info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

همه چیز درباره مهاجرت به پرتغال را بدانید

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال به عنوان کشوری پیشرفته و قرار داشتن در موقعیت عالی این امکان برای افراد فراهم کرده است تا به شیوه‌های مختلف اقامت این کشور را دریافت کنند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا همه چیز درباره مهاجرت به پرتغال را بدانید.

کشور پرتغال را بهتر بشناسید

کشور توسعه یافته پرتغال دارای ۱۱ میلیون جمعیت است و با وجود شهرهای مختلف و مکان‌های جالب، ویژگی‌های منحصر به فرد فراوانی را در خود جای داده که این امر موجب شده تا این کشور در جهان بیشتر شناخته شود. این کشور از نظر شرایط آب و هوایی نیز جزء مناطق گرم و ایده‌ آل اروپا به شمار می‌رود.

دین مردم آن‌ها مسیحیت و شیوه حکومتی کشور پرتغال به صورت پارلمانی است. جهت مهاجرت به پرتغال باید ابتدا با شرایط و قوانین این کشور به طور کامل آشنا شوید.

بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

پرتغال دارای شهرهای زیادی است که هر کدام با توجه به شرایط خاص خود می‌تواند گزینه مناسبی برای زندگی باشد.

شهر لیسبون

این شهر را می‌توان در صدر بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت دانست؛ چرا که به عنوان بزرگ‌ترین شهر و پایتخت این کشور از امکانات و ویژگی‌های فراوانی برخوردار است. لیسبون با توجه به موقعیت و اهمیتی که دارد قطب سیاسی این کشور نیز محسوب می‌شود و دولت پرتغال در این شهر مستقر است. این شهر مدرن از جمله شهرهای مهم اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و بیش‌ترین ثروت کشور پرتغال در آن قرار دارد.

شهر پورتو

از میان بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت می‌توان به پورتو اشاره کرد. این شهر زیبا در دل سنگ گرانیت و در نزدیکی دورو قرار دارد. پورتو دارای جاذبه‌های فرهنگی متعدد و جالب برای گردشگران است. پورتو جزو شهرهای قدیمی اروپا به شمار می‌رود و به دلیل وجود شراب و پل‌هایش شهرت بیشتری دارد.

شهر کویمبرا

این شهر قدیمی نیز یکی دیگر از بهترین شهر‌های پرتغال برای مهاجرت است و به دلیل وجود دانشگاه Coimbra University به شهر دانشگاهی شهرت دارد. رودخانه موجود در این شهر چشم‌اندازی شگفت‌انگیز را هنگام شب به نمایش می‌گذارد.

در پرتغال به بهترین شکل ممکن تحصیل کنید

افرادی که قصد مهاجرت دارند در پرتغال به بهترین شکل ممکن می‌توانند تحصیل کنند. شرایط مناسب برای تحصیل در دوره‌ها و رده‌های متفاوت سنی وجود دارد. دانشگاه‌های پرتغال در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آماده پذیرش دانشجویان هستند. تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکتری نیز ۳ سال به طول می‌انجامد. افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید توجه داشته باشند آموزش در دانشگاه‌های پرتغال به دو زبان پرتغالی و انگلیسی صورت می‌گیرد.

راه های مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به ‌پرتغال راه‌های مختلفی وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و موقعیت خود یکی از این راه‌ها را انتخاب خواهند کرد. با استفاده از هر کدام از روش‌ها برای مهاجرت در نهایت ویزای طلایی پرتغال را دریافت خواهید کرد. برخی از راه‌های مهاجرت به پرتغال بدین شرح است:

مهاجرت از طریق کار

به جرات می‌توان گفت یکی از مناسب‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به هر کشوری مهاجرت کاری است. در صورت انتخاب این راه برای مهاجرت لازم است یک کارفرمای پرتغالی درخواست کار برای شما ارسال کند و به عنوان اسپانسر برای مهاجرت شما عمل می‌کند. البته برای مهاجرت کاری باید از تخصص و مهارت خاص برخوردار باشید.

مهاجرت تحصیلی

یکی از امن‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور پرتغال تحصیل در آن جا خواهد بود. در واقع این کشور برای مهاجرت دانشجویان بین‌المللی یکی از به صرفه‌ترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. بر اساس برخی گزارش‌ها سالانه بالغ بر ۵۰۰۰۰ دانشجو خارجی جهت تحصیل به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

این روش نیز یکی دیگر از گزینه‌ها برای مهاجرت است. کشور پرتغال برای سرمایه‌گذاری روش‌های مختلفی را پیشنهاد داده که شامل سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری از طریق بخش‌های دولتی و میراث فرهنگی این کشور، همچنین سرمایه‌گذاری از طریق کسب و کار است.

مهاجرت از طریق خرید ملک

افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک مهاجرت کنند و اقامت کشور پرتغال را داشته باشند، باید به طور کامل با قوانین این کشور آشنا شوند. نکته قابل توجه این است که شما با خرید ملک به ارزش پانصد هزار یورو و نگهداری آن به مدت پنج سال می‌توانید اقامت دائم پرتغال را بگیرید.

ویزای پرتغال و شرایط آن

ویزای پرتغال با توجه به نوع مهاجرت ممکن است دارای انواعی باشد. به طور مثال ویزای تحصیلی در دو نوع C کوتاه‌مدت یعنی کمتر از سه ماه و ویزای نوع B بلند مدت است. اما به طور کلی برای دریافت ویزای پرتغال باید دارای شرایط زیر باشید:

 • تمکن مالی: باید توجه داشته باشید که برگه تمکن مالی به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده مهر و امضاء شود. مبلغ مناسب و ایده‌آل که بتوان از آن به عنوان تمکن مالی نام برد می‌تواند حداقل 300 میلیون تومان برای هر نفر باشد.
 • گردش حساب سه ماهه اخیر: به‌طور کلی گردش حساب یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای پرتغال به شمار می‌رود. البته منظور از گردش حساب مبلغی نیست که ورودی و خروجی حساب فرد متقاضی را نشان دهد؛ بلکه چیزی که حائز اهمیت است تعداد تراکنش‌های حساب فرد در سه ماه اخیر خواهد بود.
 • ارائه دعوت‌نامه: یکی از شرایط دریافت ویزا ارائه دعوت‌نامه است که می‌تواند از طرف دوست، اعضای خانواده یا یک شرکت برای شما ارسال شود. البته مدت اقامت شما در پرتغال باید در متن دعوت‌نامه ذکر شده باشد.

مدارک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال

همان‌طور که می‌دانید برای کار، تحصیل یا زندگی در هر کشوری باید مدارک افراد ترجمه شوند. پس افرادی که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارند نیز باید مدارک خود را ترجمه کنند و در نهایت سفارت پرتغال آن را تایید کند. در نهایت سفارت این کشور کپی مدارک ترجمه شده را با اصل آن مطابقت داده و مهر کپی برابر اصل را روی آن می‌زند.

در اصطلاح به این کار LEGALlZATlON گفته می‌شود. به کار بردن این روش به خاطر امنیت و جلوگیری از جعل است. مدارکی مانند شناسنامه، گواهی ولادت، مدارک تحصیلی، سند تجرد، سند ازدواج یا طلاق و گواهی عدم سوء پیشینه و … همگی باید به تایید سفارت پرتغال برسد.

آخرین آمار از هزینه‌های مهاجرت به پرتغال

طبق آخرین آمار از هزینه‌‌های مهاجرت به پرتغال می‌توان گفت برای درخواست ویزای این کشور مبلغی حدود ۴۰۰ یورو باید بپردازید. البته ۲۰۰ یورو این مبلغ را در پایان و بعد از دریافت ویزا متقاضی باید پرداخت کند. هزینه‌ و شرایط مهاجرت به پرتغال شامل تکمیل فرم ویزا، رزرو بلیط رفت و برگشت، هتل، بیمه مسافرتی و تعیین وقت سفارت پرتغال خواهد شد. نکته قابل توجه این است که تمام هزینه‌های پرداختی داخل سفارت به عهده فرد متقاضی است.

برای رفتن به پرتغال چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای اقامت و مهاجرت به پرتغال از راه‌های مختلف می‌توان اقدام کرد، اما در هر صورت برای رفتن به این کشور باید ویزای آن را دریافت کنید، برای دریافت ویزا علاوه بر تکمیل فرم در خواست ویزا مدارکی نیز مورد نیاز خواهد بود که باید آن‌ها را تهیه کنید. این مدارک عبارتند از:

 • یک قطعه عکس رنگی 5*3 در 5*4
 • اصل پاسپورت و کپی آن که حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد.
 • ارائه اصل و کپی تمام پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی
 • ارائه مدرک بیمه خدماتی درمانی بین‌المللی که حداقل ۳۰ هزار یورو هزینه‌های شما را پوشش خواهد داد.
 • نامه اشتغال به کار که باید توسط صاحب کار امضاء شده باشد.
 • مدارک بیمه تامین اجتماعی و فیش حقوقی و مدارک مالی، هویتی و ملکی خود را ترجمه کنید.
 • ارائه رضایت‌نامه از والدین در صورتی که سن شما کمتر از ۱۸ سال باشد.
 • اگر قصد اخذ ویزای ورزشی داشته باشید ارائه مدرکی مبنی بر عضویت در یک تیم ورزشی الزامی است.

هزینه های زندگی در پرتغال

هزینه‌های زندگی در پرتغال نسبت به دیگر کشور‌ها به صرفه‌تر است. البته هزینه زندگی شامل موارد مختلفی می‌شود که هر کدام به نوع خود دارای اهمیت بالایی هستند و در واقع می‌توان آن‌ها را به دسته‌های مختلف تقسیم کرد.

 1. هزینه حمل و نقل: هزینه‌های حمل و نقل نیز شامل بلیط یک ‌طرفه حمل و نقل محلی ۲۵/۱ تا ۳۰/۲ یورو، هزینه تاکسی ۵/۶ یورو، هزینه تاکسی یک ساعت انتظار ۴۷/۰ تا ۱ یورو است.
 2. هزینه‌ اجاره املاک: به طور میانگین هزینه املاک و اجاره کردن خانه در پرتغال حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو است که البته این مبلغ با در نظر گرفتن مکان و شرایط آن متفاوت خواهد بود.
 3. هزینه خوراک: هزینه‌های خوراک شامل مواد خوراکی می‌شود که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها بدین شرح است.
 • یک کیلو برنج: ۹۷ یورو
 • نان ۵۰۰ گرم: 6 یورو
 • یک کیلو گوشت قرمز: 7 یورو
 • یک کیلو پنیر: ۹۵ یورو
 • یک کیلو سیب زمینی: ۵۴ یورو
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۸۲ یورو

بهترین مشاغل در پرتغال کدامند؟

کشور پرتغال با توجه به پیشرفت روز‌افزون در زمینه‌های مختلف از فرصت‌های شغلی مختلفی برخوردار است. از میان مشاغل مختلف پردرآمد‌ترین بهترین مشاغل در پرتغال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در حوزه پزشکی: جراح قلب، متخصص ارتوپد، ارتودنسی و جراح پلاستیک جزء افرادی هستند که از میزان درآمد بالایی برخوردار خواهند بود.
 • در حوزه مهندسی: در این زمینه مشاغلی مانند مهندسی تولید، مهندسی میدان، مدیریت مکانیک و مدیریت تحقق و توسعه در صدر لیست بهترین و پر درآمد‌ترین شغل‌ها قرار دارند.
 • در حوزه تکنولوژی و فناوری: فناوری اطلاعات، مدیر پروژه فناوری اطلاعات، بانکداری آنلاین و … از جمله بهترین مشاغل در حوزه تکنولوژی و فناوری هستند.
 • در حوزه علوم انسانی: مدیر استخدام، مدیر منابع انسانی، مدیر استعدادیابی و … نیز در این حوزه در لیست بهترین مشاغل پر درآمد قرار گرفته‌اند.

سخن پایانی

اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارید، پیشنهاد ما به شما کشور پرتغال است؛ این کشور روز به روز شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیر و توسعه قابل توجه در مقاطع مختلف است. در این مطلب سعی کردیم شما را با کشور پرتغال بیشتر آشنا کنیم.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
24 فوریه 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp