info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

ویزای 190 استرالیا چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
ویزای 190 استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟ ما در مطلب امروز قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. ویزای ۱۹۰ استرالیا از جمله ویزاهای کار و مهارت بوده و متقاضیان آن از همان بدو ورود، اقامت دائم می‌گیرند. امتیاز لازم برای این ویزا ۶۵ است و کسانی که موفق به دریافت این ویزا می‌شوند، می‌توانند از خویشاوندان و دوستان حمایت کنند. به علت اینکه کشور استرالیا، کشوری زیبا بوده که نرخ بیکاری در آن پایین است، تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور زیاد هستند. راه‌های متعددی برای مهاجرت به آن وجود دارد؛ اما یکی از محبوب‌ترین روش‌ها، مهاجرت کاری بوده که از طریق این ویزا انجام می‌شود. برای اینکه بیشتر با این ویزا و شرایط آن آشنا شوید با ما تا پایان مطلب همراهی کنید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟ ما در مطلب امروز قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. ویزای ۱۹۰ استرالیا از جمله ویزاهای کار و مهارت بوده و متقاضیان آن از همان بدو ورود، اقامت دائم می‌گیرند. امتیاز لازم برای این ویزا ۶۵ است و کسانی که موفق به دریافت این ویزا می‌شوند، می‌توانند از خویشاوندان و دوستان حمایت کنند. به علت اینکه کشور استرالیا، کشوری زیبا بوده که نرخ بیکاری در آن پایین است، تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور زیاد هستند. راه‌های متعددی برای مهاجرت به آن وجود دارد؛ اما یکی از محبوب‌ترین روش‌ها، مهاجرت کاری بوده که از طریق این ویزا انجام می‌شود. برای اینکه بیشتر با این ویزا و شرایط آن آشنا شوید با ما تا پایان مطلب همراهی کنید.

شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا

برای دریافت ویزا ۱۹۰ استرالیا لازم است شرایطی داشته باشید. از جمله آنها عبارتند از:

 • یکی از شرایط دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا، شغل شماست. به این معنی که شغلتان باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار گرفته باشد.
 • دارای ارزیابی مهارت مناسب برای شغل معرفی شده باشید.
 • دست کم 65 امتیاز را در آزمون امتیازبندی استرالیا به‌دست آورید.
 • نامزدی شما باید از سوی یک آژانس دولتی ایالتی یا مرکزی انجام گرفته باشد.
 • فرم EOI استرالیا را ارائه دهید. این فرم برای ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا است که باید بعد از تکمیل کردن مدارک و دریافت تاییدیه ارزیابی فرستاده شود. این فرم به درخواست‌کنندگان این امکان را فراهم می‌کند تا از امتیازشان آگاه شوند.
 • سن درخواست کننده باید بین 18 تا 45 سال باشد.
 • فرد باید در زبان انگلیسی مهارت داشته باشد. حداقل مهارت در آیلتس 6 یا معادل آن است.
 • فرد باید از تاییدیه سلامت برخوردار باشد و اقدام به احراز هویت کند.

مراحل اقدام و دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای دریافت این ویزای استرالیا مراحلی طی می‌شود. نحوه دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا طبق مراحل زیر انجام می‌گیرد:

مرحله اول : انتخاب مهارت و رشته از لیست مشاغل جدید استرالیا ۲۰۲۳

در اولین مرحله باید  ببینید که آیا شغل شما جزو مشاغل مورد نیاز استرالیا (ANZSCO) هست یا خیر. به این ترتیب می‌توانید شغل مرتبط با تخصص خود را از لیست  مشاغل مورد نیاز استرالیا پیدا کنید.

مرحلۀ ۲: دریافت اسسمنت مثبت (ارزیابی تحصیلی و کاری)

مرحله بعدی برای اخذ ویزای استرالیا به ارزشیابی مدارک تحصیلی یا کاری مربوط می‌شود. این فرایند ممکن است از یک هفته تا چهار ماه طول بکشد. برای ارزشیابی در بعضی سازمان‌ها ملزم به داشتن مدرک زبان هستید؛ اما برای برخی دیگر از سازمان‌ها، داشتن مدرک زبان ضروری نیست.

مرحله سوم: امتیازشماری

هم اکنون کمترین امتیاز برای مهاجرت به استرالیا ۶۵ است. با ویزای ایالتی ۱۹۰ می‌توانید ۵ امتیاز کمکی از ایالت اسپانسر‌کننده بگیرید. برای اینکه امتیاز کامل را بگیرید به ۶۰ امتیاز دیگر نیاز دارید‌. عوامل مختلفی در افزایش یا کاهش امتیاز موثر هستند. از جمله آنها می‌توان سن، سطح زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، سابقه کار، وضعیت تاهل و… را نام برد.

مرحله چهارم ثبت نام در EOI

EOI مخفف Express of Interest بوده که به معنی ابراز تمایل است. بعد از ارزیابی مدارکتان و کسب حدنصاب امتیاز باید مدارک خود را به سیستم EOI  وارد کنید. سیستم EOI  امتیاز مهاجرت به استرالیا را محاسبه می‌کند و تا زمان بررسی در نوبت قرار می‌دهد. اگر امتیاز شما حداقل به ۶۰ رسید، می‌توانید منتظر باشید تا از یکی از ایالت‌ها دعوت‌نامه بگیرید. با امتیاز بیشتر، شانس دریافت ویزا بالاتر می‌رود.

مرحله پنجم: درخواست دعوت نامه یا اسپانسرشیپ ایالتی استرالیا

در این مرحله باید از یکی از ایالت‌های استرالیا که رشته شما در آن وجود دارد، درخواست اسپانسر ایالتی کنید تا ۵ امتیاز کمکی بگیرید. دریافت اسپانسرها از ایالت‌های زیر انجام می‌شوند که عبارتند از:

 • دریافت اسپانسر ایالتی استرالیای غربی
 • دریافت اسپانسر ایالتی استرالیای جنوبی
 • دریافت اسپانسر ایالتی تاسمانیا
 • دریافت اسپانسر استرالیای شمالی
 • دریافت اسپانسر ایالتی از نیوساث ولز
 • دریافت اسپانسر ایالتی کانبرا
 • دریافت اسپانسر ایالتی کوئینزلند
 • دریافت اسپانسر ایالتی ویکتوریا

مرحله ششم: دریافت دعوت نامه

در این مرحله با ایمیل، دعوت‌نامه‌ای دریافت می‌کنید که از آن زمان باید برای دریافت ویزا در ۶۰ روز اقدام کنید. بعد از آن باید منتظر باشید تا ویزا را دریافت کنید. زمان‌ دریافت ویزا در شرایط مختلف فرق دارد.

مرحله هفتم: ارسال مدارک و دریافت ویزا

بعد از اینکه دعوت‌نامه گرفتید، می‌توانید در طی ۶۰ روز مدارک خود را تکمیل کنید. در این مرحله تست‌های پزشکی و پلیس‌چک نفر اصلی و همراهان صورت می‌گیرد. بعد از تکمیل مدارک و ارسال آن، ویزای اقامت دائم ۱۹۰ استرالیا در عرض یک تا شش ماه صادر می‌شود.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مدارک لازم برای دریافت ویزای 190 استرالیا

برای دریافت ویزای 190 استرالیا  لازم است مدارکی ارائه کنید. این مدارک باید به  زبان انگلیسی ترجمه و تحویل  داده شوند. مدارک مزبور به قرار زیر هستند:

 • مدارک تحصیلی
 • پاسپورت که حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار داشته باشد.
 • کارت ملی نفر اصلی و همراهان
 • شناسنامه نفر اصلی و همراهان
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
 • کارت پایان خدمت (آقایان)
 • ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
 • رزومه
 • مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
 • مدارک سابقه کاری شامل بیمه، فیش حقوقی، گواهی کار و …

لازم به ذکر است که بعضی از مدارک مانند سابقه کار که باید ارائه شوند خیلی حساس هستند و اگر اشتباه کوچکی رخ دهد ممکن است درخواست شما رد شود. برای دوری از این مشکل پیش از اینکه مدارک را ارائه کنید بازبینی آن را به افراد باتجربه بسپارید.

مدت‌ زمان دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای اخذ ویزای 190 استرالیا به زمان نیاز است. در مورد زمان دقیق اخذ ویزا باید گفت که زمان تقریبی اخذ آن در قبل از کرونا حدود 6 تا 7 ماه بود که در دوران کرونا این زمان افزایش یافته است. چون به علت شیوع  کرونا ظرفیت ویزاهای مهارتی مانند ویزای 190 استرالیا کاهش یافت و به این ترتیب منجر به افزایش مدت‌ زمان پردازش پرونده‌های درخواستی شد.

آنچه که در این امر مهم است ارائه مدارک به‌صورت کامل و بدون نقص است. اگر نقصی در مدارک ارسالی وجود داشته باشد باید بار دیگر مدارک را ارائه کنید و این مدارک بار دیگر باید بررسی شوند که بالتبع زمان دریافت ویزا افزایش می‌یابد.

شهروندی با ویزای ۱۹۰ استرالیا

خیلی از افرادی که به استرالیا مهاجرت می‌کنند به دنبال  کسب شهروندی استرالیا هستند. افرادی که از طریق ویزای 190 استرالیا  به این کشور می‌روند، شانس زیادی دارند تا شهروندی استرالیا را دریافت کنند؛ البته این امر یک شرط دارد و آن شرط این است که افراد مهاجر به روش ویزای ۱۹۰ باید 3 سال از 4 سال را در استرالیا زندگی کرده باشند و در سال آخر فقط 3 ماه از استرالیا خارج شده باشند؛ بنابراین اگر می‌توانید این شرط را رعایت کنید اقدام به دریافت شهروندی در این کشور کنید. برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا افراد خانواده همه با هم می‌توانند ویزا دریافت کنند اما برای به‌دست آوردن شهروندی هر کدام از اعضا باید جداگانه اقدام کند. اگر کسی شرایط کسب شهروندی در استرالیا را نداشته باشد بقیه اعضا می‌توانند حق شهروندی را بگیرند. اگر فرد قادر نباشد در زمان مقرر موفق به کسب شهروندی استرالیا شود باید اجازه پرواز خود را تمدید کند. با دریافت ویزای 190 استرالیا تا ۵ سال می‌توان به استرالیا رفت‌وآمد کرد.

هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای اخذ ویزاهای مختلف باید از تمکن مالی برخوردار باشید؛ اما برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا نیازی نیست وضع مالی خوبی داشته باشید؛ بلکه همین که بتوانید امتیازات لازم را کسب کنید می‌توانید این ویزا را کسب کنید. برای دریافت این ویزا باید هزینه‌هایی را بپردازید. این هزینه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند دسته اول هزینه ویزا است که باید به نهادهای مسئول بپردازید. این هزینه‌ها عبارتند از:

 • مبلغ ویزا برای نفر اصلی
 • مبلغ ویزا برای نفر همراه
 • مبلغ ویزا برای فرزندان
 • مبلغ اسپانسرشیپ ایالتی

هزینه بعدی به ارزیابی و معادل‌سازی مدارک مربوط می‌شود. در کنار هزینه‌های مذکور که به نهادهای استرالیایی پرداخته می‌شود، برخی ازهزینه‌ها باید در  کشور خودمان پرداخت شود. مثلا ترجمه رسمی اسناد و مدارک و هزینه انجام تست‌های پزشکی و هزینه وکیل و …

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

سخن پایانی

امروزه خیلی از افراد برای کسب درآمد بیشتر و ادامه تحصیل و … رویای مهاجرت به کشورهای پیشرفته را در سر می‌پرورانند. یکی از کشورهایی که مقصد مهاجران محسوب می‌شود، کشور استرالیا است. ویزای ۱۹۰ استرالیا مناسب افرادی است که تمایل دارند از طریق نیروی کار و همراه با خانواده خود به استرالیا مهاجرت کنند و اقامت دائم بگیرند. آنها همچنین می‌توانند بعد از چند سال اقامت در این کشور، درخواست شهروندی کنند. ما در مطلب امروز به بررسی این موضوع پرداختیم که چگونه ویزای ۱۹۰ استرالیا بگیریم؟ همان‌گونه که ذکر کردیم برای دریافت این ویزا لازم نیست فرد کارفرما داشته باشد و می‌تواند از داخل یا خارج از استرالیا درخواست ویزا دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و از آنها مشاوره بطلبید تا به اطلاعات کامل‌تری دست پیدا کنید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
28 دسامبر 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp