info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

دانشگاه استاوانگر

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید
دانشگاه استانواگر

کشور نروژ با دارا بودن امکانات تحصیلی بروز یکی از مقاصد مورد توجه برای تحصیل می باشد. در این کشور دانشگاهی با نام دانشگاه استاوانگر وجود دارد. این دانشگاه سیستم علمی بسیار قوی بوده و سطح علمی آن در میان سایر دانشگاه‌ ها از رتبه خوبی برخوردار است. برای پذیرش در هر یک از دانشکده‌ های این دانشگاه باید شرایط خاصی داشته باشید.

معرفی دانشگاه استاوانگر

یکی از دانشگاه‌ های برتر و شناخته شده کشور نروژ دانشگاه استاوانگر نام دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۰۵ تاسیس شده است. در دانشگاه استاوانگر سه دانشکده و دو مرکز ملی تخصصی و یک موزه باستان شناسی وجود دارد. این دانشگاه یک موسسه برتر در زمینه ارائه تجهیزات تحقیقاتی شناخته می‌شود. این مجموعه در سال ۲۰۱۲ به عضویت اتحادیه دانشگاه‌ های نوآور در آمده است. در دانشکده‌ های مختلف این دانشگاه، رشته‌ های تحصیلی مختلفی وجود دارد. دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در این رشته‌ ها اقدام به دریافت اقامت تحصیلی کشور نروژ می‌کنند. رقابت برای پذیرش دانشجو بسیار بالا بوده و دانشجویان باید دارای سطح علمی بسیار بالایی برای تحصیل در این دانشگاه باشند.

دانشکده‌های دانشگاه استاوانگر

از دانشکده‌ های دانشگاه می‌توان به دانشکده هنر و آموزش اشاره کرد. در دانشکده هنر و آموزش دپارتمان آموزش و علوم ورزشی، دپارتمان آموزش مخصوص خردسالان، دپارتمان زبان و مطالعات فرهنگی، دپارتمان موسیقی، مرکز تحقیقات رفتاری و مرکز ملی آموزش و تحقیقات وجود دارند. در دانشکده علوم اجتماعی نیز دپارتمان‌های مختلفی مانند دپارتمان رسانه، فرهنگ و علوم اجتماعی، دپارتمان مطالعات اجتماعی، دپارتمان مطالعات بهداشتی، دپارتمان مدیریت و هتلداری و دانشکده تجارت وجود دارند. دانشکده علوم و فناوری این دانشگاه نیز شامل دپارتمان مهندسی نفت، علوم کامپیوتر، ریاضی و علوم طبیعی، مهندسی مکانیک، سازه و علوم مواد، اقتصاد، صنایع، مدیریت و برنامه‌ریزی می‌شود.

دوره‌های مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد نیز دوره‌ های مختلف در زمینه هنر، طراحی و رسانه شامل برنامه ریزی، اجرای موسیقی و ادبیات وجود دارند.در زمینه مدیریت کسب‌ و کار نیز تحلیل و بررسی ریسک پذیری، مدیریت کسب و کار، مدیریت ریسک و رهبری و خدمات در تجارت بین‌المللی وجود دارند. علوم کامپیوتر در این مقطع شامل مهندسی محاسبات و علوم کامپیوتر می‌شود. در زمینه تکنولوژی و مهندسی نیز انرژی، جامعه و محیط زیست، مهندسی مواد و ساختار، مهندسی محیط زیست، مدیریت دارایی صنعتی، مهندسی و فناوری دریایی، مهندسی نفت، زمین شناسی و کشاورزی وجود دارند. از دیگر رشته‌ها در این مقطع می‌توان به مراقبت‌های ویژه بیمارستانی، شیمی بیولوژیک، مهندسی محاسبات، فیزیک و ریاضیات، برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای، مطالعات ادبی و رفاه و کار اجتماعی اشاره کرد.

دوره‌های مقطع دکتری

در مقطع دکترا نیز رشته‌های مختلفی در این دانشگاه ارائه می‌شوند. این دانشگاه در زمینه ادبیات، مدیریت ریسک ایمنی اجتماعی، علوم آموزشی، علوم پزشکی، مدیریت اقتصاد و گردشگری، جامعه شناسی، کار و فرهنگ اجتماعی، شیمی و علوم زیستی، فناوری دریایی، فناوری نفت، رویکرد فنی و علمی در مدیریت ریسک و ایمنی اجتماعی، فناوری اطلاعات ریاضیات و فیزیک آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد.

ددلاین دانشگاه استاوانگر

برای تحصیل در دانشگاه استاوانگر باید در مدت زمان مشخص شده تمامی مدارک خود را برای این دانشگاه ارسال نمایید. آخرین مهلت اقدام برای اخذ پذیرش در دانشگاه دهم ژانویه است. مدرک زبان انگلیسی نیز از مدارک مورد نیاز شماست. برای شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد باید در آزمون تافل نمره  ۸۰ دریافت کرده باشید. در آزمون پیرسون نیز دریافت حداقل نمره ۵۳ برای شما نیاز است.

رتبه بندی دانشگاه استاوانگر

رتبه تحصیلی هر دانشگاه با توجه به تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه در هر سال مشخص می‌شود. تعداد دانشجویانی که در یک سال تحصیلی به سال تحصیلی بعدی منتقل می‌شوند اهمیت زیادی در رتبه‌بندی دانشگاه دارد. پیشرفت تحصیلی دانشجویان تاثیر زیادی در رتبه دانشگاه دارد. طبق گزارشات اعلام شده در سال ۲۰۲۰ دانشگاه استاوانگر در رتبه ۱۰۲۲ جهان قرار گرفته است. این دانشگاه خدمات مختلفی را برای دانشجویان خود ارائه می‌کند.

خدمات مختلف دانشگاه استاوانگر

در زمینه خدمات مسکن می‌توان به ارائه خوابگاه دانشجویان توسط دولت اشاره کرد. این خوابگاه‌ ها برای دانشجویان بسیار به صرفه بوده و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در این خوابگاه‌ ها اقامت مناسبی داشته باشند. خدمات کتابخانه این دانشگاه شامل چهار بخش است. این کتابخانه‌ ها به صورت شبانه روزی برای دانشجویان و کارکنان خدمات مختلفی ارائه می‌کنند. از خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه می‌توان به رایانه‌ های پیشرفته اشاره کرد. در این دانشگاه خدمات وای فای به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار دارد. خدمات درمانی نیز شامل روانشناس و پرستارانی هستند که در این دانشگاه فعالیت درمانی دارند.

شرایط اخذ اقامت تحصیلی

برای اقامت تحصیلی در دانشگاه استاوانگر باید فرم مربوط به دانشگاه را تکمیل نمایید. ارائه تمامی مدارک برای دریافت اقامت تحصیلی بسیار مهم بوده و باید ویزای تحصیلی کشور نروژ را دریافت نمایید. برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک مشخصی از جمله تعدادی عکس، کپی شناسنامه، کپی پاسپورت و… را فراهم کنید. باید مدرک تحصیلی قبلی با ریز نمرات کسب شده به دانشگاه تحویل داده شود. ترجمه مدرک تحصیلی به زبان نروژی با انگلیسی، ارائه پاسپورت معتبر، رزومه تحصیلی از شرایط لازم برای اخذ اقامت تحصیلی در این دانشگاه است.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید روشی آسان را برای اقامت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه استاوانگر به دست آورید از کارشناسان ما کمک بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را برای ارائه مدارک لازم دارند. کافی است شما اطلاعات خود را در اختیارتان قرار دهید تا همکاران ما بتوانند برای دریافت اقامت تحصیلی در این کشور شرایطی را مهیا کنند تا بتوانید برای تحصیل به دانشگاه استاوانگر بروید. هر یک از مقاطع تحصیلی این دانشگاه نیاز به مدارک متفاوتی دارد. اگر در مقطع کارشناسی این دانشگاه تحصیل کرده باشید برای تحصیل در مقطع کارشناسی راه دشواری پیش رو نخواهید داشت. برای افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی هستند توصیه می‌کنیم حتما از طریق یک مشاور اقدام به تکمیل فرم خود نمایند.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میلاد یوسفی
16 اکتبر 2022

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp