info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

همه چیز درباره مهاجرت به آمریکا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا یکی از روش‌هایی است که خیلی از افراد از کشورهای دیگر رویای آن را در سر دارند و قصد دارند با این کار از لحاظ تحصیلی و شغلی پیشرفت کنند. در ایران هم افرادی به فکر مهاجرت به این کشور هستند. علت اینکه این کشور سیستم دانشگاهی قوی و اقتصاد کارآمدی دارد و راه‌های مهاجرت به آن باز است مقصد جوانان از سرتاسر جهان است. از آنجایی که کشور آمریکا بر پایه مهاجران بنا شده است، در سیاست این کشور مقدماتی فراهم شده که مهاجرین جدید را پذیرا شوند. ما در مطلب امروز قصد داریم بررسی کنیم برای مهاجرت به آمریکا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

کشور آمریکا را بهتر بشناسید

مهاجرت به آمریکا آرزوی خیلی از افراد است؛ چون کشوری پیشرفته بوده و همه دوست دارند بیشتر با این کشور آشنا شوند‌‌ و بدانند مهاجرت به آمریکا چه شرایطی دارد؟ این کشور در شمال قاره آمریکا قرار دارد و دارای ۵۰ ایالت است. جمعیت این کشور بالای ۳۲۵ میلیون نفر بوده و از مشهورترین ایالت‌ها می‌توان به کالیفرنیا، فلوریدا، تگزاس، واشنگتن، میشیگان و هاوایی اشاره کرد. غیر از آلاسکا که زمستان‌های سخت و خشن دارد مناطق دیگر، آب‌وهوای خوبی دارند. از لحاظ مذهب اکثر مردم آن مسیحی هستند و بقیه پیرو دین‌های دیگر هستند. از کشورهای زیادی به آن مهاجرت می‌کنند و بیشتر مهاجران از کشور مکزیک هستند و بعد از آن کشورهای حوزه کارائیب در رتبه بعدی قرار دارند. مهاجرت ایرانیان به این کشور به سختی انجام می‌گیرد؛ ولی طبق پیمان جدید شرایط مهاجرت کمی راحت‌تر شده و از سال ۲۰۲۰ اسم ایران در آزمون لاتاری مشاهده شده است.

بهترین شهرهای آمریکا برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

در پاسخ به این سوال که آیا کشور آمریکا برای مهاجرت مناسب است، باید بگوییم پیشرفته‌ترین شهرها در این کشور وجود دارند. بهترین شهرهای آمریکا برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳ بر اساس معیارهای افراد مشخص می‌شود. معمولا افراد برای مهاجرت مواردی مانند مقرون به صرفه بودن (هزینه‌های زندگی)، آموزش، بازار کار، ایمنی و رفاه را مد نظر قرار می‌دهند. ما چند شهر از بهترین آنها را به شما معرفی می‌کنیم که عبارتند از:

شهر رالی در کارولینای شمالی

این شهر به عنوان یکی از مناطق اصلی تحقیقاتی آمریکا، دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل و دانشگاه دوک در نزدیکی دورهام را شامل می‌شود و با نوآوری‌های خود به رشد شهر کمک زیادی کرده و در بازار کار، ایمنی و سلامتی رتبه بالایی دارد‌.

آستین در تگزاس                                                                

شهر آستین در زمینه موسیقی و خلاقیت‌های هنری و فرهنگی معروف است. این شهر با حضور شرکت‌هایی مانند اپل، دل و سامسونگ توانسته است بهترین استعدادها در فناوری و مراقبت‌های بهداشتی را جذب کند.

کلرادو اسپرینگز در کلرادو

به علت اینکه هزینۀ زندگی در آن کمتر از دنور است و نیز به علت افزایش ایجاد فرصت‌های شغلی در بهداشت و درمان، ساختمان سازی و گردشگری اخیرا مقصد مهاجرت مهاجر کنندگان است. این شهر زیبایی‌های طبیعی زیادی دارد. مانند باغ خدایان، قله پایکس پیک و..‌. که از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی با هوای پاک است.

بوستون در ماساچوست

در این شهر دانشگاه هاروارد، ام آی تی (MIT)، کالج بوستون و تعداد زیادی از موسسات معتبر دانشگاهی وجود دارد. این شهر به علت وجود زیرساخت‌های آموزشی و فرصت‌های شغلی در مراقبت‌های بهداشتی و فناوری، از بهترین شهرهای آمریکا برای مهاجرت محسوب می‌شود.

آتلانتا در جورجیا

در آتلانتا مرکز هواپیمایی دلتا ایرلاینز، هوم دیپو و شرکت کوکا کولا واقع است‌. این شهر آینده درخشانی دارد و شامل 33 مایل مسیرهای شهری چند منظوره، بیش از 450 آثار هنری شهری و 10 میلیارد دلار توسعه اقتصادی می‌شود.

تمپا در فلوریدا

در این شهر مردم از مالیات بر درآمد معاف هستند. به دلیل اینکه زندگی در آن مقرون به صرفه است و مردم به علت داشتن 80 کالج، دانشگاه و آموزشگاه فنی و شرکت‌های سریموند جیمز، سیتی گروپ و USAA این شهر را برای زندگی بر می‌گزینند.

نشویل تنسی

در رستوران این شهر غذای محلی معروف «چیکن هات» طبخ و به رستوران‌های اطراف صادر می‌شود. صنعت موسیقی شهر و افزایش فرصت‌های شغلی در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و بیمه، این شهر را مقصد مهاجران کشورهای دیگر قرار داده است.

در آمریکا به بهترین شکل ممکن تحصیل کنید

با مهاجرت به آمریکا و تحصیل در آن از مزایای زیادی برخوردار می‌شوید که از جمله آنها می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

تحصیل در بهترین سیستم آموزشی دنیا

 کشور آمریکا قوی‌ترین سیستم آموزشی دنیا را دارد. علاوه بر آن در جداول رتبه بندی دانشگاه‌های آن، رتبه‌های تک رقمی، زیر 20، زیر 50، زیر 100 مشاهده می‌شود. هم اکنون از بین 10 دانشگاه برتر این کشور 9 دانشگاه آن دربین 20 دانشگاه برتر جهان در سطح رنکینگ قرار دارند.

قدرت انتخاب بالا

به علت وجود بیش از 5 هزار دانشگاه، کالج و موسسه آموزشی و رشته‌های زیاد آموزشی، بالاترین تنوع در رشته‌های آموزشی دنیا را در ۴ مقطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکتری دارد و افراد حق انتخاب زیادی در همه زمینه‌های تحصیلی دارند. همچنین افراد آزاد هستند دوره کوتاه یا بلند مدت را انتخاب کنند و می‌توانند 3 مدرک دانشگاهی در 3 رشته مختلف را اخذ کنند.

جامعه چند فرهنگی

چون این کشور پذیرای مهاجران از کشورهای مختلفی همچون چینی‌ها، ژاپنی‌ها، ایرانی‌ها و… است جامعه‌ای چند فرهنگی محسوب می‌شود و به همین دلیل نژادپرستی در آن بسیار کم است.

تجربه متفاوت زندگی دانشجویی در آمریکا

چون افراد در این کشور با همکلاسی‌ها از بهترین نقاط دنیا آشنا می‌شوند سبک زندگی منحصر به فردی پیدا می‌کنند. آنها با عضویت در کمپ‌ها و تیم های ورزشی دانشگاهی با فرهنگ‌ها و عقاید مختلف و… آشنا می‌شوند.

توسعه زبان انگلیسی

به علت اینکه زبان مردم آمریکا انگلیسی است قرار گرفتن در محیط انگلیسی زبانان سبب می‌شود به این زبان مسلط شوید به ویژه قرار گرفتن در محیط‌های فرهنگی مانند دانشگاه و کالج به توسعه این زبان بسیار کمک می‌کند.

کیفیت بالای سطح زندگی

آمریکا یکی از کشورهایی است که در زمینه میزان درآمد، امنیت شغلی، بیمه و درمان، امنیت کشوری، فرهنگ، شادی و رضایت مردمی پیشتاز است و مقصدی رویایی برای مهاجران محسوب می‌شود.

امکان فرصت شغلی و اقامت دائم بعد از پایان تحصیل

اگرچه مهاجرت کاری به آمریکا از گزینه‌های مطلوب و کم هزینه است اما صدور ویزا برای مهاجرت کاری برای برخی از کشورها مانند ایران سخت شده است؛ بنابراین بهترین گزینه، مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود و بعد از آن کاریابی، اخذ مجوز، درخواست اقامت و درخواست شهروندی از این طریق راحت‌تر است.

راه های مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا می‌توان از چند طریق اقدام کرد که عبارتند از:

مهاجرت تحصیلی

کشور آمریکا دارای بیشترین دانشگاه‌های برتر در جهان است و یکی از روش‌های ساده و رایج‌ برای مهاجرت به آن، مهاجرت تحصیلی است. برای این منظور متقاضیان باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. بیشتر متقاضیان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به این کشور مهاجرت می‌کنند و هر سال دانشجویان بسیاری از این طریق پذیرش می‌شوند. بعد از تحصیل، اجازه کاریابی و اخذ مجوز کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را دارند و می‌توانند با چند سال کار کردن و پرداخت مالیات گرین کارت و اقامت دائم بگیرند.

مهاجرت از طریق کار

امکان مهاجرت کاری به آمریکا برای ایرانیان از طریق ویزای H1B فراهم است. برای دریافت این ویزا افراد باید از طریق کارفرمای معتبر در کشور آمریکا جاب آفر بگیرند. کارفرمایان برای استخدام نیروی کار خارجی باید سه ماه آگهی بدهند و اگر فرد مورد نظر را پیدا نکنند می‌توانند افراد غیر آمریکایی را استخدام کنند. ویزا از این طریق پیچیده بوده و به صلاحیت‌های علمی، تخصصی، سابقه‌ کار، دستاوردهای بالا و… نیاز است.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا این است که فرد با یک شهروند آمریکایی یا فردی که گرین کارت دارد ازدواج کند. این افراد می‌توانند با ویزای K-1 وارد آمریکا شوند و در طی 90 روز ازدواج کنند. پس از ازدواج با معرفی همسر آمریکایی یا شخصی که گرین کارت دارد به عنوان اسپانسر، فرم دادخواست برای اتباع خارجی l-130 تکمیل و به اداره شهروندی ارائه و روند حقوقی آن طی می‌شود. فرآیند مهاجرت به آن از طریق درخواست گرین کارت برای همسر 6 تا 9 ماه طول می‌کشد. برای اخذ گرین کارت، زوجین باید 3 سال با هم زندگی کنند و بعد از 5 سال می‌توانند برای شهروندی و اخذ پاسپورت آمریکایی اقدام نمایند.

مهاجرت از طریق تولد

کسی که در آمریکا متولد شود تابعیت آمریکا را کسب می‌کند. مهاجرت به آمریکا با این روش برای والدین گزینه مناسبی نیست؛ چون فرزند بعد از 21 سالگی قادر است درخواست گرین کارت برای والدین کند. علاوه بر آن هزینه‌های درمانی و زایمان نیز به عهده والدین است و بیمه آن را تقبل نمی‌کند و معمولا به زنان باردار ویزا نمی‌دهند.

مهاجرت از طریق ویزای نخبگان

ویزای نخبگان آمریکا EB-1 به افراد زیر تعلق می‌گیرد:

 

 • افرادی با استعدادی استثنایی در زمینه‌های ورزشی، هنری یا علمی و…
 • اساتید دانشگاه و پژوهشگران برجسته دانشگاهی دارای 3 سال سابقه تدریس و پژوهش در سطح بین‌المللی
 • مدیران ارشد اجرایی که کسب و کاری را در خارج از آمریکا اداره می‌کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای شهروندان ایرانی تنها از طریق ویزای EB5 امکان دارد. این فرایند و اخذ گرین کارت سه سال طول می‌کشد. مبلغ سرمایه‌گذاری باید حداقل 1.8 میلیون دلار برای مناطق عادی و یا 900 هزار دلار برای مناطق محروم‌تر باشد. این مبالغ باید در آمریکا به مدت دو سال باقی بماند و شغل ایجاد شود.

مهاجرت از طریق لاتاری

یکی از روش‌های محبوب و راحت مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری است. هرساله در آمریکا در ماه اکتبر سامانه ثبت‌ نام لاتاری فعال شده و به 55 هزار نفر گرین کارت آمریکا می‌دهند. این روش برای افزایش تنوع قومی در نظر گرفته شده و هر کشوری سهمیه خاصی دارد و سهمیه ایران 4 هزار نفر است. در این روش، فرد ۱۸ سال به بالا باید پس از برنده شدن به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه و مصاحبه کند. فرد متقاضی باید دیپلم داشته باشد یا دو سال از ۵ سال اخیر را در یکی از مشاغل لاتاری آمریکا مشغول باشد.

مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به آمریکا است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 

 • ویزای IR2 برای فرزندان زیر 21 سال مجرد با والدین آمریکایی
 • ویزای F2B برای فرزندان زیر 21 سال مجرد با والدین دارای گرین کارت آمریکا
 • ویزای F1 برای فرزندان بالای 21 سال مجرد والدین آمریکایی
 • ویزای F3 برای فرزندان متاهل والدین شهروند آمریکایی
 • ویزای F4 برای خواهران و برادران شهروندان آمریکا
 • ویزای IR5 برای والدین فرزندانی که شهروند آمریکا هستند.
 • ویزای F2-A برای همسران افراد دارای گرین کارت آمریکا

مهاجرت از طریق پناهندگی

افرادی که به دلایل نژادی، دینی، اعتقادی، سیاسی و… در کشور مورد آزار قرار می‌گیرند، می‌توانند درخواست پناهندگی دهند. این روش گزینه مناسبی نیست چون فرد نمی‌تواند به کشور خود برگردد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ویزای آمریکا و شرایط آن

همان گونه که اشاره شد به روش‌های مختلفی می‌توان انواع ویزای آمریکا را دریافت کرد. نکات مهم مهاجرت به آمریکا وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و برای اخذ ویزای آمریکا باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • پیدا کردن ویزای مناسب: برای اینکه بتوانید به آمریکا ورود پیدا کنید باید با توجه به شرایط و علاقه خود، اقدام به پیدا کردن ویزای متناسب با شرایط خود بپردازید.
 • پر کردن فرم های ویزا: با توجه به اینکه انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد فرم‌هایی که برای این منظور تکمیل می‌شوند، متفاوت است. به عنوان مثال، فرم برندگان لاتاری Ds-260 با فرم ویزای تحصیلی Ds-160 تفاوت دارد.
 • دریافت وقت سفارت: بعد از انجام مرحله قبل باید از سفارت برای انجام مصاحبه وقت بگیرید. برای این منظور لازم است به یکی از سفارت‌های آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنید.
 • انجام مصاحبه حضوری: ‌آخرین مرحله‌ای که برای اخذ ویزا و مهاجرت به آمریکا لازم است انجام دهید، این است که به سفارت مراجعه نموده و مصاحبه حضوری انجام دهید.

مدارک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا

یکی از نکات مهم مهاجرت به آمریکا، داشتن مدرک زبان است. برای اینکه بتوانید به تحصیل در آمریکا بپردازید لازم است دارای مدرک زبان بین‌المللی معتبر مثل تافل یا آیلتس باشید. نمره‌‌ای که در مدرک زبان می‌گیرید با توجه به رتبه و مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. مثلا نمره‌ تافل مورد نیاز برای دوره‌ کارشناسی باید بین ۷۳ تا ۹۰ باشد. برای مدرک کارشناسی ارشد لازم است نمره زبان شما بین ۷۹ تا ۹۵ باشد و نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در دکترا بین ۸۵ تا ۱۰۰ است.

آخرین آمار از هزینه های مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا به چه نکاتی باید توجه کرد؟ یکی از موارد پراهمیت، میزان هزینه‌هایی است که برای متقاضی در بر دارد. این هزینه‌ها شامل موارد زیر است:

فرم‌ های USCIS

هنگام ارائه درخواست خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (United States Citizenship and Immigration Services) یا به اختصار (USCIS) باید هزینه‌ تشکیل پرونده را بپردازید که میزان هزینه با توجه به نوع درخواست اقامت شما فرق دارد.

هزینه دادخواست

یکی دیگر از هزینه‌های ضروری برای مهاجرت به آمریکا مربوط به دادخواست است. با توجه به ماهیت درخواست شما میزان مبلغ پرداختی تفاوت دارد. به عنوان مثال پناهجویان هزینه‌ای برای دادخواست نمی‌پردازند؛ اما برای درخواست‌های دیگر لازم است مبلغ مشخصی برای ثبت نام بپردازید.

هزینه‌ های حقوقی

اگر چه اجباری در استخدام وکیل وجود ندارد، اما داشتن یک وکیل کمک می‌کند روند مهاجرت شما راحت‌تر طی شود به ویژه زمانی که قوانین مهاجرت به طور مداوم تغییر می‌کند.

هزینه‌ های پزشکی

برای مهاجرت به آمریکا و قبل از ورود به آن لازم است تمام متقاضیان به انجام معاینه پزشکی بپردازند و برای تزریق واکسن‌های خاصی اقدام کنند. انواع این واکسن‌ها شامل اوریون، سرخک و فلج اطفال می‌شود.

فرآیند Naturalization

هزینه دیگری که برای مهاجرت به آمریکا نیاز است پرداخته شود، هزینه اخذ تابعیت برای درخواست شهروندی در ایالات متحده آمریکا است. این هزینه‌ها مربوط به پردازش برنامه و خدمات بیومتریک هستند و به تایید یا رد درخواست ربطی ندارد و قابل پس گرفتن نیست.

برای مهاجرت به آمریکا به چه مدارکی نیاز است؟

افراد برای مهاجرت به آمریکا با توجه به نوع روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنند به مدارک متفاوتی نیازمند هستند. مثلا برای مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا  ارائه رزومه تحصیلی ضروری است و برای مهاجرت کاری به آمریکا نیاز است رزومه کاری به سفارت آمریکا ارائه شود. اما برخی از مدارک هستند که برای مهاجرت به این کشور در تمامی روش های مهاجرتی باید ارائه شوند. از جمله آنها می‌توان به مدارک زیر اشاره کرد:

 

 • مدارک هویتی، پاسپورت و ویزای آمریکا
 • مدرک زبان
 • مدارک مربوط به رزومه تحصیلی یا کار
 • مدرک تولد در صورت نیاز
 • مدرک ازدواج در صورت نیاز

 

از بین مدارکی که اشاره کردیم لازم است مدرک ازدواج برای مهاجرت از طریق ازدواج و مدرک تولد برای مهاجرت از طریق تولد ارائه شود. متقاضیانی که به روش پناهندگی به آمریکا مهاجرت می کنند ممکن است مدارک مذکور را نداشته باشند. این افراد باید مطابق قوانین آمریکا عمل کنند و با اثبات این که اگر به کشور خود برگردند به مشکل جدی بر می‌خورند موفق می‌شوند در آمریکا اقامت گزینند.

بهترین مشاغل در آمریکا کدامند؟

در آمریکا مشاغلی هستند که به عنوان بهترین مشاغل شناخته شده و از پردرآمدترین شغل‌ها در این کشور محسوب می‌شوند. بیشترین درآمد در این کشور مختص به افراد شاغل در حوزه بهداشت و درمان است و در آینده، اشتغال در آن بیشتر هم خواهد شد. در حوزه‌های غیر از مراقبت‌های بهداشتی، مدیران شرکت‌ها از درآمد بالایی برخوردار هستند. با این توضیح می‌توان به جرات پاسخ مثبت به این سوال داد که آیا کشور آمریکا برای مهاجرت مناسب است؟ مهم‌ترین مشاغل پردرآمد در این کشور به قرار زیر هستند:

 • متخصصان بیهوشی
 • جراحان فک و صورت و دهان
 • متخصص زنان و زایمان
 • جراحان
 • متخصصین ارتودنسی
 • سایر پزشکان
 • روانپزشکان
 • پزشکان داخلی
 • پزشکان خانواده
 • مدیران ارشد

سخن پایانی

یکی از مقاصد ایرانی‌ها خصوصا جوانان ادامه تحصیل، اشتغال و اقامت در آمریکا است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا به سایت آرتا مراجعه کنید تا بتوانید از مشاوره‌های آنها بهره‌مند شوید و به پاسخ سوال مهاجرت به آمریکا چه شرایطی دارد؟ برسید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
29 آوریل 2017

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp