info@artaapplyabroad.com

PHONE

02128421819

09910026784

artaapply

artaapplyabroad

پیگیری پرونده

جزییات افزایش عوارض خروج کشور 1403

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
0 دیدگاه
موضوع این نوشته را وارد کنید

جزییات افزایش عوارض خروج از کشور در سال 1403

عوارض خروج از کشور چیست؟

عوارض خروج از کشور (Departure Tax)، مبلغی‌ است که هر شخصی که از کشور خارج می‌شود، باید به دولت بپردازد. این عوارض برای سفرهای هوایی، زمینی و دریایی محاسبه می‌شود و پرداخت آن، حتی برای افراد زیر دو سال نیز ضروری است. البته باید بدانید استثنائاتی هم در مورد عوارض خروج از کشور وجود دارد. مبلغ عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۳ در بودجه مصوبه مجلس برای هر کدام از گروه‌های خاص، تعیین شده که نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال جاری در سفر اول 520 هزار تومان تعیین شده است. برای سفر دوم به میزان 50 درصد و سفر های سوم و بیشتر به میزان 100 درصد افزایش یافته است. عوارض خروج از کشور برای هرنفر در سال گذشته در سفر اول 400 هزار تومان بود.
 
چه کسانی از پرداخت عوارض خروج از کشور معافند؟
 
خدمه پرواز و خدمه کشتی‌های تجاری و مسافربری، دانشجویانی که مجوز تحصیل در کشور دیگری را داشته باشند ، از پرداخت این عوارض معاف هستند نکته مهم این است که بین رفت‌وآمدهای دانشجویان باید بیشتر از ۳ ماه فاصله باشد.
 بیماران و جانبازانی که با استفاده از مجوز شورای پزشکی برای درمان به خارج از کشور سفر می‌کنند، از پرداخت عوارض خروج معاف هستند. در چنین شرایطی، عوارض خروج از کشور همراه بیمار نیز شامل ۴۰ تا ۶۰درصد تخفیف می‌شود.
طبق مصوبات مجلس، زائرین اربعین مطابق تاریخ تعیین شده در این قانون که از مرزهای زمینی به مقصد عراق از کشور خارج می‌شوند، از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.
 
معافیت سایر افراد از پرداخت عوارض خروج ،افرادی که گذرنامه سیاسی یا خدمت داشته باشند یا مقیم یک کشور دیگر باشند و از وزارت کار و امور اجتماعی ویزای کار داشته باشند، لازم نیست عوارض خروج را پرداخت کنید. عوارض خروج تا چند سال پیش به حساب شهرداری واریز می‌شد، اما پس از مصوبه بهمن ماه سال ۱۳۹۸، این عوارض با عنوان مالیات خروج از کشور از مسافران دریافت و به حساب دولت واریز می‌شود.
 
بخش کوچکی از مبلغ عوارض خروج از کشور به سازمان گردشگری پرداخت می‌شود و بخش دیگری هم برای بازسازی و به‌سازی روستاهای مرزی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
از چه روش‌هایی می‌توان عوارض خروج را پرداخت کرد؟
 
1. از طریق شعب بانک ملی ایران
2. از طریق سامانه پرداخت الکترونیک سداد
3. با کارتخوان پرداخت الکترونیک سداد
4. سامانه سازمان امور مالیاتی
5. در فرودگاه با دستگاه ATM
6.  با اپلیکیشن ها
جاب آفر

قدم به قدم از مشاوره تا اقامت همراهتان هستیم 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Admin
11 ژوئن 2024

ساعات فعالیت دانش آرتا

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.
توجه داشته باشید موسسه در روزهای شنبه تعطیل می باشد.

×

 

به دانش آرتا خوش آمدید

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp