info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

دانشگاه کارلتون کانادا

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

تاریخچه دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی انگلیسی زبان در اتاوا، انتاریو، کانادا است. این موسسه که در سال 1942 (1321 شمسی) به عنوان کالج کارلتون با شعار (Ours the Task Eternal ) تاسیس شد. در ابتدا به عنوان یک کالج شبانه خصوصی و غیر مذهبی برای خدمت به کهنه سربازان بازگشته از جنگ جهانی دوم فعالیت می کرد. 

کارلتون به عنوان یک دانشگاه توسط دولت استانی در سال 1952 ثبت شد. در سال 1957، قانون این دانشگاه را به عنوان یک دانشگاه دولتی تایید کرد و رسما دانشگاه کارلتون یک دانشگاه دولتی شد. این منجر به تغییرات اساسی در مدیریت و سازمان دانشگاهی دانشگاه نشد، زیرا قبلاً از طریق قوانین موجود اختیارات دانشگاه به آن اعطا شده بود.

carleton university

نحوه شکل گیری دانشگاه carleton

 نام این دانشگاه از نام شهرستان کارلتون که زمانی وجود داشت و مدتی قبل از تاسیس این دانشگاه منحل شده بود گرفته شده است. شهرستان کارلتون، به نوبه خود، به افتخار گای کارلتون، اولین بارون دورچستر، که از سال 1786 تا 1796 فرماندار کل کانادا بود، نامگذاری شد.

 این دانشگاه در سال 1959 به پردیس فعلی خود نقل مکان کرد، در طول دهه 1960 با افزایش حمایت دولت انتاریو از موسسات تحصیلات تکمیلی و گسترش دسترسی به آموزش عالی، به سرعت رشد کرد. از سال 2021، کارلتون سالانه بیش از 27000 دانشجوی کارشناسی و 4000 دانشجوی کارشناسی ارشد را ثبت نام کرده است.

 کارلتون دارای یک پردیس 150 هکتاری است که در غرب اتاوا جنوبی، نزدیک به The Glebe و Confederation Heights قرار دارد. از شمال به کانال ریدو و دریاچه داو و از جنوب به رودخانه ریدو محدود می شود. کارلتون ریونز در سطح ملی به دلیل تیم بسکتبال مردان خود مشهور است. تیمی که از سال 2003 تاکنون 16 دوره از 19 دوره مسابقات قهرمانی کشور را به دست آورده است.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

رشته های تحصیلی دانشگاه کارلتون کانادا

در دانشگاه کارلتون کانادا اکنون 65 رشته مختلف وجود دارد. برخی رشته­های این دانشگاه عبارت است از حسابداری، مهندسی هوا فضا، مردم شناسی، زبان شناسی، فیزیک کاربردی، معماری، بیوشیمی، زیست شناسی، بیو تکنولوژی، شیمی، تجارت، تاریخ، حقوق، مدیریت، روانشناسی و چندین رشته دیگر.

در پاسخ به همه‌گیری کووید-19، کارلتون در تصمیمی برای تعلیق کلاس‌های حضوری برای باقی‌مانده سال تحصیلی 2019-2020، به سایر موسسات تحصیلات تکمیلی کانادا پیوست و پس از آن عملاً آموزش‌ها را به صورت آنلاین از پیش برد. این حرکت همچنین منجر به لغو موقت خدمات غیر ضروری، مانند امکانات ورزشی، به منظور مهار شیوع COVID-19 در محوطه دانشگاه شد. 

برخلاف سایر مؤسسات، کارلتون فوراً برای بیرون راندن دانش آموزان از ساختمان های مسکونی اقدام نکرد، بلکه به دانش آموزان اجازه داد که به صلاحدید خود زودتر آنجا را ترک کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کارلتون (carlton)

هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی برای ترم پاییز/زمستان برای سال 2021-2022 بین 17792 تا 24674 دلار است. برای ترم تابستان هم این رقم بین 7030 تا 13111 دلار است که البته تحت شرایط و رشته های مختلف ممکن است به این قیمت مبلغی اضافه شود. 

همچنین هزینه زندگی در محوطه دانشگاه  در یک اتاق یک نفره شامل برنامه غذایی برای سپتامبر تا آوریل بین 12455 تا 14187 دلار است. هزینه زندگی در خارج از این دانشگاه برای یک آپارتمان یک خوابه برای یک دانشجو مجرد و یک مسکن 2-3 خوابه برای یک خانواده چهار نفره بین 8000 تا 19100 دلار است. 

خانه های اشتراکی و موقعیت مکانی مسکن در اتاوا میتواند هزینه را کاهش دهد. همچنین ممکن است هزینه های آب و برق هم اعمال شود.

carleton (1)

دانشکده­ های کارلتون

این دانشگاه شامل 6 دانشکده است. دانشکده هنر و علوم اجتماعی که خود به دپارتمان و گروه­های مختلف مثل گروه فلسفه، گروه روانشناسی، دپارتمان زبان شناسی و مطالعات زبان و… تقسیم می­شود. دانشکده مهندسی و طراحی که دارای دپارتمان فناوری اطلاعات، گروه الکترونیک و…. است. 

دانشکده تحصیلات تکمیلی و فوق دکتری. دانشکده روابط عمومی که شامل گروه علوم سیاسی، موسسه مطالعات اروپا، روسیه و اوراسیا، موسسه اقتصاد سیاسی، گروه اقتصاد، موسسه جرم شناسی و عدالت کیفری و…. است. 

دانشکده علوم شامل گروه زیست شناسی، گروه علوم زمین، گروه شیمی، گروه علوم بهداشتی، گروه علوم اعصاب، گروه فیزیک، موسسه بیوشیمی، موسسه علوم محیطی و میان رشته ای، دپارتمان علوم کامپیوتر و… است و در نهایت مدرسه کسب و کار اسپرت (The Sprott School of Business).

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

نحوه پذیرش در دانشگاه کارلتون کانادا

فرایند درخواست و پذیرش دانشگاه به این صورت است:

قبل از شروع فرایند درخواست خود تاریخ­ها و مهلت ها را بررسی کنید.

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کارلتون باید به صورت آنلاین از طریق وب سایت مرکز درخواست دانشگاه های انتاریو (OUAC) به آدرس ouac.on.ca اقدام کنند. متقاضیان بین المللی این گزینه را دارند که با تکمیل درخواست دانشجویی بین المللی ما که از طریق حساب Carleton 360 شما در دسترس است، مستقیماً به دانشگاه کارلتون کانادا درخواست دهند. دانشجویان فعلی کارلتون می توانند با استفاده از برنامه داخلی از طریق Carleton 360 برای تغییر در برنامه تحصیلی فعلی خود اقدام کنند.

پس از ارسال درخواست، ایمیلی دریافت خواهید کرد که تأیید می کند دانشگاه درخواست شما را دریافت کرده. این ایمیل شامل شماره متقاضی کارلتون و نام کاربری و رمز عبور MyCarletonOne (MC1) شما به همراه جزئیات نحوه بررسی وضعیت درخواست شما در پورتال دانشجویی ما – Carleton 360 است.

از طریق پورتال پذیرش در Carleton 360، می توانید اسناد مورد نیاز برای ارزیابی درخواست خود را مشاهده و بارگذاری کنید. در صورت نیاز، اسناد رسمی را می توان مستقیماً از طریق پست به دانشگاه کارلتون ارسال کرد. مدارک تکراری را ارسال نکنید، مگر اینکه با پذیرش تأیید کرده باشید که نیاز به کپی های اضافی است.

با کلیک بر روی پیوند مشاهده جزئیات پیشنهاد در صفحه اصلی، می توانید بسته پیشنهادی کامل خود را از طریق Carleton 360 مشاهده کنید. اطلاعات مهم در مورد برنامه تحصیلی شما، پیشنهاد بورس تحصیلی (در صورت وجود)، کمک مالی، محل اقامت و موارد دیگر همراه با پیشنهاد شما است. هر شرایط مرتبط با پیشنهاد شما در نامه پیشنهاد شما ظاهر می شود.

اگر از طریق مرکز درخواست دانشگاه های انتاریو (OUAC) درخواست داده اید: پیشنهاد پذیرش در وب سایت مرکز درخواست دانشگاه های انتاریو را بپذیرید.

اگر مستقیماً برای دانشگاه کارلتون درخواست دادید: به Carleton 360 وارد شوید و پیشنهاد خود را در صفحه جزئیات پیشنهاد پذیرش بپذیرید.

رنکینگ دانشگاه کارلتون

موارد لازم برای درخواست

موارد مورد نیاز برای درخواست شامل اطلاعات مقطع تحصیلی قبلی (شامل تاریخ­ها و نام موسسه) و کارت اعتباری برای پرداخت هزینه درخواست است همچنین مدارک مورد نیاز برای آپلود در سایت شامل ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی و نمره قبولی مورد نیاز آزمون زبان انگلیسی. 

این نمرات برای آزمون Canadian Academic English Language Assessment (CAEL) باید حداقل 70 و برای آزمون تافل (Internet Based (iBT)) باید حداقل 86 باشد. نمره آزمون آیلتس آکادمیک هم باید حداقل 6.5 باشد. آزمون های دیگر مورد قبول این دانشگاه شامل Pearson Test of English (PTE) Academic، Duolingo English Test (DET) (*temporary testing solution for Winter, Summer and Fall 2022 applications only) و Cambridge English Language test است که به ترتیب 60، 115 و 176 حداقل نمرات مورد قبول است.

برای دوره ارشد نیاز به مدرک لیسانس با نمره دروس B+  یا بالاتر یا بطور کل بالاتر از B- و برای دکتری نیاز به مدرک فوق لیسانس و نمرات B+ یا بالاتر و نداشتن نمره ای زیر B- است.

بورسیه دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یکی از سخاوتمندانه ترین برنامه های بورسیه در کانادا را دارد. سال گذشته بیش از 14700 بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی بالغ بر 28.6 میلیون دلار به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا شد

انواع بورسیه:

 1. بورسیه ورودی : اگر با میانگین نمره 80 درصد یا بهتر از دانشگاه کارلتون کانادا پذیرش گرفته اید به طور خودکار برای بورسیه ورودی در زمان پذیرش در نظر گرفته می­شوید. دانشجویان بین المللی نیز واجد شرایط این بورسیه بر اساس شرایط شان هستند. بورسیه­ های ورودی فقط برای ورودی پاییز ارائه می­شود به شرط اینکه برای اولین بار پس از دبیرستان وارد دانشگاه شوید و قبلا در موسسات آموزشی پس از دبیرستان حضور نداشته باشید یک بورسیه تحصیلی برای ورود شما در نظر گرفته می­شود. برای بررسی شرایط، شما باید تا تاریخ 15 ژوئن درخواست پذیرش خود و تمام نمرات مورد نیاز را تحویل داده باشید. البته اگر دانشجوی ممتاز باشید و قبلا بعد از دبیرستان در موسسه ای تحصیل کرده باشید، ممکن است واجد شرایط این بورسیه برای دانشجویان انتقالی باشید.
 2. بورسیه ­های افتخاری (Prestige Scholarships) : این نوع بورسیه بالاترین سطح بورسیه کارلتون است. فقط در صورتی واجد شرایط دریافت این بورسیه هستید که مستقیما از دبیرستان یا CEGEP وارد دانشگاه شوید. برای بورسیه افتخاری باید به میانگین 90 درصد نمره یا بالاتر برسید. کمیته انتخاب همچنین دامنه فعالیت های فوق برنامه مدرسه شما را ارزیابی خواهد کرد. برای این بورسیه هم نیاز به درخواست است و آخرین مهلت ارسال درخواست 1 مارس است.
 3. بورسیه کلان کارلتون (Carleton Capital Scholarship) : سالانه حداکثر 13 دانشجو انتخاب می­شوند تا در سال اول تحصیل جایزه 2000 دلاری دریافت کنند. بورس تحصیلی Carleton Capital علاوه بر سایر بورسیه های ورودی اعطا می شود. برای واجد شرایط بودن برای بورسیه کلان کارلتون، دانشجویان باید شهروند کانادا یا مقیم دائم باشند که وارد سال اول برنامه تحصیلی می شوند و برای اولین بار تحصیلات پس از متوسطه را دنبال می کنند. دانش آموزان همچنین باید مشارکت در فعالیت های فوق برنامه و پیشینه علمی قوی (با حداقل میانگین نمره 90 درصد) را نشان دهند. برای این بورسیه ارسال درخواست مورد نیاز است. همچنین آخرین مهلت ارسال درخواست 1 مارس است.
 4. جوایز برای دانشجویان بین المللی : علاوه بر بورسیه های ورودی، دانشجویان بین المللی می­توانند برای سپتامبر برای جایزه بین المللی انتخاب شوند. این جوایز یکباره و مبتنی بر شایستگی به دانش‌ آموزانی که مستقیماً از دبیرستان وارد کارلتون می‌شوند، بر اساس نمرات در زمان پذیرش ارائه می‌شوند. هیچ درخواست جداگانه ای مورد نیاز نیست.
 5. بورسیه های تحصیلی دانشکده بازرگانی اسپرت (Sprott School of Business): بورسیه تحصیلی عالی Dean’s Entrance به ارزش 2000 دلار یا 4000 دلار به دانشجویان برتری که وارد سال اول برنامه کارشناسی بازرگانی می شوند اعطا می شود. این بورس تحصیلی علاوه بر سایر بورسیه های ورودی اعطا می شود.
 6. بورسیه های دانشکده مهندسی و طراحی: حداکثر 60 بورسیه تحصیلی به ارزش 1000 تا 5000 دلار به دانشجویان برتری که وارد برنامه های منتخب کارشناسی مهندسی می شوند اعطا می شود. این بورس تحصیلی علاوه بر سایر بورسیه های ورودی اعطا می شود.
 7. بورسیه های ملی کالج آرتور کروگر: حداکثر 10 بورس تحصیلی به دانشجویانی که وارد برنامه لیسانس امور عمومی و مدیریت سیاست می شوند اعطا می شود. دو دانشجو (حداقل میانگین نمرات 90 درصد) از هر یک از پنج منطقه زیر انتخاب خواهند شد:

بورسیه بدون باز پرداخت: این نوع بورسیه یک جایزه پولی مشابه بورسیه است که از شما انتظار نمی رود آن را بازپرداخت کنید، اما عمدتاً بر اساس نیاز مالی اعطا می شود. این نوع بورسیه هم انواعی دارد:

 • بورسیه ورودی دانشگاه کارلتون کانادا بودجه اضافی را در اختیار شما قرار می دهد و به شما کمک می کند تا هزینه های تحصیل مستقیم تحصیلات سال اول خود را تامین کنید. درخواست مورد نیاز است. آخرین مهلت درخواست 30 ژوئن است.
 • بورسیه ورودی رهبری (Leadership Entrance Bursary) : دانش‌آموزان دبیرستانی که نقش رهبری را در فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه و خدمات اجتماعی بر عهده گرفته‌اند نیز ممکن است برای بورسیه ورودی رهبری در نظر گرفته شوند. ارسال درخواست برای این بورسیه مورد نیاز است.
جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

کمک های مالی کارلتون کانادا

 1. کار در محوطه دانشگاه:

یک راه عالی برای جبران هزینه های دانشگاه، داشتن یک شغل پاره وقت در محوطه دانشگاه است. در کارلتون، اکثر واحدهای پردیس دانشجویی در طول سال تحصیلی برای کارهای مختلف استخدام می کنند. دانشجویان ارشد اغلب می توانند موقعیت هایی را در بخش هایی به عنوان دستیار پژوهشی پیدا کنند. یک کار پاره وقت نه تنها پول کافی برای شما فراهم می­کند، بلکه تجربه کاری ارزشمندی را برای شما فراهم می کند. Carleton’s Career Services پشتیبانی کاریابی و مشاوره شغلی در محوطه دانشگاه را به دانشجویان ارائه می دهد.

 1. برنامه کار مطالعاتی

برنامه کار مطالعاتی، اشتغال پاره وقت و در محوطه دانشگاه را برای آن دسته از دانشجویانی که نیاز مالی نشان می دهند، فراهم می­کند.

 1. برنامه های استانی کمک دانشجویی

اگر در حال حاضر در دبیرستانی در انتاریو تحصیل می کنید، دفتر دبیرستان شما می تواند اطلاعاتی در مورد برنامه کمک به دانش آموزان انتاریو (OSAP) ارائه دهد، که ممکن است به پوشش هزینه تحصیلات پس از متوسطه شما کمک کند.

زندگی دانشجویی در دانشگاه کارلتون

به عنوان یک دانشجو در دانشگاه کارلتون کانادا صدها راه برای مشارکت و استفاده حداکثری از اوقات دانشجویی خود دارید. اگر می­خواهید زندگی دانشجویی را به عنوان عضوی از یک جامعه پر جنب و جوش و گرم و صمیمی تجربه کنید، زندگی در خوابگاه پیشنهاد دانشگاه است. همچنین این دانشگاه خدمات زیادی به دانشجویان ارائه میدهد. دفتر خدمات دانشجویی بین المللی (ISSO) خدمات و برنامه هایی را ارائه می دهد که به کسب تجربیات مثبت بین المللی برای همه دانشجویان کارلتون کمک می کند.

این دفتر با کمک به دانشجویان بین المللی کمک می­کند تا سریعتر با زندگی در جامعه کانادا سازگار شوند. دانشگاه کارلتون کانادا بیش از 200 باشگاه و انجمن فعال برای انتخاب دارد. شبکه گسترده باشگاه‌ها و انجمن‌های کارلتون راه عالی دیگری برای ملاقات با افراد جدید و پیگیری علایق خود در خارج از کلاس است. با بیش از 300 باشگاه و انجمن فعال برای انتخاب، مطمئناً مکانی برای علایق علمی، اجتماعی، سیاسی یا خیریه خود خواهید یافت. از جمله باشگاه ها و انجمن­های فعال این دانشگاه می­توان موارد زیر را نام برد:

 • باشگاه تیراندازی با کمان
 • باشگاه سنگنوردی
 • مناظره و سخنرانی
 • انجمن مهندسی
 • باشگاه بازی
 • مرکز کارآفرینی CUSA
 • باشگاه کایاک
 • جامعه روابط بین الملل
 • انجمن دانشجویان مسلمان
 • پارک های کانادا
 • باشگاه فضای باز کارلتون
 • Ravens Racing
 • باشگاه عکاسی
 • انجمن پیش از پزشکی
 • جامعه دانشجویی علوم
 • باشگاه اسکی و اسنوبرد
 • جامعه ملل متحد
 • زنان در تجارت

Carleton Athletics طیف کاملی از برنامه‌ها، ورزش‌ها و امکانات ورزشی را ارائه می‌دهد که به سر حال بودن شما کمک می­کند. به عنوان یک دانشجوی کارلتون، می توانید از امکانات ورزشی دانشگاه که به راحتی در یک منطقه از محوطه دانشگاه واقع شده است، استفاده کنید. می توانید در کلاس های تناسب اندام ثبت نام کنید، در استخر شنا کنید، روی تردمیل در مرکز تناسب اندام 11000 فوت مربعی بدوید یا با دوستان خود برای انجام یکی از ورزش های گروهی مورد علاقه خود در اوقات فراغت شرکت کنید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

دوره­ های مختلف دانشگاه کارلتون کانادا

دانشگاه کارلتون کانادا برنامه های مختلفی ارائه می­دهد که پس از اتمام آنها شما قادر به دریافت گواهی و مدرک خواهید بود. دانشجویانی که در این برنامه ها ثبت نام می­کنند می­توانند از همان منابع دانشگاه و خدمات پشتیبانی مانند دانشجویان عادی و تمام وقت بهره ببرند. کارگاه ها و سمینارهای زیادی در مورد موضوعات مختلف از مدیریت زمان گرفته تا آمادگی برای امتحان وجود دارد. گواهی و دیپلم ­هایی که پس از گذراندن دوره­ ها و برنامه های موجود در دانشگاه کارلتون اخذ خواهید کرد:

گواهی در مطالعات Carillon

گواهی در مطالعات چند رشته ای در سلامت روان و بهزیستی

گواهی در مطالعات خدمات عمومی و Nunavut (CNPSS)

گواهینامه نویسندگی حرفه ای

گواهی در ارتباطات علوم

گواهی علم و سیاست

گواهی آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (CTESL)

گواهی دسترسی بنیاد ریک هانسن (RHFAC)

فوق دیپلم حسابداری

فوق دیپلم تاریخ هنر

دیپلم پس از لیسانس در علوم شناختی

فوق دیپلم اقتصاد

فوق دیپلم مطالعات فیلم

فوق دیپلم تاریخ و تئوری معماری

دیپلم پس از لیسانس در نویسندگی حرفه ای

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانم دریا بار
24 مه 2022

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp