به شمار آید. به همین دلیل است که در مبحث‌های این‌چنینی بهتر است با فردی متخصص و ماهر در ارتباط باشید که مشاورین ما در این سایت می‌توانند در این خصوص اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

هزینه ویزا 476 استرالیا

برای برآورد هزینه شما باید متقاضیان را به 2 دسته فرعی و اصلی تقسیم‌بندی کنید. متقاضی اصلی فرد فارغ‌ التحصیل و متقاضی فرعی نیز همسر و فرزند وی هستند. متقاضی اصلی برای دریافت ویزای 476 استرالیا باید 405 دلار استرالیا و متقاضیان فرعی 200 دلار باید بپردازند که البته برای فرزندان زیر 18 سال 100 دلار نیز دریافت خواهد شد. هزینه دولتی را بیان کرده‌ایم ولی هزینه‌های جانبی را نباید فراموش کنید. این هزنیه‌های جانبی شامل ترجمه مدارک، انگشت‌نگاری و… می‌شود که بهتر است برای برآورد و محاسبه صحیح و درست این ویزا شما به افرادی مطمئن مراجعه کنید.

هزینه اخذ ویزای 476 استرالیا

هزینه قانونی اقدام برای این ویزا برای نفر اصلی 380 دلار و برای همسر 180 دلار و برای هر فرزند 90 دلار می باشد.

نکات ویزای 476 استرالیا

 • مدت زمان دریافت ویزا بین 3 تا 6 ماه می باشد.
 • دانشجویان مجازی، شبانه و پردیس دانشگاه امیرکبیر و تهران نیز می توانند از این امکان بهره مند گردند.
 • هنگام دریافت ویزا 476 نباید در استرالیا باشید.
 • ویزای 476 سیستم امتیاز بندی ندارد.
 • اگر ویزای 485 داشته اید برای این ویزا اقدام نکنید.
 • اگر ویزای 476 داشته اید برای این ویزا اقدام مجدد نکنید.

سخن پایانی

در مورد راه های دریافت ویزای 476 استرالیا با شما به ساده‌ترین شکل ممکن صحبت کرده‌ایم و به دور از پیچیدگی مباحث قصد داشته‌ایم تا به راحتی با شرایط، مدارک و مزایای دریافت این نوع ویزای مهارتی آشنایی کامل پیدا کنید. فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی می‌توانند آینده شغلی بسیار ایده‌آلی را در استرالیا پیش‌بینی کنند.

بدون شک، استرالیا کوچک‌ترین قاره ولی یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا معرفی می‌شود که یک انتخاب مناسب برای آن دسته از افرادی است که به دنبال مهاجرت و رویاهای خود هستند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین این سایت در ارتباط باشید. این‌گونه انتخابی آگاهانه‌تر و البته با کم‌ترین هزینه را می‌توانید تجربه کنید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
12 آگوست 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp