info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

University of Texas Arlington

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
دانشگاه تگزاس

در بین دانشگاه‌ های آمریکا University of Texas Arlington یکی از دانشگاه‌ های پویا و محبوب به حساب می‌آید که همه ساله از کشورهای مختلف دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه به دلیل برخورداری از سطح علمی بالا، اساتید ممتاز و برجسته توانسته نظر بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جلب کند. در حال حاضر دانشگاه تگزاس در شهر آرلینگتون قرار دارد و دانشجویان می‌توانند در همه مقاطع در رشته‌ های مختلف مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه تگزاس واقع در آرلینگتون برای ایرانیان نیز جزو دانشگاه‌ های محبوب به حساب می‌آید که هر ساله شمار زیادی از دانشجویان ایرانی در آنجا مشغول به تحصیل می‌شوند؛ همچنین این دانشگاه در فهرست دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه به بانوان ایرانی قرار دارد؛ از همین رو بهترین فرصت برای بانوان است تا بتوانند با دریافت نمرات بالا و مدرک زبان معتبر بورسیه دانشگاه تگزاس در آرلینگتون را اخذ کنند. در صورتی که می‌خواهید درباره دانشگاه تگزاس در آرلینگتون اطلاعات بیشتری به دست بیاوریدتا پایان همراه ما باشید.

معرفی دانشگاه Texas Arlington

دانشگاه تگزاس در آرلینگتون یکی از دانشگاه‌ های دولتی کشور آمریکا به حساب می‌آید که در سال 1985 تاسیس شده است. در دانشگاه تگزاس هر ساله حدود 50 هزار نفر دانشجو پذیرفته و مشغول به تحصیل می‌شوند و نیز سالیانه حدود 4607 نفر از سراسر دنیا دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف جذب می‌کنند. دانشگاه تگزاس در آرلینگتون یک رهبر آموزشی در قلب منطقه پر رونق شمال تگزاس است که به دلیل داشتن سطح علمی بالا و به کارگیری اساتید برتر جهان یکی از بهترین دانشگاه‌ های جهان تلقی می‌شود. این موسسه آموزشی که برترین سیستم آموزشی را دارد در تمام مقاطع تحصیلی از کارشناسی گرفته تا دکترا از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد.

نحوه تحصیل در دانشگاه تگزاس آرلینگتون چگونه است؟

نحوه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه تگزاس در آرلینگتون مراحل مختلفی دارد که باید به طور کامل انجام شود. قبل از اینکه برای پذیرش در دانشگاه تگزاس اقدام کنید باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و به دانشگاه ارسال کنید تا شرایط شما را بررسی کنند. مدرک زبان انگلیسی، رزومه و مدارک تحصیلی، مقاله های علمی و پژوهشی از جمله مدارکی هستند که باید برای دانشگاه ارسال کنید.

در مرحله نهایی باید ترجمه تمامی مدارک تحصیلی، رزومه، انگیزه نامه، تماس با اساتید در آرلینگتون برای ارائه معرفی نامه، تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه تگزاس در آرلینگتون، پرداخت هزینه یک ترم دانشگاه، پرداخت هزینه درخواست پذیرش دانشگاه، ارسال مدارک به صورت اینترنتی یا از طریق پست به این دانشگاه را انجام دهید.

لازم به ذکر است دانشجویانی که می‌خواهند در مقطع دکترای این دانشگاه ادامه تحصیل دهند باید علاوه بر مدارک ذکر شده یک پروپوزال تحقیقاتی نوشته و به دانشگاه ارسال کنند. بعد از اینکه تمامی مدارک را ارسال کردید و پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه تگزاس در آرلینگتون اخذ کردید بایستی در مرحله بعد برای انجام مصاحبه، انگشت نگاری و رزرو خوابگاه و بلیت رفت هواپیما به این دانشگاه از سفارت وقت بگیرید و مراحل مریوط به اخذ ویزا را طی کنید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه Texas Arlington

برای تحصیل در دانشگاه تگزاس آرلینگتون نیاز است مدارک مختلفی ارائه دهید اگر مدارکتان کامل باشد و به موقع تحویل دهید در کمترین زمان ممکن ثبت نام شما با موفقیت ثبت خواهد شد. دقت داشته باشید هر سال مدارک مورد نیاز برای ثبت نام تغییر می‌کند؛ به خاطر همین ابتدا از مدارک مورد نیاز از طریق سایت دانشگاه اطلاع حاصل کنید، سپس اقدام به ارسال مدارک کنید.

در بیشتر موارد دانشگاه تگزاس در آرلینگتون از شما می‌خواهد علاوه بر بارگذاری فایل‌ها به صورت pdf  پرینت آن‌ها را به آدرس ادمیشن دانشگاه تگزاس آرلینگتون ارسال کنید؛ همچنین توجه داشته باشید مدارک مورد نیاز را به موقع در زمان تعیین شده به دانشگاه مربوطه بفرستید؛ زیرا در غیر این صورت باید برای آن درخواست وقت اضافه کنید برای این کار می‌توانید به ادمیشن دانشگاه ایمیل زده و درخواست وقت بیشترکنید. در حال حاضر مهمترین مدارکی که برای پذیرش در این دانشگاه نیاز است موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی (تافل یا آیلتس)
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارسال مقالات علمی و پژوهشی مانند ISI و کتاب‌های چاپ شده برای کسب امتیاز بیشتر
 • توصیه نامه از اساتید
 • ارائه یک پروپوزال تحقیقاتی (برای اقدام در مقطع دکتری)
 • شرکت در آزمون‌های ورودی (در صورت نیاز)
 • انگیزه نامه
 • رزومه

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه Texas Arlington

از مهمترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون ارائه خدمات بورسیه به دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه برای بانوان ایرانی نیز بورسیه تحصیلی در نظر گرفته تا بتوانند در صورت پذیرش مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه تگزاس آرلینگتون برای دانشجویان بورسیه، امکانات و کمک هزینه‌های مختلفی همچون: خوابگاه دانشجویی، سالن ورزشی، غذای رایگان و‌‌‌‌… فراهم می‌کند.

هزینه و شهریه دانشگاه تگزاس در آرلینگتون

شهریه دانشگاه تگزاس بر اساس رشته‌ های تحصیلی متفاوت است اما دانشجویان موظفند برای اخذ پذیرش از این دانشگاه مبلغ 3000 تا 5000 دلار به حساب دانشگاه پرداخت کنند توجه داشته باشید که این هزینه جدا از هزینه تحصیل‌ در دانشگاه تگزاس آرلینگتون است.

مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه Texas Arlington

اگر قصد مهاجرت به آمریکا و تحصیل در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون را دارید باید برای دریافت پذیرش از این دانشگاه حداقل دو سال برای آموزش زبان انگلیسی وقت بگذارید و یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی تافل یا ایلتس را اخذ کنید تا بدین طریق امتیاز و شانس بیشتری برای پذیرش از دانشگاه تگزاس آرلینگتون داشته باشید. هر چقدر نمره زبان انگلیسی شما بالاتر باشد به طبع آن دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی دانشگاه تگزاس نیز بیشتر خواهد شد. در این دانشگاه کلاس رایگان آموزش زبان انگلیسی برگزار می‌شود که متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

مدت زمان پذیرش در دانشگاه تگزاس آرلینگتون

مدت زمان پذیرش از دانشگاه تگزاس آرلینگتون به پرونده‌ های در حال جریان و بررسی بستگی دارد. یکی دیگر از عوامل موثر در مدت زمان پذیرش ارائه مدارک مورد نیاز در وقت تعیین شده به طوری که هر چقدر مدارک را زودتر ارسال کنید به همان اندازه زودتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به طور کلی از زمان درخواست پذیرش از دانشگاه تگزاس تا دریافت نامه پذیرش حدود 4 تا 5 ماه طول می‌کشد البته این مدت برای زمانی است که شما مدارک را به موقع تحویل داده باشید در غیر این صورت حدود 9 ماه باید در انتظار بررسی و دریافت نامه پذیرش از دانشگاه باشید.

مزایای پذیرش از دانشگاه Texas Arlington

امروزه به کمک دسترسی به سایت‌ های آنلاین، امکان پذیرش تحصیلی و و ثبت نام در دانشگاه تگزاس آرلینگتون بسیار آسان شده است. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در حال تحصیل و یا فارغ‌ التحصیلان مقاطع تحصیلی مختلف علاقه زیادی به ادامه تحصیل و مهاجرت به دانشگاه تگزاس در آرلینگتون را دارند. از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه که افراد زیادی را برای ادامه تحصیل به خود جذب کرده به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • فرصت‌ های شغلی زیاد
 • قرارگیری در محیطی متفاوت و کسب تجربه‌های جدید
 • یادگیری زبان جدید
 • افزایش اعتماد به نفس برای حضور در جامعه
 • ادامه تحصیل در رشته‌ای که به آن علاقه دارید
 • اخذ اقامت بعد از فارغ‌ التحصیل شدن از این دانشگاه
 • فراهم شدن موقعیت شغلی خوب در صورت گرفت اقامت
 • معتبر بودن مدرک تحصیلی این دانشگاه در سراسر دنیا

سخن پایانی

دانشگاه تگزاس در آرلینگتون یکی از برترین دانشگاه‌ های آمریکا و جهان به شمار می‌آید که دارای رشته‌ های تحصیلی مختلفی بوده و به دلیل داشتن سطح علمی بالا، تدریس دروس توسط اساتید ممتاز و بهره مندی از جدیدترین سیستم آموزشی توانسته توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا را به خود جلب کند. دانشجویان ایرانی  نیز می‌توانند در این دانشگاه ثبت نام و ادامه تحصیل دهند؛ از همین رو بهترین فرصت برای دانشجویان ایرانی به ویژه دختران است تا با ارسال مدارک بتوانند از این دانشگاه بورسیه تحصیلی دریافت کنند. تحصیل در دانشگاه تگزاس آرلینگتون مزایایی زیادی دارد که از اصلی‌ترین آن می‌توان به دریافت اقامت بعد از فارغ‌ التحصیلی و فرصت شغلی زیاد اشاره کرد.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
27 آگوست 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp