info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

Texas A&M university

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
دانشگاه تگزاس آمریکا

یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌ ها در ایالات متحده آمریکا، دانشگاه تگزاس ای اند ام است. این دانشگاه در طی سال دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند. در ادامه این مطلب تصمیم گرفتیم تا در رابطه با این دانشگاه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم این مطلب را تا پایان مطالعه نمائید.

جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

معرفی دانشگاه Texas A&M

دانشگاه ای اند ام تگزاس از دانشگاه‌ های مرکزی محسوب می‌شود. این دانشگاه نخستین موسسه تحصیلات تکمیلی در ایالات تگزاس را به خود اختصاص داده است. شاید برای شما جالب باشد، بدانید که این دانشگاه در اکتبر 1876 با تمرکز بر مکانیک و کشاورزی فعالیت خود را شروع کرد. حروف A و M در عنوان این دانشگاه از حروف اولیه کشاورزی و مکانیک برگرفته شده است که هدف این دانشگاه را بیان می‌کند. هدف اولیه این دانشگاه تدریس و آموزش متخصصان امور کشاورزی و نظامی بود. در سال 1960 این دانشگاه توانست فعالیت آکادمیک خود را گسترش داده و واحدهای نظامی را از سرفصل دانشجویان به صورت کامل حذف کند. این دانشگاه هفتمین دانشگاه بزرگ ایالات متحده است که در 10 کالج مختلف 490000 دانشجو پذیرش می‌کند.

این دانشگاه در بین 20 موسسه پژوهشی برتر آمریکا قرار دارد که این رتبه از نظر میزان تامین مالی و دستاوردهای آن در زمینه‌ های مهندسی نفت و دامپزشکی است. پردیس اصلی دانشگاه 211 کیلومتر مربع بوده که بزرگترین دانشگاه محسوب می‌شود. علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه بیش از 150 رشته تحصیلی را در 10 کالج و 18 موسسه تحقیقاتی می‌توانند انتخاب کنند. تاکنون بیش از 320 هزار مدرک تحصیلی از این دانشگاه صادر شده که یک پنجم آن مدارک تحصیلات تکمیلی و حرفه‌ای هستند. پروژه تحقیقاتی این دانشگاه در دو سایت اصلی شهرک تحقیقاتی و پارک تحقیقاتی انجام می‌شود. این دانشگاه توانست در سال 2004 حدود 570 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی جذب کند که در همان سال حدود 121 اختراع از این دانشگاه ثبت شد. در سال 2001 در دانشکده دامپزشکی این دانشگاه اولین شبیه سازی حیوان خانگی انجام شد.

نحوه دریافت بورسیه از دانشگاه Texas A&M

دانشگاه ای اند ام تگزاس آمریکا همانند دیگر دانشگاه‌ ها برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه بورسیه دارد. فاند این دانشگاه برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. این دانشگاه بورسیه مخصوص برای بانوان ایران دارد. از شرایط لازم برای دریافت بورسیه این دانشگاه می‌توان به دارا بودن مهارت زبان و شرایط ورود به دانشگاه اشاره کرد. برای اینکه بتوانید از بورسیه این دانشگاه استفاده کنید، باید از طریق وب سایت اصلی دانشگاه اقدام نمائید. افرادی که بتوانند بورسیه تحصیلی این دانشگاه را دریافت کنند، تحصیل رایگان خواهند داشت. برخی از بورسیه‌هایی که از طرف این دانشگاه در اختیار دانشجویان علاقمند قرار داده می‌شود، به گونه‌ای است که حتی محل زندگی و تمامی خرج‌های زندگی بر عهده دانشگاه است.

پذیرش در دانشگاه Texas A&M

متقاضیانی که دارای سن 20 تا 22 سال هستند، جهت پذیرش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی شانس بیشتری دارند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید دیپلم 12 ساله از دبیرستان، سوابق تحصیلی و ریز نمرات، انگیزه نامه، نتایج آزمون‌های مربوط به زبان انگلیسی و … را ارائه دهید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز باید مدارک کارشناسی را ترجمه کرده سوابق تحصیلی و ریز نمرات، نمرات GRE و GMAT را در صورت لزوم به دانشگاه ارائه دهید. با توجه به رتبه بالای این دانشگاه در سطح جهانی دانشجویان بسیاری علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند.

امکانات رفاهی دانشگاه Texas A&M

دانشگاه تگزاس آمریکا از جمله برجسته‌ ترین دانشگاه آمریکا در زمینه ارائه امکانات و خدمات رفاهی به دانشجویان بین‌ المللی محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای 10 کتابخانه بزرگ و مجهز برای دانشجویان است؛ همچنین برای دانشجویان بین‌المللی خوابگاه در نظر گرفته است که حدود 11 هزار دانشجو در این خوابگاه‌ ها اسکان داده می‌شوند. این دانشگاه دارای برترین و تعداد بالای آزمایشگاه مجهز جهت فعالیت علمی و پژوهشی دانشجویان است. سالن‌های غذاخوری متعدد با سرو غذای روزانه در دسترس دانشجویان قرار داده که از امکانات ویژه این موسسه آموزشی محسوب می‌شود. سالن ورزشی، کافه تریا، اینترنت و… از دیگر امکاناتی است که در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار داده می‌شود.

دانشکده‌های دانشگاه Texas A&M

این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا رشته‌ های مختلفی را به علاقمندان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌دهد. این دانشگاه از 12 دانشکده تشکیل شده است. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده کشاورزی و علوم زیستی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده آموزش، پرورش و علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده نمایش، تجسم و هنرهای زیبا
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده دامپزشکی و علوم زیست پزشکی

در مقطع کارشناسی بیش از 130 رشته تحصیلی به دانشجویان ارائه داده می‌شود. به طور کلی در مقاطع تحصیلی تکمیلی حدود 268 رشته ارائه می‌شود. برخی از رشته‌ های مقطع کارشناسی عبارتند از:

 • مدیریت سیستم‌های کشاورزی
 • زیست‌شناسی
 • مهندسی عمران
 • علوم و فناوری غذایی
 • توسعه منابع انسانی
 • فناوری مهندسی دریایی
 • جامعه‌شناسی
 • برنامه‌ریزی شهری
 • زبان اسپانیایی
 • آمار

رشته مقطع تحصیلات تکمیلی نیز که توسط این دانشگاه ارائه می‌شوند، به شرح ذیل هستند:

 • مطالعات فرهنگی
 • مهندسی شیمی
 • تجزیه و تحلیل کسب و کار
 • مدیریت پروژه مهندسی
 • روانشناسی
 • مدیریت بازرگانی
 • علوم حیات وحش
 • رهبری آموزشی
 • مددکاری اجتماعی
 • زیست‌شناسی بیماری ام‌اس

هزینه تحصیل در دانشگاه Texas A&M

هزینه تحصیل در کشور آمریکا همانطور که همه شما می‌دانید از کشورهای دیگری همچون کانادا، انگلستان و اروپا بسیار بیشتر است. با توجه به محبوبیت و ارزش تحصیل در این کشور دانشجویان و متقاضیان بسیاری این هزینه بالا را تقبل کرده و جهت پذیرش این دانشگاه اقدام می‌کنند. هزینه تحصیل متقاضیان و دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه نسبت به هزینه تاثیر دانشجویان بومی دو برابر است. معمولاً در ابتدای هر سال تحصیلی هزینه تحصیل برای دانشجویان مشخص می‌شود و نسبت به سال قبل مقداری افزایش پیدا خواهد کرد. شهریه دانشجویان این دانشگاه تا اتمام طول دوره تحصیلی با توجه به سال ورود به دانشگاه محاسبه خواهد شد. به طور مثال هزینه تحصیل رشته مدیریت فنی مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد حدود 27 هزار دلار آمریکا در طی سال است.

دانشجویان دامپزشکی این دانشگاه هزینه تحصیلی را در طی سال باید حدود 43 هزار دلار در نظر بگیرند. دانشجویان پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 32 هزار دلار آمریکا باید در طی سال هزینه تحصیلی به دانشگاه پرداخت کنند. متقاضیان رشته بهداشت دندان در مقطع کارشناسی نیز باید حدود 26 هزار دلار آمریکا در طی سال برای هزینه تحصیل در این دانشگاه پرداخت کنند. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در کشور آمریکا تنها این هزینه ذکر شده نیست؛ بلکه هزینه‌های جانبی دیگری از جمله بیمه سلامت دانشجویی که حدود ۱۷۵۵ دلار برای سال تحصیلی، هزینه مدیریت دانشجویی، لوازم تحریر، خدمات دانشجویی برای دانشجویان بین‌المللی و .. نیز هستند. باید تمام این موارد را برای محاسبه هزینه تحصیل در نظر بگیرید.

خوابگاه دانشگاه Texas A&M

یکی از امکانات بسیار مهم برای دانشجویان بین المللی ارائه خوابگاه توسط دانشگاه است. این دانشگاه با توجه به اینکه از برترین و معتبرترین دانشگاه‌ های آمریکا است، برای دانشجویان بین‌المللی خود سه نوع خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه فراهم کرده است. دانشجویان بین المللی با اطمینان خاطر از مکان مناسب برای اقامت می‌توانند برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

خوابگاه آپارتمانی: خوابگاه آپارتمانی یکی از انواع خوابگاه‌ هایی است که توسط این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود. این خوابگاه از تعدادی آپارتمان یک خوابه دو و چهار خوابه تشکیل شده است. ظرفیت این خوابگاه‌ ها 2100 دانشجو است. مسئولان این دانشگاه به فکر دانشجویان متاهل نیز بوده است که برخی از این ساختمان‌ها برای این دانشجویان متاهل طراحی شده است. در آپارتمان‌ های خانوادگی، هر خانواده به تنهایی اقامت داشته و در آپارتمان‌ های مجردی نیز هر دانشجو می‌تواند در یک اتاق خواب زندگی کند.

خوابگاه واحدی: این خوابگاه‌ های واحدی از اتاق‌های یک و دو نفره با حمام مشترک تشکیل شده است. امکانات رفاهی همچون تخت، کمد، میز و صندلی، وای فای نامحدود و … در تمامی واحدهای این خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود. هزینه اقامت در خوابگاه‌ های دانشگاه تگزاس آمریکا برای دانشجویان بسیار به صرفه است. خوابگاه آپارتمانی یک خوابه این دانشگاه در طی ماه هزینه 1150 دلار از دانشجو دریافت می‌کند. خوابگاه آپارتمانی دو خوابه هزینه‌ای حدود 1406 دلار در ماه، خوابگاه واحدی یک نفره 3727 دلار در هر ترم، خوابگاه واحدی دو نفره 2620 دلار آمریکا در هر ترم از دانشجویان دریافت می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب دانشگاه تگزاس آمریکا (Texas A&M) را بررسی کردیم. در طی سال متقاضیان بسیاری از کشور ایران و دیگر کشورها جهت اقامت در این دانشگاه درخواست پذیرش می‌دهند. شما متقاضی گرامی نیز اگر علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید، جهت دریافت پذیرش و راهنمایی‌ های لازم کافیست با کارشناسان مجموعه دانش آرتا در ارتباط باشید.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
27 آگوست 2023

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp