info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

ویزای مولتی کانادا چیست و برای اخذ آن چه مدارکی نیاز است؟

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

آیا در مورد ویزای مولتی کانادا چیزی شنیده‌اید؟ ویزای مولتی کانادا از رایج‌ترین ویزاهای این کشور محسوب می‌شود که فرد با اخذ آن می‌تواند ۵ سال در کانادا اقامت داشته باشد. اگر فردی این ویزا را اخذ کند در مدت اعتبار آن می‌تواند به راحتی به کانادا رفت‌ و آمد کند. اخذ این ویزا بیشتر برای ایرانیانی که به دلایل شخصی و تجاری سفر زیادی به کانادا انجام می‌دهند توصیه می‌شود. ما در مطلب امروز قصد داریم قدری بیشتر در مورد اینکه ویزای مولتی کانادا چیست و برای اخذ آن به چه مدارکی احتیاج دارید صحبت کنیم؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

معرفی ویزای مولتی کانادا

فردی که قصد سفر به کشور کانادا و اقامت در آن به صورت موقت یا دائم را دارد باید ویزای کانادا را بگیرد. این ویزا در انواع مختلف بوده و با توجه به شرایط افراد صادر می‌شود. یکی از انواع این ویزاها که بیشتر متقاضیان مهاجرت به کانادا اخذ می‌کنند ویزای مولتی کانادا است که البته ویزای موقت کانادا محسوب می‌شود و تا ۵ سال اعتبار دارد. فردی که این ویزا را داشته باشد می‌تواند در هر سال ۶ ماه در خاک کانادا باشد. او می‌تواند این مدت را به صورت پشت سرهم یا در رفت و برگشت  بگذراند.

اگر چه اقدامات تفریحی و سفر بین ایالت‌های کانادا و شرکت در دوره‌های آموزشی به مدت کمتر از ۶ ماه با پرداخت هزینه برای دارنده این ویزا امکان‌پذیر است؛ اما فرد دارنده این ویزا نمی‌تواند در بعضی از فعالیت‌ها شرکت کند مثلا نمی‌تواند در مدارس یا دانشگاه‌های آن تحصیل کند یا در این کشور مشغول به کار شود.

یکی از مزایای این ویزا این است که تنها با یکبار هزینه می‌توان ۵ سال از آن بهره برد؛ همچنین می‌توان از مزایای آن به امکان رفت‌وآمد بدون محدودیت به کانادا در ۵ سال اشاره کرد؛ در حالی‌که در ویزاهای دیگر فرد باید بعد از برگشتن یا رفتن به کانادا ویزای خود را تمدید کند.

شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا

برای اینکه متقاضی بتواند ویزای مولتی کانادا را دریافت کند یکی از شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا داشتن مدارکی مبنی بر سلامت جسمی، روحی و اخلاقی فرد است. با این مدارک ثابت می‌شود متقاضی ویزا برای کشور کانادا خطری ندارد و فرد قصد ندارد برای درمان و صرف انرژی و هزینه کادر درمان به کانادا مهاجرت کند.

یکی  دیگر از شرایط لازم برای اخذ ویزای مولتی کانادا این است که متقاضی مدارک کامل و معتبر همچون شناسنامه، پاسپورت و … را داشته باشد. در صورت متاهل بودن متقاضی باید مدارک کامل ازدواج نظیر عقدنامه هم ارائه شود. از شروط دیگر این است که فرد بعد از تمام شدن مدت اقامت ۶ ماهه در سال  باید به کشور خود بازگردد.

برای اینکه اعتماد مامور سفارت جلب شود متقاضی باید اثبات کند که به دلایل منطقی مانند داشتن شغل، خانواده، اموال و دارایی و تحصیل در دانشگاه به کشور خودش برمی‌گردد. آنها باید از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده یا حامی مالی خوبی داشته باشند.

تشکیل پرونده آنلاین برای دریافت ویزای مولتی کانادا

برای اخذ ویزای مولتی کانادا به صورت آنلاین، فرد باید در سایت مهاجرت کانادا نام نویسی کند. در مرحله بعد؛ فرم‌هایی برای تشکیل پرونده دریافت این ویزا به درخواست کننده ویزا فرستاده می‌شود که باید اطلاعات دقیق را در آن وارد کند؛ سپس باید مدارک شخصی، تحصیلی و کاری ترجمه شده آن در سایت کانادا بارگذاری شود.

در مرحله بعد هزینه‌هایی برای صدور ویزا مشخص می‌شود که برای بررسی پرونده و مدارک متقاضی و انگشت نگاری لازم است، متقاضیان در این مرحله باید هزینه‌ها را به صورت آنلاین پرداخت کنند. متقاضی به طور معمول می‌تواند تا 30 روز پس از نامه دریافت شده با رزرو وقت به دفاتر مخصوص انگشت نگاری برود.

برای اخذ ویزای مولتی کانادا به چه مدارکی نیاز است؟‌

برای اینکه ویزای مولتی کانادا درخواست شود، افراد باید اقدام به ارسال مدارک خود به سفارت کشور کانادا کنند تا بعد از اینکه مدارک و شرایط فرد بررسی شدند ویزای مورد نظر صادر شود. مدارک مختلفی برای اخذ این  ویزا لازم هستند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

مدارک هویتی

مدارک هویتی یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی کانادا است. مدارک هویتی شامل اصل پاسپورت، عکس پاسپورتی، شناسنامه، سند ازدواج، گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان است که قصد دارند همراه فرد متقاضی به کانادا سفر کنند. در فرم ها تمام اطلاعاتی که در مدارک درج شده است می بایست توسط متقاضی امضا و تایید می‌شود. در صورت طلاق و جدا شدن فرد از همسر اگر فرزندان قصد همراهی با او را دارند، ارائه رضایت‌نامه همسر هم برای دریافت ویزا  لازم است.

مدارک شغلی

مدارک مورد نیاز دیگر که برای دریافت ویزای مولتی کانادا لازم است به مدارک شغلی مربوط می‌شود. بسته به اینکه شغل متقاضی ویزا چیست مدارک مختلفی در این گروه ارائه می‌شود. مدارک شغلی را به این دلیل از متقاضیان دریافت می‌کنند تا اثبات شود فرد دارای شغل است و به کشورش برمی‌گردد. مثلا اگر فرد متقاضی، کارمند یک اداره است مدارک شغلی که به سفارت فرستاده می‌شود عبارتند از: گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، حکم کارگزینی و …

مدارک تحصیلی

اگر فردی در کشور خود مشغول به تحصیل است برای اخذ ویزای مولتی کانادا لازم است گواهی اشتغال به تحصیل خود را به سفارت ارسال کند.

مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا

صادر کردن ویزای مولتی کانادا با توجه به شرایط هر کشور انجام می‌شود. در حالت کلی این ویزا ۱۰ سال اعتبار دارد و دارندگان آن می‌توانند به مدت ۱۰ سال به کانادا سفر کنند؛ مشروط به اینکه با رفت‌ و برگشت همراه باشد.

البته این شرایط برای کشورهایی است که پاسپورت آنها  ۱۰ ساله هستند. در کشور ما اعتبار پاسپورتها ۵ ساله بوده و ویزای مولتی هم ۵ سال اعتبار دارد. بعد از گذشت این مدت، فرد باید به تمدید پاسپورت و ویزای خود  به صورت همزمان بپردازد.

هزینه ویزای مولتی کانادا

برای اخذ ویزا و بررسی مدارک متقاضیان به سفارت هزینه‌ هایی پرداخت می‌شود و شرایط و هزینه ویزای مولتی کانادا سالانه تغییر می‌کنند؛ بنابراین لازم است متقاضیان این ویزا قبل از اینکه برای درخواست ویزا، فرم  درخواست خود را ارائه دهند دهند از میزان هزینه‌های جدید باخبر شوند. در صورتی که با وجود ارسال کامل مدارک، هزینه بررسی پرداخت نشود به معنی عدم درخواست متقاضی برای بررسی مدارک و درخواست ویزا تلقی می‌شود و فرایند انجام این کار تا زمان پرداخت هزینه متوقف می‌گردد.

میزان هزینه‌هایی که برای این ویزا در نظر گرفته می‌شود، متفاوت است و به هزینه‌هایی مانند انگشت نگاری، بررسی مدارک، دریافت مدارک توسط سفارت و …. مربوط می‌شود. از مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا می‌توان به واچر هتل، بیمه نامه، بلیت هواپیما و … اشاره کرد.

سخن پایانی

از ویزاهایی که از نوع توریستی بوده و فرد می‌تواند در کانادا به مدت ۵ سال اقامت موقت داشته باشد ویزای مولتی کانادا است‌. با توجه به مطالبی که بیان کردیم اگر شما هم قصد دارید با این ویزا به کانادا سفر کنید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید تا اطلاعات کامل‌تری را در مورد نحوه اخذ و هزینه و ثبت درخواست ویزای مولتی کانادا به شما ارائه دهند.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
24 نوامبر 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp