info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

مقاصد تحصیلی برتر سال 2023

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
مقاصد تحصیلی

کشورهای برتر برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی را اگر بخواهیم به ترتیب نام ببریم می‌توان به آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، هلند، رومانی، سوئد و سوئیس اشاره کرد. هرکدام از این کشورها شرایط متفاوتی را برای تحصیل در دانشگاه‌های خود به وجود می‌آورند. به همین دلیل، قصد داریم در این سری از سری مقاله‌های مجموعه آرتا به بررسی برترین کشورها برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی بپردازیم.

بهترین کشور برای تحصیل در سال 2023 است؟

برای اینکه بتوانید بهترین کشور را برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید، باید با مزایای تحصیل در هرکدام از این کشورها آشنا باشید. در غیر این صورت نمی‌توانید در بین کشورهای برتر برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی یکی گزینه ایده‌آل و آگاهانه را انتخاب کنید. کشورهای زیادی برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی مناسب هستند ولی ما در ادامه به بررسی برترین‌ها به صورت مختصر ولی مفید خواهیم پرداخت.

·       آمریکا

آمریکا به این دلیل در رده اول جای می‌گیرد که دانشگاه‌هایی برتر را با شرایط تحصیلی فوق‌العاده ارائه می‌دهد. معمولاً دانشگاه‌های این کشور از سطح کیفی بالایی برخوردار هستند و 33 دانشگاه این کشور جزء برترین دانشگاه‌ها در بین 100 دانشگاه برتر در جهان هستند.

سیستم آموزشی دانشگاه‌های امریکا به شده انعطاف‌پذیر است که این خود یک مزیت به شمار می‌آید. ناگفته نماند که داشنگاه‌های دایر و معتبر در آمریکا از دانشجویان بین‌المللی به بهترین شکل ممکن پشتیبانی می‌کند و این یک آپشن مهم به شمار می‌آید. زندگی در کمپ‌های دانشگاهی این کشور بی‌نظیر است و نمی‌توان از آن صرف نظر کرد. تنوع فرهنگی و دسترسی آسان به منابع محتوایی هم از جمله مزایای مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

·       انگلستان

تحصیل در انگلستان به شما کمک می‌کند تا در مقایسه با دیگر کشورهای هم‌تراز هزینه کمتری را بابت تحصیل خود در این کشور بپردازید. دوره‌هایی که طی می‌کنید کوتاه‌تر است به این شکل که لیسانس ۳ سال، فوق‌لیسانس ۱ سال و دکتری ۲.۵ سال است. فارغ التحصیلانی که جویای کار هستند هم می‌توانند ویزای ۲ ساله را دریافت کنند که این مهم‌ترین مزیت به شمار می‌آید. بسیاری از معتبرترین دانشگاه‌ها در انگلستان قرار دارند که نباید این موضوع را هم فراموش کرد. سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته هم از جمله دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به این کشور است. بیش‌تر از ۳۹۵ دانشگاه در این کشور وجود دارد که ۵۰۰۰۰ رشته را پوشش می‌دهند و به همین دلیل، تنوع در انتخاب رشته بسیار بالا است.

·       کانادا

کانادا اولین رتبه را در میان برترین کشورهای مهاجرت به خود اختصاص می‌دهد و مهاجرت تحصیلی به این کشور هم قطعاً مزایایی به همراه دارد.همه ما می‌دانیم که این کشور تا چه اندازه مهاجرپذیر است؛ چراکه ثبات اقتصادی بسیار بالایی هم دارد. امکانات رفاهی که این کشور در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد را به هیچ وجه نمی‌توان نادیده گرفت. کیفیت بالای آموزش، فرصت‌های شغلی بالا، محیط آموزشی امن و مناسب و بسیاری از دلایل دیگر همگی شما را به انتخاب این کشور ترغیب می‌کنند.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

·       استرالیا

مزایای تحصیل به استرالیا هم کم نیست؛ چراکه فرصت‌های تحقیقاتی فوق العاده‌ای را می‌توان در این کشور دانشجویان عزیز سپری کنند. گرفتن بورسیه تحصیلی به هیچ عنوان سخت نیست، اگر فردی پرتلاش باشید. رشته‌های تحصیلی زیادی در این کشور تدریس می‌شوند و بابت این لازم نیست که دغدغه خاصی داشته باشید. دانشگاه‌های معتبری را در این کشور می‌توان انتخاب کرد که این مهم‌ترین مزیت می‌تواند باشد. از نظر تنوع فرهنگی هم جزء کشورهای درجه 1 است.

 

·       هلند

سطح کیفی دانشگاه‌های هلند بسیار بالا است و می‌توان گفت که به دلیل مرفه بودن این کشور، این چنین مزیتی دور از انتظار هم نیست. آب و هوای این کشور بسیار مطبوع و دلپذیر است و این یک نقطه قوت به شمار می‌آید. ناگفته نماند که شما به عنوان یک مهاجر باید از نظر تغذیه هم در شرایط ایده آلی قرار داشته باشید که تنوع غذاهای بین‌المللی در این کشور به هیچ عنوان کم نیست. مردم هلند از جمله مردمی هستند که کم‌ترین میزان نژادپرستی را از خود بروز می‌دهند و این مسأله برای یک مهاجر بسیار موضوع مهمی است. هلند از جمله معدود کشورهایی است که شما به ندرت در آن احساس غریبه بودن خواهید کرد.

·       رومانی

یکی از جذاب‌ترین کشورهای شرق اروپا، رومانی نام دارد. امکانات آموزشی مناسبی که این کشور ارائه می‌دهد را مهاجران تحصیلی به هیچ عنوان نمی‌توانند نادیده بگیرند. شهرت جهانی دانشگاه‌های رومانی در جهان پیچیده است و  می‌توان گفت که از برنامه‌ریزی تحصیلی بسیار خوبی برخوردار هستند.

هزینه‌ای که شما برای زندگی در این کشور می‌پردازید نسبت به دیگر کشورهای اروپا بسیار پایین‌تر است و به عنوان یک دانشجو نباید این آپشن را هم نادیده بگیرید. منابع تحقیقاتی و کتابخانه‌های دانشگاه‌های این کشور به شدت مجهز شده هستند که اکثراً دانشجویان به آپشن مهم نیاز دارند تا تحصیلی بدون دغدغه را بتوانند سپری کنند. بورسیه‌های تحصیلی که این کشور ارائه می‌دهد باعث می‌شود تا دانشجویان بین‌المللی بدون دغدغه بتوانند به تحصیل بپردازند.دانشگاه بوخارست، دانشگاه بابش- بلاغ، دانشگاه ترنوا- ناپوکا، دانشگاه پلیتکنیک بوخارست، دانشگاه کلوج-ناپوکا و دانشگاه وست جزء دانشگاه‌های معتبر این کشور محسوب می‌شوند.

·       سوئد

یکی‌دیگر از کشورهای برتر برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی سوئد است. به این دلیل که مخارج زندگی و شهریه در این کشور بسیار قیمت پایین برآورد می‌شود و البته که مقرون به‌صرفه است. شما بعد از تحصیل می‌توانید جویای کار در این کشور باشید که برای یک فارغ التحصیل یک آپشن مهم محسوب می‌شود و این مزیت را هم نباید نادیده بگیرید که یادگیری نوآوری یکی دیگر از مزایای مهمی است که نمی‌توان از آن غافل شد. نحوه تدریس دوره‌های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی است و دانشجویان بابت این موضوع لازم نیست دغدغه خاصی را تجربه کنند. بورسیه‌ها و کمک هزینه‌هایی که دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌دهند را هم نمی‌توان از قلم انداخت.

·       سوئیس

به نظر شما سوئیس هم بهترین کشور برای تحصیل در سال 2023 است؟ می‌توان گفت بله!

به این دلیل که این کشور از امنیت اجتماعی کاملی برخوردار است و شرایط رفاهی بسیار بالایی را هم به وجود می‌آورد. به خاطر داشته باشید که بعد از تحصیل هم می‌توان به اخذ اقامت در این کشور بیندیشید. تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش بدون محدودیت سنی است که این یک مزیت مهم به شمار می‌آید و همچنین دانشجویان 20 ساعت در حین تحصیل می‌توانند اجازه کار داشته باشید. در مقطع کارشناسی تدریس با زبان‌های زبان های آلمانی یا فرانسوی است ولی برای مقاطع بالاتری زبان انگلیسی هم اضافه خواهد شد.

بهترین مقصد مهاجرت در سال 2023 کجاست؟

کشور هلند بهترین و مرفه‌ترین مقصد برای مهاجرت خصوصاً مهارجرت تحصیلی است. اگر بخواهیم از زوایای مختلفی به بررسی این کشور برای مهاجرت بپردازیم، باید گفت که هلند از جمله برترین کشورهای عضو در اتحادیه اروپا است که دانشگاه‌های آن بورسیه‌های زیادی را در اختیار دانشجویان سخت‌کوش خود قرار می‌دهد.

حقیقتاً هلند یکی از برترین مقاصد مهاجرتی است که شرایط زندگی بسیار ایده‌آلی را می‌توان در این کشور انتظار داشت. دوره‌های تحصیل مختلف باعث می‌شود تا موقعیت تحصیل شما را در رشته‌ها و مقاطع مختلف آسان کند. ناگفته نماند که هلند دارنده بهترین داشگاه‌ها در سطح جهان است.

هلند از جمله کشورهای چندفرهنگی با محیطی بین‌المللی است که هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه‌ای دارد و البته هزینه زندگی در این کشور هم بسیار پایین است که این خود یک آپشن مهم محسوب می‌شود، مدارکی که دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌دهند، همگی کاملاً معتبر و بین‌المللی هستند و چه بسا اگر فرد فعالی باشید، می‌توانید از دوره‌های تحصیلی زبان انگلیسی هم به راحتی استفاده کنید.

ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چراکه محیط‌های تحقیقاتی و پژوهشی بسیار خوبی را هم این کشور برای دانشجویان فراهم می‌کند که این مزیت را هم نباید به هیچ عنوان نادیده گرفت. دانشگاه‌های هلند از نوین‌ترین روش‌های تدریس استفاده می‌کنند که این خود نقش بسیار مهمی روی روند یادگیری دانشجویان می‌تواند داشته باشد. دانشگاه‌های هلند مورد تایید وزارت علوم هستند و نکته دیگری هم که وجود دارد این است که بعد از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، می‌توان با مدرک دانشگاه‌های آن وارد بازار کار در ایران شد.

رتبه بندی کشورها برای مهاجرت در سال 2023

اگر بخواهیم به رتبه بندی کشورها برای مهاجرت در سال 2023بپردازیم می‌توان گفت که کانادا اولین کشور برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌آید. دومین کشور هم استرالیا است که جزء کشورهای بسیار ایمن محسوب می‌شود ولی اگر به دنبال بازنشستگی با شرایط ایده آل هستید، نیوزلند می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. فنلاند هم رتبه 4 را به عنوان شادترین کشور برای مهاجرت به خود اختصاص داده است.

رتبه 5 را کشور هلند دارا است و همان‌طور که گفته شد جزء مرفه‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. رتبه 6 هم به کشور آلمان می‌رسد که جزء پیشرفته‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌آید. به خاطر ثبات اقتصادی که کشور سوئیس دارد، این کشور ها رتبه 7 را به دست آورده است.

سخن پایانی

در مورد رتبه بندی کشورها برای مهاجرت در سال 2023و برترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی پرداخته‌ایم. بهتر است بدانید که انتخاب یک کشور مناسب جهت مهاجرت تحصیلی کار سختی است و بهتر است در این زمینه از خدمات مشاوره‌ای مجموعه آرتا هم بهره‌مند شوید تا بتوانید با نتیجه‌ای معقولانه در پایان کار روبرو شوید؛ چراکه این چنین تصمیم‌گیری‌های باید همراه با دانش و اطلاعات کاربردی همراه باشد.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
09 ژوئن 2019

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp