info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

بهترین مشاغل در کانادا کدامند؟ ​

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
مشاغل در کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا از درخواستی­های کسانی است که به هر دلیلی قصد مهاجرت به کانادا را دارند. کانادا کشوری مهاجرپذیر است که کمبود نیروی کاری خود را از طریق مهاجران برطرف می­کند؛ همچنین به دلیل مناسب بودن این کشور برای مهاجران، هر سال متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می­کنند.

در کانادا چیزی به اسم لیست ناک یا NOC وجود دارد که به آن طبقه­ بندی مشاغل ملی کانادا گفته می­شود. در این لیست مشاغل به 5 دسته 0، A، B، C، D تقسیم شده ­اند. برخی مشاغل مهم و استراتژیک همیشه بازار کار خوبی در اکثر کشورهای دنیا دارند و برخی هر سال و با شرایط هر کشوری تغییر می­کنند. در این مقاله قصد داریم تا درباره بهترین مشاغل مورد نیاز و پردرآمد کانادا 2022 صحبت کنیم. همچنین لیستی از انواع مشاغل مورد نیاز را به همراه دسته ناک آنها مشاهده می­کنید. در انتها هر سوالی داشتید پاسخگوی شما هستیم.

مشاغل فناوری اطلاعات در کانادا

فناوری اطلاعات یا IT همان یکی از مشاغلی محسوب می­شود که نه تنها در کانادا بلکه در هر کشوری پذیرش دارد. آینده شغلی این رشته همیشه رو به رشد بوده و همیشه استخدامی دارد. این رشته از پر درآمدترین شغل در کانادا 2022 به شمار می­رود که دلیل آن رشد روز افزون تکنولوژی است. از مهمترین مشاغل فناوری طلاعات می­توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

کد شغل در لیست ناکمشاغل فناوری اطلاعاتدسته ناک
2174برنامه­نویسی کامپیوترA
2175طراح و توسعه­دهنده صفحات وبA
0213مدیریت فناوری اطلاعات و کامپیوتر0
2171مشاوره و تحلیلگر فناوری اطلاعاتA
2172تحلیلگر و کارشناسی پایگاه دادهA
2281تکنسین شبکه­های کامپیوتریB
2174توسعه­دهنده نرم­افزارA
2173مهندس نرم­افزارA

این دسته از مشاغل در ایران هم درآمد خوبی دارند اما درآمد آنها در کانادا تقریبا 87 هزار دلار است. البته این میزان میانگین است و کسانی که به کدنویسی مسلط باشند، درآمد و شغل بهتری کسب می­کنند. کدنویسی برنامه­ ها زیر جز مورد نیازترین مشاغل این دسته در کاناداست:

 • Java جاوا
 • Javascript جاوا اسکریپت
 • Linux لینوکس
 • SQL
 • .NET دات نت
 • C سی
 • C# سی شارپ
 • C++ سی پلاس پلاس
 • Python پایتون

یک توسعه­ دهنده وب می­تواند در شرکت­های مختلف بزرگ و کوچک استخدام شود. میانگین حقوق توسعه­ دهنده وب 69 هزار و 305 دلار کاناداست. از مشاغل مرتبط با این تخصص می­توان به طراح وب، مدیر وب سایت، متخصص بهینه ­سازی موتورهای جستجو یا همان سئو را نام برد.

شاید درآمد میانگین سالانه 100 هزار و 562 دلار کانادا شما را وسوسه کند! آمارها نشان می­دهند که در سال­های گذشته استخدام و درآمد مهندسین نرم­ افزار روندی افزایشی داشته و با آموختن کدنویسی چند برابر می­شود. شغل مربوط به مهندسی نرم ­افزار تنها محدود به شرکت­های فناوری نیست و با پیشرفت تکنولوژی، هر شرکتی به این تخصص نیاز دارد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مشاغل اداری در کانادا

مشاغل اداری نیز از دسته کارهایی است که در کانادا مورد قبول است و درآمد خوبی هم دارند. در سال 2022 استخدام در این قسمت زیاد بوده و می­توان به استخدامی در مشاغل اداری امیدوار بود. از مشاغل دفتری می­توان به کارمندی یا دستیاری اشاره کرد. جدول عناوین شغلی مورد نیاز را در زیر مشاهده می­کنید:

کد شغل در لیست ناکمشاغل اداریدسته ناک
1241دستیار امور اداریB
2175کارمند دفتریA
6551نماینده خدمات مشتریانC
1422کارمند ورود اطلاعاتC
1242دستیار حقوقیB

دستیار امور اداری یا معاون اداری میانگین سالیانه 98 هزار و 347 دلار کانادا درآمد دارد و در کارهایی همچون حسابداری یا کارهای دفترداری مشغول است.

مشاغل تولیدی و فنی در کانادا

چرخه تولید و کارخانجات از قسمت­های بزرگ رشد اقتصادی کانادا محسوب می­شوند. کانادا هر سال متخصصین فنی و تکنسین­های بسیاری را استخدام می­کند. به همین منظور اگر در مشاغل تولیدی و فنی تبحر دارید لیست مشاغل زیر را بررسی کنید:

کد شغل در لیست ناکمشاغل تولیدی و فنیدسته ناک
7237جوشکاری و اپراتوری تجهیزات مربوطهB
7311تکنسین دستگاه­های تولیدیB
9411اپراتور دستگاه­های تولیدیC
9525مونتاژکارC
7301سوپروایزر تولیدB
7312مکانیکی دستگاه­های سنگینB
7321مکانیکی خودروB
7271نجاریB
7242برق صنعتیB

مکانیکی تجهیزات یا دستگاه­ های سنگین تخصصی است که کانادا بسیار به آن نیاز دارد. مشاغل مرتبط با این تخصص شامل تکنسین تجهیزات سنگین و تکنسین تجهیزات کشاورزی است. درآمد میانگین سالانه این تخصص 82 هزار و 864 دلار کاناداست.

برقکاران صنعتی درآمد خوبی دارند با این که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند! درآمد سالانه این متخصصین 83 هزار و 671 دلار کانادا بوده و از سال 2018 همچنان در بورس مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد. برای گرفتن این مشاغل تنها لازم است دوره­های کارآموزی و آموزش­های حرفه­ای ببینید.

مشاغل پزشکی در کانادا

پزشکی همانند همه کشورهای دنیا متاضیان و البته پذیرندگان زیادی دارد. در کانادا نه تنها حقوق، بلکه امکانات بسیار مناسبی برای پزشکان فراهم می­شود. نیاز به پزشکان و کادر درمانی همیشه احساس می­شود که با شیوع کرونا این نیاز بیشتر شده است. برخی رشته­ های پزشکی و پرستاری از دیگر رشته­ ها در کانادا پرطرفدارتر هستند. جدول این مشاغل را مشاهده میکنید:

کد شغل در لیست ناکمشاغل پزشکیدسته ناک
3233کمک پرستاریB
3012پرستاریA
3231عینک­سازیB
3237دستیاری کادر درمانB
3142فیزیوتراپیستA
4121روانشناسی بالینیA
3131داروسازیA
3114دامپزشکیA
3231بینایی­سنجیA

تعدادی از درآمدهای سالانه پزشکان در کانادا به شرح زیر می باشد:

 • پزشک: 253 هزار و 843 دلار کانادا در سال
 • دندانپزشک: 177 هزار و 266 دلار کانادا در سال
 • روانشناس: 138 هزار دلار کانادا در سال
 • پرستار: 89 هزار و 579 دلار کانادا در سال
 • دامپزشکی: 95 هزار و 804 دلار کانادا در سال

شاید برایتان جالب باشد که دامپزشکی از مشاغل پردرآمد در کاناداست. مردم کانادا علاقه زیادی به حیوانات خانگی دارند و بیشتر آنها از حیوانات نگهداری می­کنند. تعداد دامپزشکان در کانادا زیاد نیست و همین امر باعث شده تا دامپزشکی به شغلی پردرآمد تبدیل شود.

حتما شما هم شنیده ­اید که تخصص داروسازی درآمدزایی خوبی دارد. دولت­ها برای داروسازان اهمیت زیادی قائل می­شوند چون این افراد برای بالابردن سطح سلامتی و رفاه مردم تلاش می­کنند. فرد داروساز می­تواند به عنوان داروسازی در داروخانه یا بیمارستان مشغول به کار شود یا حتی داروخانه خود را راه ­اندازی کند. میانگین درآمد یک داروساز 89 هزار و 314 دلار کاناداست. البته دستمزد داروساز ساعتی 45 دلار محاسبه می­شود که هر چه بیشتر کار کند درآمد بیشتری هم خواهد داشت.

آیا می­دانستید که 70 درصد از مردم کانادا عینکی هستند؟ دلیل این موضوع استفاده زیاد از وسایل الکترونیکی مثل موبایل، لپتاپ و تلوزیون است. افرادی که دچار مشکلات چشمی می­شوند در این کشور در حال افزایش است. به همین دلیل این کشور با کمبود متخصص در این زمینه روبه­ رو بوده و مهاجرانی با تخصص بینایی­ سنجی یا عینک­ سازی را به راحتی پذیرش می­کند. میانگین درآمد محاسبه شده این افراد 47 هزار دلار و 400 دلار کاناداست.

برای استخدام به عنوان پرستار با درآمد سالانه 77 هزار و 603 دلار کانادا کافیست مدرک لیسانس داشته باشید. امسال جمعیت پرستاران نسبت به بیمارستان­ها و مراکز درمانی کانادا کاهش یافته و کانادا نیاز بسیاری به پرستار دارد.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

مشاغل مالی و حسابداری در کانادا

حسابداری و مشاغل این چنینی همانند ایران در کشورهای دیگری همچون کانادا نیز بازار داغی دارد. در هر کشوری که در حال رشد بوده یا پیشرفته است مشاغلی همچون حسابداری و تحلیلگر کسب­وکار عضو جدانشدنی از آن جامعه است. طبق جدول زیر:

کد شغل در لیست ناکمشاغل مالی و حسابداریدسته ناک
4162تحلیلگر کسب­وکارA
4163مدیر توسعه کسب­وکارA
1111کنترل­کننده حسابداریA
1114مشاور ارشد مالیA
0111مدیر مالی0
1111حسابداریA
1432کارمند حقوق و دستمزدC
1111حسابداری مالیاتیA

مشاور ارشد مالی و مدیر مالی هر دو در دسته مشاغل مالی و حسابداری از بازار خوبی برخوردارند. این مشاوران می­توانند به عنوان مدیران مالی، نماینده فروش مالی و یا سایر مقامات عالی در شرکت­ها و موسسات استخدام شوند. یک مدیر معمولی مالی می­تواند به خانواده ­ها و دیگر افراد درباره مدیریت پول آموزش دهد. میانگین حقوق سالانه این افراد 62 هزار و 971 دلار در سال است.

حسابداران و مدیران مالی نه تنها بر بودجه بلکه به درآمدها و هزینه­ها نظارت می­کنند. حسابداری خود به رشته­ هایی همچون حسابرسی، مالیات، حقوق و دستمزد و… تقسیم می­شود. به طور کلی دستمزد یک حسابدار در یک سال 59 هزار و 100 دلار کانادا است.

یک مدیر توسعه کسب­ وکار می­تواند به عنوان مشاور و محقق بازاریابی و مدیر توسعه تجارت در کسب­ وکارهای مختلف فعالیت کند. این افراد به کارکنان فروش کمک کرده و نقش اساسی در افزایش تعداد مشتریان دارند. درآمد سالیانه این افراد تقریبا 84 هزار دلار کانادا است.

مشاغل فروش و بازاریابی در کانادا

فروش و بازاریابی مشاغلی هستند که نیاز به استخدام هم ندارند. در بیشتر اوقات فروشندگان و بازاریابانی که به صورت آزاد کار می­کنند، درآمد بیشتری دارند. به هر حال مهارت فروشندگی و بازاریابی جزو مهارت­های ثروت­ آفرین به شمار می­رود. جدول زیر تعدادی از این مشاغل را نشان می­دهد:

کد لیست ناکمشاغل فروش و بازاریابیدسته ناک
6235کارشناسی فروشB
6222مرچندایزرB
0124مدیر بازاریابیA
0601اکانت منیجریA
1123اکانت منیجری تبلیغاتA
0124مدیر دیجیتال مارکتینگ0
0601مدیر تجارت الکترونیک0

مشاغلی با عنوان مدیریت فروش و کارشناسی فروش نیازمند مدارک دانشگاهی هستند و باید در این زمینه حداقل 1 سال سابقه کار نیز داشته باشید. برخی مهارت­های فروش و بازاریابی درآمد و شرایط زندگی شما را بهتر می­کنند. این مهارت­ها عبارتند از:

 • تسلط به زبان فرانسوی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • Sales Force
 • B2B کسب ­و کار تجارت
 • SEO سئو
 • Microsoft Office
 • Google Analytics

همکاری در فروش اهمیت زیادی برای تولیدکننده و مصرف ­کننده دارد. میانگین درآمد این افراد 52 هزار و 277 دلار کاناداست و این افراد هر کالایی اعم از فنی یا غیرفنی را می­فروشند.

مشاغل منابع انسانی در کانادا

وجود ادارات و شرکت­ها باعث می­شوند تا نیاز به نیروی انسانی بیش از پیش احساس شود. کانادا به دنبال مدیران و کارشناسانی آموزش­ دیده و متخصص است تا بتواند در بخش­ های حساس و با اهمیت در قسمت­ های مختلف از این افراد استفاده کند. تخصص­ های مورد نیاز این زمینه عبارتند از:

کد لیست ناکمشاغل منابع انسانیدسته ناک
0112مدیریت منابع انسانیB
1223استخدام­کنندهB
1121کارشناسی منابع انسانیA
1121هماهنگ­کننده نیروی انسانیA
1121کارشناسی آموزش و توسعهA

در تخصص مدیریت منابع انسانی فرد وظیفه دارد تا استعدادهای مناسب در کانادا را کشف کند. این شخص یکی از معروف­ترین مشاغل بوده و میانگین حقوق برای این کار در کانادا تقریبا 89 هزار دلار کانادا است.

استخدام­ کننده یکی از مشاغل پرسود در دسته منابع انسانی محسوب می­شود. به دلیل رشد بیشتر کسب­ و کارها در کانادا نیاز به شخص استخدام­ کننده بیشتر احساس می­شود. فرد استخدام­ کننده تاثیر بسیاری بر رشد شرکت­ ها می­گذارد. این فرد باید بتواند افراد مناسب هر شغل را انتخاب کند تا کسب­ و کار همواره رشد کند. میانگین حقوق این افراد به طور تقریبی 65 هزار و 292 دلار کانادا در سال است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

آرایشگری در کانادا

آیا می­دانستید که آرایشگری در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد؟ کانادا نه تنها آرایشگران را پذیرش می­کند بلکه این شغل از بازارکار خوبی نیز برخوردار است. برای مشغول­ شدن در این رشته کافیست مدرک، تخصص یا تجربه کاری داشته باشید. کد ناک این رشته 6341 بوده و در گروه مهارتی B قرار دارد. پیش از شروع به کار باید مجوز از کانادا و سابقه کار تاییدشده دریافت کنید؛ همچنین باید آموزش­های متناسب با کانادا را بگذرانید و نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست.

سخن پایانی

کانادا کشوری در حال رشد و پیشرفته است و به همین دلیل به نیروی کار زیادی نیاز دارد. تقریبا همه مشاغل در کانادا جذب می­شوند؛ اما برخی مشاغل بیشتر از دیگر شغل­ها جذب می­شوند. همچنین درآمد برخی مشاغل بیشتر بوده و پر رونق ­تر از دیگر مشاغل هستند. به لیست مشاغل مورد نیاز کانادا هر ساله مشاغلی اضافه می گردد.

نیروی کار در کانادا زیاد نیست و کانادا سعی می­کند این کمبود را با نیروی کار خارجی جبران کند. اگر دانش و تخصص شما در جداول بالا وجود دارد کافیست مدارک خود را برای ما بفرستید. اگر تخصص شما در دسته­ های بالا نبود نیازی به نگرانی نیست! با ما تماس بگیرید تا شغل شما و آینده آن را در کانادا بررسی کنیم.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
21 آگوست 2022

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp