سفر چه افرادی فعلا به کانادا ممنوع است

مشاوره

چه افرادی تا اطلاع ثانوی نمی توانند به کانادا بروند

کانادا به تازگی بیانیه ای را درباره ممنوعیت سفر برخی افراد به کانادا منتشر کرده است. بنا به اعلام دولت کانادا این ممنوعیت از تاریخ 18 مارس ساعت 12 ظهر آغاز شده و تا تاریخ 30 ژوئن ادامه خواهد داشت.

ابتدا مقامات دولت کانادا اعلام کردند که این ممنوعیت در مورد تمام اتباع خارجی به استثنای شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا، کانادا به تازگی بیانیه ای را درباره ممنوعیت سفر برخی افراد به کانادا منتشر کرده است. بنا به اعلام دولت کانادا این ممنوعیت از تاریخ 18 مارس ساعت 12 ظهر آغاز شده و تا تاریخ 30 ژوئن ادامه خواهد داشت.

اما با توجه به اینکه ویروس کرونا در جهان فراگیر شده است، کانادا اعلام کرده است که چه کسانی حق ورود دارند

  • بستگان درجه یک شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم کانادا؛ منظور از بستگان درجه یک نیز همسر، فرزند و نوه شهروندان یا دارندگان اقامت دائم کاناداست
  • افرادی که مجوز کتبی از طرف یک مامور کنسولی دولت کانادا را برای ورود به کانادا جهت پیوستن به بستگان درجه یک را دارند
  • افرادی که قبل از ورود به کانادا تنها 14 روز در کانادا یا آمریکا بوده اند
  • افرادی که محافظت شده تلقی می شوند یعنی پناهندگان؛ در صورتی که درخواست های این افراد نباید ریجکت شده باشد
  • افرادی که با حضور خود در کانادا یک خدمت ضروری به کانادا ارائه می کنند
  • افرادی که حضورشان در کانادا از نظر وزیر امور خارجه کانادا، وزیر مهاجرت کانادا یا وزیر آمادگی در برابر وضعیت های اظطراری در راستای منافع ملی کانادا است

بیانیه دولت فدرال در ارتباط با ویزای تحصیلی و کاری در مورد پروازها مشخصا می گوید که دانشجویان خارجی که خارج از کانادا و ایالات متحده هستند اجازه سفر هوایی به کانادا نخواهند داشت مگر اینکه همسر یا فرزند وابسته شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا باشند.

مشاوره رایگان