info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

همه چیز درباره کارت شانس آلمان 2024

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

کارت شانس (فرصت) آلمان چیست؟

کارت شانس آلمان که از تاریخ 1 ژوئن 2024 از سوی کشور و سفارت آلمان رونمایی شده است، نوعی اجازه اقامت به کارگران کشورهای ثالث تا برای جستجوی کار وارد آلمان شوند. کارت فرصت به شما اجازه اقامت قانونی می دهد که به شما امکان می دهد بدون قرارداد کار ثابت (اگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا آمده اید) به دنبال کار در آلمان بگردید. استخدام پاره وقت تا 20 ساعت در هفته و همچنین کار آزمایشی به مدت دو هفته امکان پذیر است. همچنین می توانید با کارت فرصت، صلاحیت حرفه ای خود را به صورت گذشته به رسمیت بشناسید.

کشور آلمان برای کارت شانس، یک سیستم امتیازبندی طراحی کرده است. برای اینکه بدانید آیا واجد شرایط جهت دریافت کارت شانس آلمان هستید باید حداقل امتیاز 6 امتیاز از 14 امتیاز کل را کسب نمایید.

اگر مدرک حرفه ای شناخته شده در آلمان دارید، می توانید برای کارت فرصت به عنوان یک کارگر ماهر شناخته شده بدون نیاز به کسب حداقل امتیاز درخواست دهید.  

برای کارت فرصت به صورت آنلاین در پورتال خدمات کنسولی یا به صورت محلی در نمایندگی آلمان خود درخواست دهید. (امکان درخواست آنلاین برای ایرانیان وجود ندارد.)

مدت زمان کارت شانس آلمان

کارت فرصت یکساله صادر می شود. اگر در طول اقامت خود شغل واجد شرایطی پیدا کردید، می توانید مجوز اقامتتان را به منظور جستجوی بیشتر یا اشتغال زایی از آلمان دریافت کنید. همچنین اگر طی این مدت یکساله شغل مناسبی پیدا نکردید، پس از اتمام زمان، حق تمدید وجود ندارد.

مراحل درخواست برای کارت فرصت چگونه است؟

شما می توانید برای کارت فرصت در سفارت کشور خود درخواست دهید. برای انجام این کار، باید یک درخواست پر کنید و یک پاسپورت معتبر داشته باشید. شما همچنین باید مدرک تحصیلی، مهارت های زبانی، اقامت قبلی و نامه تکمن مالی را داشته باشید. 

انتقال از کارت فرصت به اجازه اقامت دائم چگونه کار می کند؟

شما باید برای مجوز دیگری یا برای یک عنوان اقامت دائم در آلمان در اداره ثبت نام خارجیان محلی درخواست دهید. در صورت داشتن معیارهای سایر عناوین اقامتی، می توانید از کارت فرصت به عنوان اقامت بعدی تغییر دهید. این می تواند مهارت های زبانی یا دانش تخصصی در حرفه شما باشد. اگر از طریق کارت فرصت شغلی پاره وقت یا تمام وقت در آلمان پیدا کرده اید، این به عنوان معیاری برای تمدید اقامت شما در آلمان محسوب می شود. تغییر به عنوان اقامتگاه برای اشتغال عادی بدون عارضه است.
 

تمکن مالی مورد نیاز

سطح تمکن مالی که باید ثابت شود می تواند در هر مورد متفاوت باشد. از 1 ژانویه 2023، شرایط استاندارد سالانه فرض شده برای یک حساب به اصطلاح مسدود شده 12324 یورو برای هر نفر است. حساب ممکن است فقط اجازه برداشت مبلغ مشخصی در ماه را بدهد.
یکی دیگر از راه های اثبات درآمد کافی، امضای قرارداد کاری با یک کارفرمای آلمانی به مدت 20 ساعت در هفته قبل از درخواست برای کارت فرصت است. 

سیستم امتیاز بندی کارت فرصت

طبق سیستم امتیاز دهی برای دریافت کارت فرصت باید حداقل شش امتیاز کسب کنید. معیارها به شرح زیر است:
– مهارت های زبانی
– تحصیلات و سابقه کار
– سن
– پیوند به آلمان

امتیاز برای تحصیلات:

* دیپلم ها و مدارک تحصیلی که توسط آلمان به رسمیت شناخته شده است   4 امتیاز
* 5 سال سابقه کار در 7 سال گذشته در زمینه مرتبط با شرایط شما   3 امتیاز
* 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته در زمینه مرتبط با شرایط شما   2 امتیاز
* اگر در یکی از مشاغلی مانند آموزش، پرستاری و سایر مشاغل بهداشتی، صنایع دستی، حرفه های ساختمانی، * مهندسی فلز و مکانیک و فناوری سابقه کار داشته باشید، 1 امتیاز جایزه تعلق به شما تعلق میگیرد.

امتیاز برای مهارت های زبانی:

* آلمانی سطح B2 به بالا  3 امتیاز
* آلمانی سطح B1   2 امتیاز
* آلمانی سطح A1 – A2   1 امتیاز
* سطح زبان انگلیسی C1 و بالاتر  1 امتیاز

امتیاز برای سن:

* سن زیر 35 سال 2 امتیاز
* سن بین 35 تا 40 سال 1 امتیاز

امتیاز برای روابط با آلمان:

* قامت قبلی در آلمان حداقل 6 ماه در 5 سال گذشته  1 امتیاز

امتیاز برای همسر:

اگر قصد دارید به همراه همسر خود که واجد شرایط است و قصد درخواست برای شانس کارت را دارد به آلمان مهاجرت کنید، یک امتیاز به شما تعلق می گیرد.
 

سخن پایانی

کارت شانس آلمان جدیدترین برنامه مهاجرتی این کشور و یک مجوز اقامت برای افراد غیراروپایی است که به آن‌ها اجازه می‌دهد به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار بگردند. برای دریافت این کارت، شما باید مدرک تحصیلی، حداقل سه سال سابقه کار مرتبط و دانش زبان آلمانی داشته باشید. این برنامه با هدف جذب نیروی کار ماهر و جبران کمبود نیروی کار در آلمان طراحی شده است. لازم بذکر است هنوز امکان دریافت وقت سفارت و اقدام برای کارت شانس برای ایرانیان فراهم نشده است.
 
 
جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
18 ژوئن 2024

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp